Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 2:41 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 374 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
 Miłość 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 03, 2009 6:00 pm
Posty: 145
Odpowiedz z cytatem
Post hej
Witajcie! Każdy z Nas oczekuje na cud w swoim życiu i chce tego doświadczyć .Bo taka nasza natura. Szukamy i wiele razy poprzez brak cudu zniechęcamy się i tracimy cząstkę czegoś{tak nam się nam wydaje} Wielu szuka w uzdrowieniach ,czy w prośbach, czy w nawróceniach itd. I rozmawiając z innymi tez cieszymy się jak ktoś przeżył cud {i czasami boli czemu ja tego nie doświadczam}.A ze szukamy bo jesteśmy tylko ludźmi. Człowiek po przez ciekawość upór ,cierpliwość{ co czasami jest to zgubne} już tak dużo osiągną Ale wiem ze wielu więcej cudów doświadcza na sobie w chorobach, nieszczęściach w rodzinach, w prześladowanych, głodujących czy bezdomnych itd. można dużo pisać co Tacy przeżywają i każdy z nich walczy o ;następny dzień ‘{ każdy ma swój krzyż i inaczej go nosi}Cudem jest gdy wstajemy rano z łóżka, doświadczenia każdego dnia {dobry czy zły}patrząc na innych, dzieląc z innymi, nosząc pomoc ,dzielić się tym czym mam itd. nic nie oczekując zamian! Patrząc nawet na dzieło BOGA na naturę, na zwierzęta .Ważne jak my znosimy każdego dnia swój krzyż czy z miłością pokora {aby czasem się wyrzekamy go to biada nam !}Nawet uśmiech innych osoby czy mój jest cudem! A cudem także jest ze jesteśmy .Z ze BÓG kocha nas takich jacy my jesteśmy .A to jest najczystsza Miłość która Bóg ma w sobie i Nas obdarował .I ABYSMY TEŻ JĄ INNYCH OBDAROWYWALI.I TO JEST CUD!!!

Annika zwracała już tobie uwagę na nie pisanie bez powodu pogrubionym drukiem.

Robur


Pt sty 06, 2012 10:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: miłość
I dobrze chłop napisał, co prawda nie jest to cud w ujęciu naukowym, ale sam fakt tego że Bóg nas stworzył i ukochał do tego stopnia, że posłał Swojego Syna Jednorodzonego, aby świat Zbawił jest wielkim cudem, większego nie mogło być i raczej nie będzie.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Pt sty 06, 2012 8:02 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 05, 2010 7:30 pm
Posty: 12
Lokalizacja: Rennes Francja
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: miłość
paniczdomi napisał(a):
Zbawił jest wielkim cudem, większego nie mogło być i raczej nie będzie.

Nie ma wiekszego cud...
Choć uważam że każda Eucharystia i przyjmowanie Ciała Pana Jezusa
jest najcudowniejszym cudem, miłością bez granic.
Bóg łączy się z nędznikiem.
Jezus obiecuje, że kto spożywa Jego Ciało i pije Jego Krew, ten mieszka w nim, i na odwrót. Gdybyśmy tak naprawdę uchwycili sens tych słów i przeżyli co do zgłoski, to powinniśmy oszaleć z radości i szczęścia.
"Zjedliśmy dzisiaj kawałek kogoś, kogo bardzo kochamy..."

_________________
Kocham i głoszę to swoim życiem.
http://siostry-augustianki.blogspot.fr


So sty 28, 2012 12:23 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 03, 2009 6:00 pm
Posty: 145
Odpowiedz z cytatem
Post witam
s.Gabriela
masz racje cytując Twoje słowa Nie ma większego cud...
Choć uważam że każda Eucharystia i przyjmowanie Ciała Pana Jezusa
jest najcudowniejszym cudem, miłością bez granic
A czy umiemy to przekazywać innym,pozując swoim życiem,Czy po trawimy bronic swoich uczuć racji.Teraz jest wielu takich co są ochrzczeni, a sami kościołowi rzucają kłody.Podkopują fundamenty swej wiary.Wyrażając to głośno.Co z tymi .Są oni tak mi się zdaje albo zagubieni ogłupieni zaślepieni.No tam gdzie nieumianą czytać można ich zrozumieć.Ale np. w naszym kraju mamy wielkiego orędownika jak nasz kochany papież.Ludzie umieją czytać i wiedza co dobre a co zło . Co z nimi.Czemu obracają od kościoła. Tłumacząc takie czasy ,takie zło krąży, aby się usprawiedliwić.Później co do pochówku ze kapłan nie chce kogoś tam pochować. Jak rzucał całe życie swoje{KŁODY} poglądy przeciw kościołowi niekryjący się wcale.{jacy inni są tym oburzeni},przecie w kościele jest tam co dzień największy cud .Nam takim szarakom dano moc modlitwy za tych dobrych i złych ,a orężem jest nasza miłość do Boga i wiara.Oraz okazywanie miłości taka jaka nas obdarzono.


Pt mar 09, 2012 2:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: miłość
s_Gabriela napisał(a):
paniczdomi napisał(a):
Zbawił jest wielkim cudem, większego nie mogło być i raczej nie będzie.

Nie ma wiekszego cud...
Choć uważam że każda Eucharystia i przyjmowanie Ciała Pana Jezusa
jest najcudowniejszym cudem, miłością bez granic.
Bóg łączy się z nędznikiem.
Jezus obiecuje, że kto spożywa Jego Ciało i pije Jego Krew, ten mieszka w nim, i na odwrót. Gdybyśmy tak naprawdę uchwycili sens tych słów i przeżyli co do zgłoski, to powinniśmy oszaleć z radości i szczęścia.
"Zjedliśmy dzisiaj kawałek kogoś, kogo bardzo kochamy..."


Mądrze napisane :)
A można by dodać jeszcze to, że aniołowie w Niebie nam tego zazdroszczą, że możemy się karmić Ciałem i Krwią Pana Jezusa :)
Słyszałem to na kazaniu, co prawda źródła tych informacji nie znam, ale warto wierzyć, że tak jest, bo jak wyżej siostra napisała jest to ogromny cud i łaska z której można korzystać i warto korzystać, o tym katolicy powinni pamiętać :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


So mar 10, 2012 6:27 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 03, 2009 6:00 pm
Posty: 145
Odpowiedz z cytatem
Post Re: miłość
I możne macie racje, że aniołowie tyle miłości nieotrzymani co my .Bo nie tylko człowiek został zbudowany na podobieństwo Boga, ale też obdarzony własna wolą. Pan obdarzył nas Swoja miłością, bo który ojciec by ofiarował swego syna na krzyż za grzechy i odkupienie .


So mar 10, 2012 8:02 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 03, 2009 6:00 pm
Posty: 145
Odpowiedz z cytatem
Post Re: miłość
Miłość ma wiele znaczeń.Ma duży wpływ na codzienność w naszym życiu.To czym jest tam miłość do bliskich.Ślubujemy w dniu ślubu przy życzenia ! Co dziej się nimi po latach? Co czujemy do tych którym zsuwaliśmy,kładliśmy nadzieje. Czy kochamy ta samą miłością co w dniu ślubu? wielu ucieka do rozwodu szukając w innych winy a jak jest naprawdę? Gdzie to dobro, nieopuszczenie w chorobie itd. Czemu krzywdzimy innych? To jest miłość? A Bóg kocha nas taka sama miłością, jak w chwili gdy nas stworzył mimo naszych wad,ułomności i grzechu! Umie wybaczać,cierpliwy, Uczmy się tej miłości bo prowadzi nas do Niego.Jaka kochamy miłością i ja okażemy taka nas też obdarzą!


Pn cze 11, 2012 8:48 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 03, 2009 6:00 pm
Posty: 145
Odpowiedz z cytatem
Post Re: miłość
Witam! Długo mnie tu nie było.A wiele razy spotkałem Miłości w ludziach { są zagubieni} choć ja ukrywają w sobie .ciężko im się otworzyć dla innych boja się ośmieszenia ,pogardy od tych co nie kochają! I TEŻ ODCZUŁEM MIŁOŚCI OD NASZEGO PANA I wiem ze kocha wszystkich jacy kol wiek będziemy i serce MU pęka ze człowiek człowiekowi wilkiem.
:aniol: :chat: :brawo:


Śr wrz 12, 2012 7:35 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 03, 2009 6:00 pm
Posty: 145
Odpowiedz z cytatem
Post Re: miłość
Miłość ponad wszystko,w miłości oparcie,w miłości nadzieja,w miłości wiara,w miłości radość i spełnienie itd.Tak Bóg nas umiłował ze Syna za nas ofiarował .A co my za to.Żyjemy w grzechach egoizmach,rozwiązłości,żyjemy w codziennych brudach w własnych.Widzimy innych te zło tylko nie w sobie.Zacznijmy od siebie .Modląc się za tych co nas gorsza a nie krytykujmy.Zło zwyciężaj miłością wiara. :aniol: :chat: :)


Pt lis 16, 2012 6:45 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 03, 2009 6:00 pm
Posty: 145
Odpowiedz z cytatem
Post Re: miłość
Pomocy!!!Czym JEST MIŁOŚĆ DO BOGA , czym do bliźniego? bo ja już się pogubiłem. czy już jestem tak ogłupiały przez media,koleżków,przyjaciół ze liczy się tylko sukces ?! Gdzie ta MIŁOŚĆ?


Pn lis 19, 2012 9:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: miłość
No ja ci z pewnoscia nie pomoge. Po prostu nie wiem czym jest milosc do Boga. Zakladam, ze w milosci czlowiek stara sie nie krzywdzic drugiego. Krzywdzimy Boga (jesli istnieje takie pojecie) grzeszac.
Mnie zastanawia jedno zdanie z poczatku watku, ze (milosc) nie szuka swego. W Biblii 1Kor 13,5.
Pachnie mi jakas chinszczyzna.


Wt lis 20, 2012 12:01 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 11:52 am
Posty: 680
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: miłość
Andrzej ale ty najpierw piszesz wiele mądrych rzeczy o miłości a potem nagle pytasz czym ona jest?
No to ja spróbuję jak umiem i jak ja to rozumiem.
Może najpierw najprostsze czyli miłość do bliskich, do współmałżonka szczególnie. Masz rację że jeśli dochodzi do rozwodu, do przemocy, do zdrady to nie ma mowy o miłości. Miłość dla małżonków jest zadaniem na całe życie. Jest decyzją woli, nie emocjami. Emocje są nietrwałe. Miłość trzeba budować, trzeba się jej uczyć trzeba ją pielęgnować. Zapytałeś czy kochamy tak samo jak w dniu ślubu. No co ty? :-D Ja kocham męza (14 lat po ślubie) o wiele wiele bardziej! To nie ma porównania - jako biorąca ślub 22 letnia szczawiara nie miałam bladego pojęcia jak można kochać i jaka miłość może być!
Miłość do Boga jest możliwa jeżeli uświadomimy sobie Jego osobową obecność. Nie da się kochać kogoś kogo się nie zna, ale jeżeli regularnie czytamy Ewangelię, zaczynamy dostrzegać niezwyklą osobowość Jezusa, zaczynamy Go podziwiać, chcieć Go poznać. Tak zaczyna się nasza miłość Boga- od poznawania. Jeżeli regularnie podejmujemy trud spotkania z Nim, uczymy się modlić, zaczynami odczuwać Jego bliskość. I powoli, nie wiedząc kiedy, nie chcemy już się od niego oddalać. Potem każdy grzech nas przeraża bo odbiera nam to co cenne- bliskość Boga, uświadamiamy sobie że odrzucamy najbliższą Osobę. Taka jest moim zdaniem droga do miłości Boga- taka droga w sam raz na całe życie :)

_________________
Ania


Wt lis 20, 2012 6:32 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 03, 2009 6:00 pm
Posty: 145
Odpowiedz z cytatem
Post Re: miłość
Witam!!! Miłość jest na pewno.Jaka kol wiek jest w nas.Miłość do Boga, małżonki czy męża,do dzieci,bliźnich.Mamy to w naszych sercach zapisane bo jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga,a ON to sama miłość i jest w nas ta cząstka!Kto jest blisko Boga to ją ma!!!A patrząc na świat i ludzi co wyrabiają to pozostaje nam za nich się modlić i niewstydzenie się ! jakiej kol-wiek miłości!Choć ona tez jest pogarda i słabością dla grzeszników i egoistów w innych oczach, ale Bóg to widzi zupełnie inaczej.

Zmieniłem, miało obyć się bez wytłuszczeń.

Robur


Wt lis 27, 2012 6:25 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt gru 04, 2012 8:23 pm
Posty: 18
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: miłość
Nie wiem, nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu, ale gdzie wy szukacie miłości?
Oczywiście łatwo można odpowiedzieć, że wszędzie, ale...
Ja przeszedłem parę pielgrzymek (nie oszukujmy się, nie tylko ja się uważnie rozglądałem pomiędzy modlitwami), byłem w duszpasterstwach, właściwie jestem, ale to raczej grupa charytatywna obecnie jest, z racji nieśmiałości przebyłem także od portali typu sympatia.pl poprzez czatu po serwisy gochat.in co zaowocowało znajomości, spotkałem się w "realu", ale... dalej nic... trochę wątpię, że jestem w stanie coś znaleźć...
jak w ogóle widzicie poszukiwanie przez internet? Na wspomnianym gochacie poznałem niedawno dziewczynę, mamy się wkrótce spotkać, to moja nowa nadzieja (nie mylić z pewnym tytułem filmu), ale przyznać muszę, że zaczynam patrzeć na to sceptycznie...


Wt gru 04, 2012 10:56 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 03, 2009 6:00 pm
Posty: 145
Odpowiedz z cytatem
Post Re: miłość
Nie wiem, nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu, ale gdzie wy szukacie miłości?
Oczywiście łatwo można odpowiedzieć, że wszędzie, ale.. Trzeba modlić się o dar miłości,pokory i o wiarę!i jasność umysłu i aby przejże c oczami miłości!


Pt gru 07, 2012 10:05 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 374 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL