Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 11:23 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jak medytować? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N gru 29, 2013 4:20 pm
Posty: 22
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Jak medytować?
Za niedługo mam bierzmowanie. Kilka dni temu dostałam modlitewnik, w którym znalazłam wzmiankę i kilka sposobów medytacji. Wypróbowałam i bardzo mi się to spodobało. Odczuwałam bliskość Jezusa i pełne miłości spojrzenie. Trochę się zawiodłam, że tak mało jest w tej książeczce o medytacji...

Czy znacie jakieś sposoby medytacji? Punkty, według których się krąży myślami, które się rozważa?


Wt mar 11, 2014 1:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak medytować?
Najprościej, to wystarczy wziąć jeden werset z Pisma św. i wracać do niego myślami przez cały dzień. Medytacja to rozważanie.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Wt mar 11, 2014 2:55 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:26 pm
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak medytować?
Yooo
1.chyba chodzi ci o lectiodivina.
http://www.lectiodivina.pl/
tam tez beda materialy tez i opis jak to robic.
Jak by co moge poszukac wersji w MP3 instrukcji jak to wykonywac.

2.Jest jescze tzw Metoda Ignacjanska
http://tezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=423

Metoda jest o tyle ciekawa ze odrazu uczy rozeznawac Duchy :D

3.A ja stosuje podobna metode co Mentanoya.....
tylko se lekko podrasowałem.
Mianowicie mam podzielone na MP3 Nowy testament. I wgrany na taki maluski odtwarzacz. Dzieki czemu moge dany fragment odtwarzac wielokrotnie.


Dobrze podono robic notatki po medytacji.... ale ja bym polecal 3mac je gdzies w "chmurze" albo poprostu se tajnego bloga zalozyc ;) bo zeszysty gubia sie ... bez sensu z perspektywy czasu.

_________________
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku....Obrazek


Śr mar 12, 2014 1:08 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt paź 26, 2012 3:05 pm
Posty: 404
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak medytować?
Temat medytacji jest ciekawy. Dla mnie jest to proste rozmyślanie zastanawianie się nad różnymi sprawami, głównie nad Bogiem. Przybiera ono różne formy od medytacyjnych spacerów po lesie i górach po medytację klasyczną, czyli Ignacjańską. Ta druga ma dla mnie mocny wymiar w czasie rekolekcji zamkniętych, których odbyłem już sporo - 7. Na nich nauczyłem się medytować ale głównym celem tego było znalezienie Woli Bożej do mojego życia, i to jest cel medytacji "odnaleźć Wolę Bożą i ją realizować". Jednak św. Ignacy dodaje "szukać Boga we wszystkich rzeczach" a więc dostrzegać Boże działanie w świecie stworzonym a przede wszystkim w życiu ludzkim. No dobrze, ale jak to robić przez medytację ?. Zapraszam więc na "blog" poświęcony temu tematowi, który jest tutaj http://blogmilosci.artisteer.net/. Oprócz klasycznej medytacji Ignacjańskiej, są tam też pewne eseje o fizyczności w połączeniu z duchowością i będzie tego więcej, ale zastanowię się nad treścią. Co do samej metody Ignacjańskiej, to opis tego jest na innych stronach - znajdziesz w google "medytacja Ignacjańska", lub "ćwiczenia duchowne".


So mar 15, 2014 1:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak medytować?
Thomas Keating "Otwarty umysł, otwarte serce" książka poświęcona kontemplacji chrześcijańskiej / modlitwie głębi.

Autor wychodzi z założenia, że w modlitwie chodzi m.in. o otwarcie się na wolę Boga. Modlący się wycisza swoje ego, poprzez ignorowanie czy nie przywiązywanie się, nie rozważanie swoich myśli, robiąc niejako w umyśle i duszy miejsce na głos Boga. Jest bardzo ostrożny. Charyzmaty, zdolności parapsychologiczne, relaksacja, czy nawet odpoczynek w Duchu Świętym nie są celem modlitwy głębi. Wraz z postępem i wzrostem duchowym modlącego się ten ma im się nie poddawać stawiając na pierwszym miejscu koncentrację na poddaniu swojej woli, woli Boga.

Mnie osobiście taka modlitwa bardzo łatwo i szybko prowadzi do stanu głębokiej relaksacji, więc nie stosuję. Choć jestem ciekaw opinii na jej temat.


So mar 15, 2014 11:03 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL