Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 11:31 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 przypowiesc o swiniach 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:26 pm
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: przypowiesc o swiniach
http://www.nonpossumus.pl/ps/J/11.php
Cytuj:
Rzekł do niej Jezus: "Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. 26 Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?



mindmonkey napisał(a):
Bog tylko moze tym ludzia przygotowac miejsce w krolestwie niebieskim, oraz uczyc poprzez Jezusa jak sie tam dostac.


dokładnie.

ludzie wykrzywiają cały czas obraz Boga tak by mu ubliżać.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Richard_Dawkins
przykładowo Dawkinsowi obraz boga wpoili Anglikanie.
z tąd potem takie książki jak bóg urojony
http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3g_urojony
Cytuj:
bóg Starego Testamentu jest prawdopodobnie najmniej przyjazną postacią całej literatury pięknej: zazdrosny i dumny z tej zazdrości; małostkowy, niesprawiedliwy, nie znający przebaczenia pedant; roszczeniowy, krwiopijczy zwolennik czystek etnicznych; mizoginiczny, homofobiczny, rasistowski, mordujący dzieci, ludzi w ogóle, czy też synów w szczególności, zsyłający plagi, megalomański, sadomasochistyczny, kapryśnie manifestujący brak zrozumienia despota.(...) Atakowanie tak łatwego celu nie byłoby fair.


Przecież taka wizje sami pseudo chrześcijanie rozsiewają .
Bezemocjonalna istota zsylajaca choroby. Ja tez w takiego "boga Dawkinsa" nie wierze.

_________________
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku....Obrazek


Pt lut 21, 2014 1:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: przypowiesc o swiniach
mikalosz - Bóg w Trójcy Przenajświętszej to Absolut, tajemnica nieprzenikniona dla umysłu ludzkiego. Stworzył nas na Swoje podobieństwo a nie odwrotnie. Stąd przypisywanie mu typowo ludzkich cech i zachowań choć być może kuszące jest cokolwiek naiwne. I najwyraźniej służy głównie temu by następnie powiedzieć że się w Boga nie wierzy lub wierzy się w innego - takiego który przystaje do naszych wyobrażeń i oczekiwań.


Pt lut 21, 2014 2:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: przypowiesc o swiniach
mindmonkey napisał(a):
Tak ale w Bibli wyraznie pisze, ze smierc weszla na swiat za sprawka diabla a nie Boga.
W Biblii pisze także: Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla niego żyją ...czy to znaczy że Bóg nie jest Bogiem dla naszych bliskich(i nie tylko) zmarłych, tych, których nie ominął czas/dotknęło ich przemijanie(cielesna śmierć)...???
Cytuj:
Bog stworzyl nas na swoje podobienstwo czyli rowniez zycie wieczne.Jesli ludzie umieraja to diabel zbier swoje zniwo nie Bog, Bog tylko moze tym ludzia przygotowac miejsce w krolestwie niebieskim, oraz uczyc poprzez Jezusa jak sie tam dostac.
Mindmonkey...Jeśli ludzie cieleśnie umieraja, to ten akt kończy ich ziemskie uciekanie przed Bogiem i dusze ich wracają do domu Ojca(Boga)...diabel w tym akcie(śmierci) zbier swoje żniwo tylko i wyłącznie w takim przypadku, kiedy dusza ludzka zamknięta na Boga przez całe ziemskie życie w momencie śmierci(ostatecznego wyboru) pozostaje zamknięta na Miłosierdzie Boże...w każdym innym przypadku akt cielesnej śmierć uwalnia nieśmiertelną duszę od podatnego na podszepty diabeła rozumu(ciała)...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt lut 21, 2014 3:27 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:26 pm
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: przypowiesc o swiniach
bergamotka napisał(a):
mikalosz - Bóg w Trójcy Przenajświętszej to Absolut, tajemnica nieprzenikniona dla umysłu ludzkiego. Stworzył nas na Swoje podobieństwo a nie odwrotnie. Stąd przypisywanie mu typowo ludzkich cech i zachowań choć być może kuszące jest cokolwiek naiwne. I najwyraźniej służy głównie temu by następnie powiedzieć że się w Boga nie wierzy lub wierzy się w innego - takiego który przystaje do naszych wyobrażeń i oczekiwań.



Masz racje :) Znasz to może

Cytuj:
Ksiądz Anthony de Mello - Jezuita "Śpiew Ptaka"
ŻĄDŁO - Był raz święty, który posiadał dar mówienia językiem mrówek. Zbliżył się do takiej, która wyglądała na bardziej wykształconą, i zapytał: - Jaki jest Wszechmogący? Czy jest w czymś podobny do mrówek? Uczona mrówka odpowiedziała: - Wszechmogący? Absolutnie nie. My, mrówki, jak widzisz, mamy tylko jedno żądło. Ale Wszechmogący ma dwa. Scenka pod wpływem tej bajki: Kiedy zapytał ją, jakie jest niebo, uczona mrówka opowiedziała uroczyście: - Tam będziemy wszystkie jak On, każda z dwoma żądłami, chociaż mniejszymi. Istnieje ostry spór pomiędzy różnymi szkołami myśli religijnej na temat miejsca, w którym znajdzie się drugie żądło w niebiańskim ciele mrówki.


mega mi się podoba przesłanie tej "bajeczki" :lol:
Chyba autor był dobrym psychologiem :P

_________________
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku....Obrazek


Pt lut 21, 2014 3:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: przypowiesc o swiniach
Anthony de Mello jest hindusem psychologiem, jezuita wprawdzie pisze on o Bogu jednak widac tam korzennie buddyskie chociazby jego slynne Przebudzenie.Ja bym powiedziala, ze jest to przewodnik duchowy dla roznych sekt.Chociaz sama czytalam i wydawala mi sie ta ksiazka bardzo ciekawa.Spiew ptaka jest zbiorem historyjek tez swego czasu czytalam.Jednak bylo to w czasie odejscia od Boga naszego chrzescijanskiego a zafascynowaniem buddyzmem i new age.Jednak twierdze, ze autor jest bardzo dobry.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pt lut 21, 2014 4:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: przypowiesc o swiniach
mikalosz napisał(a):
Znasz to może (...)

Teraz już tak :)


Pt lut 21, 2014 4:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: przypowiesc o swiniach
Ja teraz chodze na rekolekcje odnowy i nauczylam sie na nich nie obwiniac Boga za smierc np bliskich, wczesniej uwazalam jak wiekszosc, ze to Bog usmierca i zabiera do siebie teraz wiem , ze moze nas od tej smierci wybawic rowniez duchowej a nawet bym powiedziala przedewszystkim duchowej.Jezus jest bezposrednio jego synem, a uwazam, ze nie tylko on jest stworzony na podobienstwo Boga co nie znaczy ze calosciowo taki sam jak on.Podobienstwo nie znaczy taki samy.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pt lut 21, 2014 4:46 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:26 pm
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: przypowiesc o swiniach
mindmonkey Odnowa ma dobre rekolekcje :)

Sam system czytania słowa Bożego i odnoszenia go bezpośrednio do siebie jest chyba najlepszym sposobem w jaki można czytać :)
Też masz co tygodniowe rozmowy jak wpływa słowo na twoje życie ?
Jak się zmienia podejście i sposób myślenia ?

http://www.youtube.com/watch?v=4doRTwzx6hU

POZdrowionka !!! :)
I udanych rekolekcji .

_________________
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku....Obrazek


Pt lut 21, 2014 4:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: przypowiesc o swiniach
Tzn mamy np jakis temat, ktory przerabiamy mamy prace domowa w postaci cytatow Bibli nad ktorymi mamy sie przez 15 minut w domu zastanawiac.Nie wiem szczerze czy sa omawiane gdyz bylam dopiero na pierwszym spotkaniu.A u Ciebie omawiacie ? Tez uczestniczysz w rekolekcjach? Jak mozesz napisz co one ci daly?

Ja bylam dopiero pierwszy raz a juz udalo mi sie poczuc przez krotki czas ducha swietego.Poza tym znow wierze w Jezusa.U mnie rekolekcje prowadzi grupa Siloe.Nie wiem wlasnie czy one wszedzie wygladaja tak samo.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pt lut 21, 2014 5:08 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:26 pm
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: przypowiesc o swini
Teraz raczej to pora neokatechumenat
Musze odrobic zalegkosci bo bibli nie przeczytalem w calości.

Odnowa mi dala czysto praktyczne rzeczy.
- wzmocnienie fundamentów , podstaw wiary
- mozliwosc swiadomego wyznania ze Jezus jest Panem ( tak zglebi serca)
- poznanie w pratyce jak sie toczy duchowa walke ( od ludzi ktorzy tez ja tocza )
- wiedze o praktycznym wykorzystaniu darów ducha
- poznanie zywych wierzacych naprawde ludzi ( nie tylko mówiacych) i czekajacych az skonczy sie msza in pojda na zupe :D
- moc jakie daje przebaczanie innym
- frajde jaka daje uwielbianie Boga i dziekczynienie mu

Znajdziesz tam wiele rzeczy.

_________________
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku....Obrazek


Pt lut 21, 2014 9:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: przypowiesc o swiniach
Dzieki ja byłam dopiero raz a juz udało mi sie poczuc ducha swietego,otworzyc na Jezusa oraz poczuc sie mocniejsza w wierze.Na poczatku podchodziłam sceptycznie tzn.nie wierzyłam,ze takie rekolekcje moga cookolwiek zmienic w moim zyciu.Dzieki za swiadectwo.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pt lut 21, 2014 10:21 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL