Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:33 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Piracki windows. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Jak ta naklejka wyglada? Zobacze zaraz. ale jak sprawdzalem to nic tam chyba nie bylo oprocz numeru seryjnego itp.

-----------------------------------------------------------------
Tak myslalem, naklejki brak. Skad wziac oryginalny klucz?


Pn gru 04, 2017 4:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Kupić oryginalny system Windows. W sieci można znaleźć niedrogie wersje Winzgrozy 7 tak 32, jak i 64-bit.


Pn gru 04, 2017 5:03 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Mam płacić za błędy kuzyna? A co z płytką, myslicie ze pomogliby mi rowniez z kluczem?

Yarpen Zirgin napisał(a):
Kupić oryginalny system Windows. W sieci można znaleźć niedrogie wersje Winzgrozy 7 tak 32, jak i 64-bit.
To ze takie nie znaczy że w 100 legalne chyba ze sie myle.


Pn gru 04, 2017 5:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Chyba nie masz takich programów, które wymagają Windows. Linux Mint jest bardzo wygodny.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn gru 04, 2017 5:19 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Linux, linux. Chce windowsa, jestem przyzwyczajony... skoro kupowalem laptopa u nich to musze miec chyba jakies dane, klucz zapasowy tez chyba jakis musza miec, pogadam z ojcem moze cos wykombinujemy.


Pn gru 04, 2017 5:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Krystian napisał(a):
Mam płacić za błędy kuzyna?

Nie. Masz zapłacić za system Windows, bo jak ojciec kupował Twojego laptopa, to nie posiadał on tego oprogramowania (o czym świadczy brak naklejki licencyjnej na jego spodzie).


Pn gru 04, 2017 6:29 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Miał... myslisz ze kłamie?


Pn gru 04, 2017 6:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Miał zainstalowany, ale to nie znaczy, że system został przez was kupiony. Zdarza się bowiem, że sklepy instalują na sprzedawanym sprzęcie system "na lewo", aby klient mógł komputer uruchomić, a w dokumentach nie ma po tym nawet śladu. Brak naklejki licencyjnej wskazuje, że u Ciebie nastąpił właśnie taki przypadek i aby mieć legalny system musisz go po prostu kupić osobno.


Pn gru 04, 2017 6:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Miał zainstalowany, ale to nie znaczy, że system został przez was kupiony. Zdarza się bowiem, że sklepy instalują na sprzedawanym sprzęcie system "na lewo", aby klient mógł komputer uruchomić, a w dokumentach nie ma po tym nawet śladu. Brak naklejki licencyjnej wskazuje, że u Ciebie nastąpił właśnie taki przypadek i aby mieć legalny system musisz go po prostu kupić osobno.

Brak naklejki licencyjnej potwierdza ze w laptopie orginalnego windowsa nie było.

Jesli by był to bylby zaintalowany na ukrytej parycji

tutaj masz pomocne dane
https://asus-serwis.pl/faq/nb


Pn gru 04, 2017 6:44 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Wpisałem numer seryjny, ale pisze że jest on nieprawidłowy... o co chodzi? Jak podawałem w chacie online to podali jaki mam model laptopa i wiedzieli o jakie urzadzenie chodzi.

Do tego to: "Nie posiada on fabrycznie preinstalowanego systemu operacyjnego przez firmę ASUS.
Jeżeli zakupił Pan urządzenie wraz z systemem operacyjnym, w takim wypadku został on dołożony na etapie sprzedaży.
W takim wypadku powinien Pan otrzymać płyty instalacyjne od sprzedawcy.
Musi Pan wyjaśnić zaistniałą sytuację ze sprzedawcą. Niestety jako ASUS nie jesteśmy tutaj mediatorem sprawy. Dla nas urządzenie nie posiadało systemu operacyjnego." i na forum informatycznym to: "System operacyjny dołącza producent, nie sprzedawca więc wątpie aby cokolwiek Ci pomogli. Niedorzeczne jest to, że kuzyn informatyk zainstalował Ci piracki system, zamiast oryginalnego. :)" Czyli jeszcze raz: asus może mieć klucz do mojego oryginalnego systemu, tak? Jesli tak to jak mi go podadza moge LEGALNIE aktywowac kopie systemu oryginalnego..


Co do partycji.. kuzyn ją pewnie usunął... chociaż może i nie, nie wiem..

Ale zaraz.. nawet jakby nie moj kuzyn to nadal mialbym system nielegalnie? Aha.. to jest chore... tyle ze serwis, lub asus moglby miec klucz do systemu pierwotnego? Jak dadza mi plytke, to bedzie legalnie? Jak dostane klucz i aktywuje to tez?

Tato powiedział, że kupe lat mineło i ogólnie, że płytki już nie dostaniemy i powiedział, że trzeba kase składać żeby kupić nowy "program" ale chodziło mu na pewno o windowsa... tyle, że nie wiem czy korzystając z tego windowsa póki co grzeszę ... bo wiadomo, komputer przyzwyczaiłem się i teraz chce siedzieć codziennie, mogę powiedzieć, że nie siedze do póki nie kupi się oryginalnego systemu ale oni uznają, że jestem jakis głupi... i nie nie przeszadzam. Mogę do czasu nie zebrania tej kwoty korzystać z tego laptopa bez grzechu?
-------------------------------------------
Do tego 7 juz chyba nie dostanie.. "To są kradzione kopie albo przemycone z uczelni, Ewentualnie ze zutylizowanych laptopów. W żadnym wypadku nie są legalne." A 8 to koszt 380 zł z tego co patrzyłem... w takim razie czy mogę bez grzechu korzystac z tego windowsa obecnego? Proszę nie mówić o linuxie... zmiana systemu wywoła w moim domu chaos, to jedyny laptop w tym domu, kazdy z niego moze korzystac ale glownie to jest moj. Nie mala awantura byla jak chcialem pojsc do spowiedzi... rodzina wie ze jestem przewrazliwiony na punkcie grzechow.. tzn moze az tak tego nie wiedza ale wiedza ze chodzi o religie.... chciałbym odpowiedź na dzisiaj..

Czy na linuxie zadziałają sterowniki do kart graficznych, drukarka firmy HP (sterowniki) i inne? Jesli tak to cos czuje ze bedzie przesiadka uhuuhuh

Tylko gorzej z urządzeniami.. sluchawki na usb, klawiatura na usb oraz myszka na usb... na myszcze nie wyczytalem w wymaganiach linuxa... chyba jednak bede zmuszony piracic, wiec znawiam pytanie czy jesli bede uzywac tego systemu to czy bede grzeszyc? ;( ;/ Tak sie ucieszylem juz..

Krystian. Litości. To jest forum dyskusyjne, a nie czat.
Przemyśl co chcesz napisać i pisz w większych kawałkach. Scalanie tych urywków nie jest wcale zabawne. Z resztą poczytaj Regulamin w tej sprawie. (PW)


Ostatnio edytowano Pn gru 04, 2017 7:48 pm przez PeterW, łącznie edytowano 2 razy

Scalenie postów



Pn gru 04, 2017 7:02 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Jeśli masz w miarę standardowe urządzenia, powinny działać na linuksie. Czasem trzeba powalczyć, ale da się.
Skoro wiesz że piracenie jest złe, to chyba także i grzeszne, nie?

Linux wbrew pozorom, jak się go dobrze pokonfiguruje, działa całkiem znośnie. Jak ktoś ma zacięcie do bawienia się w hakerzenie (takie pozytywne) - to system jak znalazł. W windzie to nie zabawa - czasem wydaje mi się, że od strony wnętrzności windows jest trudniejszy - jakieś pokręcone języki skryptowe, gdy na linuksie w miarę proste i logiczne. I wrażenie większej kontroli nad sprzętem, niż pod windą. Wiem coś o tym, bo wiele lat używałem.. Ech - rozmarzyłem się ;-)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn gru 04, 2017 7:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Zależy jaki Linux, Ubuntu z Unity jest niewygodny ale Już Mint z Mate czy Cynamonem bardzo wygodny.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn gru 04, 2017 8:02 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Na klawiaturze laptopowej nie dziala strzalka w lewo i przerywaja pewne klawisze, trzeba mocno kliknac albo kilka razy poklikac.... czy jest jakis sposob zeby podzialaly klawiatury?


Pn gru 04, 2017 8:39 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 10:46 am
Posty: 361
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Jak zamienic windowsa na linuxa?
+ czy da się jakos pobrać linuxa po polsku legalnie? Poprosze link


Pn gru 04, 2017 9:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Piracki windows.
Krystian napisał(a):
Jak zamienic windowsa na linuxa?
+ czy da się jakos pobrać linuxa po polsku legalnie? Poprosze link

Moderatorzy miejcie litośc. To nie jest forum komputerowe


Pn gru 04, 2017 9:06 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL