Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:17 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 muzyka chrześcijańska 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N mar 11, 2012 11:30 pm
Posty: 16
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: muzyka chrześcijańska
tak więc pozwoliłem sobie przetłumaczyć tekst na język polski
wiem, że nie jest to idealne tłumaczenie, ale mam nadzieję, że ułatwi zrozumienie ogólnego przesłania piosenki :)
Cytuj:
Czułem jego obecność
Słyszałem jego szepty
Wśliznęły się we mnie
On wypełnił mój umysł

Zatruwa, prześladuje, oszukuje
Pragnie spalić moją duszę
Wróg, który przejmuje kontrolę

Nienawidzi wszystkiego czym jestem

W imię wszechmogącego Zbawiciela
W imię wszechmogącego Zbawiciela

Mam nadzieję, że przepędzę z ciebie piekło/przestraszę cię na śmierć*

W imię mojego Zbawiciela

I zmiażdżę głowę
Tego który dusi cię nie dając ci oddychać oddechem życia

Który cię oślepia
Od zobaczenia Nieba i Ojca
Sięgającego do ciebie

To stworzenie jest
Jest dla mnie martwe
Kłaniam się przed
Przed moim Bogiem
On położył go
Pod moje stopy**

Dąż do bycia z Ojcem
Który wyciąga do ciebie rękę


*pewnego rodzaju gra słów (ang. "scare the hell out of you") - idiomatycznie "przestraszę cię na śmierć", jednak w tym wypadku jestem przekonany, że symbol piekła został tutaj użyty świadomie w kontekście całego tekstu, więc przetłumaczyłbym to też jako "przepędzę z ciebie piekło"
**nie wiem czy dobrze to interpretuję, ale prawdopodobnie jest to wypowiedź Jezusa; ewidentne nawiązanie do Biblii:
Cytuj:
Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę Twoich nieprzyjaciół pod stopy Twoje.
Mt 22,44


a jeśli chodzi o teksty piosenek, to odróżniłbym tu "słuchanie muzyki" od "słyszenia muzyki"
kiedy świadomie wybieram muzykę, której chcę posłuchać, to oczywiste jest, że nie będę słuchał "true satanic black metalu", tylko piosenki promujące chrześcijańskie wartości :)

***
dawidcobra napisał(a):
To prawda m21 ja słucham muzyki religijnej w formie Rapu.

no właśnie, tak jak mówiłem, muzyka chrześcijańska istnieje praktycznie w każdych gatunkach muzycznych
osobiście nie przepadam za rapem, ale nie mogę powiedzieć nic złego o muzyce niosącej chrześcijańskie przesłanie, tak ważne w dzisiejszym świecie, w którym można niestety zauważyć coraz powszechniejsze promowanie ateizmu


So mar 17, 2012 1:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: muzyka chrześcijańska
Dzieki za tlumaczenie :).
Czasem nie mozna sprawdzic tekstu, bo np. muzyka leci z radia.
Ogolnie to slyszalam o chrzescijanskim hip hopie, ale metal zawsze budzil we mnie mieszane uczucia. Zreszta nawet w najmroczniejszym okresie swojego zycia nie lubialam tego gatunku muzyki.


So mar 17, 2012 8:01 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 12, 2012 8:24 pm
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: muzyka chrześcijańska
Są różne gatunki i każdy może słuchać co chce tylko lepiej żeby dana muzyka nie zachęcała do złego. :-D


So mar 17, 2012 9:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: muzyka chrześcijańska
m21 napisał(a):
tak więc pozwoliłem sobie przetłumaczyć tekst na język polski
wiem, że nie jest to idealne tłumaczenie, ale mam nadzieję, że ułatwi zrozumienie ogólnego przesłania piosenki :)
Cytuj:
Czułem jego obecność
Słyszałem jego szepty
Wśliznęły się we mnie
On wypełnił mój umysł

Zatruwa, prześladuje, oszukuje
Pragnie spalić moją duszę
Wróg, który przejmuje kontrolę

Nienawidzi wszystkiego czym jestem

W imię wszechmogącego Zbawiciela
W imię wszechmogącego Zbawiciela

Mam nadzieję, że przepędzę z ciebie piekło/przestraszę cię na śmierć*

W imię mojego Zbawiciela

I zmiażdżę głowę
Tego który dusi cię nie dając ci oddychać oddechem życia

Który cię oślepia
Od zobaczenia Nieba i Ojca
Sięgającego do ciebie

To stworzenie jest
Jest dla mnie martwe
Kłaniam się przed
Przed moim Bogiem
On położył go
Pod moje stopy**

Dąż do bycia z Ojcem
Który wyciąga do ciebie rękę


*pewnego rodzaju gra słów (ang. "scare the hell out of you") - idiomatycznie "przestraszę cię na śmierć", jednak w tym wypadku jestem przekonany, że symbol piekła został tutaj użyty świadomie w kontekście całego tekstu, więc przetłumaczyłbym to też jako "przepędzę z ciebie piekło"
**nie wiem czy dobrze to interpretuję, ale prawdopodobnie jest to wypowiedź Jezusa; ewidentne nawiązanie do Biblii:
Cytuj:
Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę Twoich nieprzyjaciół pod stopy Twoje.
Mt 22,44


a jeśli chodzi o teksty piosenek, to odróżniłbym tu "słuchanie muzyki" od "słyszenia muzyki"
kiedy świadomie wybieram muzykę, której chcę posłuchać, to oczywiste jest, że nie będę słuchał "true satanic black metalu", tylko piosenki promujące chrześcijańskie wartości :)

***
dawidcobra napisał(a):
To prawda m21 ja słucham muzyki religijnej w formie Rapu.

no właśnie, tak jak mówiłem, muzyka chrześcijańska istnieje praktycznie w każdych gatunkach muzycznych
osobiście nie przepadam za rapem, ale nie mogę powiedzieć nic złego o muzyce niosącej chrześcijańskie przesłanie, tak ważne w dzisiejszym świecie, w którym można niestety zauważyć coraz powszechniejsze promowanie ateizmu


jeśli nie jesteś anglistą, nie pchałbym się do tłumaczenia takich tekstów.
wiele osób zabrało się kiedyś za tłumaczenia np. Pisma Świętego i wylądowało w sektach albo sami starli się twórcami sekt, niestety.
Oczywiście nie ma co tego porównywać z tekstami piosenek,ale nie zapominajmy że jednak nadal jest to Słowo Boże skoro piosenka chrześcijańska, tak? :)

co do zaś tekstu piosenki to się nie wypowiadam, chociaż dziwne jest tłumaczenie.
trochę jak kali chcieć, kali mieć (bez urazy proszę, wierzę że sobie dobrze z angielskim radzisz).
niemniej jednak podkreślam jeszcze raz - czasami chodzi też o ścieżkę dźwiękową, a nie tylko o sam tekst. z pozoru tekst może być OK, a w praktyce podkład muzyczny będzie mocno "szarpał" twoją duszą, tak jak to jest np. w muzyce techno.
a poza tym posłuchaj sobie np.
jakiegoś młodzieżowego ELOHIM :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Śr mar 21, 2012 7:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: muzyka chrześcijańska
Wiekszosc tlumaczen tekstow tego typu muzyki jakie doopadlam tak wygladalo. Dlatego ten tekst mnie nie dziwi.
Muzyka zwraca na siebie uwage i jesli jakis deathmetalowiec by na nia wpadl, moze by sie zainteresowal.


Śr mar 21, 2012 7:54 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 12, 2012 8:24 pm
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: muzyka chrześcijańska
:-D Zapomniałem dodać Magda Anioł też pięknie śpiewa religijne piosenki. :-D


Śr mar 21, 2012 9:55 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N mar 11, 2012 11:30 pm
Posty: 16
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: muzyka chrześcijańska
paniczdomi napisał(a):
jeśli nie jesteś anglistą, nie pchałbym się do tłumaczenia takich tekstów.
wiele osób zabrało się kiedyś za tłumaczenia np. Pisma Świętego i wylądowało w sektach albo sami starli się twórcami sekt, niestety.
Oczywiście nie ma co tego porównywać z tekstami piosenek,ale nie zapominajmy że jednak nadal jest to Słowo Boże skoro piosenka chrześcijańska, tak? :)

co do zaś tekstu piosenki to się nie wypowiadam, chociaż dziwne jest tłumaczenie.
trochę jak kali chcieć, kali mieć (bez urazy proszę, wierzę że sobie dobrze z angielskim radzisz).
niemniej jednak podkreślam jeszcze raz - czasami chodzi też o ścieżkę dźwiękową, a nie tylko o sam tekst. z pozoru tekst może być OK, a w praktyce podkład muzyczny będzie mocno "szarpał" twoją duszą, tak jak to jest np. w muzyce techno.
a poza tym posłuchaj sobie np.
jakiegoś młodzieżowego ELOHIM :)

tak, wiem, że tłumaczenie nie jest najlepsze, ale chciałem chociaż ułatwić ogólne zrozumienie piosenki, nie jestem anglistą :)

jednak twierdzenie, że podkład muzyczny może "szarpać" moją duszą to już lekka przesada - na jakiej w ogóle podstawie tak sądzisz? chwalić Pana można w każdy sposób i każdym gatunkiem muzyki, nie ważne czy jest to techno, hip hop czy death metal :)


Śr mar 21, 2012 10:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: muzyka chrześcijańska
m21 napisał(a):
paniczdomi napisał(a):
jeśli nie jesteś anglistą, nie pchałbym się do tłumaczenia takich tekstów.
wiele osób zabrało się kiedyś za tłumaczenia np. Pisma Świętego i wylądowało w sektach albo sami starli się twórcami sekt, niestety.
Oczywiście nie ma co tego porównywać z tekstami piosenek,ale nie zapominajmy że jednak nadal jest to Słowo Boże skoro piosenka chrześcijańska, tak? :)

co do zaś tekstu piosenki to się nie wypowiadam, chociaż dziwne jest tłumaczenie.
trochę jak kali chcieć, kali mieć (bez urazy proszę, wierzę że sobie dobrze z angielskim radzisz).
niemniej jednak podkreślam jeszcze raz - czasami chodzi też o ścieżkę dźwiękową, a nie tylko o sam tekst. z pozoru tekst może być OK, a w praktyce podkład muzyczny będzie mocno "szarpał" twoją duszą, tak jak to jest np. w muzyce techno.
a poza tym posłuchaj sobie np.
jakiegoś młodzieżowego ELOHIM :)

tak, wiem, że tłumaczenie nie jest najlepsze, ale chciałem chociaż ułatwić ogólne zrozumienie piosenki, nie jestem anglistą :)

jednak twierdzenie, że podkład muzyczny może "szarpać" moją duszą to już lekka przesada - na jakiej w ogóle podstawie tak sądzisz? chwalić Pana można w każdy sposób i każdym gatunkiem muzyki, nie ważne czy jest to techno, hip hop czy death metal :)


nie przesada, tylko praktyka.
takie coś w telewizji stosowane było za Hitlera już, nazywane to jest przekaz podprogowy. Ty tego nie widzisz, ale oko odbiera i ci pierze mózg (klatka z jakimś dodatkowym motywem jest wyświetlana w ułamku sekundy i tego oko nie widzi, mózg zaś odbiera).
Swego czasu Japończycy stosowali takie sztuczki w reklamach, żeby lepiej sprzedawać swoje produkty, potem tego zakazano.
Podobnież z muzyką, niestety można muzykę tak skomponować, żeby ciebie np. w trans wprowadzić i twoje świadome myślenie wyłączyć, dosłownie można wtedy z człowieka zrobić jakieś chodzące zahipnotyzowane, zniewolone stworzenie Boże.
Unikać należy tego typu rzeczy, zarówno w tivi jak i w muzyce :)
Oczywiście napisałem o tym ogólnie, bez podawania przykładów, ale prawda jest taka, że takie rzeczy są i trzeba ich unikać.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Cz mar 22, 2012 12:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: muzyka chrześcijańska
paniczdomi
Nikt nie musi prac mozgow metalowcom jakimis przekazami. Muzyka ta sama w sobie moze podniesc cisnienie.
Do przekazow podprogowych najlepszy jest zupelnie inny typ muzyki. chodzi o maksymalne otwarcie umyslu :x .


Cz mar 22, 2012 5:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: muzyka chrześcijańska
joannabw napisał(a):
paniczdomi
Nikt nie musi prac mozgow metalowcom jakimis przekazami. Muzyka ta sama w sobie moze podniesc cisnienie.
Do przekazow podprogowych najlepszy jest zupelnie inny typ muzyki. chodzi o maksymalne otwarcie umyslu :x .


podnosi, ale gorsze jest to, czego ucho nie słyszy, a dusza na tym cierpi.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Wt mar 27, 2012 10:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: muzyka chrześcijańska
<ciach - na życzenie autorki - b4>


Wt mar 27, 2012 11:56 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N mar 11, 2012 11:30 pm
Posty: 16
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: muzyka chrześcijańska
tak, z pewnością zespoły chrześcijańskie chwaląc Pana w tekstach piosenek tylko udają, a tak naprawdę myślą tylko o tym, żeby przekazać satanistyczne treści przez odpowiednie "brzdąkanie" basisty :D


Śr mar 28, 2012 3:11 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt kwi 10, 2012 4:31 pm
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: muzyka chrześcijańska
m21 napisał(a):


Co to ma być???. To nie dla mnie.Próbowałem posłuchać trochę tej muzyki,lecz nie dałem rady.Poczułem jak mi krew zaczęła się gotować w żyłach i zaczęła działać destruktywnie na moje pozytywne wartości.
Jeżeli chodzi o muzykę chrześcijańską,to lubię słuchać piosenek tego typu.
http://zeimark.wrzuta.pl/film/6GtHhP1Ta ... l_mi_panie

lub takie.
http://zeimark.wrzuta.pl/audio/6FCzG6CV ... voluto_lei

Nie pogardzam też takimi piosenkami

http://zeimark.wrzuta.pl/audio/0G79YbVj ... eat._jamal


So kwi 28, 2012 12:27 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N mar 11, 2012 11:30 pm
Posty: 16
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: muzyka chrześcijańska
Impending Doom wydał niedawno nowy album, na którym znajduje się jeden utwór nagrany wspólnie z Ryanem Clarkiem
http://www.youtube.com/watch?v=wmAZgWzNtGY
mam nadzieję, że chociaż ta piosenka się wam spodoba :)


Cz maja 10, 2012 11:12 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: muzyka chrześcijańska
Jak już chrześcijańska, to wolę Bacha.

Jak już metalowa, to wolę Cannibal Corpse.

Cannibal Corpse z tekstami Bacha to tak samo, jak Bach z tekstami Cannibal Corpse. Coś się nie klei.


Śr lip 04, 2012 3:02 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL