Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:40 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Jak to jest z audiobook'ami? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 10:46 pm
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Jak to jest z audiobook'ami?
Witam i pozdrawiam. Nie ukrywam, że lubię słuchać audiobook'ów (książek do słuchania), ale nie wiem czy pobierania ich jest legalne. Otóż przeczytałem kiedyś, bodajże na stronach magazynu Komputer Świat, że legalnie można pobierać z sieci Ebook'i czyli książki w formie elektronicznej, ale nie było tam wspomniane nic o audiobook'ach. Możliwe, że zadając to pytanie wykazuje ogromny brak wiedzy o legalności, aczkolwiek chcę się w życiu kierować uczciwością.


Cz gru 15, 2011 9:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak to jest z audiobook'ami?
wojtas50000 napisał(a):
Witam i pozdrawiam. Nie ukrywam, że lubię słuchać audiobook'ów (książek do słuchania), ale nie wiem czy pobierania ich jest legalne. Otóż przeczytałem kiedyś, bodajże na stronach magazynu Komputer Świat, że legalnie można pobierać z sieci Ebook'i czyli książki w formie elektronicznej, ale nie było tam wspomniane nic o audiobook'ach. Możliwe, że zadając to pytanie wykazuje ogromny brak wiedzy o legalności, aczkolwiek chcę się w życiu kierować uczciwością.


fajnie, że o to pytasz i nie jest ci to obojętne.
Sprawa wygląda wbrew pozorom banalnie prosto, jeśli ktoś wyraża zgodę na to, aby pobierać jego audiobook bez zgody, to pobieraj i sobie słuchaj jeśli zaś nie, to tego nie rób, bo kradniesz wtedy prawa autorskie.
jeśli np. na torrencie coś masz, to musisz to mocno przemyśleć, żeby faktycznie nie być złodziejem. Mnóstwo ludzi tak postępuję i nieświadomie kradnie, warto jest w tym momencie podkreślić, że dopóty dopóki ktoś nie zdaje sobie sprawy z tego, że coś jest kradzieżą to nie popełnia grzechu bynajmniej teoretycznie, bo i tak lepiej się z tego wyspowiadać :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


N sty 08, 2012 5:30 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL