Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 1:19 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Młodzież w ujęciu Kościoła 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt lis 25, 2016 11:04 pm
Posty: 23
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Młodzież w ujęciu Kościoła
Szczęść Boże. W mojej macierzystej parafii są organizowane spotkania z Jezusem w Słowie Bożym i piosence. W związku z tym, chciałbym się dowiedzieć jaki jest Waszym zdaniem górny lub dolny przedział wiekowy osób wpisujących się w definicję młodzieży w ujęciu Kościoła.
Aby lepiej zobrazować sytuację posłużę się przykładem.
W moim województwie organizowane są cyklicznie Wieczory Modlitwy Młodych (a ściślej mówiąć zainspirowane działaniem Ducha Św. za co oczywiście chwała Panu), gdzie dość precyzyjnie był określony przedział wiekowy uczestników, przynajmniej tak wynikało z publikacji internetowych na ten temat. Dla przeciwwagi mamy ŚDM, gdzie granica wieku ulega wydłużeniu, choć tak naprawdę mógł w nich uczestniczyć każdy. Ponadto odbywa się dwukrotnie w ciągu roku forum młodych (przepraszam za moją subiektywną ocenę, ale nie mogłem się powstrzymać; uczestnicząc w nim czułem się troszeczkę staro z racji mojego wieku :), choć samo spotkanie oceniam bardzo pozytywnie).
Piszę o tym dlatego, iż zastanawiam się czy w sposób bardziej czynny zaangażować się w życie Kościoła, ale trudno jest wybrać z ogromnych możliwości jakie oferuje Kościół w tym względzie (co oczywiście samo w sobie jest wielkim atutem) oraz ciężko ocenić, gdzie najlepiej bym się czuł i czy jestem osobą już na tyle dojrzałą, zwłaszcza iż w przeszłości bywało z tym różnie i do tej pory ponoszę tego konsekwencje (np. ze znalezieniem pracy od dłuższego czasu i z bardziej przyziemnymi słabościami) i tak naprawdę dopiero teraz zaczynam pracować nad tym, co przez wiele lat było przeze mnie zaniedbywane (za co dziękuję Bogu za tę świadomość).

Przepraszam za mój długi post oraz za to, iż jednocześnie odbiegłem trochę od tematu.


Cz lut 16, 2017 11:07 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL