Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 8:28 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Zawierzenie się Maryi 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Zawierzenie się Maryi
Bardzo polecam przygotowanie do zawierzenia na Whatsapp. Po kontakcie z człowiekiem, który tym się zajmuję, zacytuję jego komentarz:

Witajcie. 15 kwietnia rusza następna grupa zawierzenia się Maryji.
Maryja w swych objawieniach mówi: Zawierzajcie się Memu Niepokalanemu Sercu, w Mym Niepokalanym Sercu jest ratunek dla świata. Ponieważ coraz więcej ludzi zawierza się Matce Bożej więc po raz piąty tworzę grupę aby poprowadzić ludzi do pełnego i prawdziwego zawierzenia się Najświętszej Maryi Pannie.
Aby to zawierzenie zrobić prawidłowo koniecznie trzeba zachować prawidłową kolejność:
- najpierw na tej grupie przeczytamy "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP" autorstwa św. Ludwika Maria Grinion de Montfort,
- zrobimy 33 dni przygotowania się do zawierzenia się,
- i punktem finalnym będzie samo zawierzenie się Maryi.
(Zawierzenie - jak pisze św. Ludwik - musi być odnawianie raz w roku więc zapraszam też tych którzy chcą swoje zawierzenie się Maryi powtórzyć).Jeżeli masz już dość jechania w życiu na własnych pomysłach i szukasz pomocy to zapraszam Cię do nowej podróży podczas której poznasz kogoś kto bardzo chce przejąć stery Twego życia i przywrócić Cię do harmonii z naszym Stwórcą, uporządkować Twe życie, poustawiać w nim wszystko tak aby było na swoim miejscu.Tej decyzji nigdy nie pożałujesz i odkryjesz że jesteś kochany i wyczekiwany przez kochającego Boga Ojca.Jeżeli szukasz prawdziwej miłości (nie takiej którą ofiarują Ci ludzie i świat) to zapraszam Cię do poznania Tej która kocha naprawdę bez żadnego fałszu, zapraszam Cię do - najpierw - poznania Maryi (poprzez "Traktat") a następnie oddania się Jej całkowicie, a Ona sprawi iż po raz pierwszy w życiu poczujesz w sercu pokój. Jeżeli chcesz zawierzyć osoby które są daleko od Boga - również i je możesz i wręcz powinieneś zawierzyć Maryi i Maryja weźmie je pod swój płaszcz i zacznie pracować nad ich sercami ku ich nawróceniu.W grupie mamy dwóch kapłanów którzy błogosławią tej grupie oraz jej patronują.Można się z nimi skontaktować.Aby dołączyć do grupy proszę naciśnij poniższy niebieski link poprzez który automatycznie wejdziesz do grupy.Zaczynamy 15 kwietnia.
Pozdrawiam serdecznie. Mariusz

Follow this link to join my WhatsApp group: https://chat.whatsapp.com/BlCrNSzStKD4Mfhq7zhXbK

(można z nim skontaktować się przez Facebooka: Mario Gora z emblematem Maryi Fatimskiej na tle biało czerwonej flagi) https://www.facebook.com/mario.gora.52

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt mar 30, 2021 10:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zawierzenie się Maryi
W temacie poświęcenia się Niepokalanej polecam Rycerstwo Niepokalanej (Militia Immaculatae):
https://m-i.info/pl/
Jest to Rycerstwo, które zapoczątkował św. Maksymilian Maria Kolbe.


Wt mar 30, 2021 10:42 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zawierzenie się Maryi
No to sprawdzamy kto za tym stoi
Jakoś nie widzę tu OO Franciszkanów
https://rejestr.io/krs/771461/fundacja- ... mmaculatae

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt mar 30, 2021 6:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zawierzenie się Maryi
Celami fundacji są:
1) podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji religijnej w Polsce i innych krajach;
2) podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji religijnej i pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej wśród osób Polskiego pochodzenia zamieszkałych zagranicą;
3) promowanie tradycji religijnej w kulturze, mediach i nauce;
4) prowadzenie i wspieranie działalności o charakterze ewangelizacyjnym (religijnym) oraz misyjnym w wymiarze indywidualnym i grupowym;
5) niesienie pomocy wspólnotom oraz innym organizacjom o podobnym charakterze, w kraju i za granicą;
6) rozwijanie kontaktów i współpracy między społeczeństwami;
7) organizacja i wspieranie mediów i kampanii informacyjnych, zbieżnych z celami fundacji;
8) organizacja i wspieranie działalności artystycznej, kulturalnej i oświatowo-wychowawczej, zbieżnej z celami fundacji;
9) działalność charytatywna;

10) promocja i organizacja wolontariatu.

Dzięki Bogu, że są takie fundacje. Poza tym nie chcieli ode mnie grosza, a mają pewne wydatki.
ps.Jak sprawdziłeś że z whatsappem powiżaana jest ta fundacja?.
(to ostatnie dwa zdania napisałem, bo myślałem, że to odpowiedź na mój post a nie następny)

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt mar 30, 2021 6:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zawierzenie się Maryi
Rycerstwo Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji działa w takim duchu, w jakim założył ją św. Maksymilian Maria Kolbe, czyli w aktywnym duchu misyjnym - tak jak to zawsze robił Kościół Walczący na ziemi. Jest to restauracja tego Rycerstwa, które on założył.
Istnieją inne, podobne inicjatywy, ale one często są ograniczone w kwestii działalności misyjnej ze względu na ekumenizm, tudzież ekumenizm pojmowany w patologiczny sposób, który można opatrzyć metką "nie nawracajmy, każdy może wierzyć w co chce".


Wt mar 30, 2021 6:42 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zawierzenie się Maryi
Iustus napisał(a):
Rycerstwo Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji działa w takim duchu, w jakim założył ją św. Maksymilian Maria Kolbe, czyli w aktywnym duchu misyjnym - tak jak to zawsze robił Kościół Walczący na ziemi. Jest to restauracja tego Rycerstwa, które on założył.
Istnieją inne, podobne inicjatywy, ale one często są ograniczone w kwestii działalności misyjnej ze względu na ekumenizm, tudzież ekumenizm pojmowany w patologiczny sposób, który można opatrzyć metką "nie nawracajmy, każdy może wierzyć w co chce".

Czyli jednak nie to co powołał św. Maksymilian a to co zamieściłeś to kłamstwo. Jak możesz polecać coś takiego na katolickim forum

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt mar 30, 2021 6:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zawierzenie się Maryi
Od kiedy to katolickie inicjatywy są niepożądane na katolickim forum? To bez sensu. Ta inicjatywa jest mi dobrze znana i mogę ją polecić ze szczerym sercem ze względów które napisałem: jest prawdziwie katolicka i misyjna.


Wt mar 30, 2021 6:50 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zawierzenie się Maryi
Cytuj:
ORGAN SPRAWUJĄCY NADZÓR: MINISTER KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO, PREZYDENT M.ST. WARSZAWY.


To z tych danych jakie znalazł Jockey...
Kto by pomyślał że koleś od tęczowości w Warszawie nadzoruje "Rycerstwo Niepokalanej"

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt mar 30, 2021 6:51 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zawierzenie się Maryi
Iustus napisał(a):
Od kiedy to katolickie inicjatywy są niepożądane na katolickim forum? To bez sensu. Ta inicjatywa jest mi dobrze znana i mogę ją polecić ze szczerym sercem ze względów które napisałem: jest prawdziwie katolicka i misyjna.
A tak wygląda atakowanie Kościoła w praktyce
Cytuj:
Cytuj:
W przeddzień II Soboru Watykańskiego Rycerstwo Niepokalanej liczyło cztery miliony członków w Polsce i na świecie. Zmiany, jakie dotknęły Rycerstwo po soborze, zmieniły zupełnie jego charakter:



Nazwa – zaczęło się od zmiany rzekomo nazbyt „wojowniczej” nazwy – Militia (Rycerstwo) na „Misja Niepokalanej”, która miała lepiej odpowiadać zasadom wolności religijnej i posoborowemu pacyfizmowi. Wkrótce po tym, statuty zostały przystosowane do ducha Soboru. Źródłem cytatów są niemal wyłącznie teksty soborowe oraz pisma papieży Pawła VI i Jana Pawła II, z kilkoma wyjątkami cytatów ze św. Maksymiliana.
Cel – zmienione statuty ukazują zupełnie nowy cel MI: już nie ma żadnej wzmianki o nawróceniu masonów, heretyków, itp. Nawet akt strzelisty MI („O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, …”) został pozbawiony ostatniego zdania, które zostało dodane przez założyciela: „(…) i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za masonami i poleconymi Tobie.”. Nawrócenie dusz, walka z błędami oraz wysiłki w celu sprowadzenia odszczepieńców z powrotem na łono Świętej Matki Kościoła sa podobnie nieobecne w nowych statutach. Nie wymienia się Szatana, najgorszego wroga Niepokalanej i dusz, dlatego więc logicznym jest także brak wzmianki o zbawieniu tych dusz, które muszą być wydarte za wszelką cenę z otchłani piekielnych.
Istota – co do istoty, wciąż mówi się o całkowitym poświęceniu się Maryi, ale radykalnie zmieniono rozumienie tego, co to konkretnie oznacza: żadnego słowa o posłuszeństwie woli Niepokalanej; zamiast apostolatu szerzenia prawdziwej wiary, skupiono się na działalności na rzecz promowania godności osoby ludzkiej i ochronie życia.
Matka Boża została ukazana jedynie jako przykład i wzór do naśladowania. Z drugiej strony, nowe statuty milczą o tym, co św. Maksymilian nazywa „praktycznym zastosowaniem dogmatu o Niepokalanym Poczęciu”, a mianowicie o Jej czynnym udziale jako pośredniczki wszystkich łask (prawda, która przez II Sobór Watykański została uczyniona dyskusyjną opinią), zwłaszcza łask nawrócenia i uświęcenia. Tym sposobem zaprzecza się temu, co przez założyciela zostało uznane za fundament całego dzieła: „Wszystkie dzieła MI są oparte na tej prawdzie, że Maryja jest pośredniczką wszystkich łask. Gdyby tak nie było, nasza praca i wysiłki byłyby daremne.” (konferencja, 6 czerwca 1933)

I ty powiesz że to katolickie?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt mar 30, 2021 6:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zawierzenie się Maryi
PeterW, organ sprawujący nadzór to nie jest właściciel, czy zarządca fundacji. To jest administracyjnie wymagane.

Jockey, sam Pan widzi. Jest to powrót do takiego Rycerstwa, jakie stworzył św. Maksymilian Maria Kolbe. To bardzo dobra rzecz.


Wt mar 30, 2021 6:58 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zawierzenie się Maryi
A to św Maksymilian odrzucał Kościół? Ciekawostka.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt mar 30, 2021 7:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zawierzenie się Maryi
PeterW napisał(a):
Kto by pomyślał że koleś od tęczowości w Warszawie nadzoruje "Rycerstwo Niepokalanej"

Moim zdaiem chodzi o urząd prezydenta a nie Trzeskowskiego.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt mar 30, 2021 9:03 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL