Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:56 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Niesamowite świadectwo 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Niesamowite świadectwo
Zapraszam do obejrzenia tego filmu oraz innych na youtube z tym panem.
Niesamowite i bardzo uczące pokory życia.
https://www.youtube.com/watch?v=YxjRmsCh9cs

Bóg sprawił, że mimo wszystko jest szczęśliwym człowiekiem. Ma piękną żonę i dwoje przeuroczych dzieci.
Jak wielkie są dzieła Boże.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Ostatnio edytowano So kwi 21, 2018 5:01 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Scalono 2 posty



Cz kwi 19, 2018 3:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niesamowite świadectwo
Świadectwo spotkania z Jezusem Wiesława Nazaruka:
Jest co prawda wiele filmików na Youtube, ale to świadectwo polecam gorąco do obejrzenia: ksiądz tonie i spotyka Jezusa.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz sie 09, 2018 5:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niesamowite świadectwo
Śmierć kliniczna, widziała Niebo, Pana Jezusa, Najświętszą Maryję Pannę, św Ojca Pio, demony i zmarłych, życie po życiu

https://www.youtube.com/watch?v=zvDmXlEX128


Śr maja 22, 2019 9:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niesamowite świadectwo
watchman napisał(a):
Śmierć kliniczna, widziała Niebo, Pana Jezusa, Najświętszą Maryję Pannę, św Ojca Pio, demony i zmarłych, życie po życiu

https://www.youtube.com/watch?v=zvDmXlEX128


Czy czytałeś może coś na temat zależności pomiędzy religią i wizjami związanymi ze śmiercią kliniczną? Jakie są różnice i podobieństwa, o ile są, w tych wizjach w zależności od religii osoby, która przeszła taką śmierć? Co 'pamiętają' ateiści?


Cz maja 23, 2019 7:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niesamowite świadectwo
Brandeisbluesky napisał(a):
Czy czytałeś może coś na temat zależności pomiędzy religią i wizjami związanymi ze śmiercią kliniczną?

Nie czytałem i nie mam jakiejś potrzeby szukać takich tekstów.
Jak wizja jest zgodna z tym o czym uczy Kościół, to ją akceptuję i uważam za wiarygodną. Jeśli jest jakaś niezgodność, to uważam ją za zwodzenie.
Nie wierzę, że to jakieś projekcje umysłu, czy coś w ten deseń. Takie "naukawe" tłumaczenia tego zjawiska mnie nie interesują.
W tym co podałem nie widzę jakiejś niezgodności z Nauką. No i z tego co pani mówi, jej spowiednik też nie widział jakiś herezji.
W ogóle ta kobieta ma taką prostą wiarę, co ją jeszcze bardziej uwiarygadnia.


Cz maja 23, 2019 9:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niesamowite świadectwo
Ja odbieram takie świadectwa jako życiowe doświadczenie danej osoby. Dla mnie wiara tej kobiety jest sama w sobie bardzo dobrym świadectwem a wizja NDE to tylko epizod z jej życia, który chyba najszybciej porównałabym do snu - czyli raczej nie traktowałabym jej jako jakiegoś argumentu na rzecz wiary. Obok jakiegoś opracowania o św. Ojcu Pio, i "Błogosławionej winy," książka "Życie po życiu" była jedną z moich pierwszych tak jakby religijnych lektur. Znalazła się w naszym domu dzięki mojej cioci, która podrzucała mamie książki tego typu. Masz rację, że wizje NDE mogą nie przystawać do nauczania Kościoła Katolickiego. Dlatego podchodzę do nich z przymrożeniem oka.


===================
tj. z przymrużeniem oka :-D


Ostatnio edytowano Śr maja 29, 2019 12:07 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

scalono 2 posty



Cz maja 23, 2019 11:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niesamowite świadectwo
Pani Genowefa zwraca uwagę na różne detale dotyczące ubiorów w swoim widzeniu, m.in. rozpoznaje, że Matka Boża, jest ubrana tak jak przedstawia się Matkę Bożą Anielską. Skąd tradycja, by malować Ją w czerwonej sukni? Tak przedstawiona jest też Matka Boża Rozwiązująca Węzły. Swoją drogą niebieski płaszcz i czerwona suknia ładnie kontrastują ze sobą - podoba mi się takie zestawienie.


Pt maja 24, 2019 11:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niesamowite świadectwo
https://www.youtube.com/watch?v=s8_0FNG5a7w

Irmina przeżyła wypadek czołowy, po kilku dniach lekarze powiedzieli rodzinie, że będzie już umierać. Wtedy wyszła z ciała i zobaczyła ciemną krainę czyściec i drogi do piekeł. Następnie przyszedł Pan Jezus i zabrał ją do pięknej krainy światła. Irmina dokładnie opisuje co widziała. Widziała też wydarzenia na ziemi, których nie mogła widzieć z łóżka w którym leżało jej ciało.
Spotkała zmarłych rodziców chłopaka, którzy ją poprosili, by wróciła na ziemię. Widziała jak lekarz z pielęgniarkami zrobili sobie imprezę na intensywnej terapii.


Śr maja 29, 2019 12:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niesamowite świadectwo
Watchman, ta pani powiedziala, ze jedna opetana pielegniarka probowala zakonczyc jej zycie pare razy. Zdajesz sobie sprawe w powagi sytuacji?


Śr maja 29, 2019 8:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niesamowite świadectwo
No. Prokuratura zainteresowałaby się sprawą, gdyby uwierzyła w to, co widziała osoba będąca w śpiączce. Raczej wątpliwe to podstawy..
A to, że są osoby opętane (zniewolone) i pracują one w służbie zdrowia to nie wątpię. Przecież ten zawód nie immunizuje na działanie złego ducha..
Wystarczy wspomnieć sprawę z pavulonem..




ps.
Zresztą co tam pisać o pavulonie.. W Polsce na tzw. legalu zabija się nienarodzone dzieci. (kilka, czy kilkanaście tysięcy rocznie) Ci tzw. lekarze, którzy to robią są perfekcyjnie opętani. Zazwyczaj nie mają żadnych skrupułów przy tym. To jest dopiero masakra. Taka osoba jak umrze i się nie nawróci idzie prosto do piekła..


Ostatnio edytowano Cz maja 30, 2019 10:49 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

scalono 2 posty



Śr maja 29, 2019 8:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niesamowite świadectwo
watchman napisał(a):
No. Prokuratura zainteresowałaby się sprawą, gdyby uwierzyła w to, co widziała osoba będąca w śpiączce. Raczej wątpliwe to podstawy..
(...)

Była jeszcze druga solidna pielęgniarka. Gdyby poparła relację Irminy dotyczącą grzebania przy respiratorze przez pierwszą pielęgniarkę i próby podania dodatkowych leków, które to działania miałyby wykończyć poszkodowaną, wówczas można byłoby chyba przyjrzeć się bliżej zgonom w tym szpitalu i stwierdzić czy nie korelują się one z dyżurami opętanej pielęgniarki. Irmina podała miasto, w którym znajdował się jej szpital. Nie wyobrażam sobie, ze po obejrzeniu relacji Irminy ktoś mógłby czuć się spokojnie w jakimkolwiek szpitalu w tym mieście.


Śr maja 29, 2019 10:28 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niesamowite świadectwo
Brandeisbluesky napisał(a):
watchman napisał(a):
Śmierć kliniczna, widziała Niebo, Pana Jezusa, Najświętszą Maryję Pannę, św Ojca Pio, demony i zmarłych, życie po życiu

https://www.youtube.com/watch?v=zvDmXlEX128


Czy czytałeś może coś na temat zależności pomiędzy religią i wizjami związanymi ze śmiercią kliniczną? Jakie są różnice i podobieństwa, o ile są, w tych wizjach w zależności od religii osoby, która przeszła taką śmierć? Co 'pamiętają' ateiści?


Rozumiem że jako Katoliczka uważasz że człowiek traci świadomość wraz ze śmiercią, trafia do piachu i nic go nie czeka? Nie wiem, gdy mi lata temu opowiadano o tych doświadczeniach to uważałem to za mocny argument za tym by wierzyć w Boga


Wt lis 17, 2020 11:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niesamowite świadectwo
Suzuja napisał(a):
Rozumiem że jako Katoliczka uważasz że człowiek traci świadomość wraz ze śmiercią, trafia do piachu i nic go nie czeka? Nie wiem, gdy mi lata temu opowiadano o tych doświadczeniach to uważałem to za mocny argument za tym by wierzyć w Boga
Brak interpretacji religijnej omamów niedotlenionego mózgu nie oznacza jeszcze braku wiary w życie pozagrobowe - tak jak brak wiary, iż refleksy na szybie okiennej nie są objawieniem twarzy Matki Boskiej nie oznacza negacji maryjności.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr lis 18, 2020 12:28 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6807
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niesamowite świadectwo
Śmierć kliniczna to jeszcze nie śmierć. To co się ludziom wtedy objawia to z reguły wytwory niedotlenionego mózgu (oczywiście nic nie stoi na drodze Bogu, by się człowiekowi wtedy objawić, ale to chyba raczej wyjątki). Jak się ich odratuje, to żyją, jak nie - to wtedy umierają (no chyba że się sami wybudzą). Śmierć jest czymś nieodwracalnym - z niej się nie powraca, nie zmartwychwstaje - jeszcze nie teraz. Wierzymy że zmarli żyją, ale ich życie jest całkowicie czymś innym niż nasze - ziemskie.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr lis 18, 2020 12:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niesamowite świadectwo
Relacje osób, które przeszły śmierć kliniczną, nie są spójne, np. żyd doświadcza "przeżyć" osadzonych w judaizmie (ostatnio odsłuchałam relacji jednego rabina), chrześcijanin w chrześcijaństwie, osoba poszukująca może w New Age, itd. Wnioskuję na mój prywatny użytek, że z takich doświadczeń trudno wyciągać jakieś daleko idące ogólne wnioski niezależnie od tego ile budzą emocji.


N sty 17, 2021 4:03 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL