Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:13 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 103  Następna strona
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn mar 25, 2013 6:01 pm
Posty: 155
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Mwb moim zdaniem jak masz wątpliwości czy coś było grzechem to to po prostu wyznaj na spowiedzi, powiedz że nie wiesz czy to grzech ale miało miejsce coś takiego.


Pn lis 10, 2014 2:13 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt lis 14, 2014 3:57 pm
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Udział w Mszy sw. po alkoholu
Szczęść Boże! Mam pytanie. Czy można uczestniczyć we Mszy św. po spożyciu jednego kieliszka? Czy to duży grzech? Pozdrawiam


Pt lis 14, 2014 4:04 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Udział w Mszy sw. po alkoholu
bobute napisał(a):
Szczęść Boże! Mam pytanie. Czy można uczestniczyć we Mszy św. po spożyciu jednego kieliszka? Czy to duży grzech? Pozdrawiam


A musisz wypijać ten kieliszek przed mszą?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N lis 16, 2014 2:24 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 9:47 pm
Posty: 28
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Grzechy
Mam pytania odnośnie grzechów.
1. Czy grzechem jest:
- w wieku może szkoła podstawowa max poszłam z rodzicami i ciotka na koncert Chylińskiej (tylko ciotka lubi ONA). Wiem, że w ONA co drugie słowo to przekleństwo, lecz cieszyłam się. że wreszcie prawdziwy koncert a nie Jeżowskie itp
- uzdrowiciel (osoba zapłaciła za niego i musiałam w okresie gimnazjum iść parę razy)
- zjedzenie mięsa w piątek (zapomniałam się)
- zostawianie jedzenia (za dużo miałam na tależu), mówiiłam np. do mamy, że ja nie wyżucę bo to grzech jak mama chce może wyżuci
2. Praca
- moim autorytetem muzycznym jest Chopin (nie mam z powodu kasy drukarki w domu) druknęłam sobie jego foty w poprzedniej prcy (zwykły druk czarnobiły jakbym dokument dukowła) i tu pytanie czy musze je wyżucic?
- nieraz pytałam sie jakiejś osoby czy ma na zbyciu koszulkę/teczkę etc i ptzyniosła mi z pracy (zwykły pracownik a j wiedziałąm, że z prcy). czy muszę je wyżucić?


Pt lis 21, 2014 10:02 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn paź 07, 2013 4:08 pm
Posty: 190
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy
mirror, moim zdaniem możesz mieć raczej problem ze skrupulanctwem i braniem odpowiedzialności za swoje czyny.
Aby popełnić grzech trzeba być świadomym tego, że się źle robi.
Wyrzucanie rzeczy nikomu nie służy.

Powinnaś na spokojnie porozmawiać z jakimś księdzem o swoim podejściu do grzechów i życia. Jeśli uważasz coś za grzech, wyspowiadaj się i zapomnij, zamiast zawracać sobie głowę takimi pierdołami, jak powyżej. Szkoda życia.


Pt lis 21, 2014 10:34 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz sty 27, 2011 9:47 pm
Posty: 28
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy
Dziękuję tak zrobię.:)


Pt lis 21, 2014 10:50 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn wrz 10, 2012 10:51 pm
Posty: 27
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
jutro idę do spowiedzi Św:

1.czy jak przy kościele lub krzyżu nie przeżegnam się przy kimś przez wstyd czy to grzech ciężki?
2.byłem mały (podstawówka) gwizdnąłem ze stołu w sklepie fajki komuś nie pamiętam komu czy to grzech ciężki? niedawno sb o tym przypomniałem mam 22 lata
3.czy jak można przystąpić do komunii a się nie przystępuje to grzech?raz kiedyś się spowiadałem wyznałem grzechy i pod koniec spowiedzi kiedy już ksiądz mówił przypomniałem sb jeden grzech pokazywanie środkowego palca czy to ciężki grzech bo przez stres wtedy nie powiedziałem

4.Jak zapomniałem pokóty to co w takiej sytuacji zrobić? wydaje się ze była to 10 rózańca ale 100% pewności nie mam


Pt lis 21, 2014 7:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
barca97 napisał(a):
jutro idę do spowiedzi Św:

1.czy jak przy kościele lub krzyżu nie przeżegnam się przy kimś przez wstyd czy to grzech ciężki?
2.byłem mały (podstawówka) gwizdnąłem ze stołu w sklepie fajki komuś nie pamiętam komu czy to grzech ciężki? niedawno sb o tym przypomniałem mam 22 lata
3.czy jak można przystąpić do komunii a się nie przystępuje to grzech?raz kiedyś się spowiadałem wyznałem grzechy i pod koniec spowiedzi kiedy już ksiądz mówił przypomniałem sb jeden grzech pokazywanie środkowego palca czy to ciężki grzech bo przez stres wtedy nie powiedziałem

4.Jak zapomniałem pokóty to co w takiej sytuacji zrobić? wydaje się ze była to 10 rózańca ale 100% pewności nie mam


No litości.. Nie czas dorosnąć? 22 lata zobowiązują. W tym wieku ludziom zdarza się podejmować naprawdę odpowiedzialne decyzje, zakładają rodziny, idą do zakonów. Mając 20 lat, niejaki Aleksander Wielki rozpoczął panowanie i rozszerzanie swojego imperium..
Powinieneś się zastanawiać nad istotą rzeczy - czym jest grzech, co oznacza.
A to powyżej to wybacz.. ale to jakieś pierdoły.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt lis 21, 2014 7:57 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
MiraZ
Bardzo mądra wypowiedź. O to właśnie chodzi - w życiu jako takim chodzi o odpowiedzialność za życie, a nie zajmowanie się bzdetami. Wynajdywanie sobie tego że kiedyś tam coś zjedliśmy, albo nie zjedliśmy, pokazaliśmy taki czy siaki gest, powiedzieli coś tam, ale całkiem o tym zapomnieliśmy to szukanie sobie swego rodzaju alibi. Wyznamy te "straszne rzeczy", zostaniemy rozgrzeszeni z nich (co jest prawdą) i możemy się w tym momencie uważać za ludzi bez skazy, po prostu świętymi (co już nie jest niestety prawdą). Umykają nam za to istotniejsze rzeczy.

barca97
Jeśli widzisz tylko takie grzechy (albo "grzechy"), bo w sumie nie masz innych, to może daj sobie chwilkę na zastanowienie nad sobą, ale od drugiej strony? Nie to ile razy i kiedy dopuściłeś się występku, ale.. Czy zdarzyło Ci się nie zrobić czegoś dobrego, chociaż mogłeś? Że nie dostrzegłeś kogoś potrzebującego pomocy? Że za mało czytasz Biblii, za mało pogłębiasz swoją wiedzę religijną, za mało uczestniczysz w życiu Kościoła (jakieś rekolekcje, spotkania, pielgrzymki, modlitwa za innych itp), chociaż miałeś takie możliwości? Ten fragment z "możliwościami" jest istotny - nie możemy odpowiadać za rzeczy, na które nie mamy wpływu.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt lis 21, 2014 9:21 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N lis 16, 2014 6:07 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Kutno
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy to grzech?
Antyproton napisał(a):
Witam
Czy seks małżeński, oralny (gra wstępna) i z udziałem gadżetów erotycznych jest grzechem?

tak to grzech przeciwko czystosci.. Jesteś człowiekiem nie zwierzeciem.. seks oralny to grzech cięzki wypaczajacy dar stwórczy, wypaczający miłość.. jest to rodzaj egoizmu zaspokojenia swoich cielesnych rządz...

_________________
"Łaska Twoja, Panie, dosięga nieba,
a Twoja wierność samych obłoków"


So lis 22, 2014 8:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy to grzech?
Przemek85 napisał(a):
Antyproton napisał(a):
Witam
Czy seks małżeński, oralny (gra wstępna) i z udziałem gadżetów erotycznych jest grzechem?

tak to grzech przeciwko czystosci.. Jesteś człowiekiem nie zwierzeciem.. seks oralny to grzech cięzki wypaczajacy dar stwórczy, wypaczający miłość.. jest to rodzaj egoizmu zaspokojenia swoich cielesnych rządz...


Chyba trochę odleciałeś.. Mowa była o grze wstępnej.. Jako adwokat diabła się zapytam: czyje żądze zaspokajasz i w którym momencie???

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N lis 23, 2014 12:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 24, 2014 10:39 pm
Posty: 2321
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy to grzech?
ciach- dział dla katolików (merss)


N lis 23, 2014 1:02 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N lis 16, 2014 6:07 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Kutno
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy to grzech?
PeterW napisał(a):
Przemek85 napisał(a):
Antyproton napisał(a):
Witam
Czy seks małżeński, oralny (gra wstępna) i z udziałem gadżetów erotycznych jest grzechem?

tak to grzech przeciwko czystosci.. Jesteś człowiekiem nie zwierzeciem.. seks oralny to grzech cięzki wypaczajacy dar stwórczy, wypaczający miłość.. jest to rodzaj egoizmu zaspokojenia swoich cielesnych rządz...


Chyba trochę odleciałeś.. Mowa była o grze wstępnej.. Jako adwokat diabła się zapytam: czyje żądze zaspokajasz i w którym momencie???

Zapytaj sie ksiedza wkonfesionale czy seks oralny to nie grzech to Ci odpowie :) Pozdrawiam

_________________
"Łaska Twoja, Panie, dosięga nieba,
a Twoja wierność samych obłoków"


N lis 23, 2014 8:27 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy to grzech?
Przemek85 napisał(a):
Zapytaj sie ksiedza wkonfesionale czy seks oralny to nie grzech to Ci odpowie :) Pozdrawiam


Hm.. No.. Acha.. A możesz pokazać palcem ten hm.. egoizm?
Bo oczywiście cały czas mówimy o grze wstępnej, pomiędzy małżonkami?


http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /378747722

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N lis 23, 2014 11:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N gru 15, 2013 8:09 am
Posty: 333
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Wszystko z czym macie wątpliwość jest grzechem. Hehe..No tak nie powinienem się śmiać.
Jak zastanawiasz się czy to był cięzki grzech? To tak - to był ciężki grzech.
Jak masz wyrzuty sumienia, to był grzech.
Jak zapomniałeś a potem se przypomniałeś i roztrząsasz to, to masz grzech.
Wszystko jest grzechem co ma pozór z waszej strony wątpliwości.


Pn lis 24, 2014 9:01 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 103  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL