Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:16 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Co myślicie na temat objawień w Medjugorie? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz paź 04, 2018 6:10 pm
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Medjugorie
Warto zobaczyć https://medjugorie.crayon.world


Cz paź 04, 2018 6:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co myślicie na temat objawień w Medjugorie?
"Troszczcie się o Medziugorje, pilnujcie Medziugorja, wytrwajcie, nie poddajcie się. Odwagi jestem z wami. Brońcie, idźcie śladem Medziugorja". To są słowa św, JPII, które wypowiedział do Do ojca Jozo Zovko 20 lipca 1992 r.

Więcej w linku na ten temat.

http://www.medjugorje.org.pl/dzial-info ... gorje.html


N paź 07, 2018 6:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co myślicie na temat objawień w Medjugorie?
Właściwie to kilka lat temu dowiedziałem się w ogóle, że istnieje taka miejscowość jak Medjugorie. Z tego co wiem, to pielgrzymki mogą się tam odbywać. Abp. Hoser tłumaczył to w ten sposób, że trzeba rozróżnić kult od objawienia. Pielgrzymka, żeby modlić się do Matki Bożej, to tak, ale nie z powodu objawień.

Film "Ziemia Maryi" opowiada historię i niezwykłość tego miejsca. Sam nie mam zdania, bo po prostu nigdy tam nie byłem i w najbliższym czasie też się nie wybieram. Znam osobę, która tam była dwukrotnie - jest zachwycona, i wciąż mówi jakie to "cuda" tam się dzieją... Inny chłopak mówił do mnie, że jak pojadę do Medjugorie, to wrócę już jako zupełnie inny człowiek (cokolwiek ma to znaczyć :) - osobiście nie lubię takiego reklamowania miejsc kultu. Tak jakby tylko w Medjugorie był Bóg, Matka Boża i wszyscy święci...

Ogólnie nie jestem fanem pielgrzymek gdziekolwiek, choć na kilku byłem. Myślę, że niekoniecznie liczy się miejsce. W zaciszu wiejskiego kościółka też cuda się dokonują - Eucharystia. I na tym mogę poprzestać. Naprawdę nie poszukuję "duchowych fajerwerków i petard", jakichś niezwykłości, uzdrowień itp. Z Medjugorie jest podobnie... Nie odczuwam potrzeby tam jechać.

Podsumowując, to moja opinia jest zgodna z oficjalnym stanowiskiem Kościoła.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt kwi 05, 2019 10:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co myślicie na temat objawień w Medjugorie?
Mniej więcej takie, jak papieża Franciszka:
"Upraszczając, raport mówi, że w odniesieniu do pierwszych objawień, kiedy [„widzący”] byli młodzi, konieczne są dalsze badania.

Co do rzekomych obecnych objawień, raport ma pewne wątpliwości. Ja osobiście będę bardziej „złośliwy”: wolę Matkę Bożą jako matkę, naszą matkę, a nie Matkę Bożą jako szefową biura telegraficznego, które codziennie o określonej godzinie wysyła wiadomość… To nie jest matka Jezusa. I te rzekome objawienia nie mają większej wartości. Ale to jest moja osobista opinia. Ale niektórzy myślą, że Matka Boża mówi: „Przyjdźcie, bo jutro o tej a tej godzinie przekażę wiadomość temu a temu widzącemu”; nie."

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt kwi 05, 2019 10:34 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co myślicie na temat objawień w Medjugorie?
Moim zdaniem to fałszywe objawienia.
Patrząc na historie objawień prywatnych zawsze miały jakiś cel i jakieś przesłanie. Tutaj nie ma celu. Dzieje się juz tyle lat a tylko widzący maja biznes.

https://m.deon.pl/137/art,29467,bp-peri ... gorje.html
https://kosciol.wiara.pl/doc/3891558.Pa ... Medjugorie

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So kwi 06, 2019 5:19 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): So paź 19, 2013 2:32 pm
Posty: 53
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co myślicie na temat objawień w Medjugorie?
Moim zdaniem te objawienia są prawdziwe. Wierzę, że Matka Boża naprawdę tam przychodzi:)


Śr maja 29, 2019 12:10 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt lut 08, 2019 8:42 pm
Posty: 51
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co myślicie na temat objawień w Medjugorie?
Ja również uważam że są prawdziwe.Zwłaszcza przy kobiecie Mirjanie Dragićević.Jak Maryja przychodzi to słychać jak u ludzi,którzy są zniewoleni nagle się rzucają czy coś.To znaczy tylko że Duch Święty również jest obecny.Poza tym te objawienia nawołują tylko do prostych rzeczy żeby pokutować i wrócić do jedynego prawdziwego Boga Jezusa i tyle.Sądzę i tak że będzie coraz więcej takich objawień prywatnych.Medjugorie to tylko początek :D

_________________
Nie wiem jaki dać opis ¯\_(ツ)_/¯


Śr maja 29, 2019 10:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co myślicie na temat objawień w Medjugorie?
Po tym jak nawiedziłem pustelnie w Czatachowej (ks Galus, Msze o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała) poznałem całkiem ogólnie ludzi, wierzących żyjących charyzmatami i właśnie objawieniami w Medjugorie. Cóż powiedzieć...?

Moja subiektywna opinia: dla mnie to kontynuacja fałszywych objawień (a przynajmniej nie zatwierdzonych przez Kościół) w Garabandal. Emocje, cuda, szukanie ciągłych znaków, ciągłe wyczekiwanie na koniec świata, trzy dni ciemności, świece i wszystko inne na nic. Objawirnia są tam (dlatego niektórych widzących) non stop od 40 lat.

Początki tych rzekomych objawień nie są takie cudowne i święte a nawet "normalne", jak było w Lourdes czy Fatimie, - dzień, rozmodlone dzieci spełniające swoje obowiązki, tutaj ciemna noc, schadzka po kryjomu na paleniu papierosów przez niepełnoletnie dziewczyny, prawdopodobna kradzież jabłek... Ciemność, grzech... Aż nazbyt znajomo brzmi.

Pan Bóg z największego zła potrafi wyciągnąć dobro. Z kolei szatan jako małpa Pana Boga odwrotnie - z pozornego dobra wyciąga jeszcze większe zło. Zapomniano o Fatimie, Lourdes, treści prawdziwych orędzi i objawień poszły w zapomnienie - liczy się tylko aktualne Medjugorie, nic poza tym.

Gospa i jej zachowanie od samego początku budziły kontrowersje. Papież Franciszek również prywatnie nie uważa tych objawień za prawdziwe. Było u samych podstaw nieposłuszeństwo biskupowi miejsca, nie raz i nie dwa. Ba, sama Matka Boża miała grozić biskupowi i promować franciszkanów. Nonsens. Maryja Pokorna Królowa, która wchodzi w spór z wybranym przez Jej Syna biskupem. Pierwsze komisje nie pozostawiły złudzeń. W Medjugorie nic nadprzyrodzonego się nie dzieje.
Ci pierwsi franciszkanie popadli w ekskomunikę, żyli w konkubinatach z byłymi siostrami zakonnymi, mieli z nimi dzieci, a jeden związał się z jakąś sektą, która zajmuje się UFO... Owoce póki co są wątpliwej natury.

W prywatnych objawieniach 90% to autosugestia, 9% pochodzi od szatana, zostaje 1%..

Budowanie wiary na emocjach prowadzi donikąd, niestety. Pismo Święte, KKK, Tradycja, wszystko na nic. Liczy się Gospa, która nic nowego nie ogłasza a początkowo miała nawet mówić kto zostanie mistrzem ligi piłkarskiej w Bośni itd, wiele jest do po czytania w internecie, albo wizją jakoby od zakrwawionej chusteczki wrzuconej do rzeki przez jakiegoś kierowcę miał zależeć... Koniec świata... Bez komentarza.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt gru 21, 2021 2:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co myślicie na temat objawień w Medjugorie?
Tutaj jeszcze polecam serdecznie ten filmik, który też w jakiś sposób naświetla fenomen rzekomych objawień w Medjugorie...

https://youtu.be/jq-y02cSFlg

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt gru 21, 2021 10:37 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL