Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:35 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Świadectwo Nowenny Pompejańskiej - obietnica od Boga 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So gru 09, 2017 9:52 pm
Posty: 7
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo Nowenny Pompejańskiej - obietnica od Boga
witoldm napisał(a):
Ja jednak zwrócę uwagę na zupełnie co innego.
Mianowicie rozeznanie, zwłaszcza Boga.
Ja jeszcze teraz a zwłaszcza teraz powiem z całą tego świadomością, że ja tak niewie o Bogu wiem że Go po prostu nie znam.
To co piszesz o Nim nie oznacza że poznałaś Go jak kumpla.
A zaledwie to że poczułaś Jego obecność, to jeszcze nie rozmowa z Nim. Więc to o czym mówisz że Bóg tobie odpowiedział, wcale nie musi pochodzić od Niego.
Kościół poucza w takich sytuacjach by być powściągliwy, co do tego czy te odpowiedzi są dokładnie odpowiedziami Boga.
Wiem że i tak zrobisz po swojemu, jednak te informacje przezemnie podane przydadzą się tobie w późnięjszym życiu.


Ja też ciągle Go poznaję, nie twierdzę, że już Go znam... I prawda jest taka, że nigdy Go nie poznam w pełni, to jest właśnie ta tajemnica. Ale wiem jedno - jest DOBRY i MIŁOSIERNY oraz WIERNY.
I zdaję sobie sprawę, że ze znakami należy być ostrożnym. Ale to bardziej dotyczy sytuacji, kiedy prosimy Boga o "jakiś" znak i potem dostajemy coś, co może być tym znakiem, ale nie wiadomo. Tu się w pełni zgadzam, tym bardziej, że szatan nie śpi i robi wszystko, żeby wprowadzić nas w błąd.

Ale w moim przypadku było inaczej - poprosiłam Boga o konkretny znak, o konkretną rzecz i ta rzecz się wydarzyła, tak jak chciałam, tak jak prosiłam. U Boga nie ma zbiegów okoliczności. A poza tym nie wierzę, żeby Bóg pozwolił, żeby ten znak się wydarzył bez powodu w momencie, kiedy ja tak bardzo Mu zawierzyłam. Po prostu to nie mieści się w definicji Boga Miłosiernego. Bóg nie jest okrutny, nie kpi sobie z nas, nie daje nam obietnic bez pokrycia. Właśnie dlatego Mu wierzę i ufam. Po prostu nie umiem sobie wyobrazić, że z premedytacją tak bardzo skrzywdziłby Swoje dziecko, które w pełni Mu zaufało.


N gru 10, 2017 10:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo Nowenny Pompejańskiej - obietnica od Boga
A ja dostałem kiedyś znak, a okazał się znakiem od złego.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N gru 10, 2017 10:55 pm
Zobacz profil
Post Re: Świadectwo Nowenny Pompejańskiej - obietnica od Boga
To prawda Bóg nie krzywdzi. Jednak nie krzywdzi żadnego ze swoich dzieci. Więc nikogo z nas. Czy wiesz na pewno, że nie będzie krzywdy dla zainteresowanych osób o których wspominasz? Po spełnieniu twej prośby.
Wiem że u Boga wszystko jest możliwe.
Lecz lepiej się przyjżyj baczniej swym przeżyciom. Z uwagi na to że szatan umie udawać Boga, był z Nim przecież wcześniej.
Nie przykładaj swojej ręki do tego o co prosisz, jeśli żeczywiście ufasz Bogu.
Pozostaw Bogu całkowitą wolną rękę, a nawet przeszkadzaj Jemu w tym by was połączył. Jeśli mimo to do tego dojdzie, z czystym sumieniem stwierdzisz wtedy świadectwo, to było od Boga.


N gru 10, 2017 11:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo Nowenny Pompejańskiej - obietnica od Boga
Cytuj:
Wiem że u Boga wszystko jest możliwe.
Lecz lepiej się przyjżyj baczniej swym przeżyciom. Z uwagi na to że szatan umie udawać Boga, był z Nim przecież wcześniej.
Nie przykładaj swojej ręki do tego o co prosisz, jeśli żeczywiście ufasz Bogu.
Pozostaw Bogu całkowitą wolną rękę, a nawet przeszkadzaj Jemu w tym by was połączył. Jeśli mimo to do tego dojdzie, z czystym sumieniem stwierdzisz wtedy świadectwo, to było od Boga.


I tym optymistycznym akcentem ZAMYKAM

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N gru 10, 2017 11:36 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL