Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 5:51 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Sciaganie programów? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 1:10 pm
Posty: 8
Odpowiedz z cytatem
Post 
No straszne po prostu, takie przekręty były, są i będą, ale to nie znaczy, że tak postępują wszystkie firmy, a już na pewno nie stanowi to powodu, żeby uznać piractwo za moralne.


So wrz 13, 2008 8:36 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 10:16 am
Posty: 39
Lokalizacja: poznan
Odpowiedz z cytatem
Post 
Monk napisał(a):
Mówicie, że piractwo jest złe.

gdzie tam. Ja jedynie stwierdzam fakt - w swietle prawa jestes zlodziejem.
Monk napisał(a):
Pirat ściągnie grę, bo go na nią nie stać

Moglbys mi to wytlumaczyc? Komputer ktory udzwignie te wszystkie pixel shadery i inne bzdury to wydatek rzedu kilku tysiecy zlotych. Jakim cudem ktos ma, dajmy na to, 4k na maszyne, ale nie ma 90 zlotych na gre? I zreszta nie zeby 'bo mnie nie stac' cos tlumaczylo - nie stac mnie na Nissana Navarre ktory strasznie mi sie podoba, i zyje. Ostatnio jak sprawdzalem to Devil May Cry nie jest niezbedne do przetrwania, w odroznieniu od wody.
Monk napisał(a):
Dlaczego ludzie mają kupować płyty po 60 zł jeżeli podobają im się pojedyncze mp3?

zeby artysci mogli dalej byc artystami, i nie nagrywali takich absurdalnych gniotow jak nowy tiamat?
Monk napisał(a):
Ciekawe kogo obchodzi, że zespoły których słuchają, są po prostu niedostępne w zwykłych sklepach? Nie wszyscy słuchają Rubika czy Feel'a.

czego takiego nie dostales w Empiku? Fakt, trzeba zamowic, ale ja dostalem w swoje lapki wszystko co chcialem, od borknagar i agalloch, przez vibracathedral orchestra, na army of the pharaohs konczac.
Orish napisał(a):
Albo dlaczego teraz gry, które powstają są tak mało ambitne i potwornie zabugowane? Zwyczajnie nie ma na to pieniędzy. Więc tworzy się teraz gry dla mas, byle jakoś się sprzedała

w takim razie jezeli w najblizszym czasie wyjdzie jakas normalna gra crpg, to powinienem kupic ja jakies 10 razy. Jezeli wogole cos takiego sie pojawi...

_________________
klarcia napisał(a):
Przecież to z mentalnie "społecznych nizin" czyli antyklerykałów, pedofile się wywodzą.


So wrz 13, 2008 9:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post 
Orish napisał(a):
No straszne po prostu, takie przekręty były, są i będą, ale to nie znaczy, że tak postępują wszystkie firmy, a już na pewno nie stanowi to powodu, żeby uznać piractwo za moralne.


Jest to obrona obywatelska przed zlym prawem ! Tak jak keidys byl Robin Hood i Janosik i nie pozwali okradac ludzi biednych tak terz jest internet i zbiorowe nieposluszenstwo obywatelskie przez nadmiernymi cenami

Masz nastepne
http://wiadomosci.onet.pl/1824850,11,item.html

Chcesz nauczyć się grać na gitarze i korzystasz z chwytów i tabulatur z internetu? Możesz mieć problem, bo od tygodni takie strony są zablokowane. Stowarzyszenie autorów ZAiKS domaga się od właścicieli stron opłat licencyjnych, w przeciwnym razie grozi im więzieniem - podaje serwis tvp.info.
ZAiKS domaga się od właścicieli stron z chwytami gitarowymi, aby ci wystąpili o odpowiednie licencje. Oczywiście nie za darmo. - Ochronie z tytułu praw autorskich podlega utwór ustalony, a więc wyrażony w jakiejkolwiek postaci. W konsekwencji utwory muzyczne zapisane przy zastosowaniu zapisu tabulatorycznego korzystają z ochrony na zasadach ogólnych - czytamy w opinii podpisanej przez Wydział Licencji i Inkasa ZAiKS-u.

Ile chce ZAiKS? 10 procent od zysków, ale nie mniej niż 1000 zł. Z tym może być jednak problem, bo większość takich stron to strony nprowadzone przez fanów muzyki, którzy z reguły nic, albo niewiele na tym zarabiają. Poza tym ZAiKS żąda też comiesięcznych raportów z dokładnymi wyliczeniami odwiedzin danej witryny, zestawienie przychodów i umieszczaniu przy każdym z utworów informacji o autorze muzyki, tekstu i nazwy wydawcy albumu. Cała afera z licencjami jest wynikiem anonimowych pogróżek wobec serwisów internetowych z chwytami. Autor anonimów twierdził, że zebrał duży materiał dowodowy przeciwko takim stronom i groził, że zgłosi ich działalność do ZAiKS-u.

Tymczasem ZAiKS w całej sprawie nie wypowiada się dla mediów.

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


So wrz 13, 2008 3:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post 
altrusta
Cytuj:
Monk napisał:
Mówicie, że piractwo jest złe.

gdzie tam. Ja jedynie stwierdzam fakt - w swietle prawa jestes zlodziejem.


Jezus w swietle prawa tez byl osoba ktora chciala wg nich obalic legalny rzad
Tacy jak Janosik czy Robin Hood tez w swietle prawa byli zlodziejami i bandytami...a dla zwyklych ludzi bohaterami

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


So wrz 13, 2008 3:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post 
altruista
Cytuj:
Monk napisał:
Dlaczego ludzie mają kupować płyty po 60 zł jeżeli podobają im się pojedyncze mp3?

zeby artysci mogli dalej byc artystami, i nie nagrywali takich absurdalnych gniotow jak nowy tiamat?

Wiesz jak wygladal kiedys zawod artysty ? Kuglarza aktora , muzykanta ?
Chodzil taki robil sztuki i gral..a pozniaj co laska dawali ludzie

Tak kiedys pracowali artysci ! A dzis artysta ma wieksza wladze niz lekarz specjalista nie mowiac o innych pozytecznych zawodach
To jest chore !!!

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


So wrz 13, 2008 3:59 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 10:16 am
Posty: 39
Lokalizacja: poznan
Odpowiedz z cytatem
Post 
gabriel napisał(a):
Tak jak keidys byl Robin Hood i Janosik i nie pozwali okradac ludzi biednych tak terz jest internet

eeeeeehehehehehehehhe

behehehehehehe

hehe...

no, posmialismy sie. Teraz podstawowe pytanie - ty tak serio?
gabriel napisał(a):
zbiorowe nieposluszenstwo obywatelskie przez nadmiernymi cenami

civil disobedience is still disobedience.
rozumiem, kradniesz bo szkoda ci zaplacic za czyjas prace.
gabriel napisał(a):
Tacy jak Janosik czy Robin Hood tez w swietle prawa byli zlodziejami i bandytami...a dla zwyklych ludzi bohaterami

robin hood akurat byl tylko i wylacznie bohaterem zwyklych ludzi. Wiesz, fikcyjne postacie tak maja - prawo sie nimi nie zajmuje.
gabriel napisał(a):
Wiesz jak wygladal kiedys zawod artysty ? Kuglarza aktora , muzykanta ?
Chodzil taki robil sztuki i gral..a pozniaj co laska dawali ludzie

Tak kiedys pracowali artysci ! A dzis artysta ma wieksza wladze niz lekarz specjalista nie mowiac o innych pozytecznych zawodach
To jest chore !!!

Wiesz jak wygladaly kiedys zakupy? Brales kure, i szedles do mlynarza wioske obok, majac nadzieje ze bedzie chcial wymienic swoja make za twoja kure. Jezeli sie nie zgodzil, to nie miales maki. Tak kiedys sie robilo zakupy! A dzis idziesz do sklepu, zdejmujesz towar z polki i placisz. To jest chore!!!

_________________
klarcia napisał(a):
Przecież to z mentalnie "społecznych nizin" czyli antyklerykałów, pedofile się wywodzą.


So wrz 13, 2008 5:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post 
Altruisto przeczytaj jeszcze raz moj ostatni post , jak Ci sie uda napisac na temat do daj znac

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


So wrz 13, 2008 6:12 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt sty 18, 2008 9:19 pm
Posty: 9
Odpowiedz z cytatem
Post 
altruista napisał(a):
czego takiego nie dostales w Empiku? Fakt, trzeba zamowic, ale ja dostalem w swoje lapki wszystko co chcialem, od borknagar i agalloch, przez vibracathedral orchestra, na army of the pharaohs konczac.


W Media Markt jest większy wybór niż w Empiku. Może się tam kiedyś wybiorę :)


So wrz 13, 2008 6:56 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt sty 18, 2008 9:19 pm
Posty: 9
Odpowiedz z cytatem
Post 
Wygląda na to, że grę "Spore" można zainstalować więcej razy, ale trzeba skontaktować się telefonicznie lub mailowo z EA. Na co są takie ograniczenia i utrudnienia eh.


Pt paź 31, 2008 5:45 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt sty 18, 2008 9:19 pm
Posty: 9
Odpowiedz z cytatem
Post 
Tak się zastanawiałem i stwierdzam, że czasami jest lepiej kupić muzykę elektronicznie, jak ktoś nie lubi kupować całych płyt.

I wybór muzyki w sklepach też nie jest taki zły. Asortyment jest duży. "Szukajcie, a znajdziecie." Rzeczywiście można zamawiać mniej lub bardziej rzadkie płyty.

A to z Billem Gatesem to był taki żarcik sytuacyjny.


N sty 11, 2009 9:34 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post 
altruista napisał(a):
Wiesz jak wygladaly kiedys zakupy? Brales kure, i szedles do mlynarza wioske obok, majac nadzieje ze bedzie chcial wymienic swoja make za twoja kure. Jezeli sie nie zgodzil, to nie miales maki. Tak kiedys sie robilo zakupy! A dzis idziesz do sklepu, zdejmujesz towar z polki i placisz. To jest chore!!!


A jak zapłacisz lekarzowi, nauczycielowi ;)


Pt sty 30, 2009 9:48 pm
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 2:11 am
Posty: 2
Odpowiedz z cytatem
Post 
Ściągaj! Nie przejmuj się niczym ;] Najlepsza strona to: www.peb.pl
Pozdrawiam!
Ja ;p


Cz lut 05, 2009 12:36 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 28, 2009 10:30 pm
Posty: 2
Odpowiedz z cytatem
Post 
Jest to zwykły grzech twórcy gry pracują nad nią wiele lat licząc na zyski
(a stworzenie gry nie jest "tanie" komputery,pracownicy,prąd koszta produkcji dystrybucji reklamy itd)

A tłumaczenie się np bo nie mam kasy jest nic nie warte bo poczekasz pół roku i gra będzie w Taniej Seri czy innych promocjach albo kupuj gazety komputerowe np. CD-Action :D

Można myśleć a raz ściągnę nic się nie stanie ale popatrz ile ludzi tak myśli i zwykła kradzież jest już oswojona. Kradzież to kradzież kradnę Mercedesa to grzech kradnę grę to też grzech.


Pt kwi 17, 2009 6:53 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2008 4:01 pm
Posty: 72
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
Kopiowanie plików nie jest kradzieżą.
"Kradzież (art. 278 kk) to zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela."

Piractwo nie jest niczym złym, cenzura internetu jest zła.

_________________
Wyłaź z babilonu, wyłaź!


Pn paź 19, 2009 3:40 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 24, 2010 2:24 am
Posty: 3
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sciaganie programów?
Długo się interesowałem problemem practwa(pewnie jak większość), sciąganie nielegalnego oprogramowanie to w polscie kradzierz, natomiast z muzyka i filmem jest inaczej zaiks twierdzi, że jest sciąganie muzyki z internetu to kradzież, natomiast polskie prawo mówi, ze do użytku codzinnego możesz to robić(swoją droga sprzeczność udostępnianie nie jest legalne, ale pobierać z nielegalnego źródła możesz). Koleżanka, która studiuje prawo, powiedziała mi, że do muzy przyczpeić się nie mogą i jeżeli używałem tego nie publicznie to nawet nikomu by się to nie opłaciło. Wypowiedzi księży są różne, swoją drogą Kościół mógłby się zainteresować tematem. Ja natomiast muzyke i filmy sciągam. Softu nielegalnego praktycznie nie mam(pisze praktycznie bo pewnie coś sie i na mnie by znalazło)


Pn sty 25, 2010 5:28 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL