Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:40 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 boinc 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So lis 02, 2013 10:06 am
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post boinc
Witam
Co sądzicie o platformie boinc:
https://boinc.berkeley.edu/
Od jakiegoś czasu jestem podpięty do boinca
Jest to fascynujące z jednej strony. Na oficjalnych stronach projektów same pozytywy ( nauka w służbie człowiekowi za pomocą obliczeń komputerowych itd. )
Z drugiej strony nurty transhumanistyczne są w wielkiej sprzeczności do Kościoła Katolickiego , a przemyślenia na temat boinca skierowały mnie właśnie na takie tory.
Mam wrażenie że wszystkie te projekty razem do których można podpiąć swój komputer wg mojej interpretacji przede wszystkim pracują nad rozwojem sztucznej inteligencji.
Boję się że w tym programie Bóg i człowiek przestaje się liczyć.

Od 2013 nawet istnieje możliwość zwrotu kosztów użytkowania komputera za pomocą wymiany gridcoinów, które otrzymujemy w zamian za liczenie dla boinca
Jest to mniej więcej równowartośc kosztów prądu który zje komputer podczas pracy
Proszę o pomoc bo nie wiem czy dalej w tym siedzieć, czy to nie jest zagrożenie duchowe?


Cz mar 16, 2017 1:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: boinc
Świetna sprawa. Jeszcze poczytam jak to dokładnie działa ale jesli tak, jak przypuszczam, to chyba się podepnę. Słyszałem, że sieć bitcoin ma moc obliczeniową większą niż 500 najmocniejszych superkomputerów razem wziętych. W przypadku bitcoinów cała ta moc obliczeniowa jest w zasadzie marnowana, a tutaj mogłaby być wykorzystywana do czegoś pożytecznego.
immpyrc napisał(a):
Proszę o pomoc bo nie wiem czy dalej w tym siedzieć, czy to nie jest zagrożenie duchowe?

Udostępnianie naukowcom mocy obliczeniowej swojego komputera miałaby być zagrożeniem duchowym? Mógłbyś wytłumaczyć w jaki sposób?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz mar 16, 2017 3:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: boinc
Zagrożenie duchowe? Eeeee..
Inna sprawa, to czemu mają służyć te obliczenia. Nie masz za bardzo kontroli co jest pobierane i jaki cel tego. Może symulacje działania leku, może symulacje działania jakiejś broni? Analiza ruchu ciał niebieskich, a może analiza zachować ludzkich i wpływu takich czy innych czynników na ich zachowanie?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz mar 16, 2017 3:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: boinc
Od jakiegos czasu jestem ostrozny z powierzaniem dostepu do swego komputera roznym organizacjom, jako ze cele do ktorych moga wykorzystac twoj komputer sa zwykle dosc odlegle od celow deklarowanych.
Proponuje wrzucic w wyszukiwarke haslo "rootkits".


Cz mar 16, 2017 6:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: boinc
Ja mam projekt SETI. Komputer bierze udział w obliczeniach danych z radioteleskopów przeczesujących niebo w poszukiwaniu sygnałów pozaziemskich cywilizacji. Po prostu na BOINC wybierasz sobie projekt lub projekty w których chcesz mieć udział.


Wt wrz 26, 2017 5:08 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL