Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 1:38 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Rekolekcje Ignacjańskie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Rekolekcje Ignacjańskie
Zastanawiam się nad rekolekcjami ignacjańskimi.
Po pierwsze: rozeznawanie duchów; u mnie często zdarza się że pójdę za czymś, co po zastanowieniu potem okazuje się że to nie był pomysł Boga, ale być może szatana a w najlepszym razie mój własny.
Po drugie: bardzo wspominam rekolekcje zupełne innego typu: kurs Filipa, który miałem 24 lata temu; chciałoby się znowu jakiś rekolekcji , choć zdaję sobie sprawę że nie będzie to to samo. Trudno mnie nazwać rekolekcyjnym łasuchem, skoro byłyby to drugie rekolekcje, a tak miałem tylko jedne w życiu.
Jestem mało mobilny, więc pasuje tylko Warszawa, mieszkam w Grójcu.
Czytałem przed chwilą o rekolekcjach o nazwie Fundament:
Cytuj:
Na Fundament zapraszamy osoby, które po raz pierwszy chcą uczestniczyć w rekolekcjach ignacjańskich.

Czy ktoś był, jakieś rady?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr maja 31, 2023 2:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rekolekcje Ignacjańskie
Byłam kiedyś, tuż po nawróceniu i dobrze wspominam. Nie pamietam już szczegółów ale w Częstochowie - wybrałam jeden z adresów które dał mi spowiednik. Dużo mi uporządkowały i jakoś mnie umocniły. Po sąsiedzku miałam kaplicę z Najświętszym Sakramentem i to tez było dla mnie przeżycie. Ale prawda jest raczej ze należy być względnie stabilnym emocjonalnie. Ktoś z obecnych na nich miał jakiś kryzys - jego płacz było chyba słychać na całym piętrze jeśli nie budynku. Potem chciałam iść na pierwszy tydzień ale mi nie wyszło. Że niby nie miałam jak ale może to było lenistwo po prostu, a potem miałam różne kryzysy i raczej szukałam rozproszeń niż ciszy. Ale czytając twój post zakiełkowała w mnie myśl ze może też…


Śr maja 31, 2023 7:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rekolekcje Ignacjańskie
Jak będę miał urlop to mam do wyboru albo rekolekcje albo spotkanie z wartościową kobietą, z którą znamy się od miesięcy, ale tylko na odległość.
Jeśli bym jej powiedział że jak będę miał wolne to wybieram się na rekolekcje, to może mieć żal do mnie i co więcej do wiary, bo może poczuć że wybieram praktyki religijne zamiast spotkania z nią.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N cze 04, 2023 4:23 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL