Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:47 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297 ... 340  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
merss napisał(a):
Jeśli inaczej na to spojrzysz, to owo pod prąd moze być zasługą.

Tak jak i zwracanie uwagi na rozmaite posunięcia "oficjalnych czynników kościelnych", które mogą budzić zgorszenie lub wprowadzać zamęt pośród wiernych.
Nie znam całego dorobku Wespecjana na tym forum i nie chcę się tu stawiać w roli jego adwokata. Zwróciłem tylko uwagę na to jak niektórzy ochoczo szermują argumentem "schizmatyckim".
Zgadzam się jednak co do zasady, że totalna krytyka nie jest dobra, bo zamyka na argumentację, co prowadzi tylko do wzajemnego ostrzeliwania się z bezpiecznych pozycji.

Jockey napisał(a):
Barney napisał(a):
Jockey pisze co widzi.

Bo według polexita człowiek szydzący z Kościoła, obrażający papieża, obrażający biskupów, wypowiadający posłuszeństwo biskupowi któremu podlega, promujący księży suspendowanych, wyzywający wiernych Kościoła od diabelskich itp. jest jak najbardziej katolikiem. Nie będę wnikał dlaczego. A Wespecjan ma u nas tylko zakaz pisania w części katolickiej bo według jego własnych słów jest poza Kościołem gdyż wypowiedział posłuszeństwo papieżowi, biskupom. Swoją droga jako troll powinien dawno wylecieć ale to całkiem inny temat.
Co do mnie to się nie martw. Jakbym miał odejść to by mnie dawno nie było. Jednak mimo ze się nie zgadzam z niektórymi posunięcia i papieża o czym pisze wprost, pozostaje w posłuszeństwie.

Rozumiem. Musisz mi wybaczyć, ale jak już odpisałem wyżej merss, nie znam całego - z pewnością bardzo barwnego - dorobku użytkownika Wespecjana na tym forum. Sam udzielam się tu od niedawna i nie przeglądałem wszystkich dyskusji. Nie wiem, czy napisał to wszystko, o czym wspomniałeś wprost. Jeśli tak, to być może masz rację, że sam się w ten sposób wystawił poza wspólnotę katolicką, ale nie zamierzam się bawić w niczyjego sędziego i mój post miał na celu - w nieco szyderczy sposób, przyznaję - zaapelować o większą powściągliwość w takim kategorycznym odsądzaniu od czci i wiary. Żeby nie była to taka poręczna pałka, którą zawsze można zdzielić kogoś, z kim się głęboko nie zgadzamy. Wszak i mnie się wcześniej dostało że odrzucam SWII, choć do tej pory nie wyjawiłeś mi jak i gdzie to uczyniłem... Cóż, czekam nadal cierpliwie i liczę, że się w końcu dowiem.


Pn cze 22, 2020 5:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Nie znałeś tematu powiadasz? No popatrz. Co nie przeszkadzało co nazwać mnie. No niech sobie przypomnę...Wielki Inkwizytor. Typowe.Może jakieś magiczne słowo?
A następnym razem zanim zaczniesz się wypowiadać lub bronić kogoś to zapoznaj się. Sam fakt ze on tez chodzi na msze trydenckiej to za mało żeby kogoś bronić. Tak to widzę.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn cze 22, 2020 6:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
polexit napisał(a):
Rozumiem. Musisz mi wybaczyć, ale jak już odpisałem wyżej merss, nie znam całego - z pewnością bardzo barwnego - dorobku użytkownika Wespecjana na tym forum. Sam udzielam się tu od niedawna i nie przeglądałem wszystkich dyskusji. Nie wiem, czy napisał to wszystko, o czym wspomniałeś wprost. Jeśli tak, to być może masz rację, że sam się w ten sposób wystawił poza wspólnotę katolicką, ale nie zamierzam się bawić w niczyjego sędziego i mój post miał na celu - w nieco szyderczy sposób, przyznaję - zaapelować o większą powściągliwość w takim kategorycznym odsądzaniu od czci i wiary. Żeby nie była to taka poręczna pałka, którą zawsze można zdzielić kogoś, z kim się głęboko nie zgadzamy. Wszak i mnie się wcześniej dostało że odrzucam SWII, choć do tej pory nie wyjawiłeś mi jak i gdzie to uczyniłem... Cóż, czekam nadal cierpliwie i liczę, że się w końcu dowiem.
Nie, wpis, po którym Jockey wyrzucił mnie z działów katolickich był tym, w którym zadeklarowałem, że jako katolik nie mogę i nie mam obowiązku słuchać osób, które swoimi naukami mogą prowadzić mnie do piekła - choćby przedstawiały się jako papieże. Ta moja deklaracja była w 100% zbieżna z Pismem Świętym i nawet posoborowym katechizmem.

By być konsekwentnym Jockey też musiałby wyrzucić świętego i Doktora Kościoła Roberta Bellarmina:
https://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.p ... 5#p1053925

Szkoda, że nie mogę znaleźć tego wpisu, przez który zostałem oskarżony, osądzony i skazany wypędzeniem, ale siedzi gdzieś w trzewiach forum. Może Jockey znajdzie.


Pn cze 22, 2020 6:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Jockey napisał(a):
Nie znałeś tematu powiadasz? No popatrz. Co nie przeszkadzało co nazwać mnie. No niech sobie przypomnę...Wielki Inkwizytor. Typowe.Może jakieś magiczne słowo?

Ok, możliwe że się zapędziłem, za co przepraszam.
Cytuj:
A następnym razem zanim zaczniesz się wypowiadać lub bronić kogoś to zapoznaj się.

Ponownie powtarzam - nie mam zamiaru przekopywać się przez wszystkie dyskusje na tym forum nie wiadomo ile lat wstecz. Nie chcę się też - co napisałem wyżej - stawiać w roli adwokata kogokolwiek. Tak jak Ty opisuję tylko to co widzę, a widzę, że zarzuty o nienawiść czy obrażanie Kościoła, sianie fermentu i tendencje rozłamowe stawiasz dość chętnie. Także mnie, który to wątek znów skrzętnie pominąłeś.
Cytuj:
Sam fakt ze on tez chodzi na msze trydenckiej to za mało żeby kogoś bronić. Tak to widzę.

Sam fakt, że ktoś chodzi na msze trydenckie to również za mało, by wrzucać go do worka z napisem "rozłamowcy". Tak ja to widzę.


Wt cze 23, 2020 10:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Wespecjan napisał(a):
Nie, wpis, po którym Jockey wyrzucił mnie z działów katolickich był tym, w którym zadeklarowałem, że jako katolik nie mogę i nie mam obowiązku słuchać osób, które swoimi naukami mogą prowadzić mnie do piekła - choćby przedstawiały się jako papieże. Ta moja deklaracja była w 100% zbieżna z Pismem Świętym i nawet posoborowym katechizmem.

No dobrze, tylko trzeba uważać, by nie wylać dziecka z kąpielą, czyli np. nie kwestionować ciągłości sukcesji apostolskiej tylko dlatego, że nauki czy poglądy tego czy innego papieża odbiegają od tego, do czego przyzwyczaiła nas Tradycja. Ja zawsze staram się pamiętać, że Kościół to coś więcej niż pontyfikat aktualnego następcy Św. Piotra. Negując legalność papieża (a tak odczytuję słowa "choćby przedstawiały się jako papieże" - popraw mnie jeśli się mylę), musielibyśmy zanegować też legalność wszystkich duchownych, którzy są mu posłuszni, także tych, którzy starają się kształtować wiernych w duchu poszanowania tradycyjnej nauki będąc jednocześnie w pełnej jedności z Rzymem. A takich dobrych pasterzy przecież nie brakuje...
Nie chcę tu roztrząsać tego tematu, bo to poważniejsza dyskusja, na pewno nie na taki wątek jak ten. Pewnie zgodzilibyśmy się w wielu sprawach co do źródeł kryzysu we współczesnym Kościele, jednak recepty możemy mieć już inne.


Wt cze 23, 2020 10:40 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
polexit napisał(a):
Ponownie powtarzam - nie mam zamiaru przekopywać się przez wszystkie dyskusje na tym forum nie wiadomo ile lat wstecz.
To na jakiej podstawie chcesz się wypowiadać skoro nie masz wiedzy?
polexit napisał(a):
Nie chcę się też - co napisałem wyżej - stawiać w roli adwokata kogokolwiek.
Niestety ale to nieuniknione skoro zaczynasz kogoś bronić.
polexit napisał(a):
Tak jak Ty opisuję tylko to co widzę, a widzę, że zarzuty o nienawiść czy obrażanie Kościoła, sianie fermentu i tendencje rozłamowe stawiasz dość chętnie. Także mnie, który to wątek znów skrzętnie pominąłeś.
Jak widzisz środowisko tradycjonalistów (jak ich słusznie Barney nazywa średniowieczniaków) skutecznie mnie tego nauczyli. Zajrzyj do tematu np. czy papież Franciszek jest lewakiem.
polexit napisał(a):
Negując legalność papieża (a tak odczytuję słowa "choćby przedstawiały się jako papieże" - popraw mnie jeśli się mylę), musielibyśmy zanegować też legalność wszystkich duchownych, którzy są mu posłuszni, także tych, którzy starają się kształtować wiernych w duchu poszanowania tradycyjnej nauki będąc jednocześnie w pełnej jedności z Rzymem
Właśnie podsumowałeś postawę Wespecjana

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt cze 23, 2020 12:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
polexit napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Nie, wpis, po którym Jockey wyrzucił mnie z działów katolickich był tym, w którym zadeklarowałem, że jako katolik nie mogę i nie mam obowiązku słuchać osób, które swoimi naukami mogą prowadzić mnie do piekła - choćby przedstawiały się jako papieże. Ta moja deklaracja była w 100% zbieżna z Pismem Świętym i nawet posoborowym katechizmem.

No dobrze, tylko trzeba uważać, by nie wylać dziecka z kąpielą, czyli np. nie kwestionować ciągłości sukcesji apostolskiej tylko dlatego, że nauki czy poglądy tego czy innego papieża odbiegają od tego, do czego przyzwyczaiła nas Tradycja. Ja zawsze staram się pamiętać, że Kościół to coś więcej niż pontyfikat aktualnego następcy Św. Piotra. Negując legalność papieża (a tak odczytuję słowa "choćby przedstawiały się jako papieże" - popraw mnie jeśli się mylę), musielibyśmy zanegować też legalność wszystkich duchownych, którzy są mu posłuszni, także tych, którzy starają się kształtować wiernych w duchu poszanowania tradycyjnej nauki będąc jednocześnie w pełnej jedności z Rzymem. A takich dobrych pasterzy przecież nie brakuje...
Nie chcę tu roztrząsać tego tematu, bo to poważniejsza dyskusja, na pewno nie na taki wątek jak ten. Pewnie zgodzilibyśmy się w wielu sprawach co do źródeł kryzysu we współczesnym Kościele, jednak recepty możemy mieć już inne.
Franciszek zanegował wprost dogmat o Niepokalanym poczęciu Maryi Panny, stwierdzając, że Maryja Panna nie była świętą od swojego początku, więc ja mam całkowite prawo odrzucać nauczania, a także osoby je głoszące, które w przypadku przyjęciu ich w posłuszeństwie - prowadzą mnie do piekła.

"Najświętsza Maryja Panna i Święty Józef są pełni radości: patrzą na Dzieciątko Jezus i są szczęśliwi, ponieważ po tysiącach zmartwień, przyjęli ten dar od Boga z wielką wiarą i wielką miłością. Są przepełnieni świętością a tym samym radością. Powiecie: No ależ oczywiście, przecież to Najświętsza Maryja Panna i Święty Józef! Tak, ale nie zapominajmy że to nie było łatwe dla nich, święci się nie rodzą, ale się nimi stają, i to jest także prawda wobec ich obojga."

(Our Lady and Saint Joseph are full of joy: they look at the Child Jesus and they are happy because, after a thousand worries, they have accepted this gift of God, with so much faith and so much love. They are “overflowing” with holiness and therefore with joy. And you will tell me: of course! They are Our Lady and Saint Joseph! Yes, but let us not think it was easy for them: saints are not born, they become thus, and this is true for them too.)
http://w2.vatican.va/content/francesco/ ... icani.html

Tak więc przyjąwszy kryteria i naukę Świętego i Doktora Kościoła Roberta Bellramina https://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.p ... 5#p1053925
- to nie tylko nie jest papież, ale nawet nie katolik.

Posoborowie chce sprowadzić katolicyzm do ślepego posłuszeństwa bieżącemu biskupowi Rzymu nawet gdy zaprzecza poprzedniemu nauczaniu, głosi herezje i bzdury i bez oglądania się na nauczanie poprzednich papieży, Magisterium i Tradycję. To nie jest katolicyzm dlatego ja tej religii nie wyznaję.

Co do ważności święceń czyli sakramentu kapłaństwa, to nie zależą one od ortodoksji szafarza, więc jeśli niewierzący biskup, albo biskup komunista wyświęca księdza, to tylko od tego księdza zależy co zrobi z tym kapłaństwem. Sama sukcesja jest niezbędna, ale niewystarczająca do bycia katolickim kapłanem. Marcin Luter też miał sukcesję apostolską - i co z tego? Nawet Roman Kotliński, były naczelny "Faktów i Mitów" antyklerykalnego i antykatolickiego pisma, który właśnie siedzi w więzieniu za zlecenie morderstwa byłej żony, też miał sukcesję apostolską.

Pan Jezus powiedział tak: "Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.


Wt cze 23, 2020 12:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Wespecjan napisał(a):
Franciszek zanegował wprost dogmat o Niepokalanym poczęciu Maryi Panny, stwierdzając, że Maryja Panna nie była świętą od swojego początku, więc ja mam całkowite prawo odrzucać nauczania, a także osoby je głoszące, które w przypadku przyjęciu ich w posłuszeństwie - prowadzą mnie do piekła.

No to popatrzmy jak fałszywie oskarżasz papieża o coś, czego nie zrobił, zerkając do treści dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP:

(...) (...) ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmogącego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną, i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć.
Pius IX, bulla Ineffabilis Deus z 8 grudnia 1854 roku.

Jak każdy widzi, nie ma tu stwierdzenia, że NMP była "święta od swojego początku", czyli Twój zarzut to kolejne pomówienie pod adresem aktualnego Namiestnika Chrystusa.


Wt cze 23, 2020 12:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Franciszek zanegował wprost dogmat o Niepokalanym poczęciu Maryi Panny, stwierdzając, że Maryja Panna nie była świętą od swojego początku, więc ja mam całkowite prawo odrzucać nauczania, a także osoby je głoszące, które w przypadku przyjęciu ich w posłuszeństwie - prowadzą mnie do piekła.

No to popatrzmy jak fałszywie oskarżasz papieża o coś, czego nie zrobił, zerkając do treści dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP:

(...) (...) ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmogącego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną, i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć.
Pius IX, bulla Ineffabilis Deus z 8 grudnia 1854 roku.

Jak każdy widzi, nie ma tu stwierdzenia, że NMP była "święta od swojego początku", czyli Twój zarzut to kolejne pomówienie pod adresem aktualnego Namiestnika Chrystusa.
Początek człowieka to moment poczęcia.

Nie bardzo rozumiem o co ma Pan pretensje..?


Wt cze 23, 2020 1:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Nie rżnij głupa, Wespecjanie.


Wt cze 23, 2020 1:11 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Wespecjan napisał(a):
Franciszek zanegował wprost dogmat o Niepokalanym poczęciu Maryi Panny, stwierdzając, że Maryja Panna nie była świętą od swojego początku, więc ja mam całkowite prawo odrzucać nauczania, a także osoby je głoszące, które w przypadku przyjęciu ich w posłuszeństwie - prowadzą mnie do piekła.

"Najświętsza Maryja Panna i Święty Józef są pełni radości: patrzą na Dzieciątko Jezus i są szczęśliwi, ponieważ po tysiącach zmartwień, przyjęli ten dar od Boga z wielką wiarą i wielką miłością. Są przepełnieni świętością a tym samym radością. Powiecie: No ależ oczywiście, przecież to Najświętsza Maryja Panna i Święty Józef! Tak, ale nie zapominajmy że to nie było łatwe dla nich, święci się nie rodzą, ale się nimi stają, i to jest także prawda wobec ich obojga."

(Our Lady and Saint Joseph are full of joy: they look at the Child Jesus and they are happy because, after a thousand worries, they have accepted this gift of God, with so much faith and so much love. They are “overflowing” with holiness and therefore with joy. And you will tell me: of course! They are Our Lady and Saint Joseph! Yes, but let us not think it was easy for them: saints are not born, they become thus, and this is true for them too.)
http://w2.vatican.va/content/francesco/ ... icani.html

Tak więc przyjąwszy kryteria i naukę Świętego i Doktora Kościoła Roberta Bellramina https://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.p ... 5#p1053925
- to nie tylko nie jest papież, ale nawet nie katolik.

Posoborowie chce sprowadzić katolicyzm do ślepego posłuszeństwa bieżącemu biskupowi Rzymu nawet gdy zaprzecza poprzedniemu nauczaniu, głosi herezje i bzdury i bez oglądania się na nauczanie poprzednich papieży, Magisterium i Tradycję. To nie jest katolicyzm dlatego ja tej religii nie wyznaję.

Co do ważności święceń czyli sakramentu kapłaństwa, to nie zależą one od ortodoksji szafarza, więc jeśli niewierzący biskup, albo biskup komunista wyświęca księdza, to tylko od tego księdza zależy co zrobi z tym kapłaństwem. Sama sukcesja jest niezbędna, ale niewystarczająca do bycia katolickim kapłanem. Marcin Luter też miał sukcesję apostolską - i co z tego? Nawet Roman Kotliński, były naczelny "Faktów i Mitów" antyklerykalnego i antykatolickiego pisma, który właśnie siedzi w więzieniu za zlecenie morderstwa byłej żony, też miał sukcesję apostolską.

Pan Jezus powiedział tak: "Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.

No to teraz polexit możesz się sam przekonać.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt cze 23, 2020 2:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Franciszek zanegował wprost dogmat o Niepokalanym poczęciu Maryi Panny, stwierdzając, że Maryja Panna nie była świętą od swojego początku, więc ja mam całkowite prawo odrzucać nauczania, a także osoby je głoszące, które w przypadku przyjęciu ich w posłuszeństwie - prowadzą mnie do piekła.

"Najświętsza Maryja Panna i Święty Józef są pełni radości: patrzą na Dzieciątko Jezus i są szczęśliwi, ponieważ po tysiącach zmartwień, przyjęli ten dar od Boga z wielką wiarą i wielką miłością. Są przepełnieni świętością a tym samym radością. Powiecie: No ależ oczywiście, przecież to Najświętsza Maryja Panna i Święty Józef! Tak, ale nie zapominajmy że to nie było łatwe dla nich, święci się nie rodzą, ale się nimi stają, i to jest także prawda wobec ich obojga."

(Our Lady and Saint Joseph are full of joy: they look at the Child Jesus and they are happy because, after a thousand worries, they have accepted this gift of God, with so much faith and so much love. They are “overflowing” with holiness and therefore with joy. And you will tell me: of course! They are Our Lady and Saint Joseph! Yes, but let us not think it was easy for them: saints are not born, they become thus, and this is true for them too.)
http://w2.vatican.va/content/francesco/ ... icani.html

Tak więc przyjąwszy kryteria i naukę Świętego i Doktora Kościoła Roberta Bellramina https://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.p ... 5#p1053925
- to nie tylko nie jest papież, ale nawet nie katolik.

Posoborowie chce sprowadzić katolicyzm do ślepego posłuszeństwa bieżącemu biskupowi Rzymu nawet gdy zaprzecza poprzedniemu nauczaniu, głosi herezje i bzdury i bez oglądania się na nauczanie poprzednich papieży, Magisterium i Tradycję. To nie jest katolicyzm dlatego ja tej religii nie wyznaję.

Co do ważności święceń czyli sakramentu kapłaństwa, to nie zależą one od ortodoksji szafarza, więc jeśli niewierzący biskup, albo biskup komunista wyświęca księdza, to tylko od tego księdza zależy co zrobi z tym kapłaństwem. Sama sukcesja jest niezbędna, ale niewystarczająca do bycia katolickim kapłanem. Marcin Luter też miał sukcesję apostolską - i co z tego? Nawet Roman Kotliński, były naczelny "Faktów i Mitów" antyklerykalnego i antykatolickiego pisma, który właśnie siedzi w więzieniu za zlecenie morderstwa byłej żony, też miał sukcesję apostolską.

Pan Jezus powiedział tak: "Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.

No to teraz polexit możesz się sam przekonać.

O wypowiedz papieza która Wespecjan poruszył, była poruszana na forum

viewtopic.php?f=8&t=30322&p=1158302&hilit=patrz%C4%85+na+Dzieci%C4%85tko+Jezus#p1158302


Wt cze 23, 2020 8:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Nie o tym mówiłem. Po prostu Wespecjan pokazał polexitowi dlaczego nie może pisać w działach katolickich.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt cze 23, 2020 11:35 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Jockey - muszę Cię z bólem serca pochwalić za jedną rzecz - mianowicie jesteś liderem tego forum jeśli chodzi o liczbę konfliktów w przeliczeniu na osobę. Od dłuższego czasu czytam sobie Twoje posty i chyba nie ma dnia żeby nie wybuchła jakaś drama z Twoim udziałem. Ty chyba uwielbiasz konflikty - co czytam to zaraz popadasz z kimś w konflikt a najwięcej w działach politycznych. Z Twoim udziałem jest naprawdę sporo kombinacji m. in:

1) Jockey vs Wespecjan & polexit & kozielsk
2) Jockey vs Wespecjan
3) Jockey vs polexit
4) Jockey vs kozielsk
5) Jockey vs mniszek_pospolity
6) Jockey & sachol vs mniszek_pospolity


Naprawdę nie wiem jak Ty to robisz ale z Twoich dram normalnie można nakręcić serial i popijać do tego piwo i zagryzać chipsami. Dramy z Twoim udziałem są po prostu genialne!


Śr cze 24, 2020 1:37 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Konflikt w sprawach politycznych jest nieunikniony, bo troska o dobro ogólne przynależy do genetycznych zadań facetów. Po prostu wymieniają się widzeniem świata, odmiennym. Zamienili maczugi na klawiatury komputera. Z odmienności wynikają różnice zdań. Mają do tego prawo w ramach forum i nic nikomu do tego. Oni uwielbiają te rozmowy, więc nie należy im przeszkadzać. Nie zostawią spraw dziejów świata kobietom. Na razie się nie pozabijali, więc wszystko w porządku.
Rozumiem, że masz wątpliwości. One jednak biorą się z nierozumienia pewnych spraw, dlatego też wysmarowaleś emocjonalny (bo nie rozumny) post w Uwagach o dobrym wychowaniu pisząc, że tego nie ma w regulaminie. Śp Jaruzelski mawiał, że kiedy rozkladają się obyczaje wkracza prawo. To oczywista oczywistość. Ono zaciska pętlę na szyi już obowiązkiem a nie dostosowaniem się do tego co uchodzi a co jest już prostactwem i buractwem. Tego ostatniego inaczej się nie zatrzyma jak prawem. ŚH był poproszony o wycofanie się z tego co jest chamstwem (nie tylko awatar i to po raz kolejny, więc wiedział co chciał uzyskać), miał inne zdanie, więc przyszło prawo. Dla chamstwa nie ma miejsca na tym forum, na ostre spory tak i ktoś musi to różnicować.

Czym innym są przepychanki wynikające z różnicy zdań dotyczące faktografii a czym innym prostactwo. A do kłótni trzeba co najmniej dwóch osob. Regulamin to zawiera.

Ja też zwracałam uwagę Wespecjanowi, że myli wyobraźnie z rozumem i zawiesza się mu logika. Historia Kościoła traci więc ciągłość i wychodzą bzdety, bo przyczyny są mylone ze skutkami. Zobaczy to lub nie. Nie nazywam tego kłótnią. Gdy nie zależy komuś na kimś to go ignoruje, jest dla niego obojętny lub tylko przedmiotem. Nie zwróci się uwagi na błędy, które są niewidzialne dla samego siebie.
Koniec gadki umoralniającej. Chcą się spierać, mają do tego prawo i sami to sobie uregulują, bo te osoby mają świadomość granic. Odliczą delikwenta i poczekają aż się podniesie, by walczyć dalej. Język polityczny to z definicji język walki.


Śr cze 24, 2020 8:51 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297 ... 340  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL