Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 8:23 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Sobór Watykański II 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sobór Watykański II
Tak więc Żydzi nadal oczekują mesjasza zwycięzcy, duchowe zwycięstwo Jezusa nad śmiercią wieczną jest ideą (prawdą) obcą dla nich. Oni chcą znaku widzialnego, materialistycznego.
Materialistyczne królestwo Boże(?) wg koncepcji żydowskiej dla chrześcijanina będzie królestwem Antychrysta, dowiadujemy się tego czytając Pismo Św. w odniesieniu do czasów ostatecznych.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Pt sie 23, 2013 2:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sobór Watykański II
Zaintrygował mnie artykuł na pierwszej stronie Katolika, dotyczący przyjmowania Hostii na rękę. Autor jest rozczarowany postawą większości duchowieństwa w Polsce, która to większość nie spieszy się z takimi innowacjami. Zastanawia mnie skąd ten pęd? Po co?

Jeżeli kapłan miałby być rzetelny i poczekać aż komunikujący spożyje Hostię (aby uniknąć wykorzystania jej w innym celu,np. profanacji), ile czasu musiałoby trwać komunikowanie?

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


So wrz 14, 2013 4:57 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt mar 12, 2013 6:55 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sobór Watykański II
Ewa Agnieszka napisał(a):
Zaintrygował mnie artykuł na pierwszej stronie Katolika, dotyczący przyjmowania Hostii na rękę. Autor jest rozczarowany postawą większości duchowieństwa w Polsce, która to większość nie spieszy się z takimi innowacjami. Zastanawia mnie skąd ten pęd? Po co?

Mnie to dziwi tym bardziej, że reformy posoborowe miały przecież skończyć z prywatnymi praktykami pobożnościowymi podczas Mszy świętej (jeden odmawia Różaniec, drugi akty strzeliste, trzeci czyta mszalik). A tu nagle wprowadza się, jako opcję, nową (choć częściowo uzasadnioną starożytnymi świadectwami) indywidualną praktykę pobożnościową. Już nie modlimy się wspólnie, bo jedni od razu przyjmują Ciało Pańskie, inni chcą sobie przez chwilę poadorować Pana Jezusa leżącego na ich dłoni.

Podlinkuję, żeby nie uciekło:
http://www.katolik.pl/cialo--cialo-,23674,416,cz.html


So wrz 14, 2013 5:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sobór Watykański II
Robur, czy Ty naprawdę chciałeś, by dokumenty Soboru Watykańskiego II odczytywane były w kluczu Deklaracji o Wolności Religijnej?
Czy da się jednocześnie wspierać dążenia byłego papieża Benedykta XVI (takie odniosłam wrażenie, że Ty je wspierałeś) oraz wspierać "ruch wolnościowy" wewnątrz samego Kościoła Katolickiego?

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Pt lut 07, 2014 4:40 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL