Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:16 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 System, co zrobic?! 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post System, co zrobic?!
Chcialbym zeby to byl kolejny problem nerwicy natrectw.. tylko ale na prawde.. to nie jest juz to.. Chce sie poradzic co zrobic z laptopem, uzywaja go domownicy, nie tylko ja. Mi bedzie ciezko oderwac sie od gier ale moze jakos dam rade.. a sprawa wyglada tak:

Pomocy!
Prosze was co ja mam robic?!

https://forum.pasja-informatyki.pl/3664 ... sc#a366547

Patrzcie tyle osob odpisalo. Myslalem ze mam legalnie windowsa. Co teraz? Nie dam rady juz kupic kolejnego. Nie chce uzywac linuxa, nie wiem czy rodzice nie beda zli ze ok 340 zl poszlo na marne, chcialem miec legalnie windowsa i legalnie na nim zarabiac. Po spowiedzi trzeba zadoscuczynic, w tym wypadku chyba skasowac system, ale nie wiem czy rodzice beda sie gniewac. Ja przeciez uwielbiam grac i na prawde nie zerwe z tym o tak o..

Teraz sprawe opisze dokladniej:

Martwi mnie sprawa windowsa. Kupilem z ojcem licencja elektroniczna od NaviSystems. Czyli kupujesz, dostajesz klucz i aktywujesz system. Tyle ze...


"Z wyjątkiem Kart z kluczem produktu z dołączonymi Certyfikatami autentyczności firma Microsoft nie umożliwia nabycia kluczy produktów jako samodzielnych produktów. Jeśli jest dostępna oferta aukcji lub ogłoszenie w trybie online dotyczące kluczy produktów, najprawdopodobniej te klucze zostały skradzione lub są sfałszowane."

-Chyba ze ja cos zle zrozumialem. Bo kupilem z ojcem windowsa na licencji ESD - elektronicznej i dostalem na email klucz po zakupie do aktywacji systemu.

A znowu przy jednym systemie z tej firmy pisze:

"Microsoft Windows Pro PL 10
Indeks: FQC-08929

Stan: Nowy produkt

licencja na 1 stanowisko, pełna wersja
fakturę i licencję wysyłamy drogą elektroniczną (email)" - https://navisystems.pl/index.php?id_pro ... &id_lang=1

Dostalem wiadomosc od firmy NaviSystems po napisaniu do nich:

"Witam,



Są to nowe klucze w wersji OEM do 1 komputera."

I tu tez artykul: https://www.chip.pl/2009/11/kupiles-win ... s-piratem/

Co prawda to artykul z 2009 roku ale nie rozumiem juz..
Ja mam windowsa 10 ale no nie wiem czy mam go legalnie..

https://www.chip.pl/2009/11/kupiles-win ... s-piratem/

Kiedys uprawialem hazard. Za pomoca skorek do gry ktore kosztowaly normalna kase mozna bylo to robic. Tylko ze pozniej firma ktora stworzyla zabronila to robic. Tzn. blokowala strony z powodu chyba naruszenia regulaminu czy cos. Robilem to pozniej chyba takze. Zyskiwalem czasami dobre pieniadze.. mialem ekwipunek warty 30 euro. A takze pozniej kolega jak wygrywal to mi dal prezent za prawie 100 euro. Firma nie pisala ze trzeba im oddac pieniadze, tylko zabronila uprawiac hazard. Musze cos oddawac? Dodatkowo zarabialem wtedy na pirackim Windowsie 7. Kupowalem chyba czasem gry z wygranych.. Firma zarabia gruba kase wiec dla nich to co ja wygralem to drobnostka... ale czy w ogole powinenem cos oddawac? W sumie to jakby nie patrzec to zarabialem jak mialem piracki system ale nie okradalem ich tylko po prostu byla to materia wazna, i jakbym byl swiadomy to bylby to grzech ciezki.. ale czy nalezalo by zwrocic kase?

I tu mam pytanie ktore mnie meczy chyba najbardziej.. to jest juz cios normalnie w moje skrupuly

..

.W tamtym roku wraz z ojcem zakupilismy za 339 zł Windowsa 10 Pro w wersji OEM od firmy NaviSystems. Moj ojciec dostal klucz aktywacyjny na poczte email i odnosnik do strony Microsoftu gdzie mialem cos pobrac co mialo uaktualnic mi mojego wtedy pirackiego Windowsa 7 do Windowsa 10. Chcialem byc w 100% okej w stosunku do Microsoftu wiec postanowilem zakupic system oryginalny. Program nie poprosil mnie o wpisanie klucza i uaktualnilo mi system do Windowsa 10 na pirackim kluczu. Znalazlem opcje zeby zmienic klucz, kliknalem ja i wyskoczylo ze aktywowalismy kopie systemu Windows 10 na tym komputerze. Ale w programie Belarc Advisor widze ze mam stary, piracki klucz. I mam teraz pare pytan.



1.Czy jesli nie da sie tego zrobic tzn zmienic klucza to moge uzywac tego systemu? W koncu za niego zaplacilem juz tylko po prostu nie moge sobie poradzic ze zmienienem klucza. Juz nawet ostatnio otworzylem pewne skrzynki za kase w grze i wyszedlem na +. Zainwestowalem w to swoje pieniadze, i teraz jak na tym lekko zarobilem to mam to wszystko oddac albo nie sprzedawac?

3. Czy zakupiony przeze mnie produkt jest legalny? Firma mowi ze sa to nowe klucze w wersji OEM do 1 komputera.


Wt lip 17, 2018 5:51 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: System, co zrobic?!
Porozmawialem z rodzicami, wytlumaczylem ze to jest piracki system. Ojciec powiedzial zebym nie sluchal glupot itd... co teraz?

chcialbym was zapytac czy musze koniecznie instalowac linuxa.. Ja nie chce zbytnio tego robic bo to troche pracy jednak jest..
np. siostra kiedys zamowienia skladala bo pracuje w pewnej firmie.. zeby do firmy towar przyszedl czy cos nie wiem... Linux bylby rozwiazaniem bo przestalbym korzystac z pirackiego oprogramowania.. ale nie wiem.. musze?

Ja moglbym odstawic laptopa. Ale nie ma juz szans na kupno nowego windowsa. To nie jest hop siup. Nawet gdybym powiedzial ze windows jest piracki to rodzice korzystali by dalej. Linuxa nie zainstaluje bo nie chce klotni z rodzicami. Napisalem emaila do komputronika czy mogli by dac mi plytke z windowsem bo jej nie dostalem te 5 lat temu. Myslisz ze to pomoze? Czy musze faktycznie instalowac linuxa? Jestem bliski lez nie chce gadac z rodzicami, prosze.. Moge go po prostu narazie przestac uzywac? Rodzice pewnie to beda robic ale no.. nie ma szans na linuxa. Nie wiem jak to zrobic, nie chce sie w to bawic zeby czegos nie popsuc.. Ja bym chcial go odlozyc po prostu. Ale inni by pewnie z niego korzystali..


Wt lip 17, 2018 6:19 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: System, co zrobic?!
Mówiłem ojcu i matce ze wgram darmowego linuxa. A ojciec powiedział że niech tylko sprobuj usunąć tą 10. Że wtedy komputer na strych wywali i będzie tam leżeć w sumie już lepsze chyba to niż piracki system Ale mam go prowokowac? Ja już komputera używac nie będę Ale oni tak. Moge już to zostawic w spokoju?


Wt lip 17, 2018 6:51 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: System, co zrobic?!
Poki co odwoluje wszystko na temat tej firmy, tego systemu, klucza co kupilismy, tego że niby kupilismy system nielegalnie bo może faktycznie wszystko jest ok. Ale pewnosci nie mam.


Śr lip 18, 2018 9:57 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL