Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 2:25 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Jaka gra komputerowa dla 26-latka? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Ponurnik napisał(a):
Po wyczerpującej pracy umysłowej lepszy jest wysiłek fizyczny. Relaksowanie się po niej przy grach, powoduje że poziom grania spada. Odpoczynek też jest marny, więc kolejne zadania też marnie wychodzą. Czyli: albo jesteś pracownikiem fizycznym (sportowcem, komandosem, policjantem itp.) i wówczas relaksowanie się przy grze komputerowej jest całkiem niezłe, albo jesteś pracownikiem umysłowym i wówczas sam sobie szkodzisz - nie odpoczywasz po pracy, a i wyniki w grze też są niezadowalające


Czyli wydaje mi się, że jestem wypoczęty? Ciekawe. Czuję się zrelaksowany i odprężony, dobrze się bawię, na wyniki nie patrzę.

Ponurnik napisał(a):
Skąd wiesz, że tego nie robię. Poza misją konsularną.

Aha, jak już jesteśmy przy Dilbercie, to nie mam złotego medalu olimpijskiego, a także Kongres USA nie przyznał mi pośmiertnego odznaczenia...


W porzo, sam czekam na rozpatrzenie petycji o przyznanie mi stanowiska podsekretarza stanu ;). Nie lubię po prostu, jak ktoś mówi "wiem lepiej od ciebie, jak powinieneś zagospodarować swój wolny czas". Trąci socjalem.


So lip 28, 2012 1:57 pm
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 12, 2012 8:24 pm
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
wittwelsh napisał(a):
dawidcobra napisał(a):
Twoim zdaniem wojny nie są brutalne!?


Trudno, mam na sumieniu miliardy pikseli, jakoś z tym muszę się uporać. W "Europie Universalis" nie ma gwałconych kobiet, palonych wsi, egzekucji na jeńcach, bezczeszczeń świątyń, śmierci głodowej, zarzynających się żołnierzy, tylko stojących naprzeciw siebie dwóch ludzików i ewentualnie armatkę.



Ale i tak wojna.


So lip 28, 2012 6:16 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
dawidcobra napisał(a):
Ale i tak wojna.


Gra kolorów pikseli, modulowana poprzez impulsy elektryczne, to wojna?


So lip 28, 2012 7:12 pm
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2012 7:36 pm
Posty: 974
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Cytuj:
Co prawda lubię kuć ale tylko biblię.


To tylko nauczyć się jej na pamięć ;)

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


N lip 29, 2012 11:23 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 12, 2012 8:24 pm
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
wittwelsh napisał(a):
dawidcobra napisał(a):
Ale i tak wojna.


Gra kolorów pikseli, modulowana poprzez impulsy elektryczne, to wojna?


No tak to tylko piksele ale takie gry gdzie się podbija kraje może dążyć do chęci władzy w świecie realnym.Oczywiście nie musi ale może.


N lip 29, 2012 12:45 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
dawidcobra napisał(a):
No tak to tylko piksele ale takie gry gdzie się podbija kraje może dążyć do chęci władzy w świecie realnym.Oczywiście nie musi ale może.


Myślę, że prawdopodobieństwo niebezpieczeństwa jest na tyle niskie, że można spokojnie polecić taką zabawę 26-latkowi :).


N lip 29, 2012 12:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
wittwelsh napisał(a):
dawidcobra napisał(a):
No tak to tylko piksele ale takie gry gdzie się podbija kraje może dążyć do chęci władzy w świecie realnym.Oczywiście nie musi ale może.


Myślę, że prawdopodobieństwo niebezpieczeństwa jest na tyle niskie, że można spokojnie polecić taką zabawę 26-latkowi :).


Nie ma co za dużo myśleć, tylko zostawić kwestię do przemodlenia i rozeznania osobom, które całe życie Bogu poświęciły.
a pisząc prościej - warto jest unikać gier, które mimo wszystko w jakikolwiek sposób są powiązane z wojnami, wojna nie jest niczym dobrym, pokój jest stanem pożądanym, warto co nieco poczytać o tym w Katechizmie Kościoła Katolickiego, albo Kompendium KKK (lepsze wydanie, bo chudsze i bardziej przystępne dla wszystkich :) )

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


N lip 29, 2012 4:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
dawidcobra napisał(a):
No tak to tylko piksele ale takie gry gdzie się podbija kraje może dążyć do chęci władzy w świecie realnym.


Niby dlaczego?

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


N lip 29, 2012 5:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Widzę że dla niektórych osób nawet poczciwy Tetris się nie obroni, bo odciągnie od czytania biblii albo nawet gorzej, spowoduje chęć ustawiania cegiełek o dziwacznych kształtach. :lol:
Saper wręcz mrozi krew w żyłach, oczami wyobraźni już widzę tłumy graczy maszerujących na pola minowe :P

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


N lip 29, 2012 7:22 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
O pasjansie nie wspominając, bo "kto gra w karty, ten ma łeb obdarty" :wink:


N lip 29, 2012 10:01 pm
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 12, 2012 8:24 pm
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Katka napisał(a):
dawidcobra napisał(a):
No tak to tylko piksele ale takie gry gdzie się podbija kraje może dążyć do chęci władzy w świecie realnym.


Niby dlaczego?


To ja mam wiedzieć dlaczego tak jest?Sam się dziwiłem ale tak może oddziaływać każda gra w której się dąży do władzy.Oczywiście nie musi ale może gdy człowiek spotyka się w świecie z wirtualnym dążeniem do władzy to nie będzie chciał być gorszy w świecie realnym.Każda gra może zniszczyć psychikę człowieka gdzie się spotykamy z chęcią władzy,i rozwiązywaniu problemów przemocą.Jeśli człowiek chce się oderwać od świata rzeczywistego bo np inni im się żądzą a w grze jest inaczej to po pewnym czasie u takiego człowieka może pokazać się agresja przez to będzie chciała taka osoba odbić wirtualny świat na realu.Powiedziała mi to pewna osoba.Potem sam się nad tym zastanawiałem i na pewno jest w tym trochę racji.


Pn lip 30, 2012 1:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
dawidcobra napisał(a):
To ja mam wiedzieć dlaczego tak jest?


Nie, kotku, masz najpierw UDOWODNIĆ, dlaczego tak uważasz.

Cytuj:
Oczywiście nie musi ale może gdy człowiek spotyka się w świecie z wirtualnym dążeniem do władzy to nie będzie chciał być gorszy w świecie realnym.


Znowu: niby dlaczego uważasz, że tak jest? Bo ty tak masz?

Cytuj:
Każda gra może zniszczyć psychikę człowieka gdzie się spotykamy z chęcią władzy,i rozwiązywaniu problemów przemocą.


Czyli taka np. baśń o szewczyku Dratewce może budzić w dzieciach agresję, ponieważ bohater ma chęć władzy i rozwiązuje problemy przemocą. Nie czytaj dzieciom opowieści o smoku wawelskim i szewczyku, bo będą chodzić po świecie i zabijać, by nie czuć się gorsze!

Cytuj:
Jeśli człowiek chce się oderwać od świata rzeczywistego bo np inni im się żądzą a w grze jest inaczej to po pewnym czasie u takiego człowieka może pokazać się agresja przez to będzie chciała taka osoba odbić wirtualny świat na realu.


Jeśli człowiek, który przychodzi do domu zmęczony i styrany wyładuje agresję na grze komputerowej, to tej agresji już nie ma, więc skąd niby "chęć odbicia wirtualnego świata w realu"? W wirtualu się łatwo zabija smoki, więc co tu do "odbijania w realu" jest?

Cytuj:
Powiedziała mi to pewna osoba.


Powaliło mnie źródło twoich rewelacji.

Cytuj:
Potem sam się nad tym zastanawiałem i na pewno jest w tym trochę racji.


Bo ty dostajesz piany na ustach od gry w Króla Lwa?

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Pn lip 30, 2012 9:34 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 12, 2012 8:24 pm
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Katka napisał(a):
dawidcobra napisał(a):
To ja mam wiedzieć dlaczego tak jest?


Nie, kotku, masz najpierw UDOWODNIĆ, dlaczego tak uważasz.

Cytuj:
Oczywiście nie musi ale może gdy człowiek spotyka się w świecie z wirtualnym dążeniem do władzy to nie będzie chciał być gorszy w świecie realnym.


Znowu: niby dlaczego uważasz, że tak jest? Bo ty tak masz?

Cytuj:
Każda gra może zniszczyć psychikę człowieka gdzie się spotykamy z chęcią władzy,i rozwiązywaniu problemów przemocą.


Czyli taka np. baśń o szewczyku Dratewce może budzić w dzieciach agresję, ponieważ bohater ma chęć władzy i rozwiązuje problemy przemocą. Nie czytaj dzieciom opowieści o smoku wawelskim i szewczyku, bo będą chodzić po świecie i zabijać, by nie czuć się gorsze!

Cytuj:
Jeśli człowiek chce się oderwać od świata rzeczywistego bo np inni im się żądzą a w grze jest inaczej to po pewnym czasie u takiego człowieka może pokazać się agresja przez to będzie chciała taka osoba odbić wirtualny świat na realu.


Jeśli człowiek, który przychodzi do domu zmęczony i styrany wyładuje agresję na grze komputerowej, to tej agresji już nie ma, więc skąd niby "chęć odbicia wirtualnego świata w realu"? W wirtualu się łatwo zabija smoki, więc co tu do "odbijania w realu" jest?

Cytuj:
Powiedziała mi to pewna osoba.


Powaliło mnie źródło twoich rewelacji.

Cytuj:
Potem sam się nad tym zastanawiałem i na pewno jest w tym trochę racji.


Bo ty dostajesz piany na ustach od gry w Króla Lwa?


Wiedziałem że taki człowiek jak ty tego nie zrozumie i będzie dawał głupie pytania.Mogę tak bez przerwy się z tobą kłucić ale skoro ty i tak będziesz się upierać na swoim to nie ma mowy bym ci dalej odpowiadał.Ja nie miałem zamiaru podawać żadnych bajek bo bajka i tak kończy się na końcu dobrze ale życie realne nie zawsze. Ale powiem ci że jest paru ludzi którzy mieli takie przypadki i doszli do wniosku że to przez gry komputerowe. :-(


Wt lip 31, 2012 9:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Nie będę się upierać przy swoim, jeśli podasz jakieś argumenty, które mnie przekonają. Trochę lepsze niż "pewna osoba mi to powiedziała".

A to, że ktoś twierdzi, że "to nie ja kopnąłem Józka, to gry komputerowe" - w pewnym momencie ludzie połapali się, że wszyscy są bardzo skłonni uwierzyć, że to nie oni sami są winni agresji, tylko jakieś czynniki zewnętrzne. Zła muzyka, strój, książka, film, gra komputerowa. Ostatnio mieliśmy masakrę w kinie - oczywiście winny jest film, bo świr przebrał się za Jokera. Na pewno tak twierdzi w sądzie, bo to odsuwa od niego odpowiedzialność, czyni z niego ofiarę, nie sprawcę. Ty byś nie skorzystał z takiej świetnej szansy, by się wybielić?

Tylko jak w tym świetle wytłumaczyć fakt, że Batmana obejrzało ileś mln ludzi, a tylko JEDNA osoba wzięła karabin i zaczęła mordować widzów w kinie? Reszta ma jakiś magiczny immunitet na te groźne treści? A może zwyczajnie nie jest świrami, a kiedy jesteś świrem, to do mordu może cię zainspirować nawet reklama McDonald's?

PS. Widziałeś albo czytałeś "Mechaniczną pomarańczę"? Bohater snuł wizje przemocy słuchając Beethovena. Czy to znaczy, że muzyka Beethovena powoduje agresję?

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Wt lip 31, 2012 12:17 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 12, 2012 8:24 pm
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaka gra komputerowa dla 26-latka?
Katka napisał(a):
Nie będę się upierać przy swoim, jeśli podasz jakieś argumenty, które mnie przekonają. Trochę lepsze niż "pewna osoba mi to powiedziała".

A to, że ktoś twierdzi, że "to nie ja kopnąłem Józka, to gry komputerowe" - w pewnym momencie ludzie połapali się, że wszyscy są bardzo skłonni uwierzyć, że to nie oni sami są winni agresji, tylko jakieś czynniki zewnętrzne. Zła muzyka, strój, książka, film, gra komputerowa. Ostatnio mieliśmy masakrę w kinie - oczywiście winny jest film, bo świr przebrał się za Jokera. Na pewno tak twierdzi w sądzie, bo to odsuwa od niego odpowiedzialność, czyni z niego ofiarę, nie sprawcę. Ty byś nie skorzystał z takiej świetnej szansy, by się wybielić?

Tylko jak w tym świetle wytłumaczyć fakt, że Batmana obejrzało ileś mln ludzi, a tylko JEDNA osoba wzięła karabin i zaczęła mordować widzów w kinie? Reszta ma jakiś magiczny immunitet na te groźne treści? A może zwyczajnie nie jest świrami, a kiedy jesteś świrem, to do mordu może cię zainspirować nawet reklama McDonald's?

PS. Widziałeś albo czytałeś "Mechaniczną pomarańczę"? Bohater snuł wizje przemocy słuchając Beethovena. Czy to znaczy, że muzyka Beethovena powoduje agresję?


Fakt ta akcja w kinie to naprawdę okropne.Ja myślę że to był jakiś fanatyk Batmana.l tu właśnie widać odbicie świata wirtualnego w realu .A muzyka Bethovena to już zależy na każdym może oddziaływać inaczej.Jednej osobie może się kojarzyć z miłością a innym ze złością.Każdy ma wyobraźnię i jakby tak zrobić plamę atramentu na kartce i spytać co komu przypomina to było by przynajmniej z 5 różnych odpowiedzi bo każdy inaczej na to patrzy. Wracając do tego co napisałaś że chciała byś argumentów no cóż rozmawiałem z kilkoma osobami którzy bez przerwy grali w Metina lub Tibię i chcieli być najlepsi dochodziło nawet do bijatyk w realu.Chcieli być najlepsi i rządzić się w danej grze.Moich dwóch kolegów grało jeden się śmiał z niego bo nie mógł go pokonać w grze a drugi się zdenerwował i rzucił się na niego z pięściami mówiąc;Taki jesteś dobry w metinie to zobaczymy skur..... jaki jesteś na realu.Dość mocno oddziaływała na nich ta walka kto będzie lepszy w grze że aż się pobili na realu.Potem chcieli się rządzić klasą a tego było za wiele.Mocniejsi się nie dali i pobili tych co się zbyt mocno zaczepiali do nich.Ale słabsi musieli słuchać się ich.Ja natomiast broniłem ich jak mogłem ale nie zawsze dopilnowałem żeby tych dwóch nie gnębiło reszty.l właśnie w ten sposób chęć władzy w grach nie prowadzi tylko do wyżycia się na komputerze ale i na innych.


Wt lip 31, 2012 2:01 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL