Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:28 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Następna strona
 Owoce II Soboru Watykańskiego 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Kto uratuje Kościół? Nie biskupi, nie kapłani i nie zakonnicy. To zadanie należy do was, ludu wiernego! Po to macie rozum, oczy i uszy, by ocalić Kościół. Do was należy dopilnowanie, by księża zachowywali się jak księża, biskupi jak biskupi i zakonnicy, jak przystało zakonnikom!
/abp Fulton J. Sheen, przemówienie do Rycerzy Kolumba, 1972 r./
A ty? Szukasz usprawiedliwienia, by odejść? To pokusa, ulegniesz jej lub nie. Mamy rok 1972 i abp pisze o kryzysie. Trochę za wcześnie jak na odległość od SWII i widzenie owocowania. To samo JPII*, którego wielokrotnie przywoływałam w tej kwestii. Dziś pisze o kryzysie i wiernych świeckich, którzy go wyprowadzą z kryzysu bp J. Stricland w książce : Światło i zaczyn
Przerzucisz objawienia Maryjne i mamy to samo. Zostaliśmy przygotowani na kryzys. A ks. J. Bosco mówiący o dryfującym jakiś czas Kościele? Jak to połączysz z SWII to już musisz sam zastosować ekwilibrystykę.
A ty jojczysz i jojczysz. Tu źle, tu niedobrze, trzeba się ewakuować. Uczynisz co zechcesz, ale beznadzieja to nie jest chrześcijańska postawa. Dlatego przyszła mi na myśl frustracja, depresja, powierzchowne myślenie, zwykle wygodnictwo by podhaczyć się pod tych co mają dobry PR. Mogę nie zobaczyć podnoszącego się z kolan Kościoła, ale będę przekonana, że nie zmarnowałam czasu na bezproduktywne zrzędzenie.
Możesz być dobrym zaczynem, który da początek ciastu lub przejść tam, gdzie mają dobrą podróbkę...ludzką jednak, bo nadprzyrodzone korzenie chrześcijaństwa ma KK. To obietnica Chrystusa: będę z wami aż do skończenia świata. Nie opuścił więc Chrystus swego ciała. A ty twierdzisz inaczej. Ulegnie Kościół pokusie przyjęcia ducha tego świata to go Duch Święty w końcu naprostuje.

Benedykt XVI pisał dwa lata temu w liście poświęconym kryzysowi w Kościele, że korzenie KK są nadprzyrodzone, czyli to żywy i zmartwychwstały Chrystus, żyjący wśród nas i posługujący się nami. Istnieje w postaci sakramentalnej, czyli Kościół funkcjonuje na zasadzie sakramentów - tzn, że jesteśmy posłani, żeby żyć nie własnymi siłami lecz w łasce. A łaska oznacza, że człowiek poddaje się działaniu Chrystusa. Gdy zaczniemy budować Kościół, który będzie odpowiadał kryteriom współczesnego człowieka, by był repliką współczesnego liberalnego społeczeństwa to pominięty zostaje charakter łaski. Wybierasz tę drogę, bo za chwilę bractwo czy sedekwatyści będą mieli problem z sakramentami...biskupi nie są wieczni. Ks. Bańka zapytany na tę okoliczność wymigał się dyplomatycznie: nie potrzebujemy biskupów, bo ich mamy. Wybiorą ich sobie tak jak wybierani są w u protestantów. Tobie podmienią Kościół a nie tym, którzy postanowili żyć nadzieją i przejść w tryb zaczynu...bo tak dawno postanowiono.

Są sprawy niezmienne w Kościele: prawda, dobro i nadprzyrodzona miłość. To określa Chrystusa, więc pojęć nie wolno redefiniować. Są też sprawy zmienne. A Liturgia ulegała zmianom. W jej przebiegu jednak też występuje element niezbędny. Tego nie ruszono.

____________________

* https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtop ... 2#p1170092


So gru 18, 2021 11:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Suzuja napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
- Kali, co to jest zły uczynek?
- Kiedy ktoś zakazuje nam sprawowania rytu trydenckiego.
- A dobry?
- Kiedy zostaną zakazane inne ryty niż trydencki.

Moralność Kalego w pełnej krasie: Jak św. Pius V zakazał sprawowania innych rytów niż trydencki, to wszystko jest w porządku (tekst o młodszych niż 200 lat niewiele zmieniał - w praktyce ten ryt był wszędzie pomijając grekokatolików). Jak papież Franciszek robi to samo odnośnie rytu trydenckiego, to jest oczywiście zbrodnia.

Wskazałem poważny powód zakazania innych rytów.

Istnieje też poważny powód zakazania rytu trydenckiego. Papież podał go w liście do biskupów ws. motu proprio Traditionis Custodes. Przegapiłeś?


Cytuj:
Ale potwierdzasz ze NOM przedstawia inną wiarę niż ta która istniała od setek lat w KK? Tak myślałem

Twoje urojenia to Twój problem. Nie widzę powodu, abym miał je potwierdzać, bo to Twoje wymysły, a nie moje przekonania. :D

Cytuj:
Barney, to że choćby w USA 70% katolików uważa komunie za symbol

https://www.google.com/amp/s/pl.aleteia ... -w-usa/amp

Ale masz dowód na to, że to jest spowodowane przez NOM?


So gru 18, 2021 11:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Yarpen Zirgin napisał(a):
Suzuja napisał(a):
Oczywiście że NOM niczego nie przejęła (A napewnie nie dobrowolnie) bo NOM została wprowadzona siłą, wbrew opini wielu biskupów i wbrew temu co zostało powiedziane na SWII. NOM wyparła MT dlatego że MT była zakazana do 2007. A conajmniej początku lat 90'tych
NOM "wyparł" Mszę Trydencką, ponieważ jest obowiązującym rytem od chwili, kiedy został promulgowany w 1969 przez papieża Pawła VI konstytucją apostolską Missale Romanum.

Ciekawe, mnie za wypowiedzenie słów że postanowiono zlikwidować MT, Jokej dał aż dwa ostrzeżenia i zbanował nawet. Jak widać po 16 lipca 2021 moje stanowisko okazało się prawdziwe.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ale masz dowód na to, że to jest spowodowane przez NOM?
Wierni uczęszczający na MT w prawie 100% wierzą w realną obecność, więc to musi być NOM.


N gru 19, 2021 1:33 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Cytuj:
Wierni uczęszczający na MT w prawie 100% wierzą w realną obecność, więc to musi być NOM.

To dowód na poczucie subiektywne. Mamy fakt. Zakończyła prace komisja do spraw pedofilii działająca we Francji. Spotkałam się z opinią, że powołano ją jako niezależną i tak też działała, rzetelnie (za ks. T.Isakowiczem). Powołano do niej osoby zainteresowane poznaniem prawdy i potrafiące do niej dotrzeć. Wykazano, że pokrzywdzonych przez księży było 312000 ofiar (jak mnie skleroza nie myli). Badano okres od 1950 roku, czyli tuż po IIWŚ. Wyniki prac komisji wskazują, że większość czynów pedofilskich dokonano w pierwszych 20. latach, czyli do 1970 roku.
Padają na raz dwie twoje racje, podawane jako niepodważalne: zło w Kościele to owoce SWII i msza, która utraciła charakter prawdy. Fakty przywołane wyżej przeczą. Ci powojenni księża nie mogli wierzyć w realną obecność Chrystusa w Liturgii. Jak to pogodzić z ich czynami? Księża uczyli się nowej mszy, bo dotąd odprawiali starą i co? Tracili wiarę?

Zmiany cywilizacyjne zachodzą szybko, szybkie jest tempo życia i ujawnione fakty z życia Kościoła podane w formie lawinowej powodują, że współczesny człowiek myśli na skróty, chce mieć natychmiastową i prostą odpowiedź na najtrudniejsze i wielowątkowe sprawy. Znajduje winnego jak dziennikarze - następnego dnia, bo tyle ma wiedzy. To myślenie zerojedynkowe, niezwykle uproszczone.


N gru 19, 2021 2:36 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
YZ napisał(a):
Przegapiłeś?


Oczywiście powodem nie jest żadna chęć zapobiegnięcia schizmy bo schizma jest już w Niemczech, i Franciszek nic z nią nie robi. Już abstrahując że twierdzenie iż KATOLICKA msza odprawiania od wiekow(A pewnie i Apostolowie ją odprawiali) miałaby być powodem schizmiy jest komiczne

Cytuj:
Twoje urojenia to Twój problem. Nie widzę powodu, abym miał je potwierdzać, bo to Twoje wymysły, a nie moje przekonania


Im dłużej czytam twoją twórczość tym dochodzę do wniosku że albo jesteś opóźniony albo takiego udajesz

Cytuj:
Ale masz dowód na to, że to jest spowodowane przez NOM?


Przeczytaj jeszcze raz co napisałem i później zadawaj mi durne pytania


N gru 19, 2021 2:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Suzuja napisał(a):
YZ napisał(a):
Przegapiłeś?

Oczywiście powodem nie jest żadna chęć zapobiegnięcia schizmy bo schizma jest już w Niemczech, i Franciszek nic z nią nie robi. Już abstrahując że twierdzenie iż KATOLICKA msza odprawiania od wiekow(A pewnie i Apostolowie ją odprawiali) miałaby być powodem schizmiy jest komiczne

Aha... Bo Ty oczywiście lepiej od papieża wiesz co i dlaczego robi?

Cytuj:
Cytuj:
Twoje urojenia to Twój problem. Nie widzę powodu, abym miał je potwierdzać, bo to Twoje wymysły, a nie moje przekonania

Im dłużej czytam twoją twórczość tym dochodzę do wniosku że albo jesteś opóźniony albo takiego udajesz

Czego nie zrozumiałeś? To, że sobie coś wymyśliłeś na czyjś temat (np. papieża lub mój), nie oznacza jeszcze, że to jest prawda. Papież nie może Ci zaprzeczyć, bo go nie ma na forum, ale ja jestem, więc mogę napisać prosto z mostu, że tekst...
Suzuja napisał(a):
Ale potwierdzasz ze NOM przedstawia inną wiarę niż ta która istniała od setek lat w KK? Tak myślałem

...to Twoje urojenie, a nie prawda.

Cytuj:
Cytuj:
Ale masz dowód na to, że to jest spowodowane przez NOM?

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem i później zadawaj mi durne pytania

Przeczytałem jeszcze raz i powtarzam pytanie dotyczące Twojej wypowiedzi:
Ale masz dowód na to, że to, iż "choćby w USA 70% katolików uważa komunie za symbol" jest spowodowane przez NOM?


N gru 19, 2021 9:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Otwarta apostazja najnowszego "Gościa Niedzielnego":
"Nie ma sprzeczności (doktrynalnej, teologicznej, eschatologicznej, itp, itd) pomiędzy judaizmem talmudycznym a katolicyzmem, bo Żydzi to tacy sami chrześcijanie jak my tylko nadal czekają na Mesjasza"

Obrazek

Obrazek

Oczywiście usprawiedliwieniem na tą apostazję w tym artykule jest Nostra aetate

Ta gazeta to jest z krwi i kości propagandówka posoborowia. To jest 100% dowód dlaczego posoborowie to siwe głowy w ławkach, puste seminaria i episkopat wsłuchany w "cezara" dającego pieniądze na dachówkę.


N gru 19, 2021 12:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Można by tutaj polemizować, ale kto zna nauczanie Kościoła na temat żydów i przeczytał ten artykuł w całości, ten zdaje sobie sprawę z faktu, że nie ma tutaj mowy o żadnej apostazji. Za to mamy kolejny przykład zaprzeczania przez Ciebie nauczaniu Kościoła, co stanowi, przykro pisać, kolejny dowód na to, że jesteś schizmatykiem, a jako taki zostałeś obłożony ekskomuniką z mocy prawa i świętokradczo przystępujesz do sakramentów. :(


N gru 19, 2021 12:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Yarpen Zirgin napisał(a):
Można by tutaj polemizować, ale kto zna nauczanie Kościoła na temat żydów i przeczytał ten artykuł w całości, ten zdaje sobie sprawę z faktu, że nie ma tutaj mowy o żadnej apostazji. Za to mamy kolejny przykład zaprzeczania przez Ciebie nauczaniu Kościoła, co stanowi, przykro pisać, kolejny dowód na to, że jesteś schizmatykiem, a jako taki zostałeś obłożony ekskomuniką z mocy prawa i świętokradczo przystępujesz do sakramentów. :(

No...za to taki żyd jak ten rabin u góry, może spokojnie przystępować do sakramentów w KK, bo "nie ma sprzeczności pomiędzy judaizmem talmudycznym a chrześcijaństwem".


N gru 19, 2021 12:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
merss napisał(a):
Jak to pogodzić z ich czynami? Księża uczyli się nowej mszy, bo dotąd odprawiali starą i co? Tracili wiarę?
Odpowiadając krótko: tak.

Zmiany cywilizacyjne też mają wpływ, ale drugorzędny, głównym motorem rozwałki katolicyzmu, była instytucjonalizacja modernizmu na SWII.
Wypiedestałowano człowieka, więc ludzkie potrzeby w tym seksualne, nawet najbardziej zboczone, zaczęły domagać się usprawiedliwionej przez nowy trend atencji.


N gru 19, 2021 1:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Można by tutaj polemizować, ale kto zna nauczanie Kościoła na temat żydów i przeczytał ten artykuł w całości, ten zdaje sobie sprawę z faktu, że nie ma tutaj mowy o żadnej apostazji. Za to mamy kolejny przykład zaprzeczania przez Ciebie nauczaniu Kościoła, co stanowi, przykro pisać, kolejny dowód na to, że jesteś schizmatykiem, a jako taki zostałeś obłożony ekskomuniką z mocy prawa i świętokradczo przystępujesz do sakramentów. :(

No...za to taki żyd jak ten rabin u góry, może spokojnie przystępować do sakramentów w KK, bo "nie ma sprzeczności pomiędzy judaizmem talmudycznym a chrześcijaństwem".

Twoje urojenia to Twój problem. To, że nie znasz nauczania Kościoła na temat tego, kto może, a kto nie może przystępować do sakramentów, to także Twój problem, ale popisywanie się niewiedzą na ten temat to już tragedia, schizmatyku. Sam sobie wystawiasz laurkę człowieka, który nie ma pojęcia na dany temat, a zgrywa eksperta i wydaje wyroki.


N gru 19, 2021 1:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
merss napisał(a):
Kto uratuje Kościół? Nie biskupi, nie kapłani i nie zakonnicy. To zadanie należy do was, ludu wiernego! Po to macie rozum, oczy i uszy, by ocalić Kościół. Do was należy dopilnowanie, by księża zachowywali się jak księża, biskupi jak biskupi i zakonnicy, jak przystało zakonnikom!
/abp Fulton J. Sheen, przemówienie do Rycerzy Kolumba, 1972 r./
A ty? Szukasz usprawiedliwienia, by odejść? To pokusa, ulegniesz jej lub nie. Mamy rok 1972 i abp pisze o kryzysie. Trochę za wcześnie jak na odległość od SWII i widzenie owocowania. To samo JPII*, którego wielokrotnie przywoływałam w tej kwestii. Dziś pisze o kryzysie i wiernych świeckich, którzy go wyprowadzą z kryzysu bp J. Stricland w książce : Światło i zaczyn
Przerzucisz objawienia Maryjne i mamy to samo. Zostaliśmy przygotowani na kryzys. A ks. J. Bosco mówiący o dryfującym jakiś czas Kościele? Jak to połączysz z SWII to już musisz sam zastosować ekwilibrystykę.
A ty jojczysz i jojczysz. Tu źle, tu niedobrze, trzeba się ewakuować. Uczynisz co zechcesz, ale beznadzieja to nie jest chrześcijańska postawa. Dlatego przyszła mi na myśl frustracja, depresja, powierzchowne myślenie, zwykle wygodnictwo by podhaczyć się pod tych co mają dobry PR. Mogę nie zobaczyć podnoszącego się z kolan Kościoła, ale będę przekonana, że nie zmarnowałam czasu na bezproduktywne zrzędzenie.
Możesz być dobrym zaczynem, który da początek ciastu lub przejść tam, gdzie mają dobrą podróbkę...ludzką jednak, bo nadprzyrodzone korzenie chrześcijaństwa ma KK. To obietnica Chrystusa: będę z wami aż do skończenia świata. Nie opuścił więc Chrystus swego ciała. A ty twierdzisz inaczej. Ulegnie Kościół pokusie przyjęcia ducha tego świata to go Duch Święty w końcu naprostuje.

Benedykt XVI pisał dwa lata temu w liście poświęconym kryzysowi w Kościele, że korzenie KK są nadprzyrodzone, czyli to żywy i zmartwychwstały Chrystus, żyjący wśród nas i posługujący się nami. Istnieje w postaci sakramentalnej, czyli Kościół funkcjonuje na zasadzie sakramentów - tzn, że jesteśmy posłani, żeby żyć nie własnymi siłami lecz w łasce. A łaska oznacza, że człowiek poddaje się działaniu Chrystusa. Gdy zaczniemy budować Kościół, który będzie odpowiadał kryteriom współczesnego człowieka, by był repliką współczesnego liberalnego społeczeństwa to pominięty zostaje charakter łaski. Wybierasz tę drogę, bo za chwilę bractwo czy sedekwatyści będą mieli problem z sakramentami...biskupi nie są wieczni. Ks. Bańka zapytany na tę okoliczność wymigał się dyplomatycznie: nie potrzebujemy biskupów, bo ich mamy. Wybiorą ich sobie tak jak wybierani są w u protestantów. Tobie podmienią Kościół a nie tym, którzy postanowili żyć nadzieją i przejść w tryb zaczynu...bo tak dawno postanowiono.

Są sprawy niezmienne w Kościele: prawda, dobro i nadprzyrodzona miłość. To określa Chrystusa, więc pojęć nie wolno redefiniować. Są też sprawy zmienne. A Liturgia ulegała zmianom. W jej przebiegu jednak też występuje element niezbędny. Tego nie ruszono.
Myślę, że powyższe znakomicie podsumowuje dyskusję.
Można bic pianę dalej, przerzucać się zarzutami - postawę katolika pokazała Merss powyżej.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N gru 19, 2021 1:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Problem w tym, że do ludzi takich jak np. Wespecjan to nie dotrze. On ma swoją wizję obrony Kościoła, a wg. niej ratunkiem jest zabetonowanie się w przeszłości. :(


N gru 19, 2021 1:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
Przyczyny tkwią głębiej: poczucie bezpieczeństwa oparte jest na prostych schematach zero - jedynkowych. Wielowątkowe myślenie (naukowe) wymaga wyjścia poza swoją kryjówkę, w której jest bezpiecznie. Tu prawda się nie przebije, bo na straży poczucia bezpieczeństwa stoi lęk; on zawsze działa destruktywnie i wycofująco z otwarcia na złożoność świata. Dlatego różnicuję strach mający moc moblizującą i lęk chowający człowieka w kryjówkach.
Myślenie bardzo płytkie to też pin-pong. Odbija tylko swoją piłeczkę. Kiedy nie pojawi się ona z powrotem to oznacza zwycięstwo.
Taka postawa jest bardzo pożądana w różnego rodzajach sektach: prawda tylko u nas. Każda głupota zostanie zracjonalizowana. Nie zgadzają się na wybranie biskupa? Musimy wznieść się ponad to i wybrać sobie ich sami. Zatwierdził Kościół ich dla dobra wiernych? Mieliśmy rację tak postępując! Nie wskażą przyczyny właściwej, ale skupią się na tym, że zło jest dobrem. To pokrętna logika, ale działa na ludzi, którzy funkcjonują w oparciu o lęk. W zasadzie nie wchodzi się w dyskusje z takimi ludźmi, bo oni nie są zdolni do myślenia krytycznego. Można komentować wskazując na katolickie postawy. Trzeba odczytać nadzieję i odpowiedzialność oraz właściwą hierarchię wartości. Kiedy przypisuje się SWII winę za kryzys w Kościele to odrzuca się świat, zmiany cywilizacyjne, zmiany mentalne ludzi po wojnach, rewolucjach i praniach mózgu prowadzonych na wszystkich frontach kształtujących człowieka.


N gru 19, 2021 2:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Owoce II Soboru Watykańskiego
merss napisał(a):
Taka postawa jest bardzo pożądana w różnego rodzajach sektach: prawda tylko u nas.
Taką "sektą" do lat 60 XX wieku był Kościół Katolicki:
Extra Ecclesiam Nulla Salus - dzwoni ci w jakimś kościele?


N gru 19, 2021 2:23 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL