Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:42 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Nagrywamy Biblię 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 5:31 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post Nagrywamy Biblię
Jak może wiecie nagrałem cały Stary Testament przy pomocy programu „Expressivo”. Jednak parę osób skrytykowało takie nagranie, bo jest to dość sztuczny głos, nie najlepsza intonacja i w ogóle brak w tych nagraniach „duszy”. Jednak bardzo trudno znaleźć ST audio nagrany przez człowieka. Jedyny taki projekt o którym słyszałem, Biblia Warszawsko-Praska nagrana przez Krzysztofa Gordona, jest droga (ok. 500 złotych za kompletną Biblię) i jeszcze nie ukazała się w całości. Co więc można zrobić w takiej sytuacji? Można siąść i płakać, albo można samemu nagrać Stary Testament. I to drugie rozwiązanie, to moim zdaniem, znacznie lepszy pomysł.

Oczywiście nie tylko ja uważam, że to dobry pomysł. Mam już paru przyjaciół, którzy zobowiązali się, że mi pomogą. I nie ukrywam, że liczę także na Ciebie. Gdy się wspólnie zabierzemy do tego, to nie minie wiele miesięcy, a będziemy mieli własną audio Biblię.

Jeszcze coś w rodzaju regulaminu.

1. Nagrywamy w formacie mp3 i publikujemy na www.odsiebie.pl

2. Nagrywamy tylko Stary Testament. Przynajmniej na razie.

3. Nagrywamy tłumaczenie Biblii Tysiąclecia. Tekst jest dostępny na necie w wielu miejscach, można także go ściągnąć jako e-booka np. z tej strony: http://www.pp.org.pl/wojtek/?id=30265 O ile wiem, czwarte i wcześniejsze wydania Biblii Tysiąclecia nie są już objęte żadnymi prawami autorskimi i każdy może używać tego tekstu. Dlatego polecam powyższy tekst, jako źródło służące do nagrania.

4. Czytamy pomijając numerację rozdziałów i wersetów. Czytamy całą Księgę jako całość.

5. Dłuższe Księgi można podzielić. Jak ktoś nie czuje się na siłach przeczytać całą Księgę Rodzaju, czy wszystkie 150 Psalmów, niech przeczyta pięć, czy dziesięć rozdziałów z Genesis, albo pięć Psalmów i opublikuje taki fragment. Z czasem pozszywamy to razem.

6. Proszę się ze mną komunikować przed nagraniem, by nie dublować na razie nagrań. Ja będę się starał to jakoś skoordynować.

7. Proszę jakoś „podpisywać” swe nagrania. Nickiem, pseudonimem, prawdziwym imieniem-jakkolwiek, by było wiadomo, kto co nagrał.

8. Warunkiem uczestniczenia w tym projekcie jest zrzeczenie się jakichkolwiek praw do nagrań, jakie robimy. Ma to być całkowicie i bez zastrzeżeń darmowy i bezpłatny projekt. Pliki przez nas nagrane muszą być powszechnie i bezpłatnie dostępne dla każdego.

Gotowe nagrania, kompletne mp-trójki ze słowami Biblii, będzie można znaleźć TUTAJ.

To tyle uwag, jakie mi się nasunęły teraz, z czasem może uzupełnię ten regulamin. Zapraszam do współpracy każdego, kto w miarę płynnie potrafi przeczytać Pismo Święte i potrafi to nagrać jako plik mp3. W razie czego proszę się kontaktować ze mną. Moje gg to 1019688, mój e-mail to peterjaski@gmail.com

Dzisiaj jest rocznica wyboru Karola Wojtyły na tron papieski, uczcijmy naszego wielkiego rodaka właśnie w taki sposób. Jemu na pewno by się podobał ten pomysł. Z góry wszystkim dziękuję. Hiob.


Cz paź 16, 2008 5:32 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn wrz 10, 2007 8:52 am
Posty: 3
Odpowiedz z cytatem
Post 
Witam Cię hiobie. Zwracam się do Ciebie jak do starego znajomego, bo chociaż Ty mnie nie znasz, to ja zdążyłem Cię już poznać przez Twoją stronę internetową. Naprawdę fajna stronka, bardzo ciekawa. Może jedynym jej minusem jest zbyt dużo informacji w stosunku do możliwości serwera i czasami trzeba uzbroić się w cierpliwość przy jej otwieraniu. Ale jest takie powiedzenie "za długie czekanie, dobre śniadanie"
Myśle, że za ten pomysł Biblii audio, to trzeba by Cię nosić na rękach. Ja zawsze powtarzam, że Pan Bóg dając nam życie, dał nam również do niego instrukcję obsługi, a jest nim Pismo Święte. Kupując jakieś urządzenie dostajemy do niego instrukcję obsługi za darmo, więc dlaczego mielibyśmy płacić za najważniejszą instrukcę.
Ja należę do ludzi, którzy wolą słuchać niż czytać. Może jest to spowodowane brakiem czasu? Pan Bóg daje mi wszystko, czego mi potrzeba, niestety oprócz wolnego czasu.
Pomysł nagrania ST na mp3 już wcześniej chodził mi po głowie. Zrobiłem już nawet pierwszą próbę (króciutki fragment) i myślę, że mój głos da się wytrzymać (do zawodowego aktora mi daleko). Gorzej chyba będzie z samym czytaniem. Oczywiście umiem czytać, tak mi się przynajmniej wydaje, ale wypowiadanie na głos tych dziwnie brzmiących nazw i imion, to może być ciekawe.
Generalnie jestem za, dlatego Tobie, oraz wszyskimtym, którzy się w to dzieło włączą, a więc mam nadzieję również i sobie, życzę powodzenia.
Pozdrawiam


Cz paź 16, 2008 11:38 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 5:31 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post 
yaro napisał(a):
... zdążyłem Cię już poznać przez Twoją stronę internetową. Naprawdę fajna stronka, bardzo ciekawa. Może jedynym jej minusem jest zbyt dużo informacji w stosunku do możliwości serwera i czasami trzeba uzbroić się w cierpliwość przy jej otwieraniu. Ale jest takie powiedzenie "za długie czekanie, dobre śniadanie"


Dzięki. Mam także dobrą wiadomość: są alternatywne możliwości dotarcia do moich tekstów na szybszych serwerach, niż alleluja.pl. Na blogach i na forum są także wszystkie moje teksty. Blogi to www.hiob.us i http://polonus.livejournal.com a forum, to www.katolik.us Zacząłem także podcasting,więc teraz można też słuchać.

Prawdę mówiąc kiedyś byłem aktywny na tymforum, ale jakoś poznikaly moje stare posty. To już kilka lat. Zamieniłem www.katolik.pl na www.katolik.us i teraz moje forum absorbuje mnie całkowicie. Ale do projektu nagrywania Biblii potrzebuję pomocników, więc przypomniałem sobie Was. :D

Cytuj:
Myśle, że za ten pomysł Biblii audio, to trzeba by Cię nosić na rękach. [...]Pan Bóg daje mi wszystko, czego mi potrzeba, niestety oprócz wolnego czasu.
Pomysł nagrania ST na mp3 już wcześniej chodził mi po głowie. Zrobiłem już nawet pierwszą próbę (króciutki fragment) i myślę, że mój głos da się wytrzymać [...]
Generalnie jestem za, dlatego Tobie, oraz wszyskimtym, którzy się w to dzieło włączą, a więc mam nadzieję również i sobie, życzę powodzenia.
Pozdrawiam


Dzięki. Czasu to nam brakuje wszystkim,dlatego zamiast samemu się zabierać zato dzieło, reklamuję to gdzie się da. Liczę więc także na Ciebie. Nie noś mnie na rękach, ale pomóż troszkę. ;) Każdy znajdzie choć pół godziny ciszy, by nagrać na przykład 10 rozdziałów jakiejś Księgi. Nie musi przecież jedna osoba nagrywać całości, potem te pliki się pozszywa. Jana pewno się nie nadaję do czytania, jest jakiś powód dla którego jestem kierowcą, a nie aktorem, ale jak powiedział kiedyś GK Chesterton, "Rzeczy warte zrobienia są warte zrobienia nawet źle". Zróbmy więc to źle, ale zróbmy. Treść i tak w tym projekcie jest ważniejsza od formy.

_________________
www.katolik.us; www.hiob.us. Zapraszam.


Cz paź 16, 2008 3:51 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 5:31 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ciąg dalszy dzisiejszego, ( u mnie ciągle 16.październia, rocznica wyboru papieża), niezwykłego dnia. Dzisiaj spędziłem trochę czasu modląc się pod kliniką aborcyjną i spotkałem tam naszego biskupa, Petera Jugisa. Powiedziałem mu o naszym projekcie i poprosiłem o błogosławieństwo, a nawet o coś więcej, mianowicie o „posłannictwo”. O to, żeby on, mój biskup, posłał mnie z tą misją. Pierwsze słowa biskupa Jugisa były takie: „Wspaniale, właśnie w Rzymie w tym miesiącu jest kongres biskupów poświęcony Biblii.” Po czym udzielił mi, udzielił nam błogosławieństwa, mówiąc, że ma nadzieję, że nasze dzieło pozwoli wielu osobom zapoznanie się z Biblią i przybliżenie ich do Boga. Niestety nie pamiętam dokładnie jego słów, byłem tak przejęty tym błogosławieństwem, że nie pomyślałem nawet, żeby to np. nagrać. Ale nie chodzi o to, by to było nagrane. I tak nie da się nagrać Łaski Bożej, a ona na pewno nam będzie towarzyszyć w tym projekcie. Także dzięki temu błogosławieństwu.

Obrazek Obrazek Obrazek


Po powrocie do domu zacząłem szukać w Necie czegoś o tej konferencji, o której wspomniał biskup Peter Jugis i pierwsze, co znalazłem (na stronie TVN24) to było takie zdanie:

„Od niedzieli 253 hierarchów Kościoła katolickiego zastanawia się w Rzymie, jak przybliżyć Biblię katolikom.”

No właśnie. Gdy biskupi się zastanawiają, my nagrajmy Biblię i pomożemy im w ten sposób. A na zdjęciach biskup Jugis modli się przed kliniką aborcyjną i rozmawia z wiernymi. I okazuje się, że to prawda, że „taki chudy może świętym być”. Nawet mu powiedziałem, że musi jeść, ale odparł, że posty i wyrzeczenia są potrzebne i pożyteczne. Jeżeli ta jego chudość to rzeczywiście wynik postów, to ja na pewno nie mogę nazwać tego, co robię, poszczeniem. Tak czy inaczej dobrze jest mieć świętego, wiernego papieżowi i ortodoksyjnego biskupa. Wymieniliśmy zapewnienia o wzajemnych modlitwach i biskup wsiadł w swoje auto (całkiem nie „biskupie”, dodam. Zwykły Buick, taka średniej klasy, konserwatywna limuzyna. Na tyle porządna, żeby nikogo nie urazić, ale na pewno nie zbytek i luksus. Nie jest to ani Maybach, ani Audi, ani BMW. Na zdjęciu odjeżdżający biskup.

Obrazek

Ja zostałem jeszcze trochę, a potem w drodze do domu usłyszałem w radiu, że dzisiaj zaczynają się wcześniejsze wybory. Ponieważ jutro ruszam w trasę, a do tego dziś przecież była rocznica wyboru papieża, symboliczny dzień, postanowiłem od razu oddać swój głos. Po godzinnym staniu w kolejce wypełniłem swój obywatelski obowiązek. A dla mnie to kolejny „przypadek”. Nie tylko wybory są tuż po tym, gdy kończy się 40-dniowy okres modłów i postu w intencji nienarodzonych dzieci, to wcześniejsze wybory wyznaczono na 16.października. Jak my te wybory możemy przegrać? Moim zdaniem te „przypadki” to małe podarunki od Pana Boga, by nam uświadomić, że nie powinniśmy tracić nadziei, bo On ciągle kontroluje rozwój wypadków. Zaufajmy Mu i róbmy swoje. Zwycięstwo będzie z pewnością nasze.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A wracając do naszego projektu, to są już nagrane dwie Księgi, Jonasza i Pieśń nad pieśniami, i trzy osoby obiecały już nagrać kolejne Księgi, zobowiązując się bardzo konkretnie. Dziękuję serdecznie i zachęcam innych do tego, by nas wsparli swą pomocą. Wystarczy nagrać pięć, czy dziesięć rozdziałów, naprawdę. Każda pomoc jest mile widziana. Dziękuję.

_________________
www.katolik.us; www.hiob.us. Zapraszam.


Pt paź 17, 2008 5:00 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 5:31 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post 
PS. No proszę, sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. Okazuje się, że jednak jest dostępna cała Biblia w Internecie, nagrana przez aktora. :oops: A więc nie ma konieczności, byśmy nagrywali ją jeszcze raz. :mrgreen: W takiej sytuacji nie pozostaje mi nic innego, jak odwołać ten projekt. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy chcieli pomóc i przepraszam za zamieszanie. Oczywiście z całego tego chaosu wynika pewne dobro. Dzięki temu, że napisałem o tym na kilku forach, na jednym z nich ktoś podał linki, gdzie można znaleźć te nagrania. Nie wszystkie jeszcze sprawdziłem, więc podaję na jego odpowiedzialność, ale wiem z całą pewnością, że pierwszy z nich działa. Są tam trzy pierwsze Księgi Biblii: Rodzaju, Wyjścia i Kapłańska. Linki te można znaleźć TUTAJ.

_________________
www.katolik.us; www.hiob.us. Zapraszam.


Pt paź 17, 2008 6:01 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn wrz 10, 2007 8:52 am
Posty: 3
Odpowiedz z cytatem
Post 
No cóż, ktoś nas już wyprzedził. Mam jednak pewne wątpliwości natury moralnej, czy mogę z tego kożystać. Zostało to nagrane przy współudziale Polskiego Związku Niewidomych, a więc z myślą właśnie o nich. Ja dzięki Bogu wzrok mam dobry i mogę czytać. Gdyby ktoś nagrał to z myślą o ludziach niemających czasu na czytanie :) nie miałbym tych wątpliwości.
Wypróbowałem dwa pierwsze linki i zauważyłem, że jest zachowana ciągłość, czyli przypuszczam, że wszystkie linki to cały Stary Testament. Jednak podział nie bardzo przypadł mi do gustu. Wolałbym mieć to podzielone na poszczególne księgi, a w przypadku dłuższych nawet na rozdziały. Tam zastosowano podział na wielkości plików, 95,7 MB i dowidzenia, następny proszę. Między pierwszym, a drugim jest zrobione cięcie w połowie zdania, gdzieś chyba pod koniec Księgi Kapłańskiej.
Ja często czytam Pismo Święte wybiórczo, a tu mam ponad 9 godzin słuchania i szukaj wiatru w polu.


So paź 18, 2008 11:04 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 5:31 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post 
yaro napisał(a):
No cóż, ktoś nas już wyprzedził. Mam jednak pewne wątpliwości natury moralnej, czy mogę z tego kożystać. Zostało to nagrane przy współudziale Polskiego Związku Niewidomych, a więc z myślą właśnie o nich. Ja dzięki Bogu wzrok mam dobry i mogę czytać. Gdyby ktoś nagrał to z myślą o ludziach niemających czasu na czytanie :) nie miałbym tych wątpliwości.


Cóż, sądząc po wieku tego nagrania, myślę, że wszelkie ograniczenia już nie są aktualne. Tym bardziej, że niczego się im, niewidomym, nie odbiera, słuchając tych nagrań. Ja całe lata korzystałem z ich nagrań. Moja mama opiekowała się niewidomą starszą panią i pożyczała dla niej książki, które skopiowane wędrowały za ocean. W czasach, gdy nie było internetu, satelitarnego radia itp. kasety te umilały mi wielogodzinne podróże. Mam całą Trylogię, w ogóle niemal całego Sienkiewicza, z Quo vadis, Krzyżakami, W pustyni i w puszczy i nowelami, mam wiele innych klasyków polskiej i światowej literatury.


Cytuj:
Wypróbowałem dwa pierwsze linki i zauważyłem, że jest zachowana ciągłość, czyli przypuszczam, że wszystkie linki to cały Stary Testament.


Tak, ja już wszystko ściągnąłem. Cały ST, ale podział plików jest "czasowy". Niektóre Księgi zaczynają się na jednym pliku, kończą na kolejnym.

Cytuj:
Jednak podział nie bardzo przypadł mi do gustu. Wolałbym mieć to podzielone na poszczególne księgi, a w przypadku dłuższych nawet na rozdziały. Tam zastosowano podział na wielkości plików, 95,7 MB i dowidzenia, następny proszę. ...


No właśnie. Ale jeden z braci z innego forum postanowił to połączyć albo w kompletne Księgi, albo w bloki półgodzinne w przypadku dłuższych Ksiąg i zaoferować tak pozszywane pliki na swoim serwerze. Jak rzeczywiście ten projekt urzeczywistni, podam tu oczywiście namiary na jego stronę. Sam zapewne także na swoim forum umieszczę linki i informację o tym.

Rapid share jest dość upierdliwe dla tych, którzy chcą korzystać za darmo. Wolna szybkość pobierania, czekanie, ktore po pobraniu pewnej ilości plików zwiększa się do 15 minut. Mnie zajęło dwa dni, by ściągnąć całą Biblię. On wykupił konto i ściągnął w godzinkę, ale nie jest to łatwo dostępne. Jednak ja zrobię wszystko, co mogę, by ułatwić dostęp do Słowa Bożego jak największej liczbie osób.

Pozdrawiam.

_________________
www.katolik.us; www.hiob.us. Zapraszam.


So paź 18, 2008 2:43 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 5:31 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post 
Nasz projekt ruszył pełną parą. Ja namieszałem pierwszy, ale prawdę mówiąc całą robotę teraz wykonuje kto inny. Jakaś życzliwa dusza, której upowszechnienie Słowa Bożego także leży na sercu, a konkretnie KubaCh z forum Radia Józef. Poświęcił cały weekend na łącznie i publikowanie plików pobranych z RapidShare. Kawał dobrej roboty. Bardzo pracochłonnej. Wszyscy powinniśmy mu być wdzięczni za tę wspaniałą pracę.

Pliki są już ściągnięte i są łączone. Na razie pierwsze cztery Księgi Starego Testamentu. Tego nie da się zrobić w pięć minut, to wymaga czasu. Następne dojdą pewnie za tydzień. Powstała też nowa strona, gdzie będzie można je znaleźć, posłuchać ich i zapewne je ściągnąć, klikając na nie prawym klikaczem i wybierając odpowiednią opcję. Zapraszam więc tam serdecznie. Adres tej strony to:

www.biblia-mp3.pl

Jest też inny adres, który zaprowadzi w to samo miejsce. Przynajmniej na razie, bo może kiedyś pod tym drugim adresem zrobię "mirror", siostrzaną stronę na innym serwerze:

www.audiobiblia.info

Dziękuję i pozdrawiam.

_________________
www.katolik.us; www.hiob.us. Zapraszam.


Pn paź 20, 2008 4:41 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn wrz 10, 2007 8:52 am
Posty: 3
Odpowiedz z cytatem
Post 
Pliki Sciągnięte z Rapid share można otwierać bezpośrednio np. w Winampie i dlatego jest to takie długie i tak dziwnie podzielone, ponieważ jest to spakowane w programie Win-rar. Mając zainstalowany ten program możemy to rozpakować i już mamy pojedyńcze mp-trójki. Jedna mp-3 to jeden rozdział. Jest tego sporo, ale mnie taki podział na rozdziały odpowiada.
Win-rara można ściągnąć tu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=629&WinRAR+3.80+PL
Ja narazie ściągam pliki z Rapid share i już musze sobie wmawiać, że jestem niespotykanie spokojny człowiek :D
Pozdrawiam wszystkich.


Pn paź 20, 2008 7:23 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 5:31 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ściągaj, ściągaj, bo nie wiad0mo jak długo będą one tam istnieć. Ja już je mam w swoim laptopie. Wiem już, kto to nagrał. To projekt audioteki dla niewidomych, nagranie z roku 1982. Jutro będę z nimi rozmawiał i prosił o zezwolenie na umieszczenie ich na powszechnie dostępnej stronie. Oczywiście to nie oni wysłali pliki na RapidShare, wygląda na to, że ktoś skopiował taśmy i tam wysłał. Jakby nie było, ja swoich plików nie oddam! Już przesłuchałem Księgę Rodzaju i Wyjścia, teraz słucham Księgi Liczb, bo chcę najpierw posłuchać "chronologicznie", tzn tak, jak idzie "akcja". Pisałem o tym np. TUTAJ. Poza tym słuchając Księgi Kapłańskiej, czy Powtórzonego Prawa za kierownicą można naprawdę zasnąć. :-D Muszę więc wybierać te, gdzie się coś dzieje. ;)

Pozdrawiam.

_________________
www.katolik.us; www.hiob.us. Zapraszam.


Pn paź 20, 2008 9:02 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 5:31 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post 
Chciałem tylko dodać, że uzyskałem zgodę pani dyrektor Teresy Dederko z Biblioteki dla Niewidomych na publikację tych plików. Przypominam adres, www.audiobiblia.info i zapraszam do słuchania.

_________________
www.katolik.us; www.hiob.us. Zapraszam.


Wt paź 28, 2008 4:49 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 3:28 pm
Posty: 359
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post 
tez mam taka cd biblie nagrana:) :) :-D

_________________
Jezus przez życie mnie wiedzie daje mi silne swe dłonie Jezus kroczy na przedzie i droge wskazuje mi ...


Cz lut 05, 2009 5:49 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 23, 2005 11:38 am
Posty: 41
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nagrywamy Biblię
Czy ktoś wie skąd ściągnać tę biblię MP3 w wersji przed łączeniem plików? Trochę po marudzę :wink:
Moim zdaniem do słuchania w odtwarzaczu lepiej nadaje się ta wersja oryginalna - czyli każdy rozdział w osobnej mp-trójce. Wtedy łatwiej nawigować do fragmentu, który się chce przesłuchać. Jak jest to połączone w całość to trzeba przewijać, co jest kłopotliwe.
Swojego czasu ściągnąłem sobie Stary Testament w oryginalnym nagraniu. Teraz chętnie ściągnąłbym NT, ale nie wiem gdzie go znaleźć? Ktoś wie?


Śr sty 13, 2010 11:23 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 5:31 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nagrywamy Biblię
Wojtek79 napisał(a):
Czy ktoś wie skąd ściągnać tę biblię MP3 w wersji przed łączeniem plików? Trochę po marudzę :wink:


Pewnie jest tam, skąd my ją ściągnęliśmy, czyli w rapidshare. Na moim forum powinna być jakaś informacja, poszukaj. Nie bardzo teraz mam czas, ale jak wejdziesz na http://www.katolik.us, klikniesz na dziąl "Biblia" to znajdziesz odpowiedni temat bez problemu. A jak nie, zapytaj jeszcze raz, pomogę Ci w wolnej chwili.

Cytuj:
Teraz chętnie ściągnąłbym NT, ale nie wiem gdzie go znaleźć? Ktoś wie?


To także znajdziesz na moim forum. To znaczy odpowiedź na Twoje pytanie (jeżeli chcesz "pokawalkowane").

_________________
www.katolik.us; www.hiob.us. Zapraszam.


Cz sty 14, 2010 3:11 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 5:31 am
Posty: 13
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nagrywamy Biblię
PS. Znalazłem link do postu, gdzie ktoś mnie nakierował na pliki z Biblią audio. My właśnie tamte ściągnęliśmy do naszego projektu. Nie sprawdzałem, czy są nadal aktualne:

http://apologetyka.katolik.pl/forum/sho ... 1#post8061

_________________
www.katolik.us; www.hiob.us. Zapraszam.


Cz sty 14, 2010 3:29 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL