Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:24 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1545 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 103  Następna strona
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So lut 25, 2012 1:08 pm
Posty: 21
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Pytania o grzech
Czy grzechem ciężkim jest powiedzenie bratu np. "jesteś głupi", "ty durniu", "idioto" ale było to w przypływie złości, a naprawdę się tak o nim nie myśli? i czy uderzenie młodszego brata to grzech? Albo mówienie "O Boże", "Jezus Maria" itp. ale nie specjalnie, tylko po prostu się to "wymknęło".


So wrz 28, 2013 2:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Masz w domu książeczkę do nabożeństwa? Tam jest rachunek sumienia dla dzieci. W necie też masz od... w każdym razie sporo rachunków sumienia.
Poza tym najprostszym miernikiem jest powiedzenie: nie rób drugiemu co tobie niemiłe.


So wrz 28, 2013 4:52 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz cze 12, 2014 3:25 pm
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post czy to grzech?
Witam
Czy seks małżeński, oralny (gra wstępna) i z udziałem gadżetów erotycznych jest grzechem?


Cz cze 12, 2014 3:32 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn paź 07, 2013 4:08 pm
Posty: 190
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy to grzech?
Antyproton napisał(a):
Witam
Czy seks małżeński, oralny (gra wstępna) i z udziałem gadżetów erotycznych jest grzechem?
Wg nauczania Kościoła, jeśli kończy się pełnym stosunkiem seksualnym, nie jest grzechem. To małżonków sprawa i wspólna decyzja jak chcą i lubią się rozgrzewać.


Cz cze 12, 2014 3:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 12:25 pm
Posty: 1704
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Cytuj:
Czy seks małżeński, oralny (gra wstępna) i z udziałem gadżetów erotycznych jest grzechem?

Pytania o grzech to do konfesjonału, ale tak moja refleksja.... Kochani zakochani, czy Wy już naprawdę sobie nie wystarczacie??? Potrzebne Wam są gadżety w łóżku??? Bo w programie "dobranocki" takie zachwalali? A może w "talk szopie"? A precz z nimi! Macie siebie nawzajem i więcej już mieć nie można!!!!!

_________________
" Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią." Mt 5, 7


Cz cze 12, 2014 4:21 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz cze 12, 2014 3:25 pm
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Ok do konfesjonału.. ale jakoś tak głupio księdzu szeptać do ucha: Czy to grzech kochać się z nakładka na penisa-tak z ciekawości? Skoro może się okazać że nie, o ile można Wam ufać (bez urazy) :-).


Cz cze 12, 2014 6:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Ważne jest nastawienie. Bowiem oprócz wyraźnych norm "technicznych" (wytrysk w pochwie itd) jest norma ogólna - seks małżeński, jako święty akt przymierza małżeńskiego, nie pozwala na traktowanie współmałżonka przedmiotowo. To musi być spotkanie dwojga ludzi, a nie tylko wyładowanie się "przy użyciu współmałżonka".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz cze 12, 2014 8:08 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz cze 12, 2014 3:25 pm
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Czyli według tego co napisałeś Barney, używanie gadżetów dla zaspokojenia potrzeb małżonki (za jej zgodą i jak pisałem wyżej z czystej ciekawości) a nie jej wykorzystywanie do zaspokojenia własnych nie jest grzechem. Rozumiem że to oficjalne stanowisko KK i temat można uznać za zamknięty?

P.S.
podziękowania dla użytkowniczka kriz za konkretną odpowiedź.


Pt cze 13, 2014 4:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Jeśli takie pytanie w formie wątpliwości ,zrodziło się w Twoim sercu tzn. ,że sumienie coś Ci już wyrzuca i delikatnie podpowiada siejąc niepokój.
Używasz dosyć powszechnej dzisiaj terminologii "zaspokajanie potrzeb seksualnych". Myślenie w taki sposób, kłoci się z Twoją wewnętrzną wrażliwością. Twój rozum jest w innym miejscu ,niż Twoje serce i nijak te dwa nie mogą dojść do porozumienia.Sztuką jest decyzja - czym się w życiu kierować.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pt cze 13, 2014 6:49 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz cze 12, 2014 3:25 pm
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Jozek, ale to nie jest odpowiedz na pytanie. Bo widzisz, stojąc o 3 nad ranem na pustym skrzyżowaniu na czerwonym świetle rozsądek podpowiada "idź jest bezpiecznie, nie narażasz siebie i innych" a sumienie "no ale łamiesz przepisy-masz grzech". I co ,mam o tym mówić w konfesjonale? Jak widzisz granica jest cienka i rozmazana według twojej koncepcji co podpowiada sumienie a co faktycznie jest grzechem.


Pt cze 13, 2014 7:35 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:04 pm
Posty: 104
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Moim zdaniem jeżeli pożycie małżeńskie jest wzajemnym oddawaniem siebie nie może być mowy o grzechu.
Problem zaczyna się kiedy jedna ze stron jest nakłaniana do nieakceptowanej przez siebie formy współżycia.

_________________
Próżne dociekania zostaw mędrcom tego świata. Ja cię zawsze chce wiedzieć małym dzieckiem.
Dzienniczek s.Faustyny


Pt cze 13, 2014 7:48 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz cze 12, 2014 3:25 pm
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
To może inaczej. Czy ktoś zna portal lub bloga na którym można zadać pytanie spowiednikowi nie narażając się na stres?


So cze 14, 2014 3:43 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 12, 2014 10:04 pm
Posty: 104
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Chłopie!
Seks z zabawkami Ci się marzy a nie masz odwagi o tym pogadać ze spowiednikiem?
Internet? Może i sex przez internet, zawsze mniejszy wstyd jak coś nie wyjdzie.

Zasuwaj śmiało do kapłana i zachowuj się jak na faceta przystało.

Powodzenia :)

_________________
Próżne dociekania zostaw mędrcom tego świata. Ja cię zawsze chce wiedzieć małym dzieckiem.
Dzienniczek s.Faustyny


So cze 14, 2014 11:19 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz cze 12, 2014 3:25 pm
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Est, cytując klasykę polskiej literatury odpowiem "Co dla jednych jest podłogą, to dla innych jest sufitem", ja do sufitu nie dosięgam.


So cze 14, 2014 11:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
Antyproton napisał(a):
Czyli według tego co napisałeś Barney, używanie gadżetów dla zaspokojenia potrzeb małżonki (za jej zgodą i jak pisałem wyżej z czystej ciekawości) a nie jej wykorzystywanie do zaspokojenia własnych nie jest grzechem.
Cytuj:
Rozumiem że to oficjalne stanowisko KK i temat można uznać za zamknięty?
Wiesz, nie mam uprawnień do autoryzacji rozstrzygnięć jako "Kościół" - Magisterium to ja nie jestem :)

Co do "potrzeb" to dwie sprawy:
  • określenie to niezbyt pasuje do całości (choć oczywiście i "potrzeby" są ważne, ale bardziej chodziło mi o bliskość, więź. Generalnie dobre jest to co ową więź wzmacnia)
  • nie lekceważmy potrzeb czy pragnień tylko dlatego że są "nasze". Nasze też są ważne. Akt małżeński ma to do siebie, że zaspokajamy potrzeby obu osób, i to w pewnym sensie jako "jednego ciała"

Jeszcze co do potrzeb.Katolicka etyka pozostawia wiele do rozeznania małżonków - i czasem idzie tak daleko że nas zadziwia. Na przykład w pierwszym momencie zadziwiło mnie, że tak mocno doceniane sa potrzeby kobiet. Wiadomo że nie zawsze kobiety osiągają orgazm, a mężczyźni -praktycznie zawsze. Dlatego nie ma nic złego w tym, jeżeli po stosunku (ale w bezpośredniej z nim łączności), w razie gdy kobieta nie została zaspokojona, zostanie zastymulowana przez niego pieszczotami.
(Byle by tylko ten sposób nie stał się oczekiwany i standardowy - to jest wyjście awaryjne)

Polecam książki i kazania o.Knotza.
Cytuj:
Est, cytując klasykę polskiej literatury odpowiem "Co dla jednych jest podłogą, to dla innych jest sufitem", ja do sufitu nie dosięgam.
A warto. Serio.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So cze 14, 2014 11:57 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1545 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 103  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL