Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 1:13 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Manga/Anime 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 26, 2006 1:16 pm
Posty: 120
Odpowiedz z cytatem
Post Manga/Anime
Przeszukałem forum ale nie znalazłem o tym żadnego tematu więc zakładam ten. Ostatnio wspominałem bajki z mojego dzieciństwa no i dosyć spora z nich to własnie produkcje japońskie. Pamiętam zwłaszcza bajki z Polonii 1:
- Yattaman( brygada drombo :P )
- Generał Daimos(Kazuja i unio daimos :D )
- Gigi(i jego białe majteczki :P )
oraz parę innych. Może są również na tym forum ludzie którzy też się na tym wychowali :)
Potem nastała era ,,Czarodziejki z Księżyca'', którą też bardzo lubiłem oglądać. Szkoda, że Polsat tego nie powtrarza, chęnie bym to z sentymentu obejrzał jeszcze raz heh.
Ogólnie bardzo miło wspominam te bajki.
W poście tym skupiłem się na anime bo z mangą nie miałem zbyt dużo kontaktów. Zreszta od spraw anime też specjalistą nie jestem. Jakie wy macie na ten temat zdanie?


Pt paź 06, 2006 11:33 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 29, 2005 2:16 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Kalisz
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post 
Wydaje mi sie, ze topic pasuje bardziej do tego dzialu. Nie ma kwestii swiatopogladowych, wiec...

Pozdrawiam.

_________________
Forums Immunabwehr


Pt paź 06, 2006 12:30 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 31, 2005 8:42 pm
Posty: 164
Lokalizacja: Ze Zupy
Odpowiedz z cytatem
Post 
Oczywiscie Yattamani rzadza :D Gigiego tez pamietam, Czarodziejki z Ksiezyca juz nie ogladalem, dla mnie to jakies takie babskie bylo :P . Natomiast bajka numer jeden byl Kapitan Hawk, tak sie to chyba tytulowalo, w kazdym razie Godziro, Tsubasa i te klimaty. To bylo cos...

Po takiej porcji glupoty, dennosci i beznadziejnosci fabuly, dialogow i poczucia humoru tworcow myslalem, ze niewiele mnie moze zaskoczyc. Ale ostatnio kablowka serwuje mi co miesiac inny kanal, trafi sie 4funTV, fox kids czy inny cartoon network. Pare razy usiadlem, zeby zobaczyc jakie teraz bajki sie robi. Tego co widzialem nie da sie opisac, jedyne co mi po glowie chodzi to "masakra".

_________________
"I nie pytaj, o czym ja chcę powiedzieć, bo ja sam tak naprawdę nie mam NIC do powiedzenia!"


Pt paź 06, 2006 12:44 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 02, 2005 4:05 pm
Posty: 105
Lokalizacja: zachodnia Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ja raczej nie oglądam. Prędzej manga... Ale też nie szczególnie się znam tak w ogóle (ale trafiłem jakiś czas temu na opowiadania yaoi i czasem czytam :P ). To właściwie jedyna moja styczność z czymś co ma jakiekolwiek powiązanie z mangą :P

_________________
"Miłujący Boga nie mają religii, tylko samego Boga."
- Dżalaluddin Rumi (Celâleddin Rumi, 1207 - 1273)


Pt paź 06, 2006 8:07 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 7:05 pm
Posty: 744
Lokalizacja: ze świata żywych
Odpowiedz z cytatem
Post 
;)
z wymienionych przez Ciebie pamieam Yatamana ;)
czarodziejke tez..
co do "Polonii 1" bylo tam jeszcze cos... tylko nie wiem, jak sie nazywalo... taka bajeczka o bokserze, ktory walczyl zawsze w masce tygrysa... chyba tej maski w ogole nie zdejmowal..
w publicznej tv tez cos puszczali..
tylko kto by spamietal tytuly...

_________________
...absterget Deus omnem lacrimam ab oculis!


So paź 07, 2006 11:32 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 18, 2005 8:52 pm
Posty: 89
Odpowiedz z cytatem
Post 
Któż by nie pamiętał "Czarodziejki" :D
Jednak anime - krótko wprawdzie, lecz intensywnie - wzięło mnie dopiero w liceum po obejrzeniu "Mononoke hime", "Ghost in the Shell" i "Wolf Brigade". To było to...
Do dziś mam zresztą jeszcze nawroty tego bakcyla - zwłaszcza gdy widzę filmy takie jak "Ruchomy zamek Hauru". Coś pięknego :-D

_________________
Nel mezzo del cammin di nostra vita
mi ritrovai per una selva oscura,
ché la diritta via era smarrita.


Pn paź 09, 2006 9:32 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 11, 2005 3:37 pm
Posty: 281
Lokalizacja: Łódź
Odpowiedz z cytatem
Post 
Razudoks napisał(a):
natomiast bajka numer jeden byl Kapitan Hawk, tak sie to chyba tytulowalo, w kazdym razie Godziro, Tsubasa i te klimaty.


Chyba wiem o jaką bajkę chodzi. Ostra była. Pamiętam też inną, bardzo podobną: "Piłkarze" i słynne konfrontacje z drużyną "Number 1". Strzały rwące siatki i wpychające swoim pędem bramkarzy do siatki. Skakanie po poprzeczkach, salta i różne inne akrobacje. To był dopiero prawdziwy futbol.

Obrazek

_________________
"Gdybym [...] chciał się zabawić w krytykę Stworzenia wołałbym: - mniej treści, więcej formy!"


Pn paź 09, 2006 11:25 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 7:05 pm
Posty: 744
Lokalizacja: ze świata żywych
Odpowiedz z cytatem
Post 
hehe... pilkarzy tez ogladalam :D
pamietam, ze w jednym odcinku bramkarz przebiegl z pilka cale boisko i strzelil bramke :D

_________________
...absterget Deus omnem lacrimam ab oculis!


Pn paź 09, 2006 10:44 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 6:26 pm
Posty: 839
Lokalizacja: Lublin
Odpowiedz z cytatem
Post 
Maja napisał(a):
wzięło mnie dopiero w liceum po obejrzeniu "Mononoke hime", "Ghost in the Shell" i "Wolf Brigade".


Ba! Miałam 17 i pół roku, kiedy kumpel pokazał mi "GitSa". Teraz już mnie to tak nie kręci, ale wtedy... ach, wpadłam w ekstazę! :buja:


Wt paź 10, 2006 11:04 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 26, 2006 1:16 pm
Posty: 120
Odpowiedz z cytatem
Post 
Cytuj:
Po takiej porcji glupoty, dennosci i beznadziejnosci fabuly, dialogow i poczucia humoru tworcow myslalem, ze niewiele mnie moze zaskoczyc. Ale ostatnio kablowka serwuje mi co miesiac inny kanal, trafi sie 4funTV, fox kids czy inny cartoon network. Pare razy usiadlem, zeby zobaczyc jakie teraz bajki sie robi. Tego co widzialem nie da sie opisac, jedyne co mi po glowie chodzi to "masakra".

Heh też tak mam :P Obecnie przez padziernik leci AXN. A co do współczesnych bajek na cartoonie to mam wrażenie ,że wszystkie sa na jedno kopyto...
Cytuj:
Czarodziejki z Ksiezyca juz nie ogladalem, dla mnie to jakies takie babskie bylo

E tam babskie :P Mi się podobało. Oglądając niektóre obecne wyczyny choćby polityków mam ochotę krzyknąc ,,Ukarzę was w imieniu Księżyca'' :D

Cytuj:
co do "Polonii 1" bylo tam jeszcze cos... tylko nie wiem, jak sie nazywalo... taka bajeczka o bokserze, ktory walczyl zawsze w masce tygrysa... chyba tej maski w ogole nie zdejmowal..
w publicznej tv tez cos puszczali..
tylko kto by spamietal tytuly...

Masz chyba na myśli ,,Tygrysią maskę''. Mi ta bajka jednak jakoś specjalnie nie utkwiła w pamięci.
Cytuj:
natomiast bajka numer jeden byl Kapitan Hawk, tak sie to chyba tytulowalo, w kazdym razie Godziro, Tsubasa i te klimaty.

No ale walnałem gafę :) No bo jak mogłem zapomnieć w moim poście o Tsubasie :D Uwielbiałem to. :)


Śr paź 11, 2006 1:27 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 31, 2005 8:42 pm
Posty: 164
Lokalizacja: Ze Zupy
Odpowiedz z cytatem
Post 
gabrysia napisał(a):
pamietam, ze w jednym odcinku bramkarz przebiegl z pilka cale boisko i strzelil bramke


Znając ten serial mozna przypuszczać, że trwało to przynajmniej trzy odcinki. :)

Skaara napisał(a):
No ale walnałem gafę :) No bo jak mogłem zapomnieć w moim poście o Tsubasie :D Uwielbiałem to. :)


Kojiro - Tsubasa Ten filmik jest kwintesencją serialu :) No i jak rzadko tiumfuje w nim Kojiro, prawdziwy twardziel, samotnik i buntownik, z rozwianą czupryną i postrzępioną koszulką, mroczny i wolny, mój pierwszy autorytet, idol, bohater...ehhh :D Lubiłem tam jeszcze Wakabayashiego, natomiast Tsubasy nie znosiłem, siusiek, lanser, ulubieniec tłumów. :-x

_________________
"I nie pytaj, o czym ja chcę powiedzieć, bo ja sam tak naprawdę nie mam NIC do powiedzenia!"


Cz paź 12, 2006 1:41 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 7:05 pm
Posty: 744
Lokalizacja: ze świata żywych
Odpowiedz z cytatem
Post 
Razudoks napisał(a):
gabrysia napisał(a):
pamietam, ze w jednym odcinku bramkarz przebiegl z pilka cale boisko i strzelil bramke


Znając ten serial mozna przypuszczać, że trwało to przynajmniej trzy odcinki. :)

:hmmm:

_________________
...absterget Deus omnem lacrimam ab oculis!


Cz paź 12, 2006 1:50 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 8:40 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Podkarpacie
Odpowiedz z cytatem
Post 
A co z dragon ballem ? nikt z was go nie oglądał ? :o Osobiście uważam, że jest to najlepsza manga jaką w życiu oglądałem. Przyjażń, ofiarowanie, dawka humoru....Delicje...

_________________
Pełne Boleści Niepokalane Serce Maryi proś za nami którzy się do Ciebie uciekamy


Śr lis 29, 2006 8:14 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 7:05 pm
Posty: 744
Lokalizacja: ze świata żywych
Odpowiedz z cytatem
Post 
Pustelnik napisał(a):
A co z dragon ballem ? nikt z was go nie oglądał ? :o Osobiście uważam, że jest to najlepsza manga jaką w życiu oglądałem. Przyjażń, ofiarowanie, dawka humoru....Delicje...

troche juz bylam za stare na dragon ball ;)
ale wierze, ze potrafilo wciagnac..

_________________
...absterget Deus omnem lacrimam ab oculis!


Śr lis 29, 2006 10:24 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 11, 2005 3:37 pm
Posty: 281
Lokalizacja: Łódź
Odpowiedz z cytatem
Post 
Razudoks napisał(a):
Kojiro - Tsubasa Ten filmik jest kwintesencją serialu :) No i jak rzadko tiumfuje w nim Kojiro, prawdziwy twardziel, samotnik i buntownik, z rozwianą czupryną i postrzępioną koszulką, mroczny i wolny, mój pierwszy autorytet, idol, bohater...ehhh :D Lubiłem tam jeszcze Wakabayashiego, natomiast Tsubasy nie znosiłem, siusiek, lanser, ulubieniec tłumów. :-x


Hahaha ... pamiętam. Jaka bzdura :).
Dziwiłem się, że takimi strzałami nie popisywał się nawet Ronald Koeman. Ciekawe jak wyglądałby ten serial po wejściu tych dzieciaków w wiek seniorski?

_________________
"Gdybym [...] chciał się zabawić w krytykę Stworzenia wołałbym: - mniej treści, więcej formy!"


Pt gru 01, 2006 1:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL