Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:58 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kurs Powrót i Odnowa. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 18, 2011 9:31 pm
Posty: 340
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Kurs Powrót i Odnowa.
W ubiegłym roku w Polsce został rozpoczęty kurs "Powrót i Odnowa". Jest on przeznaczony dla osób (kobiet i mężczyzn) borykających się z konsekwencjami aborcji, którzy obecnie są katolikami. Osoby prowadzące ten kurs gwarantują całkowitą dyskrecję, absolutny brak oceniania i pomagają w przejściu tej trudnej drogi. Punktem kulminacyjnym tego kursu jest pojednanie z Bogiem, przebaczenie..... Zapraszam każdą osobę (kobietę czy mężczyznę), która boryka się właśnie z takimi konsekwencjami i która obecnie przynależy do Kościoła Katolickiego.
Link: http://www.klosy.org/
Gorąco zachęcam i zapraszam.
Zosia


Pn kwi 16, 2018 11:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kurs Powrót i Odnowa.
Czy mógłbys napisać więcej o podmiocie, który organizuje ten kurs?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt kwi 17, 2018 9:26 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 18, 2011 9:31 pm
Posty: 340
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kurs Powrót i Odnowa.
Dobrze, postaram się trochę doprecyzować.
"Kłosy" zorganizowały zaistnienie tego kursu w Polsce. Natomiast prowadzony jest on przez wspólnoty przy parafiach. Jak na razie kursy "Powrót i Odnowa" odbywają się w Toruniu i w Warszawie. Toruń właśnie pragnie rozpocząć wiosenny kurs i czeka na telefony od osób, które chciałyby skorzystać z takiej pomocy. Link, który podałam wyżej zawiera podstawowe informacje o tym kursie i kontakty do osób, które udzielą bardziej szczegółowych informacji niż ja. Chciałabym też poprawić swój poprzedni wpis dotyczący możliwości uczestniczenia w takim kursie tylko katolików - poprawiam się w tym kursie mogą uczestniczyć nie tylko sami katolicy ale ogólnie chrześcijanie - osoby wierzące. Link do strony przestawiającej ten kurs jest również taki: www.powrotiodnowa.org
Pozdrawiam.


Wt kwi 17, 2018 9:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kurs Powrót i Odnowa.
Wybacz, nauczony doświadczeniem będę drążyć - jakie jest pochodzenie "Kłosów"?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr kwi 18, 2018 10:03 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 18, 2011 9:31 pm
Posty: 340
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kurs Powrót i Odnowa.
Z pewnością chrześcijańskie i katolickie. Barney możesz wejść na stronę, którą podałam w linku i sam przeczytać treści jakie są tam napisane.
W poście tym nie ma podstępów ani odłamów od chrześcijaństwa.
Post o kursie "Powrót i Odnowa" napisałam po to aby osoby, które borykają się ze skutkami aborcji wiedziały, że mogą spróbować takiej drogi powrotu do Boga.
Pozdrawiam.
Zosia


Śr kwi 18, 2018 11:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kurs Powrót i Odnowa.
Cóż, weszłam na tą stronę i nie wykluczam że może wersja na telefon uboga ale zapewnień o katolickości organizatorów tam nie ma jak też informacje pozwalających takie wnioski poczynić. Jednakowoż kursy te organizują nie "Kłosy" ale Fundacja Kłos która na swojej stronie informuje iż pragnie działać na rzecz wzmacniania świadomości wspólnotowej w naszym kraju i podnoszenia jakości naszej kultury na poziomie lokalnym - na wzór pracy organicznej, a szczegónie inspirują ich czterej malarze – założyciele Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych z 1860 roku. Projekty prowadzone przez nią to "Rewitalizacja dzielnicy Rybaki w Toruniu", "Konserwacja zabytkowej kamienicy z dzielnicy Bydgoskie przedmieście" i "NOWA KULTURA DIALOGU W SPRAWACH NAJTRUDNIEJSZYCH" - jak piszą twórcy "Jednym z nich jest spór wokół dylematów i dramatów związanych z trudnymi decyzjami o rodzicielstwie." I zapraszają na linkowana stronę powrotiodnowa.org.


Śr kwi 18, 2018 11:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kurs Powrót i Odnowa.
Wybacz Zosiek że się tak dopytuję - robię tak dlatego, że inicjatywa wydaje mi się bardzo cenna (zwłaszcza że fundacja ma i inne ciekawe propozycje).
Niemniej fajnie byloby wiedzieć jakie ma umocowanie w Kościele.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz kwi 19, 2018 9:35 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 18, 2011 9:31 pm
Posty: 340
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kurs Powrót i Odnowa.
Bergamotka, specjalnie dla Ciebie (ale także i dla innych) kilka linków wyciągniętych właśnie z podanej przeze mnie strony:
https://youtu.be/jWvyWKPU4d4
https://youtu.be/FlL0RSUsxUM
https://youtu.be/igGfkONQRmM
Programy i artykuły zawarte na podanej przeze mnie stronie są z lat 2016, 2017 i 2018 - wystarczy rozwinąć zakładkę "magazyn".
Bergamotka, gdy obejrzysz pierwszy z podanych przeze mnie linków, napisz proszę ile razy uczestnicy tego programu dają do zrozumienia i zapewniają o katolickości, o chrześcijaństwie, o Bogu. Chyba sam fakt, że wywiad został przeprowadzony w telewizji katolickiej świadczy o chrześcijańskiej formie kursu "Powrót i Odnowa".
Zosia


Pt kwi 20, 2018 11:23 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 18, 2011 9:31 pm
Posty: 340
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kurs Powrót i Odnowa.
Bergamotka, z Twojego wpisu domniemam, że nie przejrzałaś zbytnio strony, którą podałam. Natomiast przeszukałaś sporą część przeglądarki żeby wyciągnąć jakieś informacje o kulturze, rewitalizacji. Proszę, przejrzyj dokładnie stronę http://www.powrotiodnowa.org - to ta strona jest przewodnią w tym poście i tematyka wyjścia z konsekwencji aborcji.
Może nie korzystaj z wersji na telefon i otwórz w komputerze.
Zosia


Pt kwi 20, 2018 11:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kurs Powrót i Odnowa.
Z tej str. co proponujesz:

Z zakładki: prowrót i odnowa/ o autorze
Cytuj:
Jonathan Jeffes zajmuje się poradnictwem w dziedzinie ciąży kryzysowej, a także od dwudziestu lat prowadzi grupy terapii poaborcyjnej dla kobiet i mężczyzn.



Jest twórcą i organizatorem kursu Powrót i odnowa, będącego służbą uzdrowienia poaborcyjnego prowadzoną w parafii Św. Trójcy w dzielnicy Brompton w Londynie. W ramach tej posługi udzielono pomocy setkom kobiet i mężczyzn którzy przeszli przez doświadczenie dokonania aborcji.



Regularnie wypowiada się na ten temat zarówno w kościołach jak i na uczelniach teologicznych w Wielkiej Brytanii. Jest autorem dwóch innych pozycji na temat aborcji. Mówi z perspektywy tych kobiet i mężczyzn, którzy sami mają za sobą to doświadczenie.



Wraz z żoną Francescą mają dwoje dzieci i mieszkają w Brighton. Przez znaczną część swojego życia zawodowego Jonathan był pilotem helikopterów i pracował dla policji i pogotowia ratunkowego. Zainspirowany ideą rozwijanego w branży lotniczej i kosmicznej nowego Systemu Zarzadzania Bezpieczeństwem promuje otwartą postawę w dyskusji na temat aborcji zarówno w kościele jak i w szeroko rozumianej kulturze.



Kościół Św. Trójcy w dzielnicy Brompton w Londynie https://en.wikipedia.org/wiki/Holy_Trinity_Brompton
Denomination: Church of England

Czyli to nie jest inicjatywa katolicka, prawda, czy się mylę?


Pt kwi 20, 2018 11:42 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 18, 2011 9:31 pm
Posty: 340
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kurs Powrót i Odnowa.
Inicjatywa jest faktycznie niezwykle cenna. Tematyka bardzo trudna i niezmiernie delikatna. Niemniej mam pragnienie głoszenia tego, że Bóg kocha wszystkich bez wyjątku, kocha także Ciebie, która (który) to czytasz. Pragnę powiedzieć, że Bóg czeka z otwartymi ramionami na każde swoje dziecko. Bóg jest Ojcem i tak jak Ojciec czeka na pojednanie. Jest gotowy Miłosierdziem swoim ogarnąć wszystkich, ogarnąć Ciebie - ale żeby mógł to zrobić, to konieczny jest pierwszy krok z Twojej strony. Bóg nie czyni nic " na siłę". Bóg nie złamie swojego daru wolnej woli, jaki dał każdemu. On czeka z utęsknieniem na Twoją wolę, na to, że zawołasz Go na pomoc.

Kurs "Powrót i Odnowa" dopiero niedawno został wprowadzony w Polsce, to są jego początki w naszym kraju. Oby Bóg dopomógł aby rozwijał się, bo potrzeba jest wielka, tylko mało znana i bardzo często zasłaniana, ukrywana. Nie mówi się głośno o tym co dzieje się po aborcji.
Bóg z Miłością zaprasza do pojednania.
Zosia


Pt kwi 20, 2018 11:57 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 18, 2011 9:31 pm
Posty: 340
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kurs Powrót i Odnowa.
Brandeisbluesky napisał(a):
Z tej str. co proponujesz:

Z zakładki: prowrót i odnowa/ o autorze
Cytuj:
Jonathan Jeffes zajmuje się poradnictwem w dziedzinie ciąży kryzysowej, a także od dwudziestu lat prowadzi grupy terapii poaborcyjnej dla kobiet i mężczyzn.



Jest twórcą i organizatorem kursu Powrót i odnowa, będącego służbą uzdrowienia poaborcyjnego prowadzoną w parafii Św. Trójcy w dzielnicy Brompton w Londynie. W ramach tej posługi udzielono pomocy setkom kobiet i mężczyzn którzy przeszli przez doświadczenie dokonania aborcji.



Regularnie wypowiada się na ten temat zarówno w kościołach jak i na uczelniach teologicznych w Wielkiej Brytanii. Jest autorem dwóch innych pozycji na temat aborcji. Mówi z perspektywy tych kobiet i mężczyzn, którzy sami mają za sobą to doświadczenie.



Wraz z żoną Francescą mają dwoje dzieci i mieszkają w Brighton. Przez znaczną część swojego życia zawodowego Jonathan był pilotem helikopterów i pracował dla policji i pogotowia ratunkowego. Zainspirowany ideą rozwijanego w branży lotniczej i kosmicznej nowego Systemu Zarzadzania Bezpieczeństwem promuje otwartą postawę w dyskusji na temat aborcji zarówno w kościele jak i w szeroko rozumianej kulturze.



Kościół Św. Trójcy w dzielnicy Brompton w Londynie https://en.wikipedia.org/wiki/Holy_Trinity_Brompton
Denomination: Church of England

Czyli to nie jest inicjatywa katolicka, prawda, czy się mylę?

To jest inicjatywa chrześcijańska, którą można wprowadzić we wszystkich odłamach chrześcijaństwa. U nas jest to wprowadzone w wyznanie katolickie. Problem aborcji i jej skutków dotyczy wszystkich ludzi bez względu na podziały. W Polsce ten kurs jest przeprowadzany w duchu katolickim i opierany jest na Piśmie Świętym. Punktem kulminacyjnym tego kursu jest spotkanie pod koniec cyklu, kiedy jest Spowiedź Święta, Msza Święta, Eucharystia a to wszystko jest Pojednaniem.
Zosia


So kwi 21, 2018 12:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kurs Powrót i Odnowa.
zosiek napisał(a):
Bergamotka, z Twojego wpisu domniemam, że nie przejrzałaś zbytnio strony, którą podałam. Natomiast przeszukałaś sporą część przeglądarki żeby wyciągnąć jakieś informacje o kulturze, rewitalizacji.

No i trafiłaś kulą w płot z tym domniemaniem. Na linkowanej stronie nie było i nie ma żadnej informacji o organizatorach /a teraz przeglądam na komputerze/ ale na dole strony jedynie powtarzała się nazwa Fundacji Kłos, a dane które podałam pochodziły ze strony internetowej tej ostatniej. To nie moja wina że ta Fundacja ma taki a nie inny obszar zainteresowań i nie moja wina że sama odsyłałaś na stronę powrotiodnowa.org chcących właśnie przekonać się o katolickości tej inicjatyw po informacje których tam nie ma.
zosiek napisał(a):
Bergamotka, gdy obejrzysz pierwszy z podanych przeze mnie linków, napisz proszę ile razy uczestnicy tego programu dają do zrozumienia i zapewniają o katolickości, o chrześcijaństwie, o Bogu. Chyba sam fakt, że wywiad został przeprowadzony w telewizji katolickiej świadczy o chrześcijańskiej formie kursu "Powrót i Odnowa".

Nie. Ze cztery godziny filmików nie zastąpi rzetelnej informacji, zaś oczekiwanie że ktoś obejrzy 40 minutowy filmik by wyłuskać sobie jakieś informacje to kiepski żart. Tak, inicjatywa niezaprzeczalnie jest cenna tym bardziej zatem zastanawiające jest dlaczego polscy organizatorzy nie przedstawiają się /co zwiększyłaby zaufanie do tej inicjatywy/ ani nie podają informacji o przebiegu kursu i innych o których ty piszesz.


So kwi 21, 2018 8:36 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kurs Powrót i Odnowa.
Jest to z pewnością bardzo delikatny temat. Wiele kobiet po aborcji przeżywa gigantyczną traumę i z pewnością powinny móc znaleźć jakąś terapię, która pozwoli im normalnie żyć.
Tylko ja się obawiam "odwróconego" przekazu:
"Osunęłaś ciążę, wiemy, że mogą być z tego powodu skutki psychiczne, więc ci pomożemy".
a dalej:
"Aborcja może powodować traumę, ale pomożemy ci tę traumę zlikwidować, wyleczyć, głowa do góry"
i dalej:
"Jeśli zdecydujesz się na aborcję, zaopiekujemy się tobą i twoim stanem psychicznym"
"Nie obawiaj się aborcji i jej skutków psychicznych - pomożemy ci!"

Jak mówiłem - delikatny temat, ale mogący sprowadzać się tylko do problemów psychicznych po aborcji

Złem jest aborcja, a w dalszej kolejności - skutki psychologiczne wynikające z niej - nie na odwrót!.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So kwi 21, 2018 9:14 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So cze 18, 2011 9:31 pm
Posty: 340
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kurs Powrót i Odnowa.
W tym linku: https://youtu.be/jWvyWKPU4d4 prowadząca i polscy organizatorzy właśnie się przedstawiają i podają też informacje o przebiegu kursu. Jeżeli obejrzenie tego jest dla kogokolwiek zbyt dużym wysiłkiem, to trudno, nie będę nikogo zmuszać.


So kwi 21, 2018 10:06 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL