Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:48 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 23  Następna strona
 Dogmatyka katolicka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Dogmatyka katolicka
Yarpen Zirgin napisał(a):
Kłamiesz, waść. Niczego takiego, że "zbawienie jest także poza Kościołem katolickim", w tym dokumencie nie zapisano!

No co cóż to są te "Inne Kościoły i wspólnoty kościelne"?


Cz kwi 23, 2020 1:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dogmatyka katolicka
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Kłamiesz, waść. Niczego takiego, że "zbawienie jest także poza Kościołem katolickim", w tym dokumencie nie zapisano!

No co cóż to są te "Inne Kościoły i wspólnoty kościelne"?

Nie kombinuj, bo to niczego nie zmieni. W przytoczonym przez Ciebie fragmencie nie ma stwierdzenia, że ""zbawienie jest także poza Kościołem katolickim".


Cz kwi 23, 2020 1:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dogmatyka katolicka
Dokładnie. Tak samo jak JPII nie mówił o zbawieniu wszystkich i pustym piekle co właśnie nasz Wespecjan zarzuca JPII. Gdyby tak było to nie upominały o. Hryniewicza OMI za głoszenie herezji. To co pisze Wespecjan to normalnie manipulacje na maksa.
Coś tam mu się wydaje i dlatego i coś tam wnioskuje całkowicie oderwane wnioski od tego co stoi napisane. Widzę ze nienawiść zaślepia go. Jak widać Wespecjan ma jeden podstawowy problem nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Czego popis mamy między innymi w tym temacie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz kwi 23, 2020 1:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Dogmatyka katolicka
Jockey napisał(a):
Dokładnie. Tak samo jak JPII nie mówił o zbawieniu wszystkich i pustym piekle co właśnie nasz Wespecjan zarzuca JPII. Gdyby tak było to nie upominały o. Hryniewicza OMI za głoszenie herezji. To co pisze Wespecjan to normalnie manipulacje na maksa.
Coś tam mu się wydaje i dlatego i coś tam wnioskuje całkowicie oderwane wnioski od tego co stoi napisane. Widzę ze nienawiść zaślepia go. Jak widać Wespecjan ma jeden podstawowy problem nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Czego popis mamy między innymi w tym temacie.

Co to są te "Inne Kościoły i wspólnoty kościelne" o których pisał JPII w zacytowanym fragmencie?


Cz kwi 23, 2020 2:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dogmatyka katolicka
Tak Wespecjanie, choć Twój umysł skopiowany ze Starszego Brata z przypowieści o Synu Marnotrawnym tego nie pojmuje, CHrystus się zjednoczył z każdym człowiekiem.
I ani trochę nie potwierdza to Twojego łgarstwa, jakoby to znaczyło, iż zbawieni będą wszyscy.
Wszystkie Twoje oszczerstwa tutaj na Kosciół, papieży i kogo CI przyjdzie do głowy mają jedno źródło: tzw. "nieprzyjazną interpretację" Wespecjana.
Wszystko to wiele nam mówi o Wespecjanie - o świętym Janie Pawle II nic nam nie mówi.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz kwi 23, 2020 2:16 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Dogmatyka katolicka
Barney napisał(a):
Tak Wespecjanie, choć Twój umysł skopiowany ze Starszego Brata z przypowieści o Synu Marnotrawnym tego nie pojmuje, CHrystus się zjednoczył z każdym człowiekiem.
I ani trochę nie potwierdza to Twojego łgarstwa, jakoby to znaczyło, iż zbawieni będą wszyscy.

Wieczne zjednoczenie z Bogiem to jest definicja zbawienia!


Cz kwi 23, 2020 2:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dogmatyka katolicka
Dobra rada: nie interpretuj tego, co przerasta Twoją wiedzę i zdolności zrozumienia.
A zacznij od "wyczytywania" z dokumentów Kościoła tego, co tam jest - a nie tego, co chciałbyś tam widzieć (oczywiście tylko po to, by na dokument i jego autora napluć).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz kwi 23, 2020 2:31 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Dogmatyka katolicka
Barney napisał(a):
Twój umysł skopiowany ze Starszego Brata z przypowieści o Synu Marnotrawnym
A to co, czy ja mam pretensję do Kościoła katolickiego, że jakiś grzesznik do niego chce wrócić, czy przyjąć chrzest w KK? Nie bardzo rozumiem tą analogię.


Pt kwi 24, 2020 5:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dogmatyka katolicka
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
Twój umysł skopiowany ze Starszego Brata z przypowieści o Synu Marnotrawnym
A to co, czy ja mam pretensję do Kościoła katolickiego, że jakiś grzesznik do niego chce wrócić, czy przyjąć chrzest w KK? Nie bardzo rozumiem tą analogię.
Tak, to widać, że nie rozumiesz ani analogii, ani przypowieści. Bardzo wyraźnie widac.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt kwi 24, 2020 9:02 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Dogmatyka katolicka
Bardzo proszę mi to wyjaśnić, bo ja naprawdę nie rozumiem. W przypowieści o synu marnotrwanym starszy brat ma pretensje do (O)jca, że uroczyście powitał młodszego brata, który wrócił do domu. Czy ja mam pretensje do Kościoła, że chce przyjąć jakiś skruszonych grzeszników na powrót do siebie albo innowierców, którzy chcą przyjąć chrzest i włączyć się do Kościoła katolickiego?
Jeśli mi to się zarzuca to jest to oszczerstwo, bo nigdy czegoś takiego nawet nie pomyślałem, nie mówiąc bym napisał.


Pt kwi 24, 2020 9:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dogmatyka katolicka
Znakomicie to tłumaczą dokumenty Kościoła, którymi tak gardzisz jako "posoborowiem".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt kwi 24, 2020 9:25 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Dogmatyka katolicka
Barney napisał(a):
Znakomicie to tłumaczą dokumenty Kościoła, którymi tak gardzisz jako "posoborowiem".

Nadal zupełnie nie rozumiem. Proszę mi to wyjaśnić albo przeprosić za insynuację jakobym ganił Kościół za przyjmowanie z powrotem nawróconych grzeszników albo udzielania chrztu innowiercom, którzy chca zostać członkami Kościoła katolickiego.


Pt kwi 24, 2020 9:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dogmatyka katolicka
Ja tak tylko na moment się wtrącę i napiszę, że Sobór Watykański II w sprawie życia mniszego/zakonnego bardzo dobrze zrobił - powrócił do źródeł pierwotnych reguł i założeń zakonodawców. Otóż zaprzestał klerykalizacji życia mniszego niezgodnego z duchem Reguły św. Benedykta.

Przed soborem "w pełni mnichem" był tylko kapłan, który mógł złożyć śluby uroczyste. Zaś bracia - laicy (cystersi dużo wcześniej wprowadzili tzw. konwersów) to byli prości ludzie, nie znający łaciny, nie mogli składać ślubów uroczystych, tylko wieczyste i mieli swój łacińsko-polski modlitewnik, choć nie wszystkie wspólne modlitwy chórowe były dla nich "przeznaczone" - w większości zajmowali się pracą fizyczną, czyli mówiąc po naszemu taka "służba klasztorna" - kapłani byli uprzywilejowani, choć paradoksalnie św. Benedykt pisał, że gdy zgłasza się kapłan do klasztoru nie należy go łatwo przyjmować, ma się nie wywyższać i należy mu się uważnie przyglądać (sam Benedykt nie miał święceń) - bracia byli równi - bez względu na święcenia. Wiadomo, że bracia - nie kapłani nie mogą odprawiać Mszy Świętej itd., ale w klasztorze pełnią ważne funkcje. Np. w opactwie lubińskim brat jest przeorem.

Pod tym względem to było korzystne dla odnowy życia zakonnego, kapłani elita - a bracia od "ścierki i grabi" - dziś tak nie ma. W Tyńcu naczynia zmywa i brat (jak ma dyżur) i kapłan z doktoratem z teologii, historii czy matematyki (bo mi tacy ludzie zostają mnichami). Każdy składa te same śluby i nie ma podziału w chórze i codziennym funkcjonowaniu klasztornej wspólnoty.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt kwi 24, 2020 9:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Dogmatyka katolicka
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):
Znakomicie to tłumaczą dokumenty Kościoła, którymi tak gardzisz jako "posoborowiem".

Nadal zupełnie nie rozumiem.
To je przeczytaj.
Cytuj:
Proszę mi to wyjaśnić albo przeprosić za insynuację jakobym ganił Kościół za przyjmowanie z powrotem nawróconych grzeszników albo udzielania chrztu innowiercom, którzy chca zostać członkami Kościoła katolickiego.
Taka sama sytuacja (z zachowaniem różnicy skali, oczywiście) jak z tekstem Jana Pawła II - nie odnosisz się do tego co Ci zarzuciłem, tylko do tego co sobie wymyśliłeś (wyinterpretowałeś) jakobym Ci zarzucał.
Jesteś beznadziejnym przypadkiem wykręcania cudzych wypowiedzi.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt kwi 24, 2020 9:43 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Dogmatyka katolicka
Ostatni raz proszę o wyjaśnienie mi powodu oszczerczego zarzucania mi "umysłu starszego brata" kiedy nie ma najmniejszego mojego wpisu na tym forum (bo być nie może!) gdzie bym ganił Kościół za przygarnianianie skruszonych grzeszników lub chrzczenie innowierców.
Gdy Pan nie wyjaśni albo nie przeprosi, to złożę oficjalną skargę do moderacji.


Pt kwi 24, 2020 9:51 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL