Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 3:06 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
 Pożądane i niepożądane postawy i cechy moderatorów 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N maja 30, 2021 11:53 pm
Posty: 90
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Pożądane i niepożądane postawy i cechy moderatorów
Mamy na tutejszym forum użytkowników (na pewno jednego, bo się przyznał), którzy pełnią funkcje moderatorskie gdzie indziej. Niektórzy użytkownicy mają osobiste doświadczenia zdobyte nie tylko tutaj, ale także na innych forach, czyli jednym słowem - bogatsze. Przypuszczam, że potrafią dostrzec zarówno plusy, jak i minusy wynikające z odmiennych form zarządzania. Spojrzeć na fora nie tylko pod kątem osobistego komfortu, ale ich przydatności i ogólnie panującej atmosfery.

Moim zdaniem moderatorzy powinni czuwać nad tym, żeby forum nie odbiegało od celów, które ma realizować, a także powinni zadbać o zdrową atmosferę. Ta ostatnia na pewno zależy od postaw samych użytkowników, ale - moim zdaniem - niebagatelną rolę w jej tworzeniu odgrywają też moderatorzy.

To tyle na początek ode mnie. A czym Waszym zdaniem powinien cechować się dobry moderator? Proszę uczestników dyskusji o niewskazywanie palcem na konkretne osoby ani o nieprzywoływanie konkretnych zaistniałych zdarzeń, ale o nazywanie postaw, tych pożądanych i niepożądanych, a także o wymienianie potrzebnych zdolności do pełnienia takiej funkcji. Może wspólnymi siłami uda nam się wypracować coś w rodzaju vademecum moderatora (np. dla przyszłych moderatorskich kadr).
Bardzo proszę o nieposądzanie mnie o próbę podmiany moderatorskiej ekipy tego forum :)

_________________
Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Mt 12,36


Cz cze 17, 2021 8:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pożądane i niepożądane postawy i cechy moderatorów
bluejay napisał(a):
Proszę uczestników dyskusji o niewskazywanie palcem na konkretne osoby
Wymienił bym Jockeja na kogoś innego bo często załatwia prywatę narzędziami moderatorskimi i pozwala sobie wobec innych na to co sam kara u innych.


Cz cze 17, 2021 8:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16880
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Pożądane i niepożądane postawy i cechy moderatorów
Najpierw plotki na forum i kilka chwil po ogłoszeniu spędu plotkarskiego na privie ogłosiła nam poszukiwaczka zemsty (taki nick) wyniki - panuje tu klimacik i ona wie już jaki. Pożegnala się, ale widać sił nie starczyło, zemsta nie wyszła. Problem w tym, że był to czas ciszy nocnej na tym forum i dojrzałam dwie osoby obecne. Przedtem ogłosiła światu, że Admin nie panuje nad tym portalem. Za takie wystąpienie w firmie to wyleciałaby z hukiem na bruk.
Zadała infantylne pytanie w Uwagach, bez ładu i składu i wpis poleciał do kosza. To teraz otwiera kolejną debatę plotkarską. Liczyłam raczej na jakąś zadymę przygotowaną na privie. Sporo lat nie było.

Jeśli pojawi się kolejny wpis pozamerytoryczny, czysto urazowy zacznie się odliczanie. PeterW podał, że czas się kończy.
Poświęciłam niektórym użytkownikom rok na dostosowanie się, bo widziałam przeszkody, które prawdopodobnie są do pokonania. Musiałam przyjąć oceny, że mszczę się. Tu widzę urazowość i zacięcie. Cel przyjścia na forum odsłania nam nick i potwierdzające go działanie. Moderatorzy...Był taki film. Ktoś poczuł się zraniony i wraca po latach, by dokonać zemsty. Pasuje jak ulał. Nick jest dwuznaczny, więc można też wykręcać się sianem. Sprytne.

Nasi użytkownicy nie mają żadnego problemu z sygnalizowaniem nam niezadowolenia. Niedawno odczytam, że Tutaj masz władzę robić co ci się podoba, nawet kompletnych bzdur (...) ale gdzie indziej jej nie masz, wiec chcę byś wiedziała, że uważam cię za konformistyczną idiotkę, której teksty są zwykłym bełkotem.. To jest najniższa ocena moderatorska, więc można na tym zakończyć. Iustus pisał, że ciągle go oczerniam. Nikt niżej mnie nie oceni. Zamknięcie więc nie może być podsumowane jako obawa przed prawdą, której się boję. To mi zresztą napisała wprost na wejściu nasza walczna bluejay.

W ujęciu forumowym to troll a tych nie należy dokarmiać, wiec ZAMYKAM.


Cz cze 17, 2021 9:21 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL