Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:06 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Rodzina Borgiów 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 5:54 pm
Posty: 1063
Odpowiedz z cytatem
Post Rodzina Borgiów
Jako że w wakacje mam troszkę więcej czasu, a niestety nie wyjeżdżam nigdzie zacząłem oglądać "Rodzinę Borgiów". Po pierwszym odcinku byłem jednocześnie trochę zniesmaczony i zaciekawiony jednocześnie. Czy ktoś z was oglądał może ten serial? Jestem ciekawy, jakie jest wasze zdanie na jego temat?


Pt lip 29, 2011 10:42 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn lut 22, 2010 10:11 pm
Posty: 86
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodzina Borgiów
Ten twór powinien nazywać się Aleksander VI, względnie Rodrigo Borgia. Wyśmienity i doskonały jak zawsze Jeremy Irons robi tam za pierwsze, drugie i trzecie tło, jest też jedynym atutem tego miernej jakości serialu. Szczerze odradzam tym, którzy po Tudorach czy Grze o Tron mieli wysokie oczekiwania. Książka jest o niebo lepsza, ale o ile w przypadku Gry mówimy tu o skali między bardzo dobrym serialem a literackim arcydziełem, to tu skala jest dużo skromniejsza...

_________________
Nie należy gniewać się na bieg wypadków, bo to ich nic nie obchodzi - Marek Aureliusz


So lip 30, 2011 10:35 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 29, 2011 1:11 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodzina Borgiów
Film jest dość kontrowerysjny, dla nas katolików. Czułam się trochę zniesmaczona... ale mimo tego też mnie to jakoś wciągnęło. Obejrzałam chyba wszystkie odcinki... Teraz oglądam Wydział Chaos na ence vod :) Śmieszna komedia o agentach CSI ;D Mogę Wam polecić :)


Pt sie 19, 2011 1:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 5:54 pm
Posty: 1063
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodzina Borgiów
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
kollke czy jak na razie jest tylko pierwsza część (9 odcinków), czy widziałaś coś więcej?
Może możesz polecić jakiś film, ale bardziej na poważnie np. historyczny?


Pt sie 19, 2011 2:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 5:54 pm
Posty: 1063
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodzina Borgiów
koolke napisał(a):
Film jest dość kontrowerysjny, dla nas katolików. Czułam się trochę zniesmaczona...
I tak albo autorzy nas oszczędzali, albo szykują drugą serię. "Do historii przeszedł tzw. 'Bankiet Kasztanów', znany także jako 'Balet Kasztanów', którym określa się kolację wydaną przez Cezara Borgię 30 października 1501. Johann Burchard, Mistrz Ceremonii kilku papieży w latach 1483–1503, tak opisał przebieg imprezy w swojej kronice Liber Notarum: "W niedzielny wieczór, 30 października, Don Cesare Borgia wydał kolację w swoim apartamencie w pałacu apostolskim, gdzie czekało pięćdziesiąt przyzwoitych prostytutek i kurtyzan, które po posiłku tańczyły ze służącymi i innymi obecnymi, najpierw w pełni ubrane a potem nagie. Następnie także po kolacji, świeczniki z zapalonymi świecami umieszczono na podłodze i porozrzucano kasztany, które prostytutki, nagie i na czworaka, musiały zbierać wczołgując się i wyczołgując spomiędzy świeczników. Papież, Doc Cesare i Donna Lukrecja byli wszyscy obecni i przyglądali się. Na koniec, oferowano nagrody – jedwabne koszule, pary butów, kapelusze i inne ubrania – dla tych mężczyzn, którzy mieli największe powodzenie u prostytutek."http://www.naukowy.pl/encyklopedia/Papie%C5%BC_Aleksander_VI


Pt sie 19, 2011 5:28 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 29, 2011 1:11 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodzina Borgiów
protestujący napisał(a):
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
kollke czy jak na razie jest tylko pierwsza część (9 odcinków), czy widziałaś coś więcej?
Może możesz polecić jakiś film, ale bardziej na poważnie np. historyczny?


Z tego co wiem pierwsza seria składa się tylko z tych 9 odcinków. Na pewno w 2012 będzie druga seria, przynajmniej w usa, czytałam na jakimś portalu filmowym. Z historycznych... hmmm. Rzym. To mogę polecić ;) Czasy Juliusza Cezara. Został okrzyknięty jednym z najlepszych seriali historycznych Też na ence widziałam Camelot. Trochę podkoloryzowana wersja legendy o Królu Arturze. A z filmów pełnometrażowych polecam 300 :)


Pn sie 22, 2011 2:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 5:54 pm
Posty: 1063
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodzina Borgiów
Jeżeli Rzym, to ten co był w polskiej TV, to widziałem, a 300 jakoś zbyt fantastyczne jak dla mnie. Jednak bardzo dziękuję!!!!


Pn sie 22, 2011 8:02 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 29, 2011 1:11 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodzina Borgiów
A dla mnie 300 to na prawdę dobry film :) A byłam nastawiona do niego dość sceptycznie. Z filmów historycznych polecę też Perl Harbor (klasyka), choć to takie bardziej romansidło dla kobiet. A Ty co możesz polecić?


Wt sie 23, 2011 9:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 5:54 pm
Posty: 1063
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodzina Borgiów
Najgorzej, że ja nie mam pamięci do tytułów (tak naprawdę, to w ogóle kiepsko u mnie z pamięcią). Bardzo podobało mi się "Królestwo niebieskie". Super jest "Red Cliff" (Trzy królestwa). Jak coś sobie przypomnę, to wrzucę :-D


Wt sie 23, 2011 1:05 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 11, 2013 6:41 pm
Posty: 923
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodzina Borgiów
Niedługo zabiorę się za trzeci sezon (The Borgias). Poprzednie dwa mogę polecić - ogląda się dobrze, Jeremy Irons rzeczywiście świetny (jak zazwyczaj).
Zachęcona filmem kupiłam sobie książkę i niestety wielkie rozczarowanie Puzo. Autor "Ojca Chrzestnego" napisał książkę co najwyżej średnią i na podstawie tej książki nakręcono całkiem dobry serial.


N maja 12, 2013 10:25 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt lis 29, 2013 7:37 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodzina Borgiów
Słyszałem wiele dobrego o tym serialu, ale nigdy nie miałem odwagi i chęci, aby go obejrzeć. Jakoś nie przepadam za serialami dziejącymi się w dalekiej przeszłości.


So lis 30, 2013 3:40 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL