Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:06 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 173  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Aquarius napisał(a):
Zły uczynek, dobry uczynek to nieistotne w tym kontekście. Istotne jest chamstwo. Może witoldm myśli inaczej ale to się jeszcze ustali albo i nie.

Myślenie inaczej to poglądy. Jest to charakterystyczne dla myśli chrześcijańskiej, więc teologia katolicka mieści od zawsze poglądy spójne wewnętrznie, ale wobec siebie sprzeczne. Dogmatów mamy niewiele, wszystko inne jest przedmiotem dyskusji. To jest sposób na dochodzenie do prawdy, w odróżnieniu od ideologii, gdzie jest się posiadaczem prawdy (tu się szuka). Mam prawdę i inni mogą mnie tylko słuchać - tak zwykle kończy swe przemówienia Witold. Jego obrońcami są ci, którzy nie rozmawiają z nimi, nie wymieniają się poglądami, ale jedynie szukają okazji, by dołożyć tym których nie lubią. Rozmówcy Witolda prosili go wielokrotnie o komunikatywność i w miarę bezbłędną ortografię; wierzący i niewierzący. Nic nie dotarło. Jeśli niemożność tłumaczy wiekiem to mamy forum dla seniorów. Niech spróbuje a zobaczy jak potraktują go tam niewierzący - zostałby zrównany walcem i przy okazji mieliby okazję do ośmieszenia katolicyzmu.
Niedouczony nauczyciel to szkodnik ewangeliczny. On chce być tylko nauczycielem.
Jest też regulamin i punkt III/8. Nie chce nic zmienić? To przejdziemy na poziom prawa. Wyżej jest moja prośba o pisanie' rz' po spółgłoskach. Przedtem był priv. Ma braki z pierwszych klas szkoły podstawowej i nie wie, że 'j' to spółgłoska? W takim razie dyskusje są też nie dla niego. Jest to forma wypowiedzi wymagająca pewnego przygotowania i przede wszystkim wsłuchiwania się w głosy strony przeciwnej. Pisze bez ogródek, że to go nie obchodzi. Dochodzimy do traktowania religii instrumentalnie, czyli jako ideologii.


Wt sty 04, 2022 3:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Czyli jak zwykle Wespecjan rznie głupa.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt sty 04, 2022 3:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):
W tym poście jest zakończenie tematu offtopa i wszystkie kolejne wpisy na ten sam temat offtopowy poleciały w niebyt.

Czyli winny odwracania tematu jest tylko drugi w kolejności, ale już nie ten co rozpoczął "off top".
Absolutna racja i słuszne spostrzeżenie. To jest logika domu wariatów. A co jest w odpowiedzi na słuszny komentarz? Komentarz za którym nie kryje się ani prawda, ani merytoryka, ani sens. Tylko przykre obrażanie jak poniżej:
Jockey napisał(a):
Czyli jak zwykle Wespecjan rznie głupa.

Może moderacja sobie nie zdaje z tego sprawy, ale takie zachowanie tylko moderację dyskredytuje. Potem się kończy jak u nauczycieli, którzy nie mają szacunku, poważania i posłuchu u uczniów. Taki nauczyciel wyżywa się na nich pałką, tzn. kartkówki, odpowiedzi, zadania domowe, surowe oceny, etc. etc. To jest analogia do sytuacji na tym forum.


Wt sty 04, 2022 10:08 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Nie wiem czy zrozumiałeś bo to arystokratami samozwańczymi różnie bywa. Temat wyjaśniony i zamknięty.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt sty 04, 2022 11:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
W tym komentarzu:
viewtopic.php?p=1203757#p1203757
dostałem ostrzeżenie, z komentarz, który był odpowiedzią na komentarz moderatora. Jednak moderator nie wystawił sobie ostrzeżenia z tej racji, że zaczął offtopa. Bo jak na tym forum wiadomo, za offtopa często odpowiada osoba, która się broni z oszczerstw rzucanych na nią właśnie w offtopie.

To tylko pokazuje na jakim "poziomie" stoją "Dyskusje".

Nie żalę się. Uwaga ma służyć usprawnieniu i ucywilizowaniu forum, a nóż kiedyś się uda. Przyjmuję to bez większych emocji. To jest element ofiary. Piszę to dla wyjaśnienia, co się stało, a przede wszystkim dla opamiętania.


Pn sty 10, 2022 12:48 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Zapomniał Wasza Wyniosłość dodać, że post wyżej była zapowiedź, że jeśli Wasza Wyniosłość będzie kontynuować offtop to właśnie się tym skończy. Cóż po raz kolejny Wasza Wyniosłość pokazuje że drukowanego nie ogarnia a nawet że drukowane Waszej Wyniosłości szkodzi.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn sty 10, 2022 12:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Jockey napisał(a):
Zapomniał Wasza Wyniosłość dodać, że post wyżej była zapowiedź, że jeśli Wasza Wyniosłość będzie kontynuować offtop to właśnie się tym skończy. Cóż po raz kolejny Wasza Wyniosłość pokazuje że drukowanego nie ogarnia a nawet że drukowane Waszej Wyniosłości szkodzi.
Przecież to jest bez sensu. Skoro sam Pan rozpoczyta offtopa i w nim oczernia ludzi, to jakim prawem potem Pan banuje ludzi, którzy ośmielą tym oszczerstwom zaprzeczyć? Przecież to jest dom wariatów. To tak jakbym powiedział komuś "nawyzywam Ciebie, ale jak się będziesz bronić, to Ciebie zastrzelę". I Pan w analogiczny sposób się teraz tłumaczy, że "uprzejmie uprzedzał". Kogo Pan chce na to nabrać? Chciałbym tylko uprzedzić, że nie jesteśmy w piaskownicy. Nawet ludzi poniżej przeciętnego IQ Pan takim tanim sposobem nie oszuka.


Pn sty 10, 2022 12:59 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Kłamiesz jak zwykle. Ale to już standard u Waszej Wyniosłości.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn sty 10, 2022 1:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Jockey napisał(a):
Kłamiesz jak zwykle. Ale to już standard u Waszej Wyniosłości.
Jak zwykle nie potrafi Pan merytorycznie uargumentować tego, co mówi. Słowami rzeczywistości Pan nie zaklnie, magia nie działa. Kto ma odrobinę rozumu, ten doskonale widzi, co tu się wyrabia...

Podzielę się z Panem serdeczną uwagą. To naprawdę nie jest ironia, sarkazm, żart, złośliwość, etc. Takim zachowaniem Pan sam siebie dyskredytuje. Dziwi się Pan, że nie ma Pan poważania? To jest zachowanie nauczyciela podstawówki, który nie ma szacunku wśród dzieciaków i wyżywa się na nich linijką, kartkówkami, zadaniami domowymi, etc.. Nie tak to powinno wyglądać... Ale ktoś kiedyś powinien Panu - dla Pańskiego dobra - o tym powiedzieć.


Pn sty 10, 2022 1:09 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
No to przyjrzyjmy się jak to było
Najpierw mój wpis
Jockey napisał(a):
.
Krzysiek91 napisał(a):
Uważam Franciszka za liberała.

Ale kogo obchodzi za kogo uważasz papieża. Albo jesteś katolikiem i uznajesz papieża za papieża albo jesteś w schizmie jak co niektórzy na forum którzy mienią się tradycjonalistami.
W którym Wasza Wyniosłość zauważył tylko "jak co niektórzy na forum którzy mienią się tradycjonalistami."
Już mnie nawet nie dziwi że zwrot mienią się tradycjonalistami jest dla Waszej Wyniosłości niezrozumiały
Na co zareagowała Wasza Wyniosłość

Iustus napisał(a):
Jockey, jeśli ktoś jest w schizmie albo nie uznaje papieża, to za żadne skarby nie może być w Tradycji.

W następstwie jest mój wpis
Jockey napisał(a):
Iustus napisał(a):
Jockey, jeśli ktoś jest w schizmie albo nie uznaje papieża, to za żadne skarby nie może być w Tradycji.

Jak to było z nożycami i ze stołem?
A ty i twoi przyjaciele od plucia na Kościół?
A i zauważ ze ja nie uznaje was za tradycjonalistów a za pseudotradycjonalistow. I druga sprawa czytaj dokładnie. Ja pisze że mienicie się


Iustus napisał(a):
To nie kwestia nożyc i stołu. Mam wrażliwe oko na insynuacje. Pan insynuował, że Tradycja to jest coś, co ma związki ze schizmą, a to jest wewnętrznie sprzeczne i nieprawdziwe. Tradycja zawsze szanowała, szanuje i będzie szanować urząd papieża. Z prostego powodu - ten urząd zawsze miał poważanie, to jest po prostu Tradycja, jej nieodłączna część.


Na co ja napisałem
Jockey napisał(a):
Pudło Wasza Wyniosłość da to do przeczytania komuś rozumniejszemu i niech ta osoba wytłumaczy co ja napisałem bo jak widzę Wasza Wyniosłość nie ogarnia.

Wasza Wyniosłość zacznie od definicji
https://sjp.pwn.pl/slowniki/mienić%20się.html


I na co Wasza Wyniosłość napisał
Iustus napisał(a):
]Dokładnie, słowo "mienić się" dobrze nadaje się, do insynuacji, bo jest ono nieprecyzyjne, jest w nim element pozoru albo udawania. Tak więc ten wyraz nadaje się do insynuacji, bo potem daje pole do manewru, wycofania się i stwierdzenia, że "to nie tak". Jak by nie było, to wolałem wyjaśnić, aby nie było wątpliwości. A fakt jest jeden: Tradycja siłą rzeczy nie może odrzucać papieża. Nigdy tego nie robiła, nie robi i nie będzie robić, bo inaczej zerwie sama ze sobą.

(Proszę tego nie cenzurować, to jest i w temacie, oraz jest odpowiedzią na komentarz moderatora.)


I na co Wasza Wyniosłość dostał taką odpowiedz z zapowiedzią reakcji moderatorskiej
Jockey napisał(a):

A i to co Wasza Wyniosłość robi to najzwyczajniejszy offtop nadający się do wywalenia Wasza Wyniosłość do ukarania ostrzeżeniem. I jak będzie Wasza Wyniosłość kontynuować offtop to takie ostrzeżenie przyznam Waszej Wyniosłości.

I Wasza Wyniosłość zlekceważył jak zwykle ostrzeżenie modelatorskie a konsekwencje zostały wyciągnięte. Koniec tematu.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn sty 10, 2022 1:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Na jakiej podstawie @Iustusie twierdzisz, że @Jockey nie ma poważania?
medice, cura te ipsum

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sty 10, 2022 1:29 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Jockey, no świetnie, tylko w tym wszystkim Pan jakoś przemilcza sprawę insynuacji, jakoby Tradycja wiązała się ze schizmą. Kulturalnie i zgodnie z prawdą odpisałem, że Tradycja zawsze uznaje papieża, gdyby tego nie robiła, to by dosłownie zerwała sama ze sobą. To w sposób jasny prostowało Pańskie insynuacje. Najwyraźniej to prostowanie się Panu nie spodobało i postanowił się Pan odegrać pałką w postaci ostrzeżenia. Nie tak się prowadzi merytoryczne dyskusje. Nie tak się dochodzi Prawdy.

Barney, powiem krótko: z obserwacji i ze słuchu.


Pn sty 10, 2022 1:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Iustus napisał(a):
Jockey, no świetnie, tylko w tym wszystkim Pan jakoś przemilcza sprawę insynuacji, jakoby Tradycja wiązała się ze schizmą.
Tradycja - nigdy.
Tyle, że pseudotradycjonaliści, którzy mają pełne gęby gadania o Tradycji, niewiele mają z nią wspólnego.
Cytuj:
Barney, powiem krótko: z obserwacji i ze słuchu.
Nie. Z Twojego konfliktu z Jockeyem.
A ja widzę to o czym piszesz w stosunku do Ciebie. I przyznam, że żal mi, bo marnujesz swój potencjał. Widząc niektóre Twoje wpisy (w nielicznych chwilach, gdy wynurzasz się z bagna pseudotradycjonalizmu i gdy nie budujesz oskarżeń na podstawie swojej ignorancji) jestem pewien, ze masz potencjał, który marnujesz. Zamiast kogoś cennego dla Kościoła, wpadasz w zgorzknienie, atakowanie wszystkiego, uproszczone diagnozy i pieniactwo.
Namawiam Cię do drogi powrotnej. Do Kościoła.
Piszę poważnie, to nie tylko polemika.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sty 10, 2022 1:40 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Barney, jak zwykle skupia się Pan na ludziach zamiast na merytoryce, ideach czy temacie dyskusji. Dyskutujmy o temacie, tematem jest Tradycja, a Tradycja zawsze uznaje papieża. Jeśli ktoś go nie uznaje, to nie należy do Tradycji - proste.

Wiadomo, że część potencjału pójdzie jak krew w piach, kiedy człowiek chce dyskutować o meritum o co chwila słucha wycieczki osobiste, ad personamy , odbieganie od tematu, etc. W Pańskich ustach pewne słowa się wyświechtały, przykładowo "pseudotradycjonalizm"/"pseudotradycjonalista", obecnie brzmią podobnie jak "antysemita", "homofob", etc. - te słowa obecnie są używane bez odpowiedniego kontekstu, jako zwykła inwektywa.

Wyzywa Pan ludzi od pieniaczy. Niech Pan uczciwie popatrzy na swoje komentarze, to zobaczy Pan ile tam jest arbitralności, osądów, prowokacji i obrażania ludzi. Kiedy dyskusja jest o temacie X, to Pan zamiast na temat X się wypowiedzieć, to rzuca uwagi pod adresem komentującego - to jest bez sensu i jest szkodliwe. Mi Pan tym krzywdy nie robi, to nie robi krzywdy na duszy, ale niech Pan weźmie swoją duszę pod uwagę.

Muszę Pana uspokoić. Dzięki Bogu i Łasce Bożej jestem w Kościele. Mam Nadzieję trzymać się Go aż do śmierci, mam Wiarę, że Bóg dopomoże.


Pn sty 10, 2022 1:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
To Ty zacząłeś tu od uwag osobistych wobec Jockeya, więc teraz nie płacz ;)
Zwrot pseudotradycjonaliści jest mój (ja go stworzyłem) i stosuję go konsekwentnie: jest to ocena merytoryczna. I, jak sądzę, trafne. Dlatego zestawienie z "antysemitą" jest kuriozalne.
Co to Tradycji, sprawę pokazał na cytatach Jockey. Ja tylko dodam, że Jockey pisał o stosunku "tradycjonalistów" do papieża, a Ty usiłowałeś przeflancować to stwierdzenie z "tradycjonalistów" na Tradycję - po czym, po takiej manipulacji, począłeś się "oburzać".
Dość marny chwyt.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sty 10, 2022 9:40 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 173  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL