Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 4:44 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 "Msza Święta jest największym cudem świata"- Paul O'Sullivan 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 17, 2011 11:18 pm
Posty: 167
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post "Msza Święta jest największym cudem świata"- Paul O'Sullivan
"Człowiek, który w pełni uczestniczy we Mszy Świętej, jest największym bogaczem świata. Zostaje bowiem obdarowany samym Bogiem, Jezusem Chrystusem. Z miłości do nas stał się On człowiekiem, a potem, by być jeszcze bliżej, stał się dla nas pokarmem i każdego z nas pragnie karmić Sobą.

Wszyscy milionerzy są nędzarzami wobec tego, kto z wiarą uczestniczy we Mszy Świętej i świadomie przyjmuje Komunię Świętą."

Ks. Jerzy Stefański




Spodobał mi się bardzo ten cytat, potrafi mocno zmotywować! :)
Z Bogiem.


Cz lis 14, 2013 1:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Msza Święta jest największym cudem świata"- Paul O'Sull
A jeśli jakiś milioner też bierze udział z wiarą we mszy św? Chyba są na tym świecie ludzie z kasą tzw. bizmesmeni którzy z wiarą służą Bogu. Chyba można być bogatym i dobrym sługą bożym?


Cz lis 14, 2013 10:23 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr lis 13, 2013 8:47 pm
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Msza Święta jest największym cudem świata"- Paul O'Sull
joannabw napisał(a):
A jeśli jakiś milioner też bierze udział z wiarą we mszy św? Chyba są na tym świecie ludzie z kasą tzw. bizmesmeni którzy z wiarą służą Bogu. Chyba można być bogatym i dobrym sługą bożym?


Nie jest to łatwe jak pokazuje życie ale możliwe :) Co prawda sw Franciszek i Loyola mogli by mieć inne zdanie ;)


Cz lis 14, 2013 9:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Msza Święta jest największym cudem świata"- Paul O'Sull
Podnoszę wątek do góry, bo mało się mówi o wartości i znaczeniu Mszy św. Pewnie nikt tego nie ogarnia, bo to wielka tajemnica.
Dla mnie Msza św. jest bardzo ważna. Ale niestety nie umiem o niej się wypowiedzieć, bo zwyczajnie brakuje mi słów i staram Ją się odkrywać głębiej.

Abstrahując, to odnośnie tego:
Cytuj:
joannabw napisał(a):
A jeśli jakiś milioner też bierze udział z wiarą we mszy św? Chyba są na tym świecie ludzie z kasą tzw. bizmesmeni którzy z wiarą służą Bogu. Chyba można być bogatym i dobrym sługą bożym?


Mnie pod tym kątem intryguje ;) coś obok tego tematu medytując Słowo Boże:
Pan Jezus kiedyś powiedział: "Zaprawdę powiadam wam: Bogaty z trudnoscią wejdzie do Królestwa Niebieskiego. Jeszcze raz wam powiadam: łatwiej jest wielbłądowi przejsc przez ucho igielne niż bogatemu wejść do Królestwa Niebieskiego. Gdy uczniowe to usłyszeli, przerazili się bardzo i pytali: Któż więc może się zbawić?" Mt 19,21-25

To, że bogatemu trudno wejść do Nieba, to nawet i po ludzku zrozumiałe, bo "gdzie skarb twój, tam i serce twoje" ;) , ale zastanawiające dlaczego uczniowie, którzy się właściwie wyzbyli wszystkiego i wszystko dla Pana Jezusa opuścili tak bardzo się przerazili. :roll: Nie zastanowiło to kogoś z Was? Przecież oni nic nie posiadali, więc co ich przerażało, że też bali się, że mogą nie zostać zbawieni.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


So lis 30, 2013 10:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Msza Święta jest największym cudem świata"- Paul O'Sull
Archanioł24 napisał(a):
Spodobał mi się bardzo ten cytat, potrafi mocno zmotywować! :)
Z Bogiem.

Msza Święta to "Najpiękniejsza rzecz po tej stronie nieba" - tak o Mszy św. powiedział XIX-wieczny konwertyta o. Frederic Faber. "Mógłbym nieustannie uczestniczyć we Mszy i nie odczuwać zmęczenia"- twierdzi Bł. Kard. Newman. :)

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So lis 30, 2013 11:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Msza Święta jest największym cudem świata"- Paul O'Sull
Każda Msza święta, w której dobrze i pobożnie się uczestniczy, jest przyczyną cudownych działań w naszej duszy, obfitych łask duchowych i materialnych, których my sami nawet nie znamy. Dla osiągnięcia takiego celu nie marnuj bezowocnie twego skarbu, ale go wykorzystaj. Wyjdź z domu i uczestnicz we Mszy Świętej. Świat mógłby istnieć nawet bez słońca, ale nie może istnieć bez Mszy świętej.św. Ojciec Pio

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


So lis 30, 2013 11:45 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt paź 26, 2012 3:05 pm
Posty: 404
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Msza Święta jest największym cudem świata"- Paul O'Sull
Uczę się i odkrywam piękno mszy świętej. Jednak to odkrywanie bywa trudne, ponieważ przeważnie przeżywam na mszy św. różne trudne chwile. No ale zawsze jakoś trwam na niej, pomimo rozproszeń, które niekiedy przybierają formę ostrą. Oj cóż poradzę ?, rozproszenia były i będę i trzeba nauczyć się je "olewać", albo inaczej, te które są dobre - np. rozproszenia zmysłowe, typu "o jakie piękne słońce", wykorzystywać na większą chwałę Boga. Jednak pomimo wszystko dalej przeżywam pewne trudności na niej, a zwłaszcza w czasie przeistoczenia a głównie w czasie komunii św. To inna kwestia i jest o związane z moim wnętrzem, które bywa nieuporządkowane (zalega w nim grzech). Inna kwestia to częste uczestniczenie w eucharystii. Staram się uczestniczyć częściej, ale nie przesadzam, gdyż można przesadzić w drugą stronę - "chodzić codziennie z przyzwyczajenia". Msza święta nie należy do łatwych, pobożnych praktyk, ale trzeba się uczyć jej głębi i znaczenia. Teraz o czymś innym, ale mnie dosyć znacznie drażnią, pewne "udziwnienia na mszach", głównie przez charyzmatyków. No pewnie, że można ubogacać liturgię pięknym śpiewem, czy ktoś powiedział - "tańcem chrześcijańskim", ale już jakieś "pociągi, tupania, skakania" wydają mi się całkiem nie na miejscu. Ponadto uważam, że przesadzanie z odprawianiem liturgii na wolnym powietrzu i w jakiś halach, też może ją spłycać. Tego się właśnie obawiam - spłycania liturgii. Myślę, że trzeba coraz więcej uczyć się i odkrywać głębię tego co się dzieje w czasie mszy św. Ja staram się zwracać uwagę na wszystko, na każdy gest kapłana i słowo, bo w tym wszystko jest ważne. No ale nie każdy kapłan potrafi traktować to z głębią. No cóż ?, oj oni też mają swoje słabości i może być nią rutyna na mszy św. Trzeba się modlić za kapłanów, ooo, np. jak św. s. Faustyna - "O Panie daj nam kapłanów doświadczonych- amen".


N gru 01, 2013 12:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Msza Święta jest największym cudem świata"- Paul O'Sull
Podnosząc tak ważny wątek do góry, wklejam świetną stronę, którą odkryłam na temat Mszy św. Bardzo Wam polecam.

http://www.mateusz.pl/duchowosc/msza/msindex.htm

Miłej lektury.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Śr gru 11, 2013 2:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 06, 2011 9:22 am
Posty: 1809
Lokalizacja: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami...
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Msza Święta jest największym cudem świata"- Paul O'Sull
joannabw napisał(a):
A jeśli jakiś milioner też bierze udział z wiarą we mszy św? Chyba są na tym świecie ludzie z kasą tzw. bizmesmeni którzy z wiarą służą Bogu. Chyba można być bogatym i dobrym sługą bożym?


Myślę, że nie do końca o to chodziło autorowi...

Archanioł24 napisał(a):
"Człowiek, który w pełni uczestniczy we Mszy Świętej, jest największym bogaczem świata. Zostaje bowiem obdarowany samym Bogiem, Jezusem Chrystusem. Z miłości do nas stał się On człowiekiem, a potem, by być jeszcze bliżej, stał się dla nas pokarmem i każdego z nas pragnie karmić Sobą.

Wszyscy milionerzy są nędzarzami wobec tego, kto z wiarą uczestniczy we Mszy Świętej i świadomie przyjmuje Komunię Świętą."

Ks. Jerzy Stefański


Milionerzy są nędzarzami - bo wszelkie bogactwa tej ziemi są tylko śmieciami, pyłem i prochem .

Milionerzy w znaczeniu ludzi pokładających nadzieję w bogactwie. Można być bogatym i być świętym. Dzieje się to wtedy, gdy bogaty potrafi się dzielić i nie przywiązuje serca do tego co ma, tylko do Boga jako najdroższego Skarbu i Bogactwa.

Milionerzy wierzący potrafią patrzeć na wieczność, milionerzy niewierzący patrzą na konto bankowe...

_________________
"Przerzuć swą troskę na Pana, a On cię podtrzyma."


Śr gru 11, 2013 4:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Msza Święta jest największym cudem świata"- Paul O'Sull
W tym kontekście polecam gorąco NIESAMOWITĄ książkę Scotta Hahna:
http://www.edycja.pl/produkty/ksiazki/d ... o-na-ziemi

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr gru 11, 2013 7:30 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn paź 07, 2013 4:08 pm
Posty: 190
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Msza Święta jest największym cudem świata"- Paul O'Sull
Cytuj:
Człowiek, który w pełni uczestniczy we Mszy Świętej, jest największym bogaczem świata.
Cytuj:
Wszyscy milionerzy są nędzarzami wobec tego, kto z wiarą uczestniczy we Mszy Świętej i świadomie przyjmuje Komunię Świętą
Cytuj:
Najpiękniejsza rzecz po tej stronie nieba.
Cytuj:
Mógłbym nieustannie uczestniczyć we Mszy i nie odczuwać zmęczenia.
Cytuj:
Świat mógłby istnieć nawet bez słońca, ale nie może istnieć bez Mszy świętej.
To wzniosłe słowa. Ale czy ktoś z Was tak naprawdę czuje i przeżywa Mszę Świętą jakby była ona centrum naszego życia?? Pytanie zwłaszcza do mężczyzn. Kobiety mają często inną wrażliwość, odczuwacie chyba większe wyrzuty sumienia jeśli nie pojawicie się na Mszy Świętej, przemawiają do Was porównania Mszy do randki z ukochanym czy spotkania z oblubieńcem. Mnie takie ckliwe porównania mogą tylko zniechęcić.
Przyznaję, że dość często nudzę się podczas Mszy Św. Jeśli Msza pobudzać do czynienia dobra, do miłości, zbliża do Boga, to świetnie. Ale odnoszę wrażenie, że dla wielu osób Msza jest celem samym w sobie. Po prostu trzeba pójść, bo jest się do tego przyzwyczajonym, bo grzechem ciężkim jest opuszczenie Mszy niedzielnej, bo inaczej pojawią się wyrzuty sumienia. Mam nadzieję, że Wy tak nie czujecie. Ale jestem ciekaw Waszych szczerych odczuć i tego co Wam daje Msza święta, bo patetyczne cytaty zupełnie do mnie nie przemawiają.

misjonarz napisał(a):
Ponadto uważam, że przesadzanie z odprawianiem liturgii na wolnym powietrzu i w jakiś halach, też może ją spłycać. Tego się właśnie obawiam - spłycania liturgii. Myślę, że trzeba coraz więcej uczyć się i odkrywać głębię tego co się dzieje w czasie mszy św. Ja staram się zwracać uwagę na wszystko, na każdy gest kapłana i słowo, bo w tym wszystko jest ważne.
A ja myślę, że z Mszy świętej też można zrobić sobie złotego cielca, który tylko służy naszej pysze i spokojowi sumienia.
Jeśli Msza święta nie pobudza człowieka do dobra, do miłości, to co z tego, że będzie miała piękną oprawę. Uważam, że tutaj liczy się wspólnota, doświadczenie Boga i nie ma większego znaczenia czy Eucharystię będziemy przeżywali w kościele czy na powietrzu. Przywiązując zbytnią wagę do formy można się nią samą zachwycać i ekscytować. Ale czy taka fascynacje jest naprawdę o wiele więcej warta od fascynacji muzyką, górami lub innymi dziełami Bożymi?


Śr gru 11, 2013 8:14 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N wrz 08, 2013 6:41 pm
Posty: 751
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Msza Święta jest największym cudem świata"- Paul O'Sull
Metanoja napisał(a):
Pan Jezus kiedyś powiedział: "Zaprawdę powiadam wam: Bogaty z trudnoscią wejdzie do Królestwa Niebieskiego. Jeszcze raz wam powiadam: łatwiej jest wielbłądowi przejsc przez ucho igielne niż bogatemu wejść do Królestwa Niebieskiego. Gdy uczniowe to usłyszeli, przerazili się bardzo i pytali: Któż więc może się zbawić?" Mt 19,21-25

To, że bogatemu trudno wejść do Nieba, to nawet i po ludzku zrozumiałe, bo "gdzie skarb twój, tam i serce twoje" ;) , ale zastanawiające dlaczego uczniowie, którzy się właściwie wyzbyli wszystkiego i wszystko dla Pana Jezusa opuścili tak bardzo się przerazili. :roll: Nie zastanowiło to kogoś z Was? Przecież oni nic nie posiadali, więc co ich przerażało, że też bali się, że mogą nie zostać zbawieni.


Mnie to zastanawiało :wink: Chyba przerazili się, bo wiedzieli, że bogactwo jest względne - Polak zarabiający 1300 zł na miesiąc jest bogaczem wobec żebraka żyjącego z łaski przechodniów. Co oznacza, że nikt albo prawie nikt tak naprawdę nie może o sobie powiedzieć, że nie jest bogaczem i że nie korzysta z dobrodziejstw materialnych. W Afryce wiele rodzin żyje za dolara tygodniowo... Naprawdę jesteśmy bogaci. Stąd słuszne przerażenie uczniów Jezusa.


Śr gru 11, 2013 9:28 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 6:55 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Msza Święta jest największym cudem świata"- Paul O'Sull
kriz napisał(a):
Przyznaję, że dość często nudzę się podczas Mszy Św.

Chyba każdy ma takie okresy nudy podczas Mszy świętej. Wtedy, według ojca Badeniego, należy „przenudzić tę nudę” - czyli zaakceptować ją i nauczyć się odkrywać działanie Pana Boga w tej nudzie. Szukanie „inaczej odprawianych” mszy byłoby wówczas ucieczką od problemu, bo powtarzalność, niezmienność jest immanentną cechą każdego kultu. To my mamy dopasować się, dojrzeć do Mszy, a nie odwrotnie.


Śr gru 11, 2013 10:51 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Msza Święta jest największym cudem świata"- Paul O'Sull
Napisałam wcześniej ten post, przekopiowalam go tutaj.

'Przekorna rada o. Joachima.
Przenudzić nudę.
Pamiętam, że rok po święceniach kapłańskich zaczęła mnie nudzić msza święta. Ciągle to samo: 'Pan z wami', 'Pan z wami'. W końcu pomyślałem: albo zacznę zbierać znaczki, albo hodować króliki w klasztorze, ALBO...przenudzę tę nudę. I udało się!
Zanim wstąpiłem do zakonu bardzo byłem zafascynowany tym, ze można Pana Boga tu, na ziemi widzieć. Nie tak jak w niebie oczywiście, lecz inaczej. Jednak, żeby Pana Boga widzieć, to musimy przejść przez nudę tego świata. Musimy poddać się tej nudzie i czekać na światło. Jeśli człowiek cierpliwie poczeka na światło- co jest bardzo bolesne- to po pewnym czasie zaczyna je widzieć. Ale potem znowu przychodzi nuda, tylko nieco innego typu i znowu trzeba je przeczekać. Po takich etapach człowiek zaczyna głębiej widzieć niewidzialnego Boga. Myślę, że takie doświadczenie jest normalne u zakonnika, który nie ma żadnych zajęć, czasem tylko rozmawia z ludźmi.
Co takie widzenie Boga daje? Ja od kilku lat słabo widzę, Jestem po dwóch operacjach okulistycznych, ale potrafię doskonale zobaczyć co dzieje się w człowieku. Dawniej nie miałem tego. Widziałem tylko kobietę i mężczyznę. Teraz widzę człowieka jaki on jest. I myślę, że umiejętność patrzenia w głąb człowieka to skutek przejścia przez nudę. '


Śr gru 11, 2013 11:28 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn paź 07, 2013 4:08 pm
Posty: 190
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Msza Święta jest największym cudem świata"- Paul O'Sull
Cytuj:
Pamiętam, że rok po święceniach kapłańskich zaczęła mnie nudzić msza święta. Ciągle to samo: 'Pan z wami', 'Pan z wami'. W końcu pomyślałem: albo zacznę zbierać znaczki, albo hodować króliki w klasztorze, ALBO...przenudzę tę nudę.
Bardzo racjonalne podejście o. Joachima Badeniego. Też gdybym był księdzem lub zakonnikiem i w perspektywie miał uczestniczenie w dziesiątkach tysięcy godzin codziennych mszy, nie okazując swojego zniechęcenia nimi, to koniecznie chciałbym coś z tym zrobić.

Mniej więcej wiem czego mogę się spodziewać gdy o mszy mówią/piszą księża, zakonnicy, teolodzy. Ale mnie bardziej interesuje co Wy czujecie i jak Was zmienia msza (jeśli w ogóle).
O. Joachim też wspomina o tym, że gdy był młodym mężczyzną (a przed wstąpieniem do seminarium w wieku 31 lat) chodził przez lata twardo na msze choć nie bardzo wiedział po co. Chodził jednak na najkrótsze półgodzinne, bez kazań (gdy kiedyś trafiło się kazanie, wyszedł na papierosa), jego sympatia stawała gdzieś na początku kościoła, on na końcu. I ja czuję, że o. Joachim mówił szczerze o swoich doświadczeniach. Dla wielu, zwłaszcza mężczyzn, msza jest po prostu nudna i trudno doszukać się w niej bogactwa o których mówią cytowani powyżej. Ciekawy jestem jak Wy, też katolicy przeżywacie msze, jakie macie doświadczenia osobiste. Tylko szczerze, bez sztucznego patosu, cytatów innych i faryzeizmu.


Cz gru 12, 2013 11:59 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL