Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 8:58 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Linki zespołów Grajacych Christian Metal 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 4:05 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Scotia
Odpowiedz z cytatem
Post Linki zespołów Grajacych Christian Metal
:peace: :aniol:
http://www.metalforjesus.org/linklib.html


Wt maja 02, 2006 7:43 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So kwi 08, 2006 11:05 pm
Posty: 4
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Linki zespołów Grajacych Christian Metal
Dzięki Tomasz za linka, z pewnością jak będę miał mniej innych zajęć, to zajrzę na stronę.

Obserwujemy dzisiaj przebudzenie muzyczne, coraz więcej nowych zespołów heavy rockowych tworzy muzykę heavy w duchu religijności. 2TM2,3 i inne polskie, nazw w tej chwili nie podam, żeby nie przekręcić.

I to cieszy. Nawet bardzo. Czy heavy metal to muzyka diabła? Nie, nie dajmy się oskarżać - i niech ktoś nie przesadza, bo on akurat rocka nie cierpi. To jaką muzyke lubimy, zależy od wielu czynników i od Pana Boga - jeśli my lubimy rocka, a ktoś inny nie - nie ma prawa osądzać nas od szatanisztów :P :)


Wt maja 02, 2006 8:49 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 4:05 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Scotia
Odpowiedz z cytatem
Post Wymiana...
Witaj Feniks. Masz może na wymiane jakieś płyty Tymoteusza? Wzamian mogę ci podesłać Pneume równie dobry Polski Christian Metal...Skąd żeś jest?! Co ty na to... :clever:


Pt maja 05, 2006 7:52 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So kwi 08, 2006 11:05 pm
Posty: 4
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wymiana...
Niewierny Tomasz napisał(a):
Witaj Feniks. Masz może na wymiane jakieś płyty Tymoteusza? Wzamian mogę ci podesłać Pneume równie dobry Polski Christian Metal...Skąd żeś jest?! Co ty na to... :clever:


No siema, siema.. Jestem oczywiście, z daleka. Nie wiem, czy mi podejdzie Pneuma, ale chętnie bym posłuchał. niestety, nie mam nic na wymianę :P

W każdym razie dzięki za propozycję, jak będę kiedyś bardziej przy kasie to może sobie coś kupię w tym stylu.. ;-)
(Gdybyś słyszał o czymś ciekawym, napisz mi Tomasz, jesli mozesz, info o tym na romanstodwajeden,małpa,go2-kropka-pl)


So maja 06, 2006 4:43 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 4:05 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Scotia
Odpowiedz z cytatem
Post 
http://www.metal-archives.com/browseG.php?g=folk Może to nie do końca Christian ale myślę że warte polecenia. Pozdrawiam :aniol: :peace:


N maja 14, 2006 5:53 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 4:05 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Scotia
Odpowiedz z cytatem
Post Albo tu...
http://www.metal.pl/mp3.php :D http://pneuma.mp3.wp.pl/?tg=L3Avc3RyZWZ ... guaHRtbA== :lol:


N maja 21, 2006 4:02 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 28, 2006 11:26 am
Posty: 2
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Linki zespołów Grajacych Christian Metal
Feniks napisał(a):
ma prawa osądzać nas od szatanisztów :P :)

Nie szatanistów tylko satanistów. A może tak posłuchacie takich zespołów jak Behemot, Vader, czy Samael?? Może i mają satanistyczny przekaz ale co z tego? Ważna jest MUZYKA a nie sam śpiew!!! Ja też słucham Burzum, Immortala itd. ale nie zwracam uwagi na ich przekaz, chociaż wiadomo że Burzum ma nazistowski, przekaz, a nazizmu nienawidze :-P

_________________
Czy jesteś pewien że to w co wierzysz naprawdę istnieje? Nie? No to po co negujesz inne rzeczy


Wt maja 30, 2006 2:40 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 09, 2005 9:50 am
Posty: 18
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Linki zespołów Grajacych Christian Metal
666 napisał(a):
Feniks napisał(a):
ma prawa osądzać nas od szatanisztów :P :)

Nie szatanistów tylko satanistów. A może tak posłuchacie takich zespołów jak Behemot, Vader, czy Samael?? Może i mają satanistyczny przekaz ale co z tego? Ważna jest MUZYKA a nie sam śpiew!!! Ja też słucham Burzum, Immortala itd. ale nie zwracam uwagi na ich przekaz, chociaż wiadomo że Burzum ma nazistowski, przekaz, a nazizmu nienawidze :-P


Moim zdaniem bzdury pleciesz, bracie. W utworze muzycznym liczy się tak muzyka, jak i słowa, przekaz, odczucia, posmak.
Co do "szatanistów" - trochę luzu.


Pt cze 02, 2006 7:03 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt cze 09, 2006 1:42 am
Posty: 2
Lokalizacja: Bydgoszcz
Odpowiedz z cytatem
Post Soulfly
Mam pytanko dotyczące Soulfly'a. Wszystkie ich płyty dedykowane są Bogu, teksty w stylu
"Każdy człowiek musi
odnaleźć własne przeznaczenie
Po prostu podążaj za sercem
i pozwól, by tak trwało
Wierzę w Boga, nieśmiertelność" mają dosyć jasną wymowę, ale jakoś nie mogę tego pogodzić ze sporą dawką agresji w innych utworach.
Myślicie, że to wynika ze specyficznej religijności brazylijczyków? Nie żebym się ich czepiał , ale troche mi sie śpiewanie o Bogu z tą agresją kłóci. Muzyka bardzo mi odpowida :) pytam tylko o teksty.


Pt cze 09, 2006 2:10 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 7:05 pm
Posty: 744
Lokalizacja: ze świata żywych
Odpowiedz z cytatem
Post 
Drogi Niewierny Tomaszu... ktore z zespolow (ktorych linki znajduja sie na podanych przez Ciebie stronach) sa wg Ciebie godne polecenia?

_________________
...absterget Deus omnem lacrimam ab oculis!


Pt cze 09, 2006 4:41 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 01, 2005 11:18 pm
Posty: 3
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post 
Holy Blood


Tutaj do ściągnięcia kilka utworów. Bardzo fajny folk/black metal, z chrześcijańskim przesłaniem, tworzony przez naszych braci Słowian z Ukrainy.

_________________
Niegdyś duch był bogiem, potem przedzierzgnął się w człowieka, dziś staje się motłochem.


Pt cze 09, 2006 8:31 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn paź 23, 2006 12:18 am
Posty: 1
Odpowiedz z cytatem
Post 
dobra, bylo kilka zespolow, ale w zadnym wypadku nie te, ktore sa wymienine na katolickich portalach. oczywiscie zjadaja caly black metal, ktory z natury byl muzyka bardzo prymitywna i nawet swoje nowoczesne formy buduje jedynie w oparciu o stary thrash i death metal

Sacrament (US) - "Testimony Of Apocalypse" (1990) REX - jedna z najlepszych plyt z technicznym thrashem, ktorej sluchalem, najblizsze porownanie - Dark Angel, Nocturnus, pozniej nagrali jeszcze jedna plyte "Haunts Of Violence"(1992) REX, ale tutaj sluchac duzo Slayera - jest rowniez gorsza jesli chodzi o aranzacje, ale i tak 100 razy lepsza niz jakies Soulflye

Believer (US) - number 2, jesli chodzi o chrzescijanski techniczny thrash, polecam dwie plyty utrzymane mniej wiecej w podobnej stylistyce "Sanity Obscure" (1990) REX/Roadrunner oraz "Dimensions" (1993) Roadrunner, przy czym ta druga jest bardziej progresywna

pozniej wymienic mozna jeszcze takie zespoly jak Living Sacrifice, Deliverane, Seventh Angel, Betrayal czy poruszajace si wokol chrzescijanskiej filozofii Realm (US) - "Endless War", "Suiciety" (polecam, bo techniczniesa niedo pobici, nawet przez te 2 wyzej wymienione zespoly, grali techno thrash - techno od "technniczny"), Possession (US) czy Viking (US) - plyta "Man Of Straw", ktorego lider zostal w latach 90 pastorem ;))). niemniej jednak to wlasnie Sacrament i Believer znajduja uznanie wsrod fanow metalu na tej samej plaszczyznie co reszta zespolow, czyli liczy sie wysmienita technika uzytkowa, znakomite aranzacje. w tekstach bezposrednie nawiazania i odniesienia do Ewangelii i Pisma Swietego


Śr paź 25, 2006 11:19 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt lis 21, 2006 11:25 pm
Posty: 1
Odpowiedz z cytatem
Post 
http://www.oxband.com/ :lol:


Pn lis 27, 2006 10:05 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 15, 2006 3:41 pm
Posty: 16
Lokalizacja: G-D
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Linki zespołów Grajacych Christian Metal
666 napisał(a):
Feniks napisał(a):
ma prawa osądzać nas od szatanisztów :P :)

Nie szatanistów tylko satanistów. A może tak posłuchacie takich zespołów jak Behemot


Behemoth jest świetny ;)


Pn lis 27, 2006 12:12 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 10, 2006 11:39 am
Posty: 7
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Linki zespołów Grajacych Christian Metal
666 napisał(a):
Ważna jest MUZYKA a nie sam śpiew!!!

Śpiew? Chyba chciałeś powiedzieć "charczenie".

_________________
Sługa Pański nie powinien wdawać się w spory, lecz powinien być uprzejmy dla wszystkich (2 Tm 2, 23)


Pn lis 27, 2006 12:47 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL