Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:39 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85  Następna strona
 Kryzys w Kościele 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
polexit napisał(a):
Z dedykacją dla Barneya.
https://m.pch24.pl/belgijski-biskup-twi ... plciowych/
Nie doczekaliśmy się dotąd oficjalnego stanowiska Stolicy Apostolskiej w sprawie bluźnierczej "liturgii" dla par homoseksualnych, może doczekamy się dementi papieża na powyższe? <no dobra, żart...>


Kościół nie ma mocy, by błogosławić związki jednopłciowe i już wypowiedział się w tej sprawie. Reszta to bicie piany.

https://press.vatican.va/content/salastampa/en/bollettino/pubblico/2021/03/15/210315b.html


So paź 01, 2022 6:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
polexit napisał(a):
Z dedykacją dla Barneya.
https://m.pch24.pl/belgijski-biskup-twi ... plciowych/
Nie doczekaliśmy się dotąd oficjalnego stanowiska Stolicy Apostolskiej w sprawie bluźnierczej "liturgii" dla par homoseksualnych, może doczekamy się dementi papieża na powyższe? <no dobra, żart...>

A ja ostatnio rozmawiałem z papieżem i mi powiedział, że polexit pisze bzdury i czepia się papieża bez zdania racji. A co do błogosławienia par jednopłciowych to Kościół się wielokrotnie wypowiadał i to że jakiś biskup ubzdurał sobie inaczej i co nie ma potwierdzenia w nauczaniu katolickim.
A tak na marginesie właśnie polexit potwierdził zdanie Barnesa na temat tak zwanych tradsów co stawiał w wątpliwość Robur

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So paź 01, 2022 8:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
To jak następnym razem będziesz rozmawiał z papieżem, zapytaj go czemu w takim razie toleruje te ekscesy belgijskich biskupów (którzy jak rozumiem nadal są biskupami, choć dopuścili się tego bluznierstwa...) i czemu pozwala, by jeden z bluźniercow wycierał sobie gębę osobą papieża usprawiedliwiając swój postępek.
Przy okazji podpytaj czy wyciągnie jakieś konsekwencje wobec serii błogosławieństw par homoseksualnych, które miały miejsce w Niemczech w ubiegłym roku (minęło chyba już dość czasu, by to "rozeznać").
Zapytaj czy długo jeszcze będzie zezwalał, by tacy fałszywi pasterze zatruwali swe owieczki nauką sprzeczną z tą, którą głosi Kościół.
A może w Kościele "synodalnym" nie będzie to wszystko miało już większego znaczenia, bo synodalność będzie oznaczała akceptację wszystkiego - grzechu, odstępstwa, relatywizmu i będzie można błogosławić wszystko jak leci? O to też zapytaj, nie będziemy przynajmniej żyć w niepewności...


So paź 01, 2022 11:03 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Przecież od czasów Soborowych można głosić wszelakie herezje i nie spotyka się to z większymi konsekwencjami. Przykładowo taki Hans Kung nigdy nie został ekskomounikowany, tylko zakazano mu nauczać. Jedynie Ratzinger kogoś tam ekskomunikował. Ale ta osoba wprost głosiła synkretyzm( lączyła buddyzm z katolicyzmem) Nie chcę mi sie szukać jak się nazywał. Napewno wiesz o kogo chodzi


N paź 02, 2022 3:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Jockey napisał(a):
A ja ostatnio rozmawiałem z papieżem i mi powiedział, że polexit pisze bzdury i czepia się papieża bez zdania racji.

Rozmawiałeś z papieżem? Nieźle, już wiem dlaczego te forum pustoszeje.
Jak masz z nim taki dobry kontakt to spytaj go czy możliwy jest powrót Kościoła do tego z czasów chrystusowych i jeśli nie to dlaczego.
ps. Wiesz, że niedługo będzie okrągła rocznica śmierci i zmartwychwstania Zbawiciela?


N paź 02, 2022 11:58 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
@joannabw
https://sjp.pl/sarkazm
Cytuj:
szczególnie złośliwa ironia; szyderstwo, kpina, drwina

https://sjp.pwn.pl/sjp/sarkazm;2574878.html
Cytuj:
sarkazm «złośliwa ironia, drwina lub szyderstwo»

I wracamy do tematu
joannabw napisał(a):
ps. Wiesz, że niedługo będzie okrągła rocznica śmierci i zmartwychwstania Zbawiciela?

No proszę a naukowcy się kłócą o dokładną datę

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N paź 02, 2022 1:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
https://www.niedziela.pl/artykul/111716 ... -Chrystusa
to niedługo to 3 kwietnia 2033 roku bo data wprawdzie problematyczna ale ustalona przez jedno grono naukowców to:
piątek 3 kwietnia 33 r.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N paź 02, 2022 2:07 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 12:52 pm
Posty: 36
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Jockey napisał(a):
https://www.niedziela.pl/artykul/111716/nd/Data-ukrzyzowania-Jezusa-Chrystusa
to niedługo to 3 kwietnia 2033 roku bo data wprawdzie problematyczna ale ustalona przez jedno grono naukowców to:
piątek 3 kwietnia 33 r.


Pytanie, czy nasz Kościół, tak głęboko pogrążony w kryzysie, jakkolwiek wykorzysta znajomość tej daty i podejmie jakikolwiek trud ewangelizacyjny przed, w trakcie i po niej? Wszak, można byłoby wyobrazić sobie wiele, ale wszystko chyba zależy od woli papieża. A ten jak dotąd coraz mocniej sugeruje, że nie chce/nie może zbyt wiele ruszać się po świecie i angażować w jakieś nowe meta-projekty - mam tu na myśli projekty autorskie Watykanu jak np. ŚDM, a nie "podczepianie się" pod inicjatywy z zewnątrz.

_________________
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo


Pn paź 03, 2022 11:54 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Prawda jest taka ze Kościół nie potrzebuje dzisiaj nauczycieli a świadków. To powiedział już dawno papież znienawidzony przez pseudotradycjonalistow czuli Św JPII.
Dzisiaj to nie na hierarchii leży główny ciężar ewangelizacji a na nas świeckich. Ze tak sparafrazuję jednego z prezydentów USA nie pytaj co Kościół może zrobię dla ciebie a raczej co ty możesz z Kościołem zrobić dla świata. Kiedyś jeden przeor pewnego zgromadzenia misyjnego powiedział ze albo będziemy Kościołem misyjnym albo nie jesteśmy w stanie być Kościołem Chrystusowym.
Tak wiec pytanie co ty i ja zrobiły dla ewangelizacji.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn paź 03, 2022 12:17 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Jeśli chcemy poznać intencje krytykującego Kościół to przyglądamy się jego zabiegom ewangelizacyjnym, proporcjach. Ani polexit ani koziels nie splamili się jednak niczym co można by uznać za pracę na rzecz dobra Kościoła. Ich wypowiedzi są jednostronne, personalne wytykanie paluszkiem błędów innych (tak jakby pozostali forumowicze byli idiotami i nie znali ciemnych kart Kościoła), czyli żyją w ideologicznej a nie nawet religijnej bańce.
Kiedy padało państwo polskie to mieliśmy księży patriotów i pochodzące od nich świadectwa dotyczące dalszych losów Polski (spełniły się) i księży sprzedawczyków (wzmianki o nich są w archiwach niemieckich -> Niemcy księgowali personalnie łapówki). Mieliśmy nawet niewierzącego prymasa (za T.Terlikowskim). Z tym ostatnim jest jednak kłopot, bo jak każdy człowiek był wielowymiarowy. Tylko ludzie myślący emocjami nie zauważają tej cechy człowieka, czyli wielowymiarowości. Człowiek mówi głupio i mądrze, emocjonalnie i refleksyjnie. Kiedy rysuje się monolit mamy kogoś żyjącego w ideologicznej bańce, ale on tego nie przyjmie, pojawią się mechanizmy racjonalizacji.
Chrześcijaństwo jest oparte na paradoksie: jest otwarte na świat i jednocześnie zamknięte. Kiedy widać kryzys to pytaniem właściwym jest to co ja mogę uczynić, by choć o ociupinkę sprawy poprawić a nie krytykować, bez wskazania realnych dróg wyjścia.


Pn paź 03, 2022 1:06 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 12:52 pm
Posty: 36
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Jockey napisał(a):
Prawda jest taka ze Kościół nie potrzebuje dzisiaj nauczycieli a świadków. To powiedział już dawno papież znienawidzony przez pseudotradycjonalistow czuli Św JPII.
Dzisiaj to nie na hierarchii leży główny ciężar ewangelizacji a na nas świeckich. Ze tak sparafrazuję jednego z prezydentów USA nie pytaj co Kościół może zrobię dla ciebie a raczej co ty możesz z Kościołem zrobić dla świata. Kiedyś jeden przeor pewnego zgromadzenia misyjnego powiedział ze albo będziemy Kościołem misyjnym albo nie jesteśmy w stanie być Kościołem Chrystusowym.
Tak wiec pytanie co ty i ja zrobiły dla ewangelizacji.


Posłużę się takim oto przykładem:
https://dlasudanu.pl/

Świeccy zebrali pieniądze, wybudowali kościoły. Świeccy też posługują tam w charakterze misjonarzy. Ale trzeba zauważyć, że bez duchownych - w tym wypadku to jest zgromadzenie kombonianów - którzy najpierw do Sudanu przybyli i w ogóle ogarnęli rzeczywistość wojny plemiennej, klęski głodu i kompletnego niezrozumienia podstaw chrześcijaństwa wśród tamtejszej ludności, taka akcja nie mogłaby zaistnieć. A więc najpierw sam zaczyn w koloratce, a następnie wielki piec od wiernych. Sami niewiele zrobimy.

_________________
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo


Pn paź 03, 2022 2:20 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Niekoniecznie. Kościół prowadzą święci. Słowa uczą, przykłady pociągają. Ksiądz traktujący swoją profesję jako sposób na uzyskanie tytułu specjalisty od nicnierobienia nikogo niczego nie nauczy. Jest antyprzykładem. Kościół w Niemczech jest bogaty, jest drugim pracodawcą w tym kraju. Osioł obładowany złotem otwiera każde wrota, więc i niemiecki je otwiera. Tyle, że zamyka jednocześnie drzwi do wiary. Ludzie odchodzą od niej, płacą jedynie podatki..lub nie płacą.

Zakony pozostające przy swej misji będą miały powołania i przetrwają. Zakony gromadzące nierobów znikną. Usłyszane od ojca zakonnego: mamy kryzys w zakonach, bo ludzie są zamożniejsi nie chcą iść drogą kapłaństwa. To patologiczne myślenie właśnie specjalisty od nicnierobienia.


Pn paź 03, 2022 3:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
distinct napisał(a):
A więc najpierw sam zaczyn w koloratce, a następnie wielki piec od wiernych. Sami niewiele zrobimy.

Były i takie przypadki gdy chrześcijaństwo na dane terytorium przynosili świeccy - tak było w Korei, gdy dotarł tam pierwszy kapłan było już ok. 4000 wiernych którzy nie widzieli nigdy księdza. Po kolejnych czterech latach było ich już 10000 - a zatem nastąpił szybszy przyrost. Zaryzykowałam zatem tezę odwrotna - że zaczyn mogą dostarczyć wierni ale bez księży wspólnota zbytnio nie urośnie. Bez księdza w konsekwencji sakramentów te nowo wybudowane kościoły pozostaną puste - widać to w zachodniej Europie gdzie jest jeszcze wiele kosciołów ale mało księży. Nie piszę tego by siać defetyzm ale po prostu świeccy nie zastąpią w ewangelizacji księdza. Zatem kryzys powołań kapłańskich czy słaba formacja księży
którzy niespecjalnie palą się do misji to problem którego świecy nie nadrobią - no chyba że wśród nich wyłoni się powołanie kaplańskie. A ksiądz - misjonarz pozostawiony samemu najpewniej też polegnie a w każdym razie niewiele zdziała- bo nie będzie miał po prostu środków na prowadzenie ewangelizacji. Bł. Maria Teresa Ledóchowska ma przydomek Matki Afryki i jest patronką dzieł misyjnych w Polsce choć sama nie prowadziła dzieł misyjnych. Za to podporządkowała swoje życie szerzeniu ideii misji afrykańskich.


Pn paź 03, 2022 4:57 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
merss napisał(a):
Jeśli chcemy poznać intencje krytykującego Kościół to przyglądamy się jego zabiegom ewangelizacyjnym, proporcjach. Ani polexit ani koziels nie splamili się jednak niczym co można by uznać za pracę na rzecz dobra Kościoła. Ich wypowiedzi są jednostronne, personalne wytykanie paluszkiem błędów innych (tak jakby pozostali forumowicze byli idiotami i nie znali ciemnych kart Kościoła), czyli żyją w ideologicznej a nie nawet religijnej bańce.

Pełna zgoda. Mam podobne doświadczenia z tymi środowiskami.
Jeden misjonarz OMI powiedział kiedyś, że podstawą ewangelizacji jest miłość. Jeśli nie ma miłości nic się nie uzyska. Tylko kochając tych ludzi do których się idzie z Dobrą Nowiną można dotrzeć do nich. W tych środowiskach co widać również na forum to tylko wywyższanie się ponad innych i pokazywanie jacy to oni są swieci a jak ci wredni posoborowcy błądzą.
merss napisał(a):
Kiedy padało państwo polskie to mieliśmy księży patriotów i pochodzące od nich świadectwa dotyczące dalszych losów Polski (spełniły się) i księży sprzedawczyków (wzmianki o nich są w archiwach niemieckich -> Niemcy księgowali personalnie łapówki). Mieliśmy nawet niewierzącego prymasa (za T.Terlikowskim). Z tym ostatnim jest jednak kłopot, bo jak każdy człowiek był wielowymiarowy. Tylko ludzie myślący emocjami nie zauważają tej cechy człowieka, czyli wielowymiarowości. Człowiek mówi głupio i mądrze, emocjonalnie i refleksyjnie. Kiedy rysuje się monolit mamy kogoś żyjącego w ideologicznej bańce, ale on tego nie przyjmie, pojawią się mechanizmy racjonalizacji.
W kościele zawsze byli różni ludzie a hierarchowie pozostawiali wiele do życzenia. Tak było praktycznie w każdym pokoleniu. Jak to śp. ks. Marian mówił, że to że kościół trwa pomimo tego, że ludzie są jacy są to dowód że Bóg prowadzi nasz Kościół. Zawsze jak ktoś będzie chciał znaleźć podstawy do krytyki to znajdzie. Najważniejsze to nie szukać rozłamów a tego co możemy zrobić dla Boga w Kościele. Bez względu na to co reprezentuje dany ksiądz proboszcz.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn paź 03, 2022 5:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kryzys w Kościele
Jockey napisał(a):
@joannabw
https://sjp.pl/sarkazm
Cytuj:
szczególnie złośliwa ironia; szyderstwo, kpina, drwina

https://sjp.pwn.pl/sjp/sarkazm;2574878.html
Cytuj:
sarkazm «złośliwa ironia, drwina lub szyderstwo»


Wiem co to sarkazm. Często go używam.
Jockey napisał(a):
https://www.niedziela.pl/artykul/111716/nd/Data-ukrzyzowania-Jezusa-Chrystusa
to niedługo to 3 kwietnia 2033 roku bo data wprawdzie problematyczna ale ustalona przez jedno grono naukowców to:
piątek 3 kwietnia 33 r.

Dotyczy naszego pokolenia. Chyba, że się boisz, że nie dożyjesz.


Wt paź 04, 2022 12:06 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL