Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 6:51 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Wokół okultyzmu 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
To może rzeczywiście akurat w tym przypadku, wiedza ta mogła być pomocna.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 29, 2016 5:53 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Andy72 napisał(a):
To może rzeczywiście akurat w tym przypadku, wiedza ta mogła być pomocna.


Ja przeczytałem i nie żałuję, dlatego od siebie polecam, tym bardziej po tym, jak jest tam opisane, że demony utrudniały cały proces jej wydania, bo były zmuszone za dużo farby puścić wbrew sobie. Książkę błogosławionej Emmerich powinien znać każdy nie tylko katolik ale i ogólnie pojęty chrześcijanin, ona uzupełnia fakty z Biblii o nieznane szczegóły z życia Pan Naszego Jezusa oraz fakty historyczne, typu. skąd się wziął Sfinks w Egipcie, że gdyby Wieża Babel została zbudowana na chwałę Panu, nie zostałaby zniszczona, ale jako pomnik pychy architektów została. O tym ile naprawdę osób weszło na arkę. Dokładnie kiedy powstał świat !!! Książka Emmerich to jednak jakieś 1000 stron, ale jest niesamowita muszę przyznać i nawet w tej "Ostrzeżenia z zaświatów" Meyera demony puściły farbę, że właśnie ta Meyera i Emmerich to jednej z najbardziej wartościowych książek jakie wyszły tuz po Biblii, i że niektóre wersje Biblii mogły zostać zmasonione niestety. Ja sam w swoich zasobach mam Biblię 1000-lecia w okiem Ozyrysa na okładce, co może właśnie sugerować ten fakt o którym wspomniano u Meyera :( Całe szczęście mam kilka dostępnych w necie wersji e-bookowych nawet sprzed kilku wieków.


Pt lip 29, 2016 6:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Biblia Tysiąclecia nazwana jest Biblią 1000 błędów.
Ja niedawno kupiłem Edycji Św. Pawła, chyba ma mniej błędów a jest napisana nowszym językiem, podobnie jak Biblia Tysiąclecia
Inne Biblie za to bardzo archaiczne.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 29, 2016 6:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Maxiu napisał(a):
muszę przyznać i nawet w tej "Ostrzeżenia z zaświatów" Meyera demony puściły farbę, że właśnie ta Meyera i Emmerich to jednej z najbardziej wartościowych książek jakie wyszły tuz po Biblii, i że niektóre wersje Biblii mogły zostać zmasonione niestety.

Musi to być bardzo frustrujące dla demonów tak mówić przeciw sobie :D ale nie mam sympatii dla demonów

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 29, 2016 6:33 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Andy72 napisał(a):
Biblia Tysiąclecia nazwana jest Biblią 1000 błędów.
Ja niedawno kupiłem Edycji Św. Pawła, chyba ma mniej błędów a jest napisana nowszym językiem, podobnie jak Biblia Tysiąclecia
Inne Biblie za to bardzo archaiczne.


Generalnie sam efekt przekładania z języka na język już mógł spowodować drobne przekłamania, z tego faktu wynikające, a co dopiero, kiedy subtelne zmiany mogli powprowadzać masoni. Do tego potrzeba już być kutym teologiem, by rozeznać grę słów, która może zmienić sposób interpretacji danego wersu. Gdzieś na jakimś forum, nie wiem czy nawet nie z udziałem teologów i księży nie czytałem o analizach poszczególnych wersetów. Niestety za "krótki" jestem na takie debaty :-)


Pt lip 29, 2016 6:37 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Andy72 napisał(a):
Musi to być bardzo frustrujące dla demonów tak mówić przeciw sobie :D ale nie mam sympatii dla demonów

Nikt nie ma, chyba tylko socjopata, mason czy inny dziwak. Z tego co czytałem, a raczej słuchałem audio-booka KATHRYN MARY BAXTER - Boskie Objawienia Piekła one żyją wyłącznie nienawiścią i ona jest najgorsza torturą w konfrontacji z tym co straciły. Ten opis jest tak straszny, że brak słów. Kobiecie zostało przedstawione piekło po którym spacerował, a raczej który przemierzała z Chrystusem. Wielu mistyków, świętych, błogosławionych czy stygmatyków miało wizje piekła, ale na tę pierwszą tak wyczerpującą trafiłem.


Pt lip 29, 2016 6:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Jak ja miewam nienawiść, to jest dodatkowo doprawiona bezsilnością. Ale nawet w nienawiści do Boga nie mam sympatii dla diabła.
A jeśli chodzi o sympatię do demona, to The Rolling Stones wydzierał się o swojej sympatii, myśląc że są tacy cool i do przodu :-D

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 29, 2016 6:48 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Andy72 napisał(a):
Jak ja miewam nienawiść, to jest dodatkowo doprawiona bezsilnością. Ale nawet w nienawiści do Boga nie mam sympatii dla diabła.
A jeśli chodzi o sympatię do demona, to The Rolling Stones wydzierał się o swojej sympatii, myśląc że są tacy cool i do przodu :-D

Nie ma sensu wchodzić w illuminacki przemysł muzyczny, gdzie gwiazdeczki podpisały cyrografy fizyczne (nie to nie mit, choć też tam myślałem), za wygodne życie. Niektóre poddano propagandowym programom prania mózgu jak MK Ultra i inne wynalazki CIA. Potem niszczą tak sprane moralność i chrześcijaństwo. Generalnie ten mechanizm jest wykorzystywany od lat i od dawna krążył w formie teorii spiskowych i opowieści dziwnej treści. Dopóty nie upowszechnił się internet i pewne fakty ujrzały światła dziennego. Nie wiem czy zauważyłeś, ale w dzisiejszych czasach koncerty są niczym czarne msze co niektórych wykonawców. A iluminackie głupie marionetki z wypranymi mózgami zostały zmuszone by przyznawać się oficjalnie, iż sprzedały duszę, bo dostają od +/- dekady, może 15 lat taki prykaz od swoich panów, dlatego w tekstach piosenek mówią o tym głośno, ba nawet w oficjalnych wywiadach, które można sprawdzić na necie. Niestety co niektórzy nadal uważają, że to tylko bajki i mity, z ignorancją nie wygrasz bez Boga, bo tylko on może wyprostować ludzkie ścieżki i to tylko po warunkiem, że ktoś tego chce, bo nic wbrew woli nie robi, jako miłosierny Król.


Pt lip 29, 2016 6:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Choć może niepotrzebnie naskoczyłem na The Rolling Stones akurat, bo może rzeczywiście The Rolling Stones nie jest satanistyczne na tle innych zespołów.
Satanistycznie brzmi tytuł utworu, ale w treści nie znalazłem sympatii, gdyby ten tytuł był inny, było by całkowicie w porządku.
Czyli wygłupiłem się, jak pewna pani, która mówiła że stoi taki rockmen, znarkotyzowany, i drze się, że nie ma Boga i się drze.
A tymczasem chodziło i Dżem - List do M
Natomiast Lady Gaga jest dla mnie podejrzana. Skandale, kariera, ale Gaga się starzeje, ciało wiotczeje..

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 29, 2016 6:58 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Andy72 napisał(a):
Choć może niepotrzebnie naskoczyłem na The Rolling Stones akurat, bo może rzeczywiście The Rolling Stones nie jest satanistyczne na tle innych zespołów.
Satanistycznie brzmi tytuł utworu, ale w treści nie znalazłem sympatii, gdyby ten tytuł był inny, było by całkowicie w porządku.
Czyli wygłupiłem się, jak pewna pani, która mówiła że stoi taki rockmen, znarkotyzowany, i drze się, że nie ma Boga i się drze.
A tymczasem chodziło i Dżem - List do M
Natomiast Lady Gaga jest dla mnie podejrzana. Skandale, kariera, ale Gaga się starzeje, ciało wiotczeje..

Ledy Gaga teraz prawie zniknęła z main streamu, ale swego czasu była czołową marionetką i jej pokazy koncertowe były takimi waśnie podukrytymi rytuałami. Niektóre teksty są dwuznaczne i trudne w interpretacji. Nikt by nie pomyślał, że mówią np. o czarnym, ale niestety tak właśnie jest. Drugie, czyli mityczne piosenki puszczane od tyłu, to tez fakt a nie mit. Z naszych wykonawców w necie można znaleźć kawałek Dody, która też swego czasu była czołową polską marionetką, czy to się komuś podoba czy nie. Ludzie są ogłupiani. A tak w ogóle to mogę tu wrzucić video z lat 80. na którym sataniści publicznie mówią o tym, że przejmą przemysł rozrywkowy, by promować swoje wartości i ćwierć wieku później jest ich. Jak znajdę to wrzucę.


Pt lip 29, 2016 7:15 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Maxiu napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Choć może niepotrzebnie naskoczyłem na The Rolling Stones akurat, bo może rzeczywiście The Rolling Stones nie jest satanistyczne na tle innych zespołów.
Satanistycznie brzmi tytuł utworu, ale w treści nie znalazłem sympatii, gdyby ten tytuł był inny, było by całkowicie w porządku.
Czyli wygłupiłem się, jak pewna pani, która mówiła że stoi taki rockmen, znarkotyzowany, i drze się, że nie ma Boga i się drze.
A tymczasem chodziło i Dżem - List do M
Natomiast Lady Gaga jest dla mnie podejrzana. Skandale, kariera, ale Gaga się starzeje, ciało wiotczeje..

Ledy Gaga teraz prawie zniknęła z main streamu, ale swego czasu była czołową marionetką i jej pokazy koncertowe były takimi waśnie podukrytymi rytuałami. Niektóre teksty są dwuznaczne i trudne w interpretacji. Nikt by nie pomyślał, że mówią np. o czarnym, ale niestety tak właśnie jest. Drugie, czyli mityczne piosenki puszczane od tyłu, to tez fakt a nie mit. Z naszych wykonawców w necie można znaleźć kawałek Dody, która też swego czasu była czołową polską marionetką, czy to się komuś podoba czy nie. Ludzie są ogłupiani. A tak w ogóle to mogę tu wrzucić video z lat 80. na którym sataniści publicznie mówią o tym, że przejmą przemysł rozrywkowy, by promować swoje wartości i ćwierć wieku później jest ich. Jak znajdę to wrzucę.


Proszę oto ten link do video z lat 80., gdzie sataniści mówią publicznie co zrobią.
https://www.youtube.com/watch?v=IqAlAYfKqUM


Pt lip 29, 2016 7:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
LaVey wziął dużo z filozofii AynRand, tej samej, której wyznawcy wierzą w religię zwaną kapitalizmem. Niestety artysta Kelthuz jest zwolennikiem obiektywizmu.
Obiektywizm jest atrakcyjny, bo pozornie nie ma tam napięcia między "jestem egoistyczny" a "bądź egoistyczny".

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 29, 2016 7:32 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Andy72 napisał(a):
LaVey wziął dużo z filozofii AynRand, tej samej, której wyznawcy wierzą w religię zwaną kapitalizmem. Niestety artysta Kelthuz jest zwolennikiem obiektywizmu.
Obiektywizm jest atrakcyjny, bo pozornie nie ma tam napięcia między "jestem egoistyczny" a "bądź egoistyczny".


On Generalnie tego bełkotu ze wszystkich źródeł czołowych okultystów nasklejał, ale głównie łyknął bełkot oszołoma Aleistera Crowley'a. :?


Pt lip 29, 2016 7:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Książka Mistrz i Małgorzata
Andy72 napisał(a):
jest satanistyczna. To jakby nie mówić arcydzieło, ale jest satanistyczna.
Przedstawia w atrakcyjnej formie grupę szatanów, którzy robią zło, ale i tak są przedstawiani pozytywnie, jako ci lepsi, inteligentniejsi na tle ludzi.


Za moich czasów licealnych to była lektura szkolna. Wtedy nie myślałam, że jest to książka satanistyczna. Odbieram ją jako osadzoną w czasach bezbożnych, w systemie totalitarnym.
https://teologiapolityczna.pl/ks-prof-henryk-paprocki-bulhakow-dal-nam-do-zrozumienia-ze-totalitarna-wladza-jest-zawsze-diabelska-1.


Cz sty 28, 2021 8:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wokół okultyzmu
Teraz jak przyglądam się temu co wtedy napisałem, to wydaje mi się skrajne i radykalne.
Tym nie mniej, czytając zauważyłem:
- bardzo dobry warsztat pisarski
- demony tam występujące były niby "pozytywne" i to przy całym złu jakie miały
Więc bardzo odradzałbym czytać to w młodym wieku.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz sty 28, 2021 8:10 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL