Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 3:59 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Osoby chore i zaburzone psychicznie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Osoby chore i zaburzone psychicznie
Iustus napisał(a):
Yarpen Zirgin, mam swoje prywatne zdanie i dla zwykłej roztropności zachowam je dla siebie. Nie jestem żadnym autorytetem, proszę spytać się mądrzejszych ludzi ode mnie - najlepiej duchownego. Proszę mi wybaczyć.

Zaraz, zaraz... Przed chwilą wasza ekscelencja była taka biegła w rozstrzyganiu o tym, czy choroba psychiczna ma znaczenie dla oceny ciężaru grzechu, a tu nagle zasłania się prywatnym zdaniem? Nie ma tak dobrze. Wskazałem konkretny przypadek i proszę o udzielenie odpowiedzi:

Iustus napisał(a):
Wyraźnie napisałem, że jest konieczna jest świadomość. Choroba psychiczna świadomości nie wyklucza, no chyba, że specyfika tej choroby polega na utracie poczytalności.

Depresja zasadniczo nie wyklucza świadomości, ale w stanie "doła" potrafi jednak ją tak dobić, że osoba chora targnie się na własne życie. Według waszej ekscelencji trzeba ją potępić?


Śr mar 17, 2021 7:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18253
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Osoby chore i zaburzone psychicznie
Łk 12:48b BT5 "Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele powierzono, tym więcej od niego żądać będą."

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr mar 17, 2021 8:04 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 183 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL