Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 4:36 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Pytanie odnośnie Nowenny Pompejańskiej. 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr paź 25, 2017 10:10 pm
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Pytanie odnośnie Nowenny Pompejańskiej.
Witajcie. No więc dzisiaj zacząłem odmawiać Nowennę Pompejańską (niedawno skończyłem). Bardzo mi się podoba i czułem wewnętrzną potrzebę, by to zrobić. Planowałem to już od jakiegoś czasu i nagle O. Szustak zaczął o tym mówić, potem przy okazji oglądania wykładu księdza Piotra Glasa, też została Nowenna Pompejańska wspomniana.


Moje pytanie raczej dotyczy kwestii "technicznej" (przepraszam za takie nazewnictwo, ale zabrakło mi lepszego słowa).

http://pompejanska.rosemaria.pl/2011/06 ... -po-kroku/

Dużo dowiedziałem się z tej strony, ale nadal nastręczają mi się pewne wątpliwości.

Tzw. "wstęp" (tj. Skład apostolski, "Ojcze Nasz..." i trzy "Zdrowaś Mario" odmawiam tylko na początku, prawda? Natomiast przy każdej dziesiątce różańca wymieniam tajemnicę, prawda? Przykładowo : Tajemnice Radosne - "Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie". Odmawiam "Ojcze Nasz" i 10 razy "Zdrowaś Mario" po czym wymieniam następną część tj. "Nawiedzenie Świętej Elżbiety" i analogicznie jeszcze raz?

Tak dzisiaj zrobiłem, łącznie 150 tak jak powinno być, ale nie byłem pewien, czy aby na pewno dobrze odmówiłem. Np. czy po każdej dziesiątce powinienem mówić "Chwała Ojcu" albo odmawiać modlitwę fatimską?

Wybaczcie za takie rażące braki w wiedzy, ale jestem zielony, bo to mój pierwszy raz i chciałbym, żeby niczego nie przeoczyć. Wiem, że najważniejsze jest moje zaangażowanie, ale nie chciałbym popełniać jakichś błędów przy odmawianiu.

Prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości.
Pozdrawiam :-) !


Śr lis 01, 2017 9:17 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16891
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie odnośnie Nowenny Pompejańskiej.
Może znajdziesz coś intersującego tu?


Cz lis 02, 2017 9:06 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie odnośnie Nowenny Pompejańskiej.
SaiyanPrince napisał(a):
Tak dzisiaj zrobiłem, łącznie 150 tak jak powinno być, ale nie byłem pewien, czy aby na pewno dobrze odmówiłem. Np. czy po każdej dziesiątce powinienem mówić "Chwała Ojcu" albo odmawiać modlitwę fatimską?

Wybaczcie za takie rażące braki w wiedzy, ale jestem zielony, bo to mój pierwszy raz i chciałbym, żeby niczego nie przeoczyć. Wiem, że najważniejsze jest moje zaangażowanie, ale nie chciałbym popełniać jakichś błędów przy odmawianiu.

Prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości.
Pozdrawiam :-) !

Po każdej dziesiątce różańca powinno się mówić "Chwała Ojcu, i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków Amen". Można dodać modlitwę Anioła z Fatimy "O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują twojego miłosierdzia", a także można dodać: "O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi tobie". Można też po każdej dziesiątce różańca dodać (szczególnie w listopadzie, który jest miesiącem przeznaczonym na modltiwe za dusze w czyśćcu cierpiące) słowa: "Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.Amen.". Nasza modlitwa za zmarłych sprawia,że skuteczna staje się również ich modlitwa za nas :)
Z Bogiem! :)
Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Cz lis 02, 2017 5:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie odnośnie Nowenny Pompejańskiej.
ale przeceż nie o technicznośc chodzi,, nawet jak bys sie gdzieś pomylił to nie stanie się modlitwa nie wazna

widze tu jakieś skrupuły...


Cz lis 09, 2017 9:34 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 6:45 pm
Posty: 13
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie odnośnie Nowenny Pompejańskiej.
Ja odmawiam Nowennę Pompejską już 5 raz w pewnej intencji.
1.Znak Krzyża
2.Mówię w jakiej intencji
3.Mówię:Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć Królowo Różańca Świętego
4.Wierzę w Boga
5.Ojcze Nasz x 1
6. Zdrowaś Maryjo x3
7.Chwała Ojcu
Później mówię tajemnicę różańca i po każdej części chwała Ojcu i o Mój Jezu.
Na końcu przez 27 dni modlitwę Błagalną po modlitwie Pod Twoją Obronę i 3 x Królowo Różańca Świętego Módl SIĘ ZA NAMI.
Przez drugie 27 dni modlitwę dziękczynną.


Śr lis 22, 2017 6:42 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie odnośnie Nowenny Pompejańskiej.
To nie są zaklęcia. Tu nie ma magii.


So lis 25, 2017 11:17 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6814
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie odnośnie Nowenny Pompejańskiej.
Owszem, nie ma magii, ale przyjęło się tak odmawiać (lub podobnie) tę Nowennę. Innymi słowy nie mędrkuj ;-)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lis 25, 2017 11:37 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL