Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 6:36 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Praca w antypolskich mediach 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:43 am
Posty: 341
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Praca w antypolskich mediach
Znalazłem dla mnie ofertę pracy w antypolskich mediach.
Kusi strasznie, żeby wysłać tam CV ale nie wiem jeszcze czy to będzie zgodne do końca z moim sumieniem (gdybym oczywiście dostał wakat).
Miał ktoś taką sytuację?

_________________
Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie


Ostatnio edytowano Wt paź 27, 2015 8:08 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

Wielka litera w wyrazie rozpoczynającym tytuł wątku



Pn paź 26, 2015 10:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: praca w antypolskich mediach
Agrafon, a co miałbyś w tych antypolskich mediach robić?
Myślisz, że ludzie zastanawiają się nad tym, czy pracować w bankach, które już nie są polskie, fabrykach wyprzedanych obcokrajowcom, zasilając zagraniczne konta. Większość Polaków robi zakupy w portugalskiej biednorce, francuskim auchan itd... Naprawdę jesteś takim wielkim patriotą?


Pn paź 26, 2015 10:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: praca w antypolskich mediach
Co innego robić zakupy w biedronce, a co innego rozdawać ulotki z nagimi panienkami za szybę samochodu.

Kiedyś zakonnik (dominikanin) zauważył w kiosku czaspismo z gołymi paniami i zapytał kioskarki: dlaczego Pani to sprzedaje?

Usłyszał mniej więcej coś takiego:
-a idź pan z ze swoim sumieniem

A ten chłopak który roznosił ulotki z gołymi paniami za okna aut mówił zakonnikowi:
-przecież muszę z czegoś żyć.

Praca jest obowiązkiem danym nam przez Boga który mówi: "Czyńcie sobie ziemię poddaną" czyli:pracujcie, ale nie każda praca jest moralna.

Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pn paź 26, 2015 10:37 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: praca w antypolskich mediach
Ciekawe określenie. A kto powiedział ze te media są antypolskie?
I co miałbyś tam robić. Po części Mały Książę ma racje. Chociaż to nie jest tak ze jak pracujesz w Domu Publicznym na recepcji to OK. Media to szeroki temat. I nie wszystko jest dobre ale nie byłbym tak radykalny jak przedmówca.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt paź 27, 2015 1:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: praca w antypolskich mediach
Zgadzam się z Jockeyem. To święty człowiek. Trzeba rozróżnić media a dom publiczny.To różnica.... :(


Wt paź 27, 2015 3:46 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:43 am
Posty: 341
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: praca w antypolskich mediach
Ok. Składam tam papiery a popołudniu kupię swoją ulubioną bułkę z czosnkiem w Biedronce :-D
Kto powiedział? A w innych mediach słyszałem...
Ale już nie istotne jest to dla mnie w tym momencie.

_________________
Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie


Wt paź 27, 2015 7:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: praca w antypolskich mediach
Mały Książę napisał(a):
Zgadzam się z Jockeyem. To święty człowiek. Trzeba rozróżnić media a dom publiczny.To różnica.... :(

Ja jednak dostrzegam podobieństwa.
Dom publiczny rozbija rodziny, zaś antypolskie media rozbijają jedność narodu.
Idąc w szczegóły, chodzi o to, że do burdelu idzie człowiek już zindoktrynowany i tam przypieczętowuje swoje oddalenie od wartości. Natomiast media antypolskie stają u pracy u podstaw, a więc urabiają sferę duchową człowieka, przygotowując go do przypieczętowania czynem zainfekowanych wartości.
Ja odradzam taki krok, chyba, że odczuwasz naciski najbliższych. A więc, jeśli naciska żona, lub rodzice, z którymi mieszkasz, idź tam i pracuj.


Wt paź 27, 2015 5:36 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: praca w antypolskich mediach
Mały Książę napisał(a):
Zgadzam się z Jockeyem. To święty człowiek. Trzeba rozróżnić media a dom publiczny.To różnica.... :(
Nie przesadzaj
jotajota napisał(a):
Dom publiczny rozbija rodziny, zaś antypolskie media rozbijają jedność narodu.
To mówisz, że praca w mediach to nierząd?
jotajota napisał(a):
Idąc w szczegóły, chodzi o to, że do burdelu idzie człowiek już zindoktrynowany i tam przypieczętowuje swoje oddalenie od wartości. Natomiast media antypolskie stają u pracy u podstaw, a więc urabiają sferę duchową człowieka, przygotowując go do przypieczętowania czynem zainfekowanych wartości.
A w antypolskich firmach? Np. Tesco, Lidl itp. Można tam pracować? Firmy wyprowadzają kasę do innych Państw a pracownicy zarabiają grosze.
jotajota napisał(a):
Ja odradzam taki krok, chyba, że odczuwasz naciski najbliższych. A więc, jeśli naciska żona, lub rodzice, z którymi mieszkasz, idź tam i pracuj.
Najlepiej weź go na utrzymanie

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt paź 27, 2015 6:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praca w antypolskich mediach
Nie przesadzam. Jesteś święty i zapewne pójdziesz do nieba. Każdy zbawiony jest święty. Pragnijmy świętości i nie odrywajmy świętości od codzienności.Osoby zbawione są święte. Praca w mediach antypolskich jest zła. Co pisze Tomasz Lis w Newsweeku? Szkoda gadać. Hipermarkety wyprowadzają z Polski ogromne zyski. Nie płacą podatku obrotowego (z tego co wiem).Dlatego Patryk Jaki mówił w Radiu Maryja o tym,że trzeba opodatkować hipermarkety.Niszczą one małe polskie sklepiki. Hipermarkety jednak nie produkują "przemysłu pogardy" wobec prawicy, jak np. Newsweek którego red.naczelnym jest Tomasz Lis. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Wt paź 27, 2015 7:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: praca w antypolskich mediach
Jockey napisał(a):
Mały Książę napisał(a):
Zgadzam się z Jockeyem. To święty człowiek. Trzeba rozróżnić media a dom publiczny.To różnica.... :(
Nie przesadzaj
jotajota napisał(a):
Dom publiczny rozbija rodziny, zaś antypolskie media rozbijają jedność narodu.
To mówisz, że praca w mediach to nierząd?
Nie, jeśli nie uderza w jedność narodu, rodziny, wiary. Jeśli się opierać na prawie polskim, które dopuszcza tego rodzaju działalność, nie ma powodu do rozterek.


jotajota napisał(a):
Idąc w szczegóły, chodzi o to, że do burdelu idzie człowiek już zindoktrynowany i tam przypieczętowuje swoje oddalenie od wartości. Natomiast media antypolskie stają u pracy u podstaw, a więc urabiają sferę duchową człowieka, przygotowując go do przypieczętowania czynem zainfekowanych wartości.
Jockey napisał(a):
A w antypolskich firmach? Np. Tesco, Lidl itp. Można tam pracować?Firmy wyprowadzają kasę do innych Państw a pracownicy zarabiają grosze.
Oczywiście, że można, o ile prawo zezwala. I oczywiście można dopuścić, by Polska przestała istnieć wchłonięta przez obcy kapitał. Jednak to nierozsądne działanie w przypadku, gdy chcemy zachować nasze państwo.
Polska tonie w długach, a co robi ojciec rodziny, która tonie w długach? Daje obcym lepsze warunki pracy w swoim gospodarstwie, aniżeli swoim domownikom. Czy więc jego dom ostoi się, wykupi się z zadłużenia, czy raczej pójdzie "pod młotek"?
Daleki jestem od nazywania tych firm antypolskimi, one wykorzystują sytuację wedle norm gospodarczo ekonomicznych, skoro stworzono im takie warunki.To nasz rząd jest antypolski.

jotajota napisał(a):
Ja odradzam taki krok, chyba, że odczuwasz naciski najbliższych. A więc, jeśli naciska żona, lub rodzice, z którymi mieszkasz, idź tam i pracuj.
.
Jockey napisał(a):
Najlepiej weź go na utrzymanie
Dlaczego składasz mi taką propozycję? Czy jedność Polski zależy ode mnie? Dajcie mi taką władzę i swoją wolę jedności Polski, a załatwię Wam z Bożą pomocą świetlaną przyszłość. :)


Wt paź 27, 2015 7:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praca w antypolskich mediach
Mały Książę napisał(a):
Praca w mediach antypolskich jest zła.
To nie jest takie proste. Nasza TVP też jest antypolska. Patrz programy Lisa czy programy dezinformacyjne jak np. Wiadomości. A pracuje tam np. Pospieszalski robiąc bardzo dobre programy czy np. Ziemiec który wypowiada się pozytywnie o Bogu i Kosciele.
Mały Książę napisał(a):
Hipermarkety wyprowadzają z Polski ogromne zyski. Nie płacą podatku obrotowego (z tego co wiem).Dlatego Patryk Jaki mówił w Radiu Maryja o tym,że trzeba opodatkować hipermarkety.Niszczą one małe polskie sklepiki. Hipermarkety jednak nie produkują "przemysłu pogardy" wobec prawicy, jak np. Newsweek którego red.naczelnym jest Tomasz Lis.
To jest całkiem inny temat. Użyłem hipermarketów jako przykładu antypolskiej firmy. I nic więcej.
jotajota napisał(a):
Nie, jeśli nie uderza w jedność narodu, rodziny, wiary. Jeśli się opierać na prawie polskim, które dopuszcza tego rodzaju działalność, nie ma powodu do rozterek.
a wcześniej piszesz:
jotajota napisał(a):
Ja jednak dostrzegam podobieństwa.
Dom publiczny rozbija rodziny, zaś antypolskie media rozbijają jedność narodu.
Idąc w szczegóły, chodzi o to, że do burdelu idzie człowiek już zindoktrynowany i tam przypieczętowuje swoje oddalenie od wartości. Natomiast media antypolskie stają u pracy u podstaw, a więc urabiają sferę duchową człowieka, przygotowując go do przypieczętowania czynem zainfekowanych wartości.
Ja odradzam taki krok, chyba, że odczuwasz naciski najbliższych. A więc, jeśli naciska żona, lub rodzice, z którymi mieszkasz, idź tam i pracuj.
jotajota napisał(a):
Oczywiście, że można, o ile prawo zezwala.
To zdecyduj się. Można czy nie.
jotajota napisał(a):
Jednak to nierozsądne działanie w przypadku, gdy chcemy zachować nasze państwo.
A to całkiem inny temat. I mam nadzieję, że obecna władza wypełni swoją obietnicę i wyrówna szanse polskiego kapitału w Polsce i opodatkuje hipermarkety i banki. Ale to inny temat.
jotajota napisał(a):
Dlaczego składasz mi taką propozycję? Czy jedność Polski zależy ode mnie? Dajcie mi taką władzę i swoją wolę jedności Polski, a załatwię Wam z Bożą pomocą świetlaną przyszłość.
Skoro radzisz, żeby nie podejmował takiej pracy to kolejny krok to wziąć na utrzymanie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt paź 27, 2015 7:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lis 27, 2011 9:19 pm
Posty: 1549
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praca w antypolskich mediach
Jockey napisał(a):
jotajota napisał(a):
Nie, jeśli nie uderza w jedność narodu, rodziny, wiary. Jeśli się opierać na prawie polskim, które dopuszcza tego rodzaju działalność, nie ma powodu do rozterek.
a wcześniej piszesz:
jotajota napisał(a):
Ja jednak dostrzegam podobieństwa.
Dom publiczny rozbija rodziny, zaś antypolskie media rozbijają jedność narodu.
Idąc w szczegóły, chodzi o to, że do burdelu idzie człowiek już zindoktrynowany i tam przypieczętowuje swoje oddalenie od wartości. Natomiast media antypolskie stają u pracy u podstaw, a więc urabiają sferę duchową człowieka, przygotowując go do przypieczętowania czynem zainfekowanych wartości.
Ja odradzam taki krok, chyba, że odczuwasz naciski najbliższych. A więc, jeśli naciska żona, lub rodzice, z którymi mieszkasz, idź tam i pracuj.
jotajota napisał(a):
Oczywiście, że można, o ile prawo zezwala.
To zdecyduj się. Można czy nie.
Moralnie wolny jest człowiek chcący doprowadzić Polskę do ruiny i czyniący to. Natomiast człowiek, któremu jest droga ojczyzna, nie powinien tego robić ze względu na siebie. Dlatego zaznaczyłem, że może być naciskany przez bliskich, gdyż patriotyzm zaczyna się w rodzinie. Toteż słusznie jest, że taką pracę człowiek podejmuje z rozdartym sercem, przez wzgląd na tych, których kocha.
jotajota napisał(a):
Dlaczego składasz mi taką propozycję? Czy jedność Polski zależy ode mnie? Dajcie mi taką władzę i swoją wolę jedności Polski, a załatwię Wam z Bożą pomocą świetlaną przyszłość.
Jockey napisał(a):
Skoro radzisz, żeby nie podejmował takiej pracy to kolejny krok to wziąć na utrzymanie.

:) Polska nie jest moim prywatnym folwarkiem. Wola narodu ma u mnie wielkie poszanowanie i skoro dwaj, lub trzej, nie są zgromadzeni w "Imię Moje", tam i mnie nie ma. Natomiast wydaje mi się, że nie dość ufasz bożej opatrzności, radząc brać chleb z tego, co się nawinie niezależnie od konfliktu sumienia.


Wt paź 27, 2015 8:07 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:43 am
Posty: 341
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praca w antypolskich mediach
Już nie ma ogłoszenia mimo, że wczoraj widziałem data końcowa to 30.10.2015, więc teoretycznie po problemie.
Ciekawie piszecie.

_________________
Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie


Wt paź 27, 2015 10:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praca w antypolskich mediach
Mam w DK przyjaciela ,który zawsze dzielił się tym samym problemem.
Pracuje w Carlsbergu ,jestem odpowiedzialny za promocję piwa ,nie umiem tego pogodzić z sumieniem.Jest to przyczyną mojej wewnętrznej udręki.Po kilku miesiącach rzucił tą pracę ,wcześniej nie znajdując innej.Byłem pełen podziwu ,dla niego i jego ufności do Boga.Jest bowiem mężem i ojcem trojki dzieci.Po kilku miesiącach łapania byle jakich robót ,w końcu znaleźli pracę w drugiej części kraju w ośrodku wypoczynkowym w górach.I tak nieco nasz kontakt się zatarł.
The end.

Czy może jednak dodać jakąś refleksję?

Łatwo się w kupę wchodzi ,dużo trudniej z niej wyjść.
Jak nam sumienie coś cicho podszeptuje ,to warto go posłuchać.A od zła ,nawet jeśli ma tylko pozór ,trzymać się zdala.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Śr paź 28, 2015 10:02 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Praca w antypolskich mediach
Jozek napisał(a):
Pracuje w Carlsbergu ,jestem odpowiedzialny za promocję piwa ,nie umiem tego pogodzić z sumieniem.Jest to przyczyną mojej wewnętrznej udręki.Po kilku miesiącach rzucił tą pracę ,wcześniej nie znajdując innej.Byłem pełen podziwu ,dla niego i jego ufności do Boga
W takiej sytuacji też bym rzucił. Promocja alkoholu jest sprzeczna z chrześcijaństwem. Tak samo jak praca np. w Agencji Towarzyskiej. Ale jest wiele miejsc które nie są czarno-białe i do nich należą media. Wszystko zależy od rodzaju programu przy którym się pracuje. Są miejsca ewidentnie złe ale są też miejsca neutralne. Tak jak pisałem w TVP pracuje Ziemiec i Pospieszalski. Oni są w stanie pogodzić pracę w mediach (nawet tak stronniczych jak TVP) z wyznawanymi wartościami.
Jozek napisał(a):
Łatwo się w kupę wchodzi ,dużo trudniej z niej wyjść.
Jak nam sumienie coś cicho podszeptuje ,to warto go posłuchać.A od zła ,nawet jeśli ma tylko pozór ,trzymać się zdala.
Wszystko zależy czy sumienie jest dobrze ukształtowane. Czasami może być źle i albo bedzie nam wszystko wyrzucać jako złe albo niczego nie wyrzucać. Obie postawy są skrajne i ich nie polecam. Ja miałem zasadę składania dokumentów i modlenia się o to bądź wola Twoja. Robiłem wszystko, żeby dostać pracę a od Boga zależało czy ja dostanę.
Oczywiście były miejsca do których nie składałem nigdy.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz paź 29, 2015 12:04 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL