Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:29 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Co Cię trzyma przy Windows ? 

Co Cię trzyma przy windows ?
Nic - mam tylko Linuksa 10%  10%  [ 7 ]
Niekompatybilność - linuksowe programy nie czytają wszystkich formatów z windows 10%  10%  [ 7 ]
Sprzęt - jedno z moich urządzeń nie działa pod Linuksem 7%  7%  [ 5 ]
Linux jest dla mnie zbyt trudny 4%  4%  [ 3 ]
Jeszcze nie nauczyłem się linuksowych zamienników aplikacji spod windows 4%  4%  [ 3 ]
Brak linuksowego zamiennika programu, którego używam 17%  17%  [ 12 ]
Nie chce mi się i nie będę się uczył ani tego systemu ani oprogramowania pod pingwina 17%  17%  [ 12 ]
Wolę komercyjne oprogramowanie - jak coś jest za darmo to jest kiepskie 3%  3%  [ 2 ]
Nie chcę się ograniczać do jednego systemu - wolę mieć zarówno Linux jak i windows 18%  18%  [ 13 ]
Windows i komercyjne programy też mam za darmo - piraty 11%  11%  [ 8 ]
Liczba głosów : 72

 Co Cię trzyma przy Windows ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
sielakos napisał(a):
To jest akurat mit ;)


Być może. Nie dysponuję drogim sprzętem i nie sprawdzałam tego w praktyce.
Dlaczego nie można zaznaczyć opcji ankiety? Pomijam fakt, że nie ma odpowiedzi odpowiadającej mojemu stanowisku - "Na Windzie mi wygodnie i nie mam motywacji przesiadania się na XP"

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Cz lut 11, 2010 6:35 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 3:27 pm
Posty: 200
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
Mamoulian napisał(a):

Może z tym mitem to nie do końca. Nadal są spore braki w sterownikach.
Piszę z doświadczenia - instalowałem Ubuntu na kilkudziesięciu laptopach i nie zawsze jest różowo (np. w Asusach odwraca wbudowaną kamerę). (...)

Ja jeszcze się z problemami nie spotkałem, ale fakt faktem, że każda nowa wersja jądra,nowa wersja ubuntu/suse zawiera coraz to więcej sterowników.

Co do używania windowsa to sam go używam, bo:
1. Jestem leniem,a ubuntu/suse mi nie odpowiada, a z czyms co mi odpowiada nie chce mi się bawić.
2. Lubię grać.

_________________
http://wolnyateista.cba.pl/index.php - Nowe Forum ateistyczne. Zapraszam.


Cz lut 11, 2010 9:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
EDIT:

"Na Windzie mi wygodnie i nie mam motywacji przesiadania się na XP"

Powinno być: "Na Linuxa"

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Cz lut 11, 2010 10:11 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn mar 15, 2010 2:55 am
Posty: 7
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
Gdyby aplikacja Steam razem z grami Działała na Linuksie, to prawdopodobnie nie wydał bym 130 funtów na Windows 7.
:) :)


Pn mar 15, 2010 12:10 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
Co mnie trzyma? W sumie to, że nie mam własnego laptopa. Moja siostra woli Windowsa, na komputerze w domu (PC) nie chcę zakładać, bo rodzice sobie z Windowsem nawet dobrze nie radzą, więc nie chcę im już mieszać. Jak będę miała własny, to pewnie zainstaluję sobie proste Ubuntu, dobrze mi się na nim pracowało.


Śr gru 29, 2010 10:33 am
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 7:05 pm
Posty: 744
Lokalizacja: ze świata żywych
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
windows, ach windows... instalują automatycznie ludziom spracowanym i leniwym... działa to używają...

linux jest ok, ale jeszcze nie przeszedł reform systemowych i.... komenrcyjnych (zaznaczyłam, że moje ulubione programy nie działają pod linuxem, a odpowiedniki nie są tak fajne)

_________________
...absterget Deus omnem lacrimam ab oculis!


Śr lut 02, 2011 4:27 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
Przy Windows trzyma mnie głównie niektórzy oprogramowania dla uczniów, które nie dają się zainstalować w Linuksie, ponieważ ich programy zabezpieczające przed kopiowaniem są w rzeczywistości robakami i wymagają do uruchomienia konta administratora. Niestety nauczyciele domagają się aby uczniowie wykorzystywali takie właśnie programy i dlatego w moim domu są dwa komputery kupione za półdarmo w outlecie, już z Windowsem, które właśnie do tego służą.

Poza tym, ku mojemu niezadowoleniu, programy do których najbardziej się przyzwyczaiłem, nie działają w Linuksie - przede wszystkim Stickies Revell'a. Co do innych, a używam LMDE, spokojnie daje się uruchomić większość tego co lubię. Z tego zaś co nie lubię - w szczególności wszystkich generatorów losowych podłączonych do grafiki - i tak jest w Linuksie na tyle dużo, aby nabrać obrzydzenia.

P.S. Po zainstalowaniu VLC, jeszcze nie napotkałem mediów, których nie dałoby się w nim otworzyć.


Cz mar 03, 2011 2:13 pm
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 03, 2013 1:04 am
Posty: 66
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
Trzyma mnie mnogość dodatków, możliwości indywidualnej łatwej, intuicyjnej konfiguracji czy to systemu, czy przeglądarek. Łatwość obsługi jest tu kluczowa w takiej mnogości, która wystąpi tez prędzej czy później na bardziej skomplikowanych wyjściowo systemach jak Linux. Gdy tarasy horroru dodatków na Linuxie sięgną nieba, trzeba będzie mieć umiejętności programisty żeby to ogarnąć.
Z drugiej strony, dajcie mi system operacyjny, który jest już wyjściowo sprofilowany na prywatność, anonimowość, indywidualna konfigurację i prosty interfejs (nie ten przebajerzony z win8! a który teraz będą łatać jak dziurawą dętkę...).
Internet i monitoring internetu w naszej dobie idzie nieuchronnie w stronę coraz dalej pełzającej inwigilacji państwa w życie obywatela z wizji sci-fi. Jakąkolwiek ofertę, nawet droższą, a dającą jedynie poczucie bezpieczeństwa, prywatności i poufności choćby korespondencji brały jak rolnik dotacje ;)
Internet obecnie czeka na takiego 'wybawcę' akurat. Pierwszy któremu uda się dość głośno ogłosić się takowym 'safe haven' dla internatów stanie się większym graczem niż Facebook czy Google. Jak na złość, zmowa monopolistów póki co jeszcze trwa. Lecz niedługo, zapewne niedługo ruscy wypuszczą coś na rynek, im najbardziej się opłaca taki ruch geopolitycznie. I z góry mogę powiedzieć, że pal licho Polskie jabłka [tudzież windy i linuxy ;)] jak dla mnie, taki system kupowałby!

_________________
Jeśli Ci pomogłem, nie zapomnij westchnąć za mną do Boga.
________________________________

Elen síla lúmenn' omentielvo


Wt sie 12, 2014 3:55 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 15, 2009 12:29 pm
Posty: 926
Lokalizacja: pomorskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
Zapewne brak czasu na zgłębianie informatycznych niuansów. Windows jest irytujący, ale miałem przez pewien czas Linuxa i dla mnie był jeszcze bardziej irytujący. Notorycznie nawalał (praktycznie każda aktualizacja kończyła się "zwisem"), cały czas coś nie działało, mnóstwa programów nie można było na nim użyć, bez przerwy był z czymś niekompatybilny (np. z telefonem) itp. Zdaję sobie sprawę, że pewnie to wszystko dałoby się rozwiązać przy odpowiedniej konfiguracji, ale sorry, mi na to szkoda czasu.


Wt sie 12, 2014 8:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
Allatar napisał(a):
Trzyma mnie mnogość dodatków, możliwości indywidualnej łatwej, intuicyjnej konfiguracji czy to systemu
Tzn. konkretnie co powinni dodać w Ubuntu, żebyś uznał, że ma łatwą, intuicyjną konfigurację systemu.
Cytuj:
czy przeglądarek
A to już jakaś brednia. Wszystkie przeglądarki znane Ci z Windows masz też na Linuxie (poza najgorszą oczywiście). I konfiguruje się te przeglądarki tak samo.
Cytuj:
Internet obecnie czeka na takiego 'wybawcę' akurat. Pierwszy któremu uda się dość głośno ogłosić się takowym 'safe haven' dla internatów stanie się większym graczem niż Facebook czy Google.
Nie, nie stanie się. Jak głosi przysłowie "użytkownik mający do wyboru bezpieczeństwo i tańczące świnie w każdym przypadku wybierze tańczące świnie".
Cytuj:
Lecz niedługo, zapewne niedługo ruscy wypuszczą coś na rynek, im najbardziej się opłaca taki ruch geopolitycznie.
Aha - czyli cały ten przydługi post rzekomo o komputerach miał na celu tylko rzucenie propagandowego hasełka, jacy to ruscy są zaawansowani i jak to świat wybawią. Echhhh. A myślałem, że coś się w dziale "KiR" ruszyło.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Wt sie 12, 2014 8:29 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 03, 2013 1:04 am
Posty: 66
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
Pan zefirek niech czyta ze zrozumieniem: jedno wynika z drugiego, nie na odwrót i byłoby miło gdyby nie przekręcał tego co mówię. W końcu wiem lepiej co mówię, prawda? No chyba że Pan zefirek zechce zrobić tutaj krótką wykładnię znaczeń kontekstowych mojej skromnej wypowiedzi, ale szczerze: nie wiem po co?
Zadano pytanie, postarałem się udzielić jak najpełniejszej odpowiedzi, wraz z własnymi spostrzeżeniami i krótkoterminową diagnozą. Wydaje mi się że dość wyczerpująco ująłem temat z mojej strony - czy rzeczywiście się tak stanie, zobaczymy, ale wszystko na to wskazuje. Panu zefirkowi nie? To jego prawo- moim jest widzieć na tyle na ile mi pozwala percepcja i logiczne wnioskowanie.
A poważania obywateli, co widać po ostatnim komentarzu, tylko gratulować Panu chrześcijaninowi. Dla Pana informacji: ludzie też się kształcą, ba! W innych dziedzinach niż informatyka o zgrozo.
Ale ad rem:
Ubuntu, Linuxy, Mac'i - to wszystko jeden szajs dla kogoś takiego jak ja. Pardon ale c'est la vie.
Interfejsy, obsługa musi być dostosowana do człowieka, nie na odwrót, bo to ma służyć człowiekowi, nie odwrotnie. Ktoś kto miał do czynienia z Windowsami, nawet najbardziej spartaczonymi nie przerzuci się na Ubuntu, Linuxa, czy Mac'a z własnej nieprzymuszonej woli. Nie znam takich sadomasochistów ;)
Jeśli natomiast pierwszym kontaktem z komputerem u kogoś był Linux, Ubuntu/Mac, to nie dziwota że mu łatwiej- tylko po co potem ściemniać innym twierdząc, że 'mi obsługa nie sprawia problemów'? Jeszcze więcej zazwyczaj do powiedzenia mają informatycy z wykształcenia. No dla nich to proste! Ba! Ironia losu zaprawdę ;) Ciekawe skąd mają takie supermoce wrodzone ;) Zapewne z geniuszu, który wyssali z mlekiem matki ;)
Litości ;)
Tyle w temacie. Pozdrawiam

_________________
Jeśli Ci pomogłem, nie zapomnij westchnąć za mną do Boga.
________________________________

Elen síla lúmenn' omentielvo


Wt sie 12, 2014 2:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
Allatar napisał(a):
Pan zefirek niech czyta ze zrozumieniem: jedno wynika z drugiego, nie na odwrót i byłoby miło gdyby nie przekręcał tego co mówię.
Co z czego wynika i co przekręciłem.
Cytuj:
Zadano pytanie, postarałem się udzielić jak najpełniejszej odpowiedzi
No słucham. Będzie ta odpowiedź, czy tylko jeżdżenie po mnie?
Cytuj:
Ubuntu, Linuxy, Mac'i - to wszystko jeden szajs dla kogoś takiego jak ja. Pardon ale c'est la vie.
Pardon, ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Moje pytanie brzmi "czego konkretnie brakuje w Ubuntu, abyś uznał, że ma intuicyjną konfigurację"?
Cytuj:
Ktoś kto miał do czynienia z Windowsami, nawet najbardziej spartaczonymi nie przerzuci się na Ubuntu
A ja znam takich, co się przerzucili. Sam się przerzuciłem. I co?
Cytuj:
Ubuntu, Linuxa, czy Mac'a
Ubuntu to dystrybucja Linuxa. Czyli widzimy, że nie masz zielonego pojęcia w temacie.

No i oczywiście Allatar kłamał, że chce odpowiedzieć na moje pytanie. Nawet nie spróbował.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Wt sie 12, 2014 3:00 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 03, 2013 1:04 am
Posty: 66
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
Zapewniam Kolegę, że jeździć po nim nikt zamiaru nie ma ;)
Choć cały czas nagminne wyzywanie innych od kłamców, ocenianie nieznanych sobie ludzi jako tych głupszych, ZDECYDOWANIE nie sprzyja przyjaznemu dialogowi. Poza tym mam też pytanie dodatkowe, po co Kolega pyta jesli nie chce słyszeć akurat tych odpowiedzi?
Napisałem bardzo konkretnie czym dla mnie jest czy to Linux, Ubuntu czy Mac: 'Ubuntu, Linuxy, Mac'i - to wszystko jeden szajs dla kogoś takiego jak ja. Pardon ale c'est la vie.' Może właśnie dlatego uznaję i wrzucam je wszystkie do jednego worka? Dla mnie to dość oczywiste. Jak i to że informatykiem nie jestem, nie ukrywam.
A pierwsze tyczyło ostatniej uwagi z pierwszego komentarza Kolegi. Precyzować chyba nie muszę, Kolega zapewne wie co mówi do obcych sobie ludzi na portalu religijnym i jakie oskarżenia rzuca na wiatr w kontekście?
Ale dajmy pokój, pokój ludziom dobrej woli.

_________________
Jeśli Ci pomogłem, nie zapomnij westchnąć za mną do Boga.
________________________________

Elen síla lúmenn' omentielvo


Wt sie 12, 2014 3:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
Allatar napisał(a):
Zapewniam Kolegę, że jeździć po nim nikt zamiaru nie ma
Ale odpowiadać na pytania też.
Cytuj:
Choć cały czas nagminne wyzywanie innych od kłamców
Jeśli kłamiesz, to czemu mam udawać, że tego nie widzę.
Cytuj:
ocenianie nieznanych sobie ludzi jako tych głupszych
Gdzie niby napisałem, że jesteś głupszy od Ciebie? Znowu kłamstwo.
Cytuj:
Napisałem bardzo konkretnie czym dla mnie jest czy to Linux, Ubuntu czy Mac: 'Ubuntu, Linuxy, Mac'i - to wszystko jeden szajs dla kogoś takiego jak ja. Pardon ale c'est la vie.'
To jest konkret? Konkretem byłoby np. "nie podoba mi się apt, bo trzeba korzystać z określonego repozytorium", albo "nie podoba mi się panel sterowania w Ubuntu, bo ma nieintuicyjny układ. W Windowsie jest bardziej intuicyjny (tu uzasadnienie).

Napisać "Ubuntu to szajs" może każdy. Nawet ktoś, kto nigdy w życiu nie miał z tym systemem kontaktu.

Cytuj:
Może właśnie dlatego uznaję i wrzucam je wszystkie do jednego worka?
A może dlatego, że nigdy z żadnego nie próbowałeś korzystać. Tylko gdzieś tam słyszałeś, że "Linux jest trudny w obsłudze" i przyjąłeś na wiarę. Zresztą zdanie "Linux jest trudny w obsłudze" ma tyle sensu ile "W samochodzie z silnikiem 2.0 TDI niewygodnie się siedzi".

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Wt sie 12, 2014 4:04 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 03, 2013 1:04 am
Posty: 66
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co Cię trzyma przy Windows ?
Kolego zefirek :)
Nie wiem czy jesteś czasem Adresatem mojej odpowiedzi na powyżej zadane pytanie ankietowe? Jeśli tak, to rozumiem skąd możliwe niezadowolenie takimi, nie innymi odpowiedziami.
Nie widzę też nigdzie dopisku w temacie wątku w podobie do 'TYLKO DLA INFORMATYKÓW' itp. więc stwierdziłem, że jak każdy to nawet taki adept w tej dziedzinie jak i ja może się wypowiedzieć. Tak jak potrafi - może dodam i podkreślę. Czy Ci to przeszkadza? Jeśli tak, to czemu? Po co te zaczepki Szanowny Kolego? To ma jakieś podłoże osobiste?
Kiedy piszę 'adept' mam na myśli kogoś kto nie ma zbyt wielkiej wiedzy informatycznej (jak pisałem powyżej i jak wynika explicite z moich postów). Lecz równolegle, co łatwo sprawdzić, nie mam zwyczaju wypowiadać się na jakiś temat jeśli nie mam solidnie wyrobionej opinii nt. Czyli mówiąc wprost, po raz kolejny zmuszony jestem odnieść się do Twoich zarzutów że cyt. 'kłamię'. Instalowałem Ubuntu u siebie parokrotnie, Mac'a znam z wielu przygód na komputerach znajomych i uczniów, Linuxowych systemów et general próbowali nas nauczyć wykładowcy - bez rezultatu, właśnie przez skomplikowany, wcale intuicyjny interfejs, ścieżki poszukiwań, komendy. Czy sprecyzowałem wystarczająco? Czy muszę opisywać gdzie kiedy przy kim miałem wątpliwą przyjemność korzystać z tych systemów, czy już starczy doprecyzowania?
Nie jestem informatykiem, nazywam rzeczy na tyle ile potrafię, ale zarzucanie mi kłamstwa jest co najmniej brakiem taktu na takim portalu. Prosiłbym o więcej wstrzemięźliwości.
Wszystko to już jest powyżej, starczy czytać ze zrozumieniem, nie rozumiem czemu na portalu ludzi wiedzy, wiary i kultury muszę takie rzeczy tłumaczyć, proszę mi wybaczyć ale takie mam odczucie. Dlatego jak ująłem to wcześniej:
Z Bogiem,
na więcej zaczepek czy zarzutów kłamstw nie odpowiadam, za to pozdrawiam i życzę pokoju serca

_________________
Jeśli Ci pomogłem, nie zapomnij westchnąć za mną do Boga.
________________________________

Elen síla lúmenn' omentielvo


Wt sie 12, 2014 5:34 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL