Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:42 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Warte przeczytania i pytania 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Warte przeczytania i pytania
Zlepek pytań i link, więc taki dział a nie inny.

Tutaj bardzo fajnie napisany artykuł o spowiedzi i grzechu. Zachęcam do lektury, daje do myślenia i jest napisany w lekki sposób.
https://dominikanie.pl/2014/01/spor-o-g ... -spowiedz/

Pytanie 1: Kiedyś znalazłem taką stronkę, gdzie wpisywało się hasło i wyskakiwaly wszystkie wersety z Biblii z tym hasłem. Czy ktoś ma może link do tej strony? Bo ciekawi mnie sprawa flirtu itp, a wolę jasno pokazane w Biblii niż interpretacje interpretacji w internecie od kogoś, komu się coś "wydaje" lub "tak to czuje".

Pytanie 2: Chcecie osobiście aby WSZYSCY ludzie byli zbawieni? Zarówno pani spod 7 jak i Hitler?

Pytanie 3: Macie takie poczucie, że np protestanci są od nas jakoś "gorsi"? To abstrakcja, bo nie są, a my wierzymy, że to nasza wiara jest tą prawdziwą.


Więc oczyma wyobraźni przenieście to co wkleję pod pytanie pierwsze, proszę:
Bo ja rozumiem flirt jako żart (który komuś może się wydać nieestetyczny) [kolega do koleżanki "lepszy jeden duży argument, niż dwa małe, he, he(*^o^*)"], żeby się pośmiać, a nie od razu w celu rozbudzenia się, uwiedzenia tej dziewczyny, pójścia do łóżka przed ślubem, albo w ogóle bez ślubu i zaliczenie panien ile się da (bo chyba ta definicja flirtu panuje wśród moherkow, bez obrazy).

I mam jeszcze pytanie (4):
To prawda, że w gruncie rzeczy należymy wszyscy do jednego Kościoła? Zarówno katolicy, prawosławni, ale i niewierzący, jako "lud Boży"?

Pytanie 5:
Cóż to znaczy "prosić z wiarą"? Z nastawieniem, że to o co prosimy w pewnym sensie już miało miejsce? Że ma być głębokie przekonanie.


Ostatnio edytowano Cz lip 21, 2016 8:58 am przez merss, łącznie edytowano 3 razy

Wielka litera w wyrazie rozpoczynającym tytuł wątku



Pn lip 18, 2016 6:54 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: warte przeczytania i pytania
Czemu strony www, jeśli 90% posta jest o czym innym, a link to ciekawostka? Zły dział moderatorze.


Cz lip 21, 2016 12:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: warte przeczytania i pytania
ad.1.
Czy chodzi Ci o przeszukiwarkę jak np. tu http://biblia.apologetyka.com/search ?

ad.2
Nie jestem pewien, o co pytasz. Oczywiście że chciałbym, ale to od nich, nie ode mnie zależy (im sądząc z Pisma, raczej się nie stanie, wbrew np. katechezom o.Sobczaka)

ad.3
Nie. Oczywiście są dalej od prawdy i nie mają pełnej łączności z Kościołem, ale trudno to przekładać na "bycie gorszym". Zresztą: nie za bardzo mamy narzędzia by oceniać kto jest lepszy a kto gorszy - choć niewątpliwie możemy powiedzieć że lepiej być w pełnej łączności z Kościołem niż nie być.

Cytuj:
Więc oczyma wyobraźni przenieście to co wkleję pod pytanie pierwsze, proszę:
Bo ja rozumiem flirt jako żart (który komuś może się wydać nieestetyczny) [kolega do koleżanki "lepszy jeden duży argument, niż dwa małe, he, he(*^o^*)"], żeby się pośmiać, a nie od razu w celu rozbudzenia się, uwiedzenia tej dziewczyny, pójścia do łóżka przed ślubem, albo w ogóle bez ślubu i zaliczenie panien ile się da (bo chyba ta definicja flirtu panuje wśród moherkow, bez obrazy).
Nie rozumiem o co Ci chodzi w powyższym.

Cytuj:
I mam jeszcze pytanie (4):
To prawda, że w gruncie rzeczy należymy wszyscy do jednego Kościoła? Zarówno katolicy, prawosławni, ale i niewierzący, jako "lud Boży"?
Owszem, ale niestety nie w jednakowym stopniu.

Cytuj:
Pytanie 5:
Cóż to znaczy "prosić z wiarą"? Z nastawieniem, że to o co prosimy w pewnym sensie już miało miejsce? Że ma być głębokie przekonanie.
Nie.
Są wprawdzie sekty, które tak uważają, ale z pewnością nie.
Należy prosić z wiarą że Bóg wie lepiej co dla nas dobre (w perspektywie wieczności) i że chce dla nas tego dobra.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lip 21, 2016 1:27 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: warte przeczytania i pytania
weareneveralone napisał(a):
Czemu strony www, jeśli 90% posta jest o czym innym, a link to ciekawostka? Zły dział moderatorze.

Zobaczymy. Odnosiłeś post do przeczytania ciekawych stron, by przemyśleć, więc przeniosłam. Przemyśl tytuł zanim wyślesz.
Nie uczono Cię, że zdanie rozpoczynamy wielką literą a tytuł powinien odzwierciedlać zawartość?


Cz lip 21, 2016 8:57 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Warte przeczytania i pytania
Czyli nie czytałaś treści posta a przeniosłaś po tytule? Nieźle. Treść posta nie opiera się na podanej stronie, a przynajmniej jego większość.

"Odnosiłeś post do przeczytania ciekawych stron, by przemyśleć..." Wynika z tego, że podałem link na podstawie którego post się opiera, a tak nie jest. Nie napisałem "przeczytajcie i podzielcie się przemyśleniami". Nie. Wysłałem link i napisałem, że warto przeczytać. Nic więcej. Twoje zdanie nie ma więc zastosowania do zaistniałej sytuacji i tylko wprowadza w błąd.

Tytuł jest odzwierciedleniem posta. "Warte przeczytania (link) i pytania (są i pytania)". Wszystko się zgadza i jest przemyślane. Napisałem czego można się w moim poście spodziewać i faktycznie, wszystko się zgadza.

"Warte przeczytania i pytania" nie jest jednoznaczne. To mogą być zarówno pytania związane z tekstem lub nie. Nie pomyślałaś?


Te swoje "nie uczono cię..." to sobie daruj, bo wykazujesz się brakiem elementarnej kultury. Kwestia wychowania i zasób posiadanej wiedzy to kwestia indywidualna. Obstawiam, że lepsza nie jesteś, a szkoda. I to co powiedziałaś to czyste chamstwo. Jeśli zrobiłem coś źle, to mnie napomnij i grzecznie wytłumacz, a nie piszesz ofensywie "nie uczono cię...?", jakbyś chciała robić ze mnie debila na forum. Chyba już się rozumiemy, to dobrze.


Pt lip 22, 2016 12:32 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL