Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:06 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333 ... 340  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
PeterW, proszę o rozwagę. Naprawdę chce mi Pan wmówić, że chcę się bawić a administratora czy moderatora? Zwracam uwagę na nieuczciwość, która się tutaj odbywa, a zamiast merytorycznej i uczciwej dyskusji wysłuchuję uwag ad personam - to też jest objaw uciekania od prawdy. Interesuje mnie tylko to, aby dyskusje odbywały się tutaj uczciwie i po Bożemu, więc proszę nie powtarzać ciągle tych bajek o żądzy administracji czy moderacji - są one nieprawdą, a uporczywe zarzucani komuś czegoś czego nie robi, nie myśli jest zwykłym oszczerstwem.

Jockey, proszę wybaczyć, to co Pan wyrabia ma znamiona rozboju i głębokie pokłady pychy. "Mea culpa" to nie grzech, to słuszna sprawa. Proszę wierzyć, bicie się w pierś to nie grzech. Naprawdę chce Pan wmówić człowiekowi, że wstawianie przez niego cytatu hierarchy o samym sobie jest szyderstwem? To mogło by być prawdą, gdyby zdania były pocięte i bez kontekstu, ale autor komentarza pisze wprost, że wstawił wypowiedź hierarchy w oryginale.


Pn lip 19, 2021 10:08 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Iustus napisał(a):
PeterW, nie bawię się w moderatora czy administratora. Chciałbym pomóc ulepszyć i ucywilizować zasady na tym forum,


Bwana Kubwa nie rozda paciorków? Tamtamy też będą zabronione? Ale czad. Będziemy wreszcie cywilizowani.

Cytuj:
Proszę tego nie uznawać za próbę wywyższania się,



Nie no wcale Wasza Wyniosłość...
Większość wpisów Waszej Miłości ma taki wydźwięk. Najfajniejszy to ten ostatni fragment o ucywilizowaniu forum. No zaiste, skromność i pokora aż powala.

Cytuj:
Interesuje mnie zbawienie dusz i to jest bezpośredni powód, dla którego piszę.


Proszę się zająć najpierw własną duszą. "Pycha kroczy przed upadkiem"

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn lip 19, 2021 10:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Naprawdę Pan uważa, że rozdrażnienie wszelkiej sprawy to Boże podejście? Napisałem banalnie prostą uwagę, która by poprawiła przejrzystość tego forum i ucywilizowała arbitralne decyzje - nierzadko po prostu błędne. Pan zamiast podejść rzeczowo i merytorycznie do tematu, woli się notorycznie koncentrować na mojej osobie i atakować ad personam.

Proszę nie myśleć, że się skarżę na osobiste ataki. To jest rzecz trzeciorzędna. Brać krzyże na siebie to prawdziwa łaska, szczególnie, gdy się to robi w imię Ewangelii. Kto czyni szkodę na ciele, a nie na duszy, tak naprawdę nie czyni nam szkody. To jest forma ewangelizacji. Jestem zdumiony, na jaki opór trafiają zwykłe ewangeliczne rady. Tzn. byłbym zdumiony, gdybym nie znał Pisma Świętego. Pismo nad przed takimi rzeczami dawno temu uprzedziło.

Krótko podsumowując. Prosiłbym o skupienie się na dyskutowanym problemie, a nie na osobach dyskutujących.


Pn lip 19, 2021 10:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Iustus napisał(a):
Krótko podsumowując. Prosiłbym o skupienie się na dyskutowanym problemie, a nie na osobach dyskutujących.

Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli.


Pn lip 19, 2021 11:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Nie ma co, merytoryka powala... i nie... wcale nie było kolejnego ad personam na prośbę o merytoryczną rozmowę...


Pn lip 19, 2021 11:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Nie Wasza Ekscelencja nie ściemnia. Jedzie Wasza Ekscelencja po moderatorach oceniając jednego po drugim, a twierdzi, że chodzi o rozmowę na temat problemu.
Baju, baju, będzie wiosna...


Pn lip 19, 2021 12:04 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
merss "Może lepiej czasem odpuścić sobie forum? Będzie sprawdzam i to najnowsze a nie sprzed pół wieku jak to potrafisz. Spraw załatwionych nie odkładasz ad acta, ale je gromadzisz, by po wielu latach wrzucić na forum jako obciążenie moda i to sprawę wagi piórkowej, którą widać oceniasz jako ciężką. Oczom nie wierzyłam, że tak można żuć. od tej pory rozumiem twoją zonę i jej wybuchy. Złożyło się. Tak się wykańcza ludzi".
Przyglądałem się jak Yarpen wykańczał MK nie odezwałem się ani słowem. Teraz mam się przyglądać wykańczaniu Iustusa? Sprawy nie są załatwione. Moderatorzy łamią regulamin, pod którym ostatnio się podpisałaś.
Mnie to łamanie osobiście nie boli ale drażni maniera. Mogę odpuścić sobie forum - sprawdziłem - niech pozostanie dla elity gzie nie ma miejsca dla Iustusa i tych, którzy uciekną stąd zanim jeszcze wejdą. Moja żona jest gorliwszym katolikiem niż ja ale omija to miejsce, korzystamy z tego samego sprzętu i jeszcze 10 lat temu siadając do komputera katolik.pl był prawie zawsze otwarty (stąd moja tu obecność). Dość szybko się zraziłem i odpuściłem na kilka lat.
Trochę statystyki: teraz jest 10851 użytkowników
na forum żeglarskim: 14192(ilu w Polsce jest żeglarzy a ilu katolików?)
na forum prawnym około 700tysiecy
na elektrodzie ponad 2,5miliona.
Może o to wam właśnie chodzi więc bawcie się tak dalej.


Wt lip 20, 2021 5:06 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Niestety patrzę inaczej. Podam ci klasyczny przykład. Byłam w towarzystwie i ktoś zaczął krytykę nauczycieli. Mówił zasadnie, bo miałam okazję poznać te środowiska i to wieloaspektowo, na różnych poziomach: od przedszkola po nauczycieli akademickich, z innego jednak poziomu. W towarzystwie była osoba chora na depresję. Zareagowała niezwykle osobiście. Ona odeszła już ze szkolnictwa, wysoko awansowała i wydawało się, że potrafi spojrzeć na sprawę z lotu ptaka. Nie potrafiła. Ją to osobiście dotknęło. Dotknęło, bo nie potrafiła na sprawę spojrzeć obiektywnie. Ona widziała zaangażowanie swoje i konkretnych ludzi, więc rozpoczęła ich obronę. Zrobiło się niefajnie. Jej kolega nie pił do niej i nawet mu do głowy nie przyszło, że ją urazi. Wróciło, ale przyczyna była natury zdrowotnej. Ta choroba mogła się rozwinąć, bo była podatna na urazy i jednocześnie wszystkim pokazywała swą siłę i niezależność. To wewnętrzna niespójność i ona o tym nie wie, więc nadal ma depresję. Tego nie można jej powiedzieć, musi zrozumieć sama.
Kierujesz słowa do mnie i uważasz, że pozwalam na wykańczanie Iustusa. Jak to inaczej czytać? Mam w archiwum jego zdanie, że ciągle go oczerniam. Zamiast poproszenie o wskazanie faktów (zakończyłoby się ostem) zabrałam to i zaczął się płacz. To było kłamstwo w moim widzeniu, ale on tak myśli. Mogłabym to komentować, ale nie chcę. Mam ważniejsze sprawy w życiu niż poszukanie ci całego ciągu przyczynowo skutkowego. Nie czytasz tak. To, że żona krzyczy i się piekli oznacza wiele możliwych przyczyn. Sprawa, z którą wyskoczyłeś odnośnie IP to było naprawdę kuriozalne, ale dużo mówiące o człowieku. Czasem drobiazg nam pozwala coś zobaczyć.
W życiu jest się raz na wozie, raz pod wozem. Mądrość życiowa polega na tym, by nauczyć się przegrywać i widzieć wagę spraw, zważonych na wadze posiadającej homologację. To powinno odbyć się w ramach socjalizacji dziecka.

Oczekujesz zakładu opiekuńczego. Nie tylko zresztą ty. Dorosłość polega na tym, że pozwalasz ludziom się ścierać. Nikt nie wykańcza Iustusa. NIKT! Chce być celebrytą to musi sobie radzić. Nawet małym chłopcom należy pozwolić na to, by sprawę wyjaśnili sobie konkretnie. Mama może płakać za firanką, ale dopóki chłopcy nie uczynią sobie krzywdy to powinni to załatwić sami. My mamy regulamin. Nadopiekuńczość zawsze wskazuje na osobowość neurotyczną i dzieci wyrastają na ludzi, którzy nie potrafią przegrywać bez ciągnięcia za sobą urazów.
Jeśli ktoś wciąż ściąga na siebie baty to się spogląda co jest tego przyczyną. kto go broni? Peter tu już wyjaśniał bardzo obrazowo. Dlatego może być modem. Ty zobaczysz, że go gnębi.
Dam ci niechcianą, ale dobrą radę. Nie wchodź na trzeciego. Dla swego dobrego zdrowia. Jesteś dobrym adwokatem, ale rozjemcą już nie. ;)


Wt lip 20, 2021 9:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4685
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Aquarius napisał
Cytuj:
Przyglądałem się jak Yarpen wykańczał MK nie odezwałem się ani słowem. Teraz mam się przyglądać wykańczaniu Iustusa? Sprawy nie są załatwione. Moderatorzy łamią regulamin, pod którym ostatnio się podpisałaś.

Niestety MK brnął w zaparte nic nie mając. Jest osądem moralny czy warto męczyć kogoś takiego jak MK, natomiast dla przerwania tego ban został przedłużony na stałe.
Iustus ma swoje racje, lecz lepiej by było gdyby skupił się merytorycznej dyskusji, niż nieustannym użeraniem się z modami. Na każdym forum pojawiają się podobni userzy z podobnymi predyspozycjami.
Cytuj:
Trochę statystyki: teraz jest 10851 użytkowników
na forum żeglarskim: 14192(ilu w Polsce jest żeglarzy a ilu katolików?)
na forum prawnym około 700tysiecy
na elektrodzie ponad 2,5miliona.
Może o to wam właśnie chodzi więc bawcie się tak dalej.


Był tu niegdyś spór o ważność jakiejś postaci. Zapamiętały user wrzucił, że w ciągu 0,34 sek w necie było 14 tys odnośników do niej. Na to drugi zareplikował - ja wrzuciłem słowo d***a i w ciągu 0,42 sek było 180 tysięcy odnośników. :lol:
To są mało porównywalne rzeczy, długo by to analizować.


Wt lip 20, 2021 2:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Aquarius, dzięki za wstawiennictwo. Z tym wykańczaniem, to problemem jest to dla tych, którzy się wyzłośliwiają na drugich, to ich dusze są plamione. Tu trzeba się modlić, a jak się da, to nie dawać okazji do grzeszenia. Niestety mam podobnie spostrzeżenia odnośnie forum, że w znikomym stopniu jest tutaj wykorzystywany potencjał tysięcy użytkowników, czasami ten potencjał przekierowuje się tak, aby para szła w gwizdek.

Robur, nie wiem, czy Pan zauważył, te użeranie się z modami to nie jest moje hobby, ani tym bardziej rzecz, której się doszukuję. Pan zdaje się zasugerował, że na tym się skupiam, z czym się nie mogę zgodzić. W sporej mierze te jałowe dyskusje były podsycane przez pewne grono łącznie z moderatorami. Moderacja chyba od tego jest, aby takie sprawy uśmierzać. Działo się to mimo próśb o merytoryczne rozmowy i trzymanie się tematu. Ze swojej strony staram się unikać takich dyskusji i je wygaszać. Rozmów o konkretach nie wygaszam, co by świadczyło, że chyba jednak na tym się koncentruję.
Odnośnie skupiania się na merytorycznej dyskusji - uwaga jak najbardziej słuszna, tylko jak ją wymusić na ludziach, którzy mają problem, aby się wypowiedzieć inaczej niż ad personam?
Jeszcze inna rzecz to to, że nierzadko zdarza się, że dyskusje merytoryczne są dosłownie zamykane. Niejedna osoba próbująca rozpocząć rzeczowy temat tego doświadczyła.


Wt lip 20, 2021 6:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Yarpen Zirgin napisał(a):
Miałeś wykazać, że papież jest heretykiem, a nie wskazywać na już obalone oskarżenia (vide mój post pod tym, który podlinkowałeś), które pokazują Twoją ignorancję na temat treści dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Masz jakiś inny dowód?
Rozmowa na dowody i fakty nie ma z tobą sensu, bo zaprzeczasz faktom.
Twój styl bycia na forum jest nieznośny: 1-3 linijkowe prymitywne sentencje nie wnoszące do postępu wiedzy absolutnie nic, prócz głupawych sprzeczek.
Robisz tutaj za prowokatora, nic więcej. "Rozmowy" z tobą i Barnejem, który doszusował do twojego poziomu zidiocenia przekazu, są jak umizgi niedoświadczonego młokosa do zajętej kobiety - kompletnie bezsensowne i bezpłodne, wysysają energię, która idzie na całkowite zmarnowanie.

Swoją bytnością na forum pokazałeś, że nie zasługujesz na nic więcej jak na jednozdaniowy wysrew na odczepkę.


Wt lip 27, 2021 10:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
I mamy totalne argumentum ad personam, czyli de facto przyznanie się do tego, że nie masz nawet najmniejszych dowodów na to, ze papież Franciszek jest heretykiem:

32. Argument ostatni – ad personam: Widząc, że przeciwnik jest mocniejszy, atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób porzucać prawdziwy przedmiot sporu. Rzucać inwektywami – używanie słów obraźliwych wobec przeciwnika, np. "Ty i całe twoje stronnictwo jesteście przykładami chorej ambicji, przy maleńkich móżdżkach".
Metody erystyczne (według Schopenhauera)


Wt lip 27, 2021 11:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Yarpen Zirgin napisał(a):
I mamy totalne argumentum ad personam, czyli de facto przyznanie się do tego, że nie masz nawet najmniejszych dowodów na to, ze papież Franciszek jest heretykiem

Wespecjan napisał(a):
Twój styl bycia na forum jest nieznośny: 1-3 linijkowe prymitywne sentencje nie wnoszące do postępu wiedzy absolutnie nic, prócz głupawych sprzeczek


Wt lip 27, 2021 11:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Powtarzaniem tych samych wycieczek personalnych jedynie się pogrążasz i potwierdzasz to, co wskazałem. Prawda boli, ale jej nie zdołasz ukryć za ucieczką w erystykę:

Nie masz żadnych dowodów, którymi mógłbyś potwierdzić swoje oskarżenia pod adresem papieża, co sprawia, że jesteś zwykłym kłamcą i oszczercą.


Wt lip 27, 2021 11:21 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Kłamca, oszczerca ...od ponad 10 lat ta sama technika. Żadne tam ad personam. W Twoich i Jockeya wpisach to prawie komplement.


Wt lip 27, 2021 12:44 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333 ... 340  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL