Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:02 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168 ... 173  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
I wróci ze zdwojona siła. Oczywiście jak zwykle nie zauważy w sobie żadnych wad a wszystkiemu winni mityczni oni. Czasami moderniści. Na potrzeby sporu na forum to moderacja i oczywiście nielubiani userzy którzy ośmielają się mieć odmienne zdanie. A najgorzej maja ci z którymi nie potrafi wygrać sporu na argumenty. Czyli Barney i Yarpen.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sty 12, 2022 1:31 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Tego się nigdy nie spodziewałem po tym forum i nie tylko tego. Przecież to tylko przykłady. Niczego tu nie ma możliwości zadecydować i rozstrzygnąć. Bo to forum dyskusyjne. Można na coś zwrócić tylko uwagę. Tak też czynię.
Jak widać spory z innowiercami zaszkodziły. Teraz są wszyscy inni innowiercami. Ze mną włącznie.
No ale to problem admina nie mój.
Najlepiej robić swoje, zostawić innych ich losowi. Bo nigdy nie odczytają u drugiego dobrej woli, sami, jej nie mając i nie wiedząc nawet o tym ( łagodnie ).
Znając was z waszych wpisów, załorzyłem że rozumiecie. Z resztą - merss pisząca o wielu sprawach bez ceregieli, nie jest przez was źle przyjmowana. A każdy kto świeżo tu trafia i naśladuje któregoś z was. Dostaje reprymendę czy bana. Myślałem że to chcecie wiedzieć, wygląda że nie.
To forum to jakś żart i nic więcej. Tak się do ludzi nie podchodzi.
Dobrze że to tylko forum.


Śr sty 12, 2022 2:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Witoldzie, to nie jest problem rozumienia przesłania. To jest problem daleko niższy i prostszy: piszesz w sposób niekomunikatywny, tj. taki, który utrudnia (a nawet uniemożliwia) zrozumienie o co Ci chodzi.
Nawet gdybyś miał jakieś niezwykłe przesłanie i poznanie (co kilkukrotnie sugerowałeś a w co - czytając co piszesz - mocno wątpię), więc nawet gdybyś je miał rzeczywiście - poszłoby na marne przez to, że nie potrafisz (a może nie chcesz?) napisać jasno.
Póki nie wyartykułujesz zrozumiale tego, co chcesz powiedzieć, nie ma możliwości się z Tobą zgodzić lub nie zgodzić - bo nie wiadomo z czym.

Tylko proszę, nie uciekaj we wpisy w stylu "kto ma zrozumieć, ten zrozumie" - ten pseudoprorocki styl nie działa, jest co najwyżej śmieszny.

Prosiłem Cię (nie tylko ja) byś zadbał o ortografię (chociaż w tym zakresie, by poprawić wyrazy, które edytor i tak Ci podkreśla na czerwono, sygnalizując błąd).
Czy to zrobiłeś?
Nie. Po prostu się obraziłeś i napisałeś ileś-tam listów jaka to ortografia nieważna.

Wspominam o tym dlatego, że mam wrażenie, iż niezrozumiałość Twoich listów i to lekceważenie dbałości o ortografię mają wiele wspólnego. Krótko mówiąc, wydaje mi się, że po prostu nie dbasz o formę przekazu.

Nie pisz mi proszę, że jesteś "ponad to". Forma jest ważna, bo przekaz to komunikat: nadający i odbierający muszą mieć ten sam klucz odbioru, inaczej nie ma sensu w ogóle o niczym pisać.

Moja rada jest taka: mniej tekstu, za to więcej uwagi zwróconej na formę przekazu. Zadbanie o ortografię. I najważniejsze: po napisaniu, ale zanim wyślesz, wyobraź sobie, że nie wiesz, co chciałeś przekazać i przeczytaj (na głos) własny tekst, próbując go zrozumieć.
Gwarantuję, że pomoże.

A jak już będzie wiadomo co piszesz, to będzie można podyskutować: zgodzić się z tym, co napisałeś, albo nie (warto, byś tych drugich głosów też wysłuchał).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 12, 2022 3:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
@Jockey - ja jestem przerażony zmianą, jaka zaszła w @Iustusie. Na początku potrafił przyjmować argumenty - teraz jest już to prawie niemożliwe. Siedzi w okopie i tylko razi naokoło we wszystkich - papieża, Kościół, sobór, "szczepionkowców" itd itp. Już nie ma możliwości zastanowienia się, jest już TYLKO wojna.
Piszę o tym nie żeby Go pognębić ani plotkować o osobie wyłączonej do jutra z dyskusji, ale trochę z nadzieją, że przeczyta i się cofnie, a trochę by dać wyraz własnym wątpliwościom co do własnej roli na forum - zaczynam się obawiać, że dyskusja z niektórymi osobami, choć ma naprostować pewne rzeczy, w praktyce im szkodzi. To trochę tak jak ze Świadkami Jehowy; jestem pewien, że wielu z nich, gdybyśmy z nimi nie dyskutowali, nie napędzali by się tak i być może już by wyszli z sekty (uprzedzam: NIE porównuję @Iustusa do ŚJ!, mówię o skutkach dyskusji) .

Muszę to przemyśleć odnośnie mojej roli na forum.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 12, 2022 3:18 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Barney napisał(a):
ja jestem przerażony zmianą, jaka zaszła w @Iustusie. Na początku potrafił przyjmować argumenty - teraz jest już to prawie niemożliwe. Siedzi w okopie i tylko razi naokoło we wszystkich - papieża, Kościół, sobór, "szczepionkowców" itd itp. Już nie ma możliwości zastanowienia się, jest już TYLKO wojna.

Pytanie czy to była prawdziwa postawa czy poza. Swojego czasu z Wespecjanem też można było na argumenty rozmawiać. Ale to było dawano dawno temu.
Barney napisał(a):
Muszę to przemyśleć odnośnie mojej roli na forum.
Zrobisz jak uważasz. Osobiście zawsze mi szkoda osób które rozmawiają na argumenty i odchodzą. Tak jak kiedyś odchodził mniszek.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sty 12, 2022 5:21 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Konstruktywna krytyka poczynań administracji i moderacji jest mile widziana, o ile jest prowadzona przy zachowaniu wszelkich zasad kultury i ma na celu współpracę w celu ulepszania zasad panujących na forum,

Miałam pewne obserwacje, przeprowadziłam malutki eksperyment i jego wyniki te obserwacje jednoznacznie potwierdziły zatem powtarzać eksperymentu nie zamierzam. Być może wcale, być może tylko przez jakiś czas.
Nadal mi zależy na poprawie klimatu rozmów na forum, ale regulaminowe narzędzie, z którego skorzystałam, nie tylko nie działa, ale zdaje się działać "odwrotnie". Pozostaje mi przyjąć to do wiadomości, z faktami się nie dyskutuje. I nie , nie jestem urażona, obrażona, poirytowana też nie jestem. :)


Śr sty 12, 2022 6:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Sansevieria napisał(a):
Nadal mi zależy na poprawie klimatu rozmów na forum
Wyjątkowo dziwnie się do tego zabierasz :roll:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 12, 2022 7:43 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Cztery posty krytyczne nie miały charakteru krytyki konstruktywnej, ale zwykłej. Nie sformułowałaś problemu, ale podałaś analizie swoje negatywne odczucia. Nie potrafisz tego uczynić skoro w dwóch myślach czytasz to co ma charakter drugorzędny i tylko po to, by móc poddać krytyce ogólną myśl i to nielubianej osoby a pomijasz sprawę zasadniczą. Osoby krzywdzone są to dla ciebie osoby, które głośno wrzeszczą że są krzywdzone więc znów nie czytasz problemu, ale kierujesz się odczuciami.
Daruj więc sobie dobre rady. Nie czytasz problemów, więc nie potrafisz też pomóc. Nie pomogłaś tym osobom, ale sprawiłaś, że są bliżej wylotu. Nie masz bowiem pojęcia jak reagują. Wyrzucam sobie, że nieustanne naloty na niektórych użytkowników, kwestionowanie ich rzetelnej wiedzy, ośmieszanie ich nie spotkały się ze wcześniejszą i bardziej zdecydowaną moją reakcją. Musi to skutkować ich zniechęceniem. Im należy pomagać, by mieli spokój w robieniu trudnej roboty ewangelizacyjnej a nie opędzali się nieustannie od osób, które swe nieuporządkowane emocje na nich wylewają. Czasem to wiadra pomyj.
Pokaż co potrafisz w trudnych tematach. To jest postawa konstruktywna.
Takie wpisy jak twoje dolewają więc oliwy do ognia, co widać po wpisach, które się pojawiły. Nie potrafisz, zrezygnuj z dobrych rad.


Śr sty 12, 2022 7:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Sansevieria napisał(a):
Konstruktywna krytyka poczynań administracji i moderacji jest mile widziana, o ile jest prowadzona przy zachowaniu wszelkich zasad kultury i ma na celu współpracę w celu ulepszania zasad panujących na forum,

Miałam pewne obserwacje, przeprowadziłam malutki eksperyment i jego wyniki te obserwacje jednoznacznie potwierdziły zatem powtarzać eksperymentu nie zamierzam. Być może wcale, być może tylko przez jakiś czas.
Nadal mi zależy na poprawie klimatu rozmów na forum, ale regulaminowe narzędzie, z którego skorzystałam, nie tylko nie działa, ale zdaje się działać "odwrotnie". Pozostaje mi przyjąć to do wiadomości, z faktami się nie dyskutuje. I nie , nie jestem urażona, obrażona, poirytowana też nie jestem. :)


Ostatnio edytowano Pt sty 14, 2022 2:48 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

wycięto odpowiedź użytkownika, czwarta wersja hymnu pochwalnego



Pt sty 14, 2022 12:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Spółdzielnia pieniaczy którzy są zawiedzeni, że moderacja nie pozwala im robić zadym ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt sty 14, 2022 2:28 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
No cóż. Oficjalnie to mamy ustalenia regulaminowe i to o czym piszesz odnajdziemy w punkcie II/8.1 i II/5. Ponowne, już czwarte, umieszczenie postu w miejsce wyciętego i po wcześniejszym 24h banie ostrzegawczym uznała moderacja za przesądzające o braku możliwości nawiązania współpracy z użytkownikiem. Wspólnie zdecydowała o Banie stałym dla Iustusa.


Pt sty 14, 2022 2:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
merss napisał(a):
No cóż. Oficjalnie to mamy ustalenia regulaminowe i to o czym piszesz odnajdziemy w punkcie II/8.1 i II/5. Ponowne, już czwarte, umieszczenie postu w miejsce wyciętego i po wcześniejszym 24h banie ostrzegawczym uznała moderacja za przesądzające o braku możliwości nawiązania współpracy z użytkownikiem. Wspólnie zdecydowała o Banie stałym dla Iustusa.

Ale cnoty nie sprzedał z 30 srebrników.


Pt sty 14, 2022 2:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Wespecjan napisał(a):
Ale cnoty nie sprzedał z 30 srebrników.
Proponowałeś? :o

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt sty 14, 2022 3:13 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Dzisiaj jest 25 aktywnych wątków. Pamięta ktoś ile było we wrześniu 2021?
Pisałem niedawno, że kamień widzi więcej niż Barney. Teraz Merss znowu pisze coś o czytaniu. Merss jesteś analfabetą.


Pt sty 14, 2022 7:51 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Na tym forum może być aktywny nawet jeden wątek, ale to co piszą osoby zaangażowane w ewangelizację pomoże komuś w sprawach egzystencjalnych. I o to idzie, by mogli swobodnie skupić się na sprawach pomocy tym, którzy tej pomocy szukają lub trafią tutaj przypadkowo i zorientują się, że ten Kościół jest inny niż im media przedstawiają. Tymczasem na tym forum nie mogłam się nawet wypowiedzieć w dziale katolickim, bo pojawił się od razu' znafca' duchowości. Nie będę wchodziła z nim w przepychanki, bo doskonale wiem, że musiał mieć ostatnie słowo udowadniając mi, że nie mam o niczym pojęcia. To co było najważniejsze, czyli fundament na którym buduje się duchowość został podważony. Cała duchowość sprowadzona do przeczytania kilku punktów...i samo się wgra. Jemu się nie wgrało, ale przeszkodził. Jeśli ktoś to czytał pozostał taki sam głupi jak wszedł. W takich warunkach pisał Barney od dawna. To syzyfowa praca. Taka osoba jak on znajdzie bardziej przyjazne miejsce poza tym forum i chmary komarów nie będzie musiał odganiać od siebie.

Dziś na wp czytam, że skunstruowano test z religii, w którym zapytano o przykazanie nie zabijaj i wśród odpowiedzi znalazły się: aborcja, eutanazja i antykoncepcja. Poszło w świat, że to zacofanie Kościoła i jeszcze niedopuszczalne! Wejdzie ktoś na to forum i odczyta awanturę na ten sam temat. Utwierdzi się w mniemaniu, że to jest nienowoczesne i nie warto z tym Kościołem mieć nic wspólnego.
Jeśli to nazywasz analfabetyzmem, jestem tam, gdzie być powinnam. A ty?


Pt sty 14, 2022 10:31 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168 ... 173  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL