Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:35 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 20, 2014 2:17 pm
Posty: 634
Lokalizacja: Czerwonak
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: List otwarty do moderatorów.
Jockey napisał(a):
A wszystko dlatego ze nie możesz pisać w dziale katolickim. Normalnie skandal ze bezwyznaniowce wywalamy z działu katolickiego. A tak na marginesie jest odpowiedni temat do uwag i tam przenoszę twój wpis.


Nie, nie dlatego.
Podział forum jest dla mnie groteskowy.

I zobacz co robisz. To ja założyłem temat, a nie ty. To dlaczego arbitralnie przenosisz ten temat. Czego się boisz? Ponownie demonstrujesz swoją władzę.
Zastanawiam się kim jesteś w realnym świecie, skoro świat wirtualny spełnia cię w poczuciu władzy.

_________________
"Po Darwinie nie jesteśmy już upadłymi aniołami, a co najwyżej robiącymi karierę szympansami" -D.Morris


Pn wrz 19, 2022 2:19 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 20, 2014 2:17 pm
Posty: 634
Lokalizacja: Czerwonak
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: List otwarty do moderatorów.
I powiem ci coś więcej. Skąd wiesz kim ja jestem. Może sprawdzam co jakiś czas to forum pod kątem nietolerancji katolików względem innych grup wyznaniowych? W wolnej Polsce do każdego kościoła, każdego wyznania mogę wejść i nikt mnie prawnie nie zatrzyma, a wy tworzycie w publicznej sieci zamkniętą grupę katolików wrogo nastawionych do innych wyznań, a w szczególności do ateistów.

Kim wy jesteście żeby ograniczać dostęp do publicznych wypowiedzi.
Zastanówcie się co robicie.

_________________
"Po Darwinie nie jesteśmy już upadłymi aniołami, a co najwyżej robiącymi karierę szympansami" -D.Morris


Pn wrz 19, 2022 2:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Rafał Kozłowski napisał(a):
Podział forum jest dla mnie groteskowy.
Twoje zdanie. Nasze jest inne.
Rafał Kozłowski napisał(a):
I zobacz co robisz. To ja założyłem temat, a nie ty. To dlaczego arbitralnie przenosisz ten temat. Czego się boisz? Ponownie demonstrujesz swoją władzę.
Wykonuje swoje obowiązki. Pilnuje, żeby takie Rafałki nie zaśmieciły bzdurami całego forum. A podobno się powoływałeś na regulamin. A w nim stoi napisane co i jak jest na forum. I tam masz napisane, że nie zakładamy dziwnych tematów a jedynie piszemy w uwagach. Tam tez masz napisane, że łączymy tematy jeśli ktoś założył o tym samym temacie.
Skoro znasz regulamin to się do niego stosuj a nie rób gburzy bo masz focha do moderacji
------------------------------------------------------------------------------------
Rafał Kozłowski napisał(a):
Skąd wiesz kim ja jestem.

Z twojego profilu na tym forum i z twoich wypowiedzi. Wiem nie wiedziałeś że się tak określiłeś. Pomogłem ci. Nie dziękuj.
Rafał Kozłowski napisał(a):
Może sprawdzam co jakiś czas to forum pod kątem nietolerancji katolików względem innych grup wyznaniowych?
I w związku z tym co? Mamy cię wpuszczać wszędzie?

Rafał Kozłowski napisał(a):
W wolnej Polsce do każdego kościoła, każdego wyznania mogę wejść i nikt mnie prawnie nie zatrzyma, a wy tworzycie w publicznej sieci zamkniętą grupę katolików wrogo nastawionych do innych wyznań, a w szczególności do ateistów.

Nie ma obowiązku pisania na katoliku.pl A skoro już chcesz pisać to zasady są takie, że górna część jest zarezerwowana dla chrześcijan a jeden dział tylko dla osób akceptujących nauczanie katolickie.
Pomogłem?

Rafał Kozłowski napisał(a):

Kim wy jesteście żeby ograniczać dostęp do publicznych wypowiedzi.
Zastanówcie się co robicie.
Jesteśmy moderatorami forum a uprawnienia dał nam admin i pilnujemy żeby różnego rodzaju Rafałki przestrzegały regulamin forum.
No to teraz już wiesz wszystko i możesz spokojnie zając się dyskusją.
Nie dziękuj wiem że pomogłem

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn wrz 19, 2022 2:46 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 20, 2014 2:17 pm
Posty: 634
Lokalizacja: Czerwonak
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Jeżeli ty mnie oceniasz, to i ja ciebie ocenię.

Forum zaśmiecasz ty swoją ingerencją i ignorancją. I jeszcze raz powiem, sprawiasz wrażenie człowieka sfrustrowanego życiem, płynie od ciebie nienawiść i wrogość do wszystkich mających inne zdanie niż ty, … a to już wymaga terapii. A swoją funkcję wykonujesz w sposób karygodny.

Przez takich ludzi jak ty, mam już dosyć tego forum.

_________________
"Po Darwinie nie jesteśmy już upadłymi aniołami, a co najwyżej robiącymi karierę szympansami" -D.Morris


Wt wrz 20, 2022 7:43 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Skoro przyznajesz się do identyfikacji różne Rafałki to ja nie mam więcej pytań.
I tradycyjnie jak to u ciebie merytoryczność zostawiona za drzwiami.
A a skąd wiesz czy nienawidzę? Bo ostre pisanie świadczy o ... ostrym pisaniu. I tylko tyle.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt wrz 20, 2022 12:33 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Żeby nie było zgodziłeś się zapisując na forum na taki regulamin:
Cytuj:
REGULAMIN FORUM KATOLIK.PL
(Tekst jednolity)

Forum utworzyliśmy z myślą o osobach wierzących i poszukujących Boga a zasadą szczególną jest wierność nauczaniu katolickiemu. Zasadą ogólną jest poszanowanie uczuć religijnych osób wierzących i światopoglądu osób niewierzących.
Kierujemy więc nasze zaproszenie także do osób niewierzących, które potrafią przełamywać mury uprzedzeń i rozmawiać niezależnie od wewnętrznych przekonań.
Katolicy, będący tutaj gospodarzami, obiecują szacunek wszystkim gościom i oczekują tego samego.


I Sprawy ogólne

1. Forum to służy wymianie poglądów między katolikami, katolikami i chrześcijanami innych wyznań, jak i między chrześcijanami a innowiercami i bezwyznaniowcami.

2. Forum podzielone jest na działy. Podstawę dostępu do działów chrześcijańskich/katolickich stanowi przynależność wyznaniowa. Każdy użytkownik może upublicznić swoje wyznanie w profilu lub w inny sposób. Z uwagi na zasadę szczególną tego forum, którą jest wierność nauczaniu katolickiemu, zadeklarowana przynależność do tego Kościoła zobowiązuje do prezentowania poglądów zgodnych z moralnością katolicką.
Deklarację uznaje się za ważną, dopóki wypowiedzi użytkownika nie są sprzeczne z przeznaczeniem działu, w którym się udziela.


3. Moderacja ma prawo zakazać wypowiadania się użytkownikowi w działach adresowanych do określonych grup, jeśli stwierdzi, że poglądy przez niego wyrażane są niezgodne z kryteriami działu. Moderacja może wyrazić zgodę na wypowiedzi użytkownika, który mimo odmiennego światopoglądu potrafi uszanować przeznaczenie działów chrześcijańskich.
Osoba, której udzielono takiej zgody nie może podważać wyznawanych tam podstaw wiary oraz propagować innych doktryn religijnych i światopoglądów.


4. Nick, avatar, podpis oraz inne informacje w profilu nie mogą naruszać regulaminu, obrażać uczuć innych lub zawierać treści komercyjnych, sprzecznych z prawem lub powszechnie uznawanych za niestosowne. Nick nie może też być nazwiskiem osoby powszechnie znanej. Nicki oraz inne formy oznaczające osobę duchowną są dopuszczalne tylko po uprzedniej weryfikacji.

5. Na forum można korzystać tylko z jednego konta. Założenie i pisanie z innego dozwolone jest tylko pod warunkiem automatycznej rezygnacji z użytkowania poprzedniego.

6. Należy pamiętać o warunkach rejestracji, które akceptuje każdy użytkownik. W razie wątpliwości można je przywołać przy pomocy panelu na górze okna przeglądarki (Rejestracja). Obowiązują razem z niniejszym regulaminem na całym forum. Regulacje dodatkowe (np. profile i wymagania działów) obejmujące tylko część forum lub poszczególne kwestie opierają się na niniejszym regulaminie, będąc jego wykładnią.

7. W swojej działalności moderacja opiera się na niniejszym regulaminie, który jest ogólną wykładnią zasad panujących na forum. W przypadkach, których regulamin nie wymienia obowiązują rozstrzygnięcia podjęte wspólnie przez moderację.

8. Usunięcie konta jest możliwe tylko przez bezpośredni kontakt z Administracją forum. Usunięcie konta nie skutkuje usunięciem postów zamieszczanych publicznie na forum.

9. Administracja forum zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie, stosując zasadę -lex retro non agit- (prawo nie działa wstecz).

II Treść postów

1. Przed założeniem nowego wątku sprawdź, czy temat nie został poruszony w istniejącym już wątku i po przeczytaniu go, tam właśnie kontynuuj dyskusję. Reaktywacja starszych tematów w nowej formie jest możliwa, jeśli dany topic nie pojawiał się przez kilkanaście ostatnich tygodni lub zniknął z bazy danych forum.
Pozwolenie na reaktywację nie dotyczy wątków zamkniętych decyzją moderacji (Reg. V/5). Tematy wątków w działach wyznaniowych i ogólnych mogą być zbieżne.

2. Zakładając wątek sprawdź, czy jest on zgodny z przeznaczeniem odpowiedniego działu. Nie wysuwaj zbyt wielu pytań do dyskusji na raz.

3. Jest to forum dyskusyjne. Zakładane tematy powinny być merytoryczne oraz mieć formę zachęcającą do podjęcia dyskusji.

4. Pisząc post, miej na uwadze temat, wokół którego toczy się dyskusja. Treści odchodzące zbyt daleko od niego (tzw. offtop) mogą być przeniesione do innego wątku lub wycięte.

5. Nie będą akceptowane prowokacje, wypowiedzi grubiańskie świadczące o braku szacunku do kogoś/czegoś, spam a także reklamy i treści komercyjne. Dotyczy to też wszelkiego rodzajów próśb o pomoc finansową, jeżeli nie można zweryfikować faktycznej potrzeby.

6. Nie tolerujemy tzw. trollingu (postowania obraźliwych, kontrowersyjnych lub prowokacyjnych treści) a także wypowiedzi o charakterze szantażu.

7. Na forum obowiązuje poszanowanie uczuć osób wierzących i niewierzących.
7.1. Poszanowanie uczuć religijnych oznacza zakaz wyrażania obelżywych i prowokacyjnych uwag na ich temat, doktryny oraz praktykowanego kultu religijnego. Zezwala się na krytykę poglądów religijnych w formie argumentów w dyskusji.
7.2. Poszanowanie uczuć osób niewierzących wyraża się zakazem narzucania im własnej prawdy i wartościowania poglądów. Aprobuje się krytykę ateizmu i jego podstaw w formie uzasadnień w dyskusji a nie autorytarnie głoszonych tez.

8. Na forum obowiązują zasady dobrego wychowania i netykiety.
8.1. Należy zachować powściągliwość i rozwagę w osądach innych użytkowników. Nie akceptuje się zachowań świadczących o braku szacunku do kogoś/czegoś lub prowokujących agresję innych userów, kłamliwych oskarżeń uwłaczających godności osoby, lekceważenia innych użytkowników, ujawniania treści wrażliwych pozyskanych w PW.
8.2. Gwałtowne dyskusje użytkowników toczących zagorzałe spory, rokujące pomyślne zakończenie, wydziela się z wątków tematycznych i kieruje do Hyde Parku. Przekierowuje się też interesujące offtopy.

9. Oczekuje się, że userzy nie będą ulegać prowokacjom ze strony niekulturalnych użytkowników. Najlepszym wyjściem jest zignorowanie i pozostawienie (lub zgłoszenie) sprawy moderacji. Wdawanie się w kłótnie grozi sankcjami dla obu stron.

10. Pytania o charakterze osobistym można kierować na Forum Pomocy http://www.katolik.pl/forum. Pytania z kategorii "Czy to grzech?" powinny być zadawane w konfesjonale, przez internet nie uzyskasz na nie i tak żadnej zobowiązującej odpowiedzi. W razie wątpliwości można też skorzystać z naszego serwisu: http://www.spowiedz.katolik.pl

11. Prywatne dyskusje oraz krytyczne uwagi osobiste należy omawiać na priva lub w dziale "Hyde Park".

12. Dyskusje toczą się w ramach naszego forum oraz serwisu katolik.pl. Cytaty i linki z innych forów lub stron nie mają służyć przenoszenia do nas sporów i kłótni z innych miejsc w sieci. Niedozwolone jest nadużywanie forum jako platformy dla linków / kopii / komentarzy do obcej witryny.

13. Blogerzy propagujący katolicką hierarchię wartości mogą upublicznić na forum prowadzone przez siebie dzienniki sieciowe dopiero po napisaniu pięćdziesięciu postów. Szczegóły do uzgodnienia z moderacją.

III Formatowanie i grafika

1. Znaczniki "bold" "italic" "size""color" "list" i inne służą wyróżnieniu pewnych elementów wewnątrz posta, a nie Twojego posta pośród innych. W 90% przypadkach do wyróżnienia wystarcza "bold".

2. Wersaliki oznaczają "internetowy krzyk". Pisanie wersalikami lub ich "alternacja" (jAk W pRzYkŁaDzIe), zwłaszcza w tytule wątków może doprowadzić do usunięcia postu/blokady wątku.

3. Przy zamieszczaniu linku prosimy uważać na to, jak skrypt skraca długie adresy, albo jak traktuje "polskie znaczki" lub inne znaki graficzne w adresach URL. Przy prostym kopiowaniu adresów często linki nie funkcjonują prawidłowo. W razie problemów polecamy też zamieszczanie linków jako [url=http://twójlink]kliknij tutaj[/url]

4. Obrazki możesz wklejać, jeśli nie burzą układu forum i nie utrudniają czytania wątku przez wymiary i/lub długość ładowania oraz nie naruszają regulaminu zawartością. Jeśli obawiasz się, że tak jest - podaj tylko link.

5. Postaraj się nie umieszczać pod rząd kilku postów.

6. Forum to nie czat. W wątkach typowo problemowych, dyskusyjnych oczekujemy bardziej rozwiniętych, przynajmniej kilkuzdaniowych wypowiedzi, argumentacji.

7. Odpowiadając na post cytuj wyłącznie fragment, do którego się odnosisz.

8. W postach oczekuje się od użytkowników względnej poprawności gramatycznej i ortograficznej. Moderacja forum zastrzega sobie prawo do edycji/usuwania postów, które przez ilość błędów są nieczytelne/niezrozumiałe. Osoby z dysleksją proszone są o korzystanie z narzędzi sprawdzania tekstu np. jako add-on do browsera lub programów obróbki tekstu.

9. Zabrania się floodingu, wklejania zbyt długich tekstów/zalewania forum wieloma tekstami. W takiej sytuacji sugerujemy podawanie linków do źródła.

10. Obowiązuje czarny kolor czcionki. Użytkownicy wyodrębniający barwnie cytaty biblijne formatują tekst wybierając ciemnoniebieski kolor czcionki. Innych kolorów w tekstach polemicznych w zasadzie nie stosujemy.

11. Kolor czerwony i zielony zastrzeżone są zwyczajowo do użytku administracji i moderacji.

12. Na forum obowiązują ponadto "Zasady pisowni słownictwa religijnego" (PAN, 2004). W chrześcijaństwie nazwy Boga (Bóg, Pan Bóg, Trójca) jak i Osób Boskich (Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty) piszemy zawsze wielką literą. Taka pisownia obowiązuje na całym forum, o ile nie ma jednoznacznego odwołania do innej religii. W religiach niechrześcijańskich nakaz prawidłowej pisowni obejmuje nazwy bogów lub podobnych "istot wyższych" (i.e. Allah, Perun) oraz osób szczególnie czczonych (Budda, Laotse etc). Zakazane są przeinaczania, zwłaszcza na formy obraźliwe.

IV Moderatorzy i Administracja

1. Administracja i moderacja są gospodarzami i zarządcami tego forum. Uprasza się o okazanie obu instytucjom należytego szacunku.

2. Jeśli coś na forum Cię drażni, poproś moderatora o interwencję. Przyczyniasz się w ten sposób do podnoszenia poziomu forum. Najprostszą metodą jest używanie funkcji "Zgłoś ten post" (wykrzyknik w stopce każdego postu).

3. Ze względu na rozmiary forum możliwości monitoringu są ograniczone przez co nawet obecność moda nie gwarantuje wychwycenia wszystkiego od razu.

4. Za bezpośrednie egzekwowanie i interpretację regulaminu na forum odpowiedzialni są moderatorzy. Decyzja każdego moderatora jest wiążąca. Twoja własna interpretacja regulaminu nie uprawnia Ciebie do łamania tej decyzji.

5. Moderatorzy pracują na forum jako zespół, kiedy to możliwe wspólnie podejmując decyzje. Odwołania od decyzji jednego moderatora można kierować tylko do ogółu moderacji w przeznaczonym do tego wątku.

6. Uwagi/pytania do nich należy umieszczać w stosownym wątku w dziale "Uwagi o serwisie" lub kierować bezpośrednio na priva/maile moderatorów. Konstruktywna krytyka poczynań administracji i moderacji jest mile widziana, o ile jest prowadzona przy zachowaniu wszelkich zasad kultury i ma na celu współpracę w celu ulepszania zasad panujących na forum, wyjaśnienie wątpliwości. Usuwane będą natomiast przepychanki słowne, petycje o usunięcie czy inne formy osobistych ataków na moderatorów.

7. Moderacja, celem utrzymania porządku i przestrzegania regulaminu na forum, może ingerować według uznania w temat na różne sposoby (zamknięcie, przeniesienie, podzielenie, usunięcie, sugestie itd.).

8. Działania moderatorów (np. „ciach”, zamknięcie tematu) z reguły opatrzone są krótką informacją (powód, podpis). Nie mają oni natomiast obowiązku uzasadniać czy tłumaczyć się z owych decyzji.

9. Moderator za swoje działania odpowiada przed Administratorem, który stanowi na forum najwyższą instancję. Jeżeli czujesz się pokrzywdzony przez moderację a skierowane zgodnie z punktem IV/6 Regulaminu zapytanie nie rozwiązało problemu, możesz zwrócić się ze swoją sprawą do Administratora.

10. Moderatorzy starają się być w swojej pracy obiektywni światopoglądowo. Oznacza to sprawiedliwe traktowanie każdego użytkownika

V Konsekwencje nieprzestrzegania regulaminu

1. Treści niezgodne z regulaminem prowadzą do wycięcia fragmentu bądź całości postu/zamknięcia tematu.

2. Częstsze bądź poważniejsze wykroczenia przeciwko regulaminowi prowadzą do formalnego upomnienia (ostrzeżenie) i następnie określonego czasowo zablokowania konta (ban), o czym informowany jest użytkownik na Liście banicji (w dziale Uwagi).

3. Użytkownik, który w czasie blokady założy nowe konto w celu ominięcia tej sankcji, automatycznie przedłuża sobie bana na czas nieokreślony.

4. Ban pierwszy z reguły jest dawany na dwa tygodnie, drugi na miesiąc, trzeci na miesiąc, czwarty na stałe. Ban następuje łącznie z trzecim ostrzeżeniem.

5. Szczególnie zabronione jest ponowne wklejanie usuniętych postów lub kontynuacja zamkniętych tematów, zaśmiecanie forum (spamowanie, troling, reklama), krytyka administracji/ moderacji poza przeznaczonym do tego wątkiem, ignorowanie decyzji i upomnień moderacji, drwiny, wulgaryzmy, prowokacje, obrażanie lub ujawnianie prywatnej korespondencji i "danych wrażliwych".

6 Powyższe może w szczególnych przypadkach skutkować wyproszeniem z dyskusji w wątku, natychmiastowym banem (bez upomnienia) bądź karnym usuwaniem przez moderacje wszystkich postów danego autora bez względu na zawartą w nich treść.

7. Warunkowy powrót na forum po stałym zablokowaniu konta jest możliwy wyłącznie dopiero po 6 tygodniach od bana i tylko poprzez kontakt z Administratorem połączony z zobowiązaniem o przestrzeganiu regulaminu. Prośba ta nie musi jednak zostać zaaprobowana.


Wymagania regulaminowe stawiane użytkownikom w działach dla chrześcijan.
(Uszczegółowienie regulaminu)


1. W dziale Dyskusje międzychrześcijańskie mogą wypowiadać się tylko użytkownicy będący chrześcijanami biblijnymi i trynitarnymi. Dotyczy to działów "Chrześcijaństwo, ekumenizm" oraz "Wokół rodziny".

2. Jest możliwość uczestniczenia w dyskusjach userów nie spełniających tych warunków. User taki powinien prezentować pewną kulturę dyskusji, wykazywać zainteresowanie teologią lub wiarą jako taką. Nie może np mieć stanowiska wrogiego wobec chrześcijaństwa.

3. Zainteresowany user może zgłosić moderacji chęć pisania w Dyskusjach międzychrześcijańskich na forum lub priva, tak też otrzyma odpowiedź. Zasadniczy okres pobytu na forum od czasu rejestracji, po którym osoba nie spełniająca warunku z punktu 1. można ubiegać się o pisanie w wymienionych działach, wynosi trzy miesiące.

4. W uzasadnionych przypadkach (np pomoc życiowa, ciekawe świadectwo wiary) osoba uprawniona do uczestnictwa w Dyskusjach międzychrześcijańskich na zasadach ogólnych lub nie będąca chrześcijaninem, może za zgodą moderacji pisać w określonym temacie działu Świadectwa.

5. Moderacja zastrzega sobie prawo do cofnięcia pozwolenia w przypadku nie spełniania określonych powyżej kryteriów.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt wrz 20, 2022 12:46 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Twój stosunek emocjonalny Rafał też o czymś świadczy, tylko nie wiadomo o czym. Pewnie jak się zastanowisz, to będziesz w stanie to nazwać.

A co do samego problemu; możesz być jak obrażona księżniczka albo po prostu załóż temat w dostępnych ci rejonach forum, gdzie poruszysz komentowany przez siebie temat. Jest to jakaś niedogodność, ale mi trudno jest przyjąć, że to jakiś ucisk czy ograniczanie wolności wypowiedzi.


Wt wrz 20, 2022 2:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
On o tym doskonale wie, że może zakładać tematy bliźniacze w dolnej części forum. Sama udzielałam mu wyjaśnień, więc mam wiedzę na ten temat. Więcej, kiedyś udzielono mu prawa do wypowiadania się w działach chrześcijańskich, ponieważ jego wyważone odpowiedzi wpisywały się w specyfikę tego forum. Na tym etapie widzę, że to było czasowe lub ma tylko gorsze samopoczucie i musi odreagować na tym forum. Katolicy się do tego najlepiej nadają.
Teraz mieliśmy prowokację a następnie falę emocjonalnych i pozbawionych faktów oskarżeń. Tu nawet nie można się odnieść do oskarżeń o mowę nienawiści, ksenofobię - pojęć bez pokrycia. Faktów nie dojrzałam, ale sprzeczności w wypowiedziach sporo. Należałoby przeanalizować jego wypowiedzi i okazałoby się też, że żaden z moderatorów z nim nie wymieniał poglądów od bardzo dawna. Informację o tym, że to nie rozmowy były a szukanie pretekstów do oskarżeń o mowę nienawiści niektórzy mogą potraktować jako odejście od takich 'rozmów', typowo w marksistowskim stylu. Mowa nienawiści bowiem to slogan marksistowski, który oznacza, że ktoś o innych, czyli nie marksistowskich poglądach to ksenofob i człowiek niższej kategorii. Można go pałować, ale nigdy podjąć dyskusji. Można więc naruszać porządek w kościele urządzając tam karczemne wrzaski, czy czynić podobnie na prywatnym forum.

Jockey zareagował zgodnie z regulaminem i Rafał oczekiwał takiej reakcji, by mógł go bezpodstawnie oskarżyć. Przy okazji dostało się katolikom, którzy poważnie traktują swoją wiarę. Czasem mamy dwa światy i sytuacje nie pogodzenia. Należy udać się tam, gdzie nie czuje się dyskomfortu i nikt nie zakłóca dobrostanu psychicznego. Internet na to pozwala.
Są więc miejsca w sieci, gdzie można pluć na wszystko co kojarzy się z Bogiem. Na tym forum można mieć inne zdanie, ale to wymaga argumentacji tak jak rozumie to filozofia grecka, którą wprowadzono do cywilizacji łacińskiej.


Wt wrz 20, 2022 3:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Proszę o wyjaśnienie z jakiego powodu wycięty został mój post w temacie "Aktualności"
viewtopic.php?p=1209134&sid=78168f96a98ce8f7e4199af3e663e453#p1209134
Odpowiedziałem po prostu na zaczepkę Barneya, który może jak widać pisać złośliwości pod adresem innych użytkowników (jego post nadal tam wisi) i jego nożyce cenzorskie Jockeya nie dosięgną. Podwójne standardy?


Pt wrz 23, 2022 9:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Barney podsumował jakość twojego linka ty zaatakowałeś go personalnie. Zreszta na poziomie do którego nas przyzwyczaiłeś

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt wrz 23, 2022 9:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Tłumaczenie mętne jak woda w kałuży... A o wszystkim oczywiście decyduje widzimisię Jockeya.


Pt wrz 23, 2022 10:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Proszę pozostałych moderatorów o interwencję w sprawie moderatora Jockeya, który w mojej ocenie nadużył swej funkcji do prowadzenia personalnej wojenki wobec użytkowników, których nie lubi, tj. mnie i kozielsa.

W temacie o Mszy Trydenckiej moderator Jockey podlinkował mój post z innego tematu formułując jakieś niejasne zarzuty wobec mnie. Kiedy dopytałem o uzasadnienie tych zarzutów, nie raczył ich podać. Gdy odpisałem, wyciął moją wypowiedź pod pretekstem offtopu. To samo spotkało kozielsa, który włączył się do wymiany zdań. Następnie obaj dostaliśmy ostrzeżenie.

Moje prośby do pozostałych moderatorów:
1) Proszę uświadomić Jockeyowi, że przytaczanie postów użytkownika jako pretekstu, by w tego użytkownika rzucić jakimś oszczerstwem, brak uzasadnienia zarzutów a następnie uniemożliwienie użytkownikowi napisania riposty jest zwyczajnie słabe i żałosne

2) Proszę zastanowić się, czy ten człowiek ma kwalifikacje emocjonalne, by pełnić rolę moderatora forum, skoro służy mu ona do zaczepek i wszczynania awantur, które sobie potem w wygodny dlań sposób "moderuje".


N paź 02, 2022 2:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Jak najbardziej mogę się podpisać pod tym co napisał polexit. Jednocześnie nie liczę, że ktokolwiek z moderatorów ruszy placem w sprawie cenzora Jockeya. Cenzorskie zapędy Jockeya świadczą tylko o jego słabości. Tu już trzeba by pisać do administratora a i to nic pewnie nie zmieni.


N paź 02, 2022 6:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Czy można liczyć na jakiś odzew?


Pt paź 07, 2022 9:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Merss, już kolejny mój post wyrzuciłaś do kosza.
Gregor i Sahcin juź kilka stron w tym temacie piszą o tym, czy Bóg jest jednoosobowy czy trzyosobowy i nie uważasz, że piszą niezgodnie z tematem.
Uważam, że link jaki podałam do wykładu biblisty Marcina Majewskiego mogę umieścić również w tym temacie, bo poznanie naszej wiary ma duże znaczenie dla naszego zbawienia.
Jezus nauczał, by poznawać prawdę, bonprawda nas wyzwala.
Życie w kłamstwie i nieświadomości jest trudne dla zbawienia.
Ktoś powie, że trzeba wyznawać wiarę tak jak mówiła Faustyna Kowalska - Jezu ufam tobie. Jednak trzeba poznawać wiarę, by nie być ślepym i nie wpadnąć w dół.
Ja ufam Jexusowi, że mnie zbawi łaską, jednak wiem, że muszę iść drogą Ewangelii.
Wiemy, że prawda jest nam przekazana e wieloraki sposób, dlatego zawsze pragniemy ją poznawać i prosić Ducha Świętego o pouczenie i utwoerdzenie s prawdzie.
Ja jak na pewno większość ludzi myślałam, że Stary Testament, to spisana historia życia Hebrajczyków, jednak teraz poznaję, że to nie historia lecz przekaz teologicznych ich formy pojmowania.
Zawsze te pisma opisujące istotę Boga budziły we mnie kontrowersję i sprzeczności. Teraz wiem, że to co spisano jako prawdę, niekoniecznie jest prawdą rzeczywistą.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


So lut 04, 2023 3:51 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL