Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:18 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 103  Następna strona
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz cze 12, 2014 3:25 pm
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Super, dzięki. Nadal brak odpowiedzi na postawione pytanie :-). Trudno, znowu się zbłaźnię w konfesjonale.


So cze 14, 2014 12:30 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:04 pm
Posty: 104
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Antyproton napisał(a):
Est, cytując klasykę polskiej literatury odpowiem "Co dla jednych jest podłogą, to dla innych jest sufitem", ja do sufitu nie dosięgam.

Znaczy żeś jeszcze okrsu dojrzewania nie zakończył?
Jeżeli masz stracha przed zwykłą rozmową to jak zapewnisz bezpieczeństwo rodzinie?

Może warto dorosnąć do sufitu a dopiero brać się za czynności mające na celu wydanie potomstwa?

Może ostro Ci napisałem, uwierz że z dobrego serca...

_________________
Próżne dociekania zostaw mędrcom tego świata. Ja cię zawsze chce wiedzieć małym dzieckiem.
Dzienniczek s.Faustyny


So cze 14, 2014 12:55 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz cze 12, 2014 3:25 pm
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Skoro pytasz to przekroczyłem 40-ke, i nic na to nie poradzę że nadal odczuwam wstyd kiedy mam mówić o sprawach intymnych.

Co do Knotz'a to znalazłem coś takiego:
Jeżeli małżonkowie chcą współżyć seksualnie, to każda pieszczota jest dopuszczalna, ale zgodna z anatomią i fizjologią. Wszelkie stymulacje, które pomagają przeżyć satysfakcję seksualną, są wartościowe.

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/37 ... ,t,sa.html


So cze 14, 2014 1:06 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:04 pm
Posty: 104
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Antyproton napisał(a):
Skoro pytasz to przekroczyłem 40-ke, i nic na to nie poradzę że nadal odczuwam wstyd kiedy mam mówić o sprawach intymnych.

W takim razie przepraszam, wziąłem Cię za znacznie młodszego.

Może warto zaprzyjaźnić się najpierw z jakimś duchownym, najlepiej zakonnikiem i pogadać.
W internecie takich odpowiedzi nie znajdziesz, są niuanse które w rozmowie wyjdą...

Czy oboje chcecie urozmaicać pożycie czy jedno chce a drugie opór czuje?
Po cóż dowód że zabawki są legalne?

_________________
Próżne dociekania zostaw mędrcom tego świata. Ja cię zawsze chce wiedzieć małym dzieckiem.
Dzienniczek s.Faustyny


So cze 14, 2014 1:44 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz cze 12, 2014 3:25 pm
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Kocham żonę a ona mnie, nigdy się do niczego nie zmuszaliśmy, zwłaszcza w seksie. Przygoda z gadżetem była jednorazowa i kilkusekundowa bo moje kochanie stwierdziło że to "nie to" :-) i "zabawka" poszła w zapomnienie. Sprawa miała miejsce ponad rok temu i ostatnio sobie o niej przypominałem podczas robienia porządków-znalazła się :-) Powstało we mnie pytanie czy to był jednak grzech czy nie? W końcu przyjmujemy oboje Eucharystie, spowiadamy się mniej więcej co miesiąc, ale o tym nie wspomniałem ani razu.
Jeżeli to był grzech to popełniam jeszcze większy przystępując do komunii :-(


So cze 14, 2014 2:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Antyproton napisał(a):
Jeżeli to był grzech to popełniam jeszcze większy przystępując do komunii :-(

Grzech musi być popełniony świadomie, inaczej nim nie jest. :)


So cze 14, 2014 2:52 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Jeśli gadżet się nie sprawdził, spal go i nie zawracaj innym tym głowy. Jest to najlepszy sposób by nie wracały niepotrzebnie niemiłe wspomnienia. Jeśli go zachowałeś, udowodniłeś sobie że pomimo że się nie sprawdził, to miałeś nadzieję go jeszcze raz użyć. Widzisz więc w sobie niekonsekwencję. Być może zagrałem na drażliwej strunie, bo nikt nie lubi swojej niekonsekwencji, czy też innych, wybacz jednak bo to z dobrego serca. Ksiądz w konfesjonale też powinien to zalecić, bo jak sam napisałeś problem powstał teraz po latach, jak odnalazłeś ten gadżet. I nie chomikuj już niczego co się nie sprawdza.


So cze 14, 2014 5:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 12:25 pm
Posty: 1704
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Cytuj:
W końcu przyjmujemy oboje Eucharystie, spowiadamy się mniej więcej co miesiąc, ale o tym nie wspomniałem ani razu.
Jeżeli to był grzech to popełniam jeszcze większy przystępując do komunii

Przy najbliższej spowiedzi zwyczajnie powiedz o tym, bo chyba inaczej nie odzyskasz spokoju sumienia :)

_________________
" Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią." Mt 5, 7


So cze 14, 2014 9:00 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz cze 12, 2014 3:25 pm
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Wszystkim dziękuje za wypowiedzi. Na stronie www.szansaspotkania.pl jest formularz przez który można zadawać nurtujące nas pytania. Polecam.


N cze 15, 2014 11:13 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn wrz 10, 2012 10:51 pm
Posty: 27
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
ja kiedyś miałem taką historię że była msza za moją koleżankę ja mogłem wtedy iść do komunii a nie poszedłem bo nikt z innych kolegów nie szedł (nie wiem czemu to zrobiłem)
i ja o tym zapomniałem i przez ostatnii czas tak rozmyślałem czy to grzech ciężki czy lekki i czy w ogóle to jest grzech
naa spowiedzi nie powiedziałęm tego jako grzech ale moim zdaniem chyba to jest grzechem i w końcu na następnej się wyspowiadałem z tego grzechu ale nie wiem czy przez to na tej wcześniejszej nie popełniłęm grzechu zatajenia??
pomoże ktoś?
a i jeszcze jedno kiedyś pracowałem na nockę w wielki piątek i to było już po północy czyli wielka sobota i zapomniałęm wtedy że to był wielki pt lub sobota i zjadełem 2 kawałki mięsa czy to też jest grzechem?
proszę o pomoc i cierpliwie czekam na odp. pozdro. ;) :)


Śr cze 18, 2014 8:52 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So kwi 21, 2012 9:05 pm
Posty: 208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
barca97 napisał(a):
ja kiedyś miałem taką historię że była msza za moją koleżankę ja mogłem wtedy iść do komunii a nie poszedłem bo nikt z innych kolegów nie szedł (nie wiem czemu to zrobiłem)
i ja o tym zapomniałem i przez ostatnii czas tak rozmyślałem czy to grzech ciężki czy lekki i czy w ogóle to jest grzech
naa spowiedzi nie powiedziałęm tego jako grzech ale moim zdaniem chyba to jest grzechem i w końcu na następnej się wyspowiadałem z tego grzechu ale nie wiem czy przez to na tej wcześniejszej nie popełniłęm grzechu zatajenia??
pomoże ktoś?

Nic mi nie wiadomo, żeby to było grzechem. Sam nie zawsze chodzę do komunii, kiedy jestem na mszy i mogę.

barca97 napisał(a):
a i jeszcze jedno kiedyś pracowałem na nockę w wielki piątek i to było już po północy czyli wielka sobota i zapomniałęm wtedy że to był wielki pt lub sobota i zjadełem 2 kawałki mięsa czy to też jest grzechem?
proszę o pomoc i cierpliwie czekam na odp. pozdro. ;) :)

Jeśli naprawdę po północy, to zdaje się, że to nie grzech. Według Kodeksu Prawa Kanonicznego "Dzień w prawie oznacza stały czasokres obejmujący 24 kolejno liczone godziny i zaczyna się od północy, chyba że inaczej wyraźnie zastrzeżono". W Wielką Sobotę post ani wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych już nie obowiązują.


Śr cze 18, 2014 11:16 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 6:55 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
BartekChom napisał(a):
Sam nie zawsze chodzę do komunii, kiedy jestem na mszy i mogę.

A co stoi na przeszkodzie?


Cz cze 19, 2014 11:58 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So kwi 21, 2012 9:05 pm
Posty: 208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Na przykład po tym jak zgrzeszę czasem wolę jeszcze poczekać po spowiedzi.


Cz cze 19, 2014 1:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 04, 2013 6:06 pm
Posty: 1243
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Można używać gadżetów aby był wytrysk w pochwie,trzeba doprowadzic kobiete do orgazmu,a nie tak dawno słyszałam,że orgazm to grzech,oj już mam mętlik w głowie.Każdy z małżonków jak chce tak powinien współżyć,to tylko ich sprawa i nikt nie powinien im mówić jak maja to robić,bo to są dwoje dorosłych ludzi, ktorzy zawarli związek małżeński i założyli rodzinę..


So cze 21, 2014 9:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
A ja mam pytanie jesli ktos sie niedawno spowiadal i strasznie go gryzie sumienie po spowiedzi czy taka reakcja jest normalna czy moze znaczy, ze spowiedz byla np.zla.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


N cze 22, 2014 1:41 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1545 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 103  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL