Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:01 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna strona
 Dogmatyka katolicka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Post Re: Dogmatyka katolicka
Wespazjanie w moim poście do Ciebie było pytanie, prosilabym o odpowiedź na nie.


Pn kwi 27, 2020 4:33 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dogmatyka katolicka
Tonans napisał(a):
1. Czy Kościół Chrystusowy to tylko Kościół katolicki (KRK, Unici i inne w łączności z Ojcem Świętym) ?

2. Kościół złączony z Jezusem Chrystusem Zbawicielem i podporządkowany Mu jako Głowie (Mistyczne Ciało Chrystusa) to tylko Kościół katolicki (KRK, Unici i inne w łączności z Ojcem Świętym)?

3. Czy Protestanci to heretycy a Prawosławni to schizmatycy?

tak, tak, tak
Cytuj:
4. Kościół katolicki (a może nie?) naucza, że aby być ostatecznie zbawiony (trafić do nieba) trzeba być żywym członkiem Kościoła ( w uproszczeniu – być w stanie łaski uświęcającej). Czy osoba żyjąca która nie jest formalnie członkiem KK katolickiego, może być żywym członkiem Kościoła?

O tym jest dyskusja

Cytuj:
5. Czy akt doskonałego żalu za grzechy w ostatniej chwili, tuż przed śmiercią powoduje, że np. protestant staje się katolikiem.?

Bóg to wie. Pewnie tak

Cytuj:
6. Czy np. protestant , który przed końcem życia np. (1s przed śmiercią) po przez akt doskonałego żalu za grzechy” nie przyłączył się do Kościoła katolickiego (my o tym nie wiemy, Bóg tylko ale zakładając, że się nie przyłączył) może zostać zbawiony?


Bóg to wie.

Cytuj:
7.Czy dusze w niebie i czyśćcu to tylko katolicy,?


To teraz wróć do początku listy. W języku BASIC było by to: GOTO 1

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn kwi 27, 2020 5:25 pm
Zobacz profil
Post Re: Dogmatyka katolicka
Cytuj:
5. Czy akt doskonałego żalu za grzechy w ostatniej chwili, tuż przed śmiercią powoduje, że np. protestant staje się katolikiem.?

PeterW napisał(a):
Bóg to wie. Pewnie tak

Taki protestanta nie zostanie katolikiem, gdyż nie przyjął chrztu w obrządku rzymskim ale nadal może dostać się do czyśćca (jako protestanta).


Pn kwi 27, 2020 6:07 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dogmatyka katolicka
Zuben Ninja napisał(a):
Taki protestanta nie zostanie katolikiem, gdyż nie przyjął chrztu w obrządku rzymskim ale nadal może dostać się do czyśćca (jako protestanta).

A co to jest chrzest w obrządku rzymskim, na czym on polega?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn kwi 27, 2020 6:19 pm
Zobacz profil
Post Re: Dogmatyka katolicka
PeterW napisał(a):
A co to jest chrzest w obrządku rzymskim, na czym on polega?

Chodzi mi o chrzest w obrządku katolickim.


Pn kwi 27, 2020 6:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dogmatyka katolicka
No to na czym polega chrzest w obrządku katolickim?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn kwi 27, 2020 6:27 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So sie 05, 2017 1:23 pm
Posty: 396
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dogmatyka katolicka
Yarpen Zirgin napisał(a):
I dalej interpretujesz słowa św. Jana Pawła II przez pryzmat swoich przekonań, a nie wyłożone na II Soborze Watykańskim nauczanie, jak należy rozumieć dogmat "poza Kościołem nie ma zbawienia".
Przykro patrzeć.
To chyba nieuleczalny przypadek. Dyskusja, jak ze SJ.


Pn kwi 27, 2020 6:29 pm
Zobacz profil
Post Re: Dogmatyka katolicka
PeterW napisał(a):
No to na czym polega chrzest w obrządku katolickim?

Domyślasz się co mam na myśli. Jeśli źle to ująłem to mnie popraw i nie trać czasu na te pytania.


Pn kwi 27, 2020 6:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dogmatyka katolicka
Bo tak w zasadzie palnąłeś głupstwo. Większość odłamów chrześcijańskich ma trinitarną formułę chrzcielną, te które nie mają, w zasadzie nie są chrześcijanami. Protestanci zwłaszcza ci "klasyczni" są chrześcijanami, bo uznają Trójcę i w Jej imię chrzczą. Ergo - zgodnie z wyznaniem wiary ...Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów.... konwertyta z protestantyzmu raczej się nie będzie musiał chrzcić od nowa..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn kwi 27, 2020 6:39 pm
Zobacz profil
Post Re: Dogmatyka katolicka
PeterW napisał(a):
Bo tak w zasadzie palnąłeś głupstwo. Większość odłamów chrześcijańskich ma trinitarną formułę chrzcielną, te które nie mają, w zasadzie nie są chrześcijanami. Protestanci zwłaszcza ci "klasyczni" są chrześcijanami, bo uznają Trójcę i w Jej imię chrzczą. Ergo - zgodnie z wyznaniem wiary ...Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów.... konwertyta z protestantyzmu raczej się nie będzie musiał chrzcić od nowa..

W takim razie upewnij się czy taki protestanta musi przyjąć ponownie chrzest jeśli chce zostać katolikiem.


Pn kwi 27, 2020 6:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dogmatyka katolicka
Nie musi.


Pn kwi 27, 2020 6:46 pm
Zobacz profil
Post Re: Dogmatyka katolicka
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie musi.

Czyli co? Wystarczy, że taki protestanta w swoim sumieniu stwierdzi sobie, że od teraz jest katolikiem? I staje się w tym momencie katolikiem?


Ostatnio edytowano Pn kwi 27, 2020 8:04 pm przez Zuben Ninja, łącznie edytowano 1 raz



Pn kwi 27, 2020 8:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dogmatyka katolicka
No nie no.. Musi jeszcze zrobić salto mortale na pędzącym z prędkością 140 km/h motocyklu..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn kwi 27, 2020 8:03 pm
Zobacz profil
Post Re: Dogmatyka katolicka
Pytam poważnie bo to aż nieprawdopodobne.


Pn kwi 27, 2020 8:05 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dogmatyka katolicka
Co Jezus nakazywał słuchaczom chcącym życia wiecznego?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn kwi 27, 2020 8:07 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL