Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:30 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 46  Następna strona
 Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Trochę szerzej o strategii opowiada gen. W. Skrzypczak.
https://www.youtube.com/watch?v=gAq-x6cAjHM


Pt lut 25, 2022 11:05 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Barney napisał(a):
Musiałoby pójść naprawdę źle, by to było początek 3. wojny światowej. Ale niemal na pewno jest to "gorący początek nowej zimnej wojny".

Na razie idzie dobrze bo się ostro bronią

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lut 25, 2022 11:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Jeśli się ostro bronią, oznacza, że to nie sprawa wewnętrzna Rosji pomagającej ludności, która źle czuje się w strukturach ukraińskich i czeka na wybawienie ze strony Rosji. Szwecja może zacząć pomagać militarnie, bo trafią już na powód o wyjątkowym znaczeniu. Takie mają prawo. Wcześniej odmówiono pomocy Ukrainie, bo korzystano z innego paragrafu.


Pt lut 25, 2022 11:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Jockey napisał(a):
Barney napisał(a):
Musiałoby pójść naprawdę źle, by to było początek 3. wojny światowej. Ale niemal na pewno jest to "gorący początek nowej zimnej wojny".

Na razie idzie dobrze bo się ostro bronią


No cóż. Nasi w 39 też się ostro bronili. Wbrew pozorom Niemcy dostali niezłego łupnia, a blietzkreg trochę się im wydłużył, niemniej światowa się zaczęła..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lut 26, 2022 12:02 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Wiem o tym. Ale jednak gdzieś w środku człowiek sprzyja Ukraińcom broniącym niepodległości. Nawet pamiętając o ich różnych draństwach.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So lut 26, 2022 1:02 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
A to oczywiste

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lut 26, 2022 1:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
(ciach. Tak jak zapowiadałem masz zakaz pisania w tym wątku. Kolejny twój wpis offtopowy. -J)


So lut 26, 2022 10:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Jockey napisał(a):
Na razie idzie dobrze bo się ostro bronią


Wygląda na to ze będzie jeszcze lepiej, ponieważ dostaną więcej broni do obrony. 27 państw, w tym Wielka Brytania, inne kraje europejskie i USA, zgodziło się przekazać Ukrainie więcej broni, środków medycznych i innej pomocy wojskowej, aby wspomóc ją w walce z rosyjską inwazją - podała w sobotę rano stacja Sky News.

_______________________

W ciągu trwającej od dwóch dni inwazji na Ukrainę Rosja straciła ponad sto czołgów, 14 samolotów, 8 helikopterów - podała na Facebooku wiceminister obrony Ukrainy Anna Malar. Według wiceminister zginęło dotychczas 3 tys. rosyjskich żołnierzy.

Niech by były te dane o połowę niższe, to są to potężne straty, a zwłaszcza w ludziach, dla bandyckiego napastnika.

I następna wiadomość. Pojechaliśmy na manewry, trafiliśmy tutaj - sztab ukraińskiej armii publikuje zeznania schwytanych rosyjskich żołnierzy, którzy mówią, jak trafili na Ukrainę. Niektórzy twierdzą, że "nie wiedzieli", że jadą na wojnę, inni, że przyjechali z terytorium Białorusi.

Więcej wiadomości pod poniższym likiem.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-woj ... rp_state=1


Ostatnio edytowano So lut 26, 2022 11:58 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalono dwa posty



So lut 26, 2022 11:34 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Dodam do tego co napisał lajkonik
I kolejny policzek dla Putina
https://dorzeczy.pl/swiat/268369/wojna- ... rosji.html
Oby tak dalej.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So lut 26, 2022 12:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Ta liczba z tymi zabitymi żołnierzami rosyjskimi, wygląda na to ze jest prawdziwa, ponieważ : Ukraina zaapelowała do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża o pomoc przy wywiezieniu ciał rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli podczas inwazji Rosji na ten kraj - poinformowała w sobotę wicepremier Ukrainy ds. reintegracji terytoriów tymczasowo okupowanych Iryna Wereszczuk.

"Zwracamy się do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. Prosimy, by Międzynarodowy Czerwony Krzyż pomógł wywieźć ciała rosyjskich żołnierzy do Federacji Rosyjskiej. Są to tysiące ciał okupantów" - powiedziała Wereszczuk w wystąpieniu na Youtube.

"Jest to potrzeba humanitarna i prosimy, by zrobić tak, aby ciała rosyjskich okupantów opuściły terytorium Ukrainy i pojechały do Federacji Rosyjskiej" - wskazała polityk.

Wicepremier podkreśliła, że mieszkańcy Federacji Rosyjskiej powinni wiedzieć, "ile takich ciał i ilu okupantów leży dziś na ukraińskiej ziemi".

Zwróciła się jednocześnie bezpośrednio do obywateli Rosji. "Uczyńcie tak, by ciał waszych synów, waszych mężów było mniej, bo inaczej będą ich tysiące. Jeszcze raz proszę. Zwyciężymy. Chwała Ukrainie" - oświadczyła Wereszczuk.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ref=series

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ref=series

Putin się przeliczył, to nie Afganistan, ciał się tym razem nie da ukryć.


So lut 26, 2022 12:59 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Wespecjan napisał(a):
PeterW napisał(a):
odpływasz od rzeczywistości?

Rzeczywistość jest taka że za pieniądze Ameryki, czym żydówka Nuland się chwaliła, obalono Janukowycza w 2014 i Ukraina weszła na drogę demokratycznego homoseksualizmu pod patronatem Ameryki.


Ja pie***le, o ile nie zgadzałem się z tobą w różnych kwestiach miałem cie za gościa który coś tam jednak sobą reprezentuje. O dzisiaj z czystym sumieniem mogę traktować cie jako Ruskiego trolla. Wstydź się za to co piszesz. Obrzydliwe


So lut 26, 2022 5:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Hakerzy zaatakowali Putina. ​Nie działa oficjalna strona Kremla i Gazpromu. Padła też witryna rosyjskiego ministerstwa obrony, ale też inne adresy, które związane są z rządem Władimira Putina.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-woj ... rp_state=1


So lut 26, 2022 6:07 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Fajno, ale strony www to w sumie pikuś - propaganda. Dobrze by było żeby namieszali na istotnych dla infrastruktury serwerach.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So lut 26, 2022 6:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jockey napisał(a):
No to co powiecie o ataku Putina na Ukrainę.

Któż by się spodziewał, że kolejną mutacją po Omikronie stanie się Władimir Putin? To akt II teatru plandemicznego. Tak jak koronawirus zyskał miano śmiertelnie niebezpiecznego zagrożenia wywołującego pandemię tak na wszelki wypadek, tak i teraz profilaktycznie mamy III wojnę światową i Władimira Hitlera na jej czele.
I teraz profilaktycznie musimy adekwatnie zareagować na to zagrożenie. Skoro pandemia stała się uzasadnieniem dla niszczenia gospodarki, prawa, społeczeństw, zdrowia i życia ludzi, to łatwo sobie wyobrazić, że tym bardziej III wojna światowa będzie świetnym uzasadnieniem, żeby dokończyć proces wdrażania NWO.
I jeśli mam rację, że to drugi etap, to ta wojna potrwa parę ładnych lat.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


So lut 26, 2022 11:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Miałam dłuższą przerwę w pisaniu na forum, ale postanowiłam się wypowiedzieć. O dziwo częściowo zgadzam się z Wespacjanem w tym, że w jakiś sposób media sieją panikę i wywołują wojnę. Zastanawiam się w jaki cudowny sposób skończyła się pandemia i niejako ustąpiła miejsca wojnie. Jeszcze do niedawna było takie zagrożenie życia że co niektórzy byli gotowi prześladować tych nieszczepionych za pandemię, ale nic w sumie się nie zmieniło w tej kwestii gdy pandemia nagle sama wygasła. To jest tylko się cieszyć z tego, ale po co była panika? Dziwne ale przywódcy światowi i media ogłosiły koniec pandemii i pandemia wygasła. Teraz media ogłosiły wojnę i znów nie wiadomo na jakiej podstawie bo kto zagwarantuje które informacje są prawdziwe. Czy przypadkiem ktoś tu nie manipuluje całą rzeszą ludzi? Kilka lat temu był zamach w teatrze na Dobrowce gdzie zginęło sporo ludzi potem był atak wojsk rosyjskich na szkołę w Biesłanie gdzie zginęły dzieci, dlaczego wtedy media nie ogłaszały początku wojny kiedy naprawdę zginęli ludzie. Widzę że nie tylko ja zauważam że coś tu jest nie tak i manipulacja medialna zaczyna być szyta grubymi nićmi.


N lut 27, 2022 12:29 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 46  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 112 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL