Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 2:25 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Modlitwa o uzdrowienie - gorzka refleksja 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 799
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Modlitwa o uzdrowienie - gorzka refleksja
Witajcie!
Byłem dzisiaj na modlitwie o uzdrowienie u mnie w parafii. Ostatnio zmienił się proboszcz i nowy był tzw funkcyjnym Oazy i to stąd. Było średnio:
Pozytywy:
1. Msza to nie byłą msza rozkładowa. Parafianie przychodzący na mszę rozkładową mają prawo do zachowania pewnych form. A tak: "chcącemu nie dzieje się krzywda".
Negatywy:
1. Jak ktoś chce e poskakać niech se idzie pograć w koszykówkę.
2. I czego tak się drze zespół przygrywający?
3. I kto lezie do kościoła z gitarą elektryczną? Świecki lezie czy ksiądz lezie? A mówili, żeby z elektryczną nie łazić... Demonstruje w ten sposób swoje lekceważenie.
4. Jak pisałem paru aktywistów się wydurnia a reszta wiernych (miejscowych) się gapi.
5. Adoracja Najświętszego Sakramentu ma ustalone formy godnego zachowania. Może by wartało je zastosować?

Naprawdę doceniam coraz bardziej zawodzenie moherowe, bo to to jest jakieś kwi pro kwo. Ciężko Pan Bóg doświadcza swój Kościół. Niechby spróbowali raz bez kicania itp exscesów.

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


N lis 17, 2013 11:30 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa o uzdrowienie - gorzka refleksja
Nie chcę Cię martwić, ale to jest jak zaraza, w parafii mojego Teścia (bywam dosyć często) zaczęło się od takich mszy jak opisujesz "poza rozkładem", ale z czasem normalne zostaly tylko te o poranku.


N lis 17, 2013 11:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa o uzdrowienie - gorzka refleksja
W mojej parafii już nie ma mszy tzw.Oazowej, nie ma śpiewów, krzyków,klaskań i tańców,są śpiewy i grania w Wielką Sobotę przy grobie Pańskim,chociaż powinni zniknąć.Każdy przychodząc wieczorem na adoracje ,chce się pomodlić w ciszy i zadumie,nie może tego zrobić ,bo są wrzaski.Zaczniesz się modlić a za chwilę nie wiesz co mówiłaś ,bo zaczynają się "ŚPIEWY"przy wtórze gitary.Tęskno mi do czasów, kiedy panie śpiewały piękne pieśni przy grobie Jezusa,kiedy odmawiały różaniec.Nawet przede mszą niedzielną, śpiewano różaniec,kobiety i kilku mężczyzn,było czego posłuchać.Nie wrócą już tamte śpiewy i tradycje, ginie to co było piękne i oddawało pełnie modlitwy.Tamte stare pieśni Serdeczna Matko jak chór zaśpiewał to ciarki człowiekowi po plecach przechodziły ,teraz jest to wszystko jakieś jałowe, bez wyrazu,bez melodii.Dawniej chór śpiewał co niedziela na mszy o dziesiątej,teraz chór śpiewa od wielkiego święta,a w niedziele śpiewa sam organista.Szkoda.


Pn lis 18, 2013 9:57 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa o uzdrowienie - gorzka refleksja
Tak, msza nie rozkładowa - cóż to jest?
Nie wiedziałem, że w niektórych parafiach jest rozkład, a nie porządek Mszy Św., ale widać jeszcze nie taki stary jestem skoro się dziwię.
Ja ze swoim ADHD lubię takie spotkania w Kościele (nie tylko Msze Święte), w których jest dużo spontaniczności, nie ma ugładzenia, można po swojemu przeżywać. Bardzo lubię też muzykę (może dlatego śpiewam w chórze), wszelką (nawet zawodzące starsze kobiety mi nie przeszkadzają) cichą i melancholijną, i taką zwykła jak na każdej Mszy Świętej, ale też i mocną, głośną - wszystko dobrze dopóki nie ma w słowach herezji (a często w starszych tekstach, aż bolą).
Zawsze można iść na inną Mszę, można nawet wybrać się do innego kościoła, ba można nawet pojechać do innego miasta (są ludzie, którzy potrafią w niedzielę pojechać 80 km, by być tam gdzie im odpowiada miejsce i styl).
Dziwi mnie narzekanie. Więc się cieszę bo jeszcze młody jestem.



Pozdrawiam


Pn lis 18, 2013 12:01 pm
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 799
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa o uzdrowienie - gorzka refleksja
Gitara? W Wielką Sobotę? No bez żartów.

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


Pn lis 18, 2013 3:19 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa o uzdrowienie - gorzka refleksja
A gdzie tu widzisz żart?
Nie napisała, kiedy w Wielką Sobotę, bo jak to jest po Liturgii Wigilii Paschalnej to ja nie widzę problemu, ani nawet żartów nie widzę. Choć mogę tylko powiedzieć, że tak nie powinno być, gdyż ta liturgia powinna się kończyć Procesją Rezurekcyjną. Najczęściej jest to tak, że Liturgia ta (długa, ale bardzo piękna) zacząć powinna się o zmroku, a zakończyć przed świtem właśnie procesją, więc już nie ma miejsca na adorację przy Grobie Pańskim.
Moim zdaniem mało prawdopodobne jest by gitary grały w Wielką Sobotę podczas dnia (chyba, że do podania dźwięków, a to i tak musi być zrobione bardzo cicho), ale może i tym się zdziwię.
U mnie nie grają nawet organy.




Pozdrawiam


Pn lis 18, 2013 4:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa o uzdrowienie - gorzka refleksja
JarStary w Wielką Sobotę u Ciebie w parafii ksiądz nie śpiewa ALLELUJA i nie graja organy,chyba pomyliłeś Wielki Piątek.U mnie się śpiewa i po mszy wieczorem, jeszcze idę na adoracje, wtedy grają na gitarach i śpiewają.Wracam około 23-ciej do domu.


Pn lis 18, 2013 5:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa o uzdrowienie - gorzka refleksja
tesia napisał(a):
Tęskno mi do czasów, kiedy panie śpiewały piękne pieśni przy grobie Jezusa,kiedy odmawiały różaniec.Nawet przede mszą niedzielną, śpiewano różaniec,kobiety i kilku mężczyzn,było czego posłuchać.Nie wrócą już tamte śpiewy i tradycje, ginie to co było piękne i oddawało pełnie modlitwy.Tamte stare pieśni Serdeczna Matko jak chór zaśpiewał to ciarki człowiekowi po plecach przechodziły ,teraz jest to wszystko jakieś jałowe, bez wyrazu,bez melodii.Dawniej chór śpiewał co niedziela na mszy o dziesiątej,teraz chór śpiewa od wielkiego święta,a w niedziele śpiewa sam organista.Szkoda.

Coś przegapiłam? Przespałam?
Ja również tęsknię za dawnymi czasami. Może nie cała ja, bo nie mam zapędów autodestrukcyjnych, ale jakaś cząstka. Taka mała jak ząb i dokuczliwa jak bolący ząb.


Pn lis 18, 2013 7:20 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 799
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa o uzdrowienie - gorzka refleksja
tesia napisał(a):
JarStary w Wielką Sobotę u Ciebie w parafii ksiądz nie śpiewa ALLELUJA i nie graja organy,chyba pomyliłeś Wielki Piątek.U mnie się śpiewa i po mszy wieczorem, jeszcze idę na adoracje, wtedy grają na gitarach i śpiewają.Wracam około 23-ciej do domu.
No to mogą śpiewać. Nawet jeśli rezurekcja jest rano.

Ale ja nie o tym. Gdzie jest wątek o pokazie mody w Kościele? Jest to bezprecedensowy akt profanacji, bo demonstruje otwartą pogardę kurii dla sfery sacrum.

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


Wt lis 19, 2013 6:15 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 6:55 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa o uzdrowienie - gorzka refleksja
Smok Eustachy napisał(a):
Naprawdę doceniam coraz bardziej zawodzenie moherowe, bo to to jest jakieś kwi pro kwo. Ciężko Pan Bóg doświadcza swój Kościół. Niechby spróbowali raz bez kicania itp exscesów.

Wielką przewagą śpiewu tradycyjnego nad różnymi śpiewami młodzieżowymi jest jego „niezużywalność”. Śpiew młodzieżowy w znacznym stopniu „jedzie” na emocjach, a żeby je stymulować tak, by nie wkradła się nuda, potrzebna jest duża zmienność repertuaru, nowe aranże itd. Natomiast śpiew tradycyjny ma w sobie coś z ducha chorału gregoriańskiego.

Jak chodzisz na Mszę młodzieżową, gdzie schola zapodaje „Święty, święty” ciągle na tę samą melodię, to po pół roku zaczynasz ziewać. Jak chodzisz na Mszę z chorałem gregoriańskim, to po kilku latach ze zdumieniem odkrywasz, że „Sanctus” co niedziela ma tę samą melodię, a tobie się to jeszcze nie przejadło.


Śr lis 20, 2013 11:34 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 799
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa o uzdrowienie - gorzka refleksja
Myśle, ze wątpię w Święty Święty Święty.

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


Cz lis 21, 2013 12:32 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 6:55 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa o uzdrowienie - gorzka refleksja
No, ja pamiętam takie parcie z moich lat działalności w różnych zespołach młodzieżowych. Jeśli nie oddolne, to odgórne (od samego zespołu). Zestaw części stałych wystarczał na 1 semestr.


Cz lis 21, 2013 9:43 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 799
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa o uzdrowienie - gorzka refleksja
Dziś była znowu. Okazało się, że w sumie bez kicania daje radę. I jest to krok w dobrym kierunku.

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


Pn sty 13, 2014 2:16 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa o uzdrowienie - gorzka refleksja
Smoku, nie pomyliłeś przez przypadek adresatów swoich żali? Powinieneś z tym iść do proboszcza, a nie pisać tutaj na forum.


Pn sty 13, 2014 10:23 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 799
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Modlitwa o uzdrowienie - gorzka refleksja
Yarpen Zirgin napisał(a):
Smoku, nie pomyliłeś przez przypadek adresatów swoich żali? Powinieneś z tym iść do proboszcza, a nie pisać tutaj na forum.

Proboszcz o tym wie.

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


Pn sty 13, 2014 4:50 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL