Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:41 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 46  Następna strona
 Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Jest taki smaczek w wypowiedzi papieża, który jest istotny. Chce papież jechać do Rosji i z nimi porozmawiać, by przemówić im do rozsądku. Bardziej tego chce od wyjazdu na Ukrainę, by pocieszać strapionych. Bo gorzej będzie z czasem Rosji, niż Ukrainie. Ukraina będzie odbudowywana, z pomocą wielu, przy sporym udziale odszkodowań z Rosji. Jest to nie uniknione, papież to wie. Natomiast ten stan sprawi, że życie w Rosji będzie trudniejsze.
Czyli sami sobie biedę szykują. Nie chodzi więc o to, by powstrzymując za wszelką cenę wojnę, nie dać lekcji prawdy błądzącej Rosji. Tylko o to, by tej lekcji udzielić w zrozumiały sposób. A wtedy przejdzie Rosji, ochota do siłowych rozstrzygnień nieporozumień do jakich doszło z sąsiadem Ukrainą.
Taki cel tu się jawi. Czy skuteczny? Czas pokaże.
Kościół jako spadkobierca Bożej prawdy, ma obowiązek patrzeć na najdalszy punkt ( wieczny ). Spraw które żótują, na przyszły bieg spraw na tym świecie. To nie jest tak wprost oczywiste już teraz. Można papieża w tej postawie nie rozumieć.
Tak to widzę.


Pt maja 06, 2022 3:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
witoldm napisał(a):
Jest taki smaczek w wypowiedzi papieża, który jest istotny. Chce papież jechać do Rosji i z nimi porozmawiać, by przemówić im do rozsądku.


Hm... No ale tam jest Prawosławie w wersji rosyjskiej (od której odżegnują się inni prawosławni), więc papież tam, no ten tego... Dla nich podwójnym heretykiem jest (bo raz że nie prawosławny, a dwa: że nie rosyjsko-prawosławny)
Stalin, a jest on dla Putina i jego hałastry autorytetem, w analogicznej sytuacji by się spytał "ile dywizji ma papież"

Cytuj:
Bardziej tego chce od wyjazdu na Ukrainę, by pocieszać strapionych. Bo gorzej będzie z czasem Rosji, niż Ukrainie.

U nich stale jest nie najlepiej (prowincja, nie wielkie miasta)...

Cytuj:
Natomiast ten stan sprawi, że życie w Rosji będzie trudniejsze.

E tam, ważne że są potęgą nuklearną i basta. Oni wolą jeść tylko ziemniaki ze słoniną, ale ważne że są "mocarstwem".

Cytuj:
Czyli sami sobie biedę szykują.

J.w. Im wystarczy do szczęścia defilada na Placu Czerwonym..

Cytuj:
Spraw które żótują,......


Rany Julek.. Witold - proszę. Oszczędzaj oczy swoich czytelników. Ja przez dobrą chwilę się zastanawiałem nad tym dziwnym słówkiem...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt maja 06, 2022 3:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
witoldm napisał(a):
Jest taki smaczek w wypowiedzi papieża, który jest istotny. Chce papież jechać do Rosji i z nimi porozmawiać, by przemówić im do rozsądku. Bardziej tego chce od wyjazdu na Ukrainę, by pocieszać strapionych. Bo gorzej będzie z czasem Rosji, niż Ukrainie. Ukraina będzie odbudowywana, z pomocą wielu, przy sporym udziale odszkodowań z Rosji. Jest to nie uniknione, papież to wie. Natomiast ten stan sprawi, że życie w Rosji będzie trudniejsze.
Czyli sami sobie biedę szykują.
Myślę, że nie o to chodzi. Całkiem zwyczajnie - to Rosja jest agresorem i to od Rosji zależy, czy wojna się skończy (nie mówię o jakimś para-końcu, z częściowo niewoloną Ukrainą).
Zatem, jeśli chce się zażegnać wojnę, trzeba jechać do Putina. Do Żełeńskiego nie ma po co, bo to nie Ukraina dąży do wojny.

Jeszcze o papieżu (ale i o nas samych); czasami źle jest, jeśli - nawet w jakiejś w miarę dobrej idei - ktoś pójdzie tak daleko, że nie zauważa rzeczywistości.
Gandhi też był "pacyfistą". W 1938 roku, po krwawych prześladowaniach Żydów w hitlerowskich Niemczech ("Noc kryształowa" itd) lider Hindusów radził: „Jestem pewien, że najbardziej kamienne niemieckie serca ustąpią, jeżeli tylko Żydzi przyjmą zasady nie odpowiadania przemocą na przemoc.”
To, że Żydzi faktycznie w większości wybrali bierność (choć pewnie niekoniecznie był to wynik pouczeń z dalekich Indii) przyczyniło się do eksterminacji wielu z nich. Wydawałoby się, że po takiej nauczce Gandhi powinien dokonać autorefleksji i nie dawać samobójczych rad - niestety, oślepiony przyjętymi założeniami (a może i trochę poklaskiem Zachodu), w 1942 roku (kiedy w obozach dymiły krematoria, a na froncie ważyły się losy świata) zrobił wspaniały prezent Hitlerowi, pouczając aliantów: „Chciałbym, abyście złożyli broń, którą macie, jako nieużyteczną dla ratowania siebie samych i ludzkości. Zaprosicie Hitlera i Mussoliniego, aby wzięli to, co chcą z krajów, które nazywacie swoimi. Jeżeli ci panowie zdecydują się zająć wasze domy, opuścicie je. Jeżeli nie pozwolą wam odejść swobodnie, dajcie się - mężczyzna, kobieta i dziecko - zabić, ale nie staniecie się ich poddanymi.”

Dziś cierpią i umierają ludzie w Ukrainie. Nie można abstrahować od tego faktu i głosić absolutnego pacyfizmu, pod hasłem "nie ma wojny sprawiedliwej" (w sensie: usprawiedliwionej obrony przed napaścią).

I papież chyba już do tego doszedł. Widzę zapowiedź zmiany stanowiska, kiedy na pytanie czy należy dostarczać czołgi broniącym się Ukraińcom, już nie mówi "nie", tylko że "nie wie".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So maja 07, 2022 5:07 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Właśnie pojawił się film na YouTube "Księdza z osiedla", w temacie wypowiedzi papieża. Może coś w tym jest?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So maja 07, 2022 8:31 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Pewno - Berney masz rację. Bo nie zabijaj, jest pierwszą ludzką powinnością. Tu misyjny wymiar ma dalsze znaczenie. Co sprawi mniej śmierci jest pierwsze.

Tu ostatnia wypowiedź Zelemskiego z tłem płonącej Warszawy i obecny obrazek z Ukrainy. Z kontekstm nigdy więcej wojny, zaznaczone pytajnikiem. Oczywiście chodzi o Polskie podejście do wojen. Jak ono się ma do obecnej sytuacji?
Bardzo znamienny obraz tego co się dzieje, wobec tego co po jest deklarowane. Czyż można wininć kogoś kto został napadnięty i ma raczej z drugiej ręki pomoc, nie z pierwszej. O to, że widzi takie nikgdy i się tym właśnie zawodzi.
To co znamienne jest w tej sytuacji to to, że nie deklaracje i nie Bóg rozwiąże definitywnie problem wojen. A rozwiążą jeśli tylko zechcą, ludzie odpowiedzialni za ten świat. Na razie to słychać bardziej deklaracje i wymuszone działania, poparte zgonką atomowej zagłady. O ironio, jak by to co się dzieje na Ukrainie nie było zagładą.
Szacun panie Zelemski za twą postawę.
Że widzisz więcej, aniżeli inni chcą ukazać.


N maja 08, 2022 12:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
A taki bulwers poszedł na Dziambora, że powiedział, że to nie nasza wojna. W sensie dosłownym nie nasza, bo nas Ruscy nie napadli, ale w SZERSZYM kontekście w naszym narodowym interesie jest zwycięstwo Ukrainy...

Ale Papież Franciszek przebił wszystkich z tym szczekaniem NATO... mnie to nie dziwi ani gorszy, bo specyfika i mentalność mieszkańców Ameryki Południowej i Środkowej jest kompletnie inna. Tym samym Głowa Kościoła niejako strzeliła w stopy tym wszystkim poszukiwaczom rosyjskiej propagandy w jakimkolwiek zdaniu czy nawet słowie...

Kuba, Nikaragua, Wenezuela, Boliwia wprost poparły Putina, reszta państw zachowuje neutralność - nie dlatego, że kocha Rosję, ale dlatego że nie ufa Amerykanom i ich polityce...Zachód szeroko rozumiany pod przywództwem USA to nie jest dla nich raj, wolność, demokracja, tylko imperializm, wyzysk, zgnilizna moralna, tak myślą Latynosi...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt maja 10, 2022 7:37 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
mniszek_pospolity napisał(a):
Kuba, Nikaragua, Wenezuela, Boliwia wprost poparły Putina, reszta państw zachowuje neutralność - nie dlatego, że kocha Rosję, ale dlatego że nie ufa Amerykanom i ich polityce..

Hm.. No co Ty nie powiesz.. Nie kochają Rosji? Przecież te kraje są przeorane (jeszcze) sowiecką agenturą i mizdrzą się (nadal) do ustroju para-komunistycznego.. Oni nie ufają USA w ten sam sposób jak ZSRR... Wróóóóć... znaczy się Rosja - to jest programowa niechęć.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr maja 11, 2022 5:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
PeterW, zachęcam do lektury tego artykułu...wiele wyjaśnia takie a nie inne stanowisko krajów łacińskich. Bądź co bądź papież Franciszek nie jest sowiecką agenturą, a powiedział co powiedział....


https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... o-onz.html

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr maja 11, 2022 6:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Z innej nieco perspektywy: Wojna i moc modlitwy....

https://www.zyciezakonne.pl/wiadomosci/ ... zz-120493/

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz maja 12, 2022 8:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Z dedykacja dla wszystkich pożytecznych idiotów co to mówią ze to nie nasza wojna
https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/3 ... olski.html

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt maja 13, 2022 11:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Ruscy propagandyści w ichnim odpowiedniku Kurwizji opowiadają jeszcze gorsze głupoty, co nie zmienia faktu, że wojna nie jest nasza, w tym sensie, że nie jesteśmy w niej stroną. Natomiast oczywiście jest w naszym interesie, by Ukraina się w tej wojnie obroniła, w czym należy jej pomóc bez wciągania Polski i polskich żołnierzy do działań militarnych.


So maja 14, 2022 12:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
No proszę...To już Niemcy zaczęli grać pierwsze skrzypce? Od kiedy? W kraju, w którym wyrywane są ukraińskie flagi przez tamtejszą policję (dla porównania Polak, który zdjął flagę Ukrainy trafił do aresztu, Ukrainka, która zaatakowała fizycznie ambasadora Rosji chodzi wolno), nocne wilki, flagi Rosji, parady i protesty prorosyjskie, 130 tysięcy przyjętych uchodźców i koniec, bo Niemców nie stać (w Polsce już prawie 3.5 miliona), popieranie Putina, i teraz takie coś...

https://dorzeczy.pl/opinie/300076/winni ... mcami.html

2014 rok, Polska przoduje w pomocy i popieraniu Ukrainy, a sama Ukraina robi dalej interesy z Rosją , (wschód ), zaś zachód stawia na.. Niemców i inne kraje zachodu, nie Polskę.

Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że nigdy nie będzie dobrych relacji na linii Kijów-Berlin...A tu takie coś. Prorosyjscy Niemcy wchodzą do gry na równi z najbardziej antyrosyjskim krajem jakim jest Polska...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So maja 14, 2022 2:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Przekazaliśmy jako państwo właśnie 25 000 ton benzyny na Ukrainę mimo znanych nam wszystkim cen paliwa. Dobrze, trzeba pomagać. Wojsko pomaga, wiem od przyjaciela, który jest zawodowym żołnierzem ile sprzętu poszło na Ukrainę. Słusznie, to także nasza wojna, bo jak mer Kijowa Kliczko mówi Ukraina walczy też za Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię, Gruzję, Mołdawię, Armenię...itp. i krew mnie zalewa jak NIEKTÓRZY (żeby znowu sobie czasem ktoś nie pomyślał niesłusznie jak w innym temacie, że wszystkich o wszystko oskarżam) dowódcy Ukrainy kradną, kradną, kradną i raz jeszcze kradną. Dla takich w stanie wojny czapa, tak zawsze było. Co za podłość i hańba!

https://youtu.be/1J9-cPI8lfM

Chłopak, żołnierz, bohater, Ukrainiec, gdy Rosja napadła na jego kraj bez chwili wahania ruszył walczyć i teraz widzi jaka jest okrutna rzeczywistość. Takich, którzy chcą na wojnie zarobić nie brakuje nawet wśród Ukraińców. To smutne i tragiczne. Jeżeli im, żołnierzom na litość boską nie zależy na pokonaniu tych zbrodniarzy z Rosji, to KOMU do jasnej Anieli ma bardziej zależeć?

Tutaj raporty o zabitych Rosjanach, 30 000, ukraińskich 501 od początku tej wojny (oby to był faktyczny stan), Chłopak mówił 2 miesiące, że pogonią Ruskich, a teraz jest zrezygnowany co słychać w jego głosie.

Jak tak można...Ci ludzie to jakieś cmentarne hieny...Dorabiać się na ludzkiej krzywdzie, tragedii, bólu i nieszczęściu. Brak mi słów. Nie mają sumienia, żeby w obliczu wojny kasę zbijać kosztem RODAKÓW i pomagającym im sojuszników?

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt maja 20, 2022 3:09 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Kiedy w 1920r wiedzieliśmy, że nikt nam nie pomoże, bo Zachód się wymigał od pomocy, KEP zarządziła nowennę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli. Tłumy Polaków się modliły, żołnierze przygotowywali się do wojny a trzecia grupa Polaków robiła z Rosjanami interesy życia. To schemat stary jak świat.
Pomoc, która dociera na Ukrainę to nie 100%, ale 70-80%. I tak wojskowi twierdzą, że to dużo, bo sprzęt, który pozostawili Amerykanie odchodzą z Afganistanu (?) miał im służyć jeszcze jakiś czas do walk a nie służył nawet jednego dnia. Przehandlowali.
Uczy nas historia i wyciągamy z niej doświadczenia a nie emocje: jak oni mogą! Zawsze będą ludzie dla których wojna to interes życia. Jeszcze niedawno pisaliście o interesie życia Polaków. Kowid był potrzebny spekulantom szła narracja. Teraz kalka wskazuje, że powinno się czytać: Ukraińcy robią interesy życia na wojnie. Są tacy, którzy to robią. Są tacy, którzy pasożytują na Polsce. Czy to oznacza, że uczciwość wszystkich Ukraińców została sprowadzona do katakumb i mają rację Niemcy markując pomoc? Taka jest twoja narracja.
Matka Teresa pisała:
Jeśli uczynisz coś dobrego, zarzucą ci egoizm i ukryte intencje,
Czyń dobro mimo to.

Jeśli ci się uda, zyskasz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów.
Staraj się mimo wszystko.

Dobro, które czynisz, jutro zostanie zapomniane.
Czyń dobro mimo to.

Uczciwość i otwartość wystawią cię na ciosy.
Bądź mimo to uczciwy i otwarty.

To, co zbudowałeś wysiłkiem wielu lat, może przez jedną noc lec w gruzach.
Buduj mimo to.

Twoja pomoc jest naprawdę potrzebna.
Ale kiedy będziesz pomagał ludziom, oni mogą cię zaatakować.
Pomagaj mimo to.

Daj światu z siebie wszystko, a wybiją ci zęby.
Mimo to daj światu z siebie wszystko.


Pomagający po prostu rozumieją imperialny system myślenia Rosji. Można to opanować w jeden sposób; złamać to siłą. Inaczej co jakiś czas będzie powtórka z rozrywki. Imperializm rosyjski i bezbożna demokracja odcinająca się od doświadczeń historii, ale skupiona na bogaceniu się zawsze będzie szukała ofiar. Zapłakiwanie się nad tym jacy są źli to jałowe myślenie.


Pt maja 20, 2022 4:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Merss, kompletnie nie odczytałaś mojej narracji twierdząc, że ja uważam, że nie należy pomagać, bo wszyscy na Ukrainie są nieuczciwi, kiedy wyraźnie napisałem NIEKTÓRZY....

I chodziło o dowódców poszczególnej brygady o czym mówi ten żołnierz, który z całym szacunkiem lepiej wie co się dzieje z dostarczaną tam pomocą na froncie od Ciebie. Prosi aby jego apel dotarł do prezydenta Ukrainy i chce się z nim spotkać.

To jest poważna sprawa i ci ludzie powinni ponieść konsekwencje swojego haniebnego czynu.

Kiedy się mylę, to potrafię przeprosić i wycofać z tematu, ale proszę, żebyś nie wkładała w moje usta coś czego nie powiedziałem i nie napisałem.

Wyskakujesz z tym, że ja komuś jakieś interesy w sprawie Covida zarzucałem??? Potem Matka Teresa, cytaty i puenta, że w sumie zawsze tak było, więc to jałowe myślenie itp. Sorry, ale w ogóle nie o tym tu mowa.

I nie mają racji Niemcy, i pisałem o tym WIELOKROTNIE w tematach wojennych, politycznych itp. Dlatego naprawdę nie mam pojęcia jak można zarzucać mi narrację, w tezie, którą tak beztrosko postawiłaś. W tym wypadku Twoja diagnoza jest zła.

Nie jest tajemnicą, że na wojnie ludzie zawsze robili interesy, każdy o tym wie. Ja widzę młodego chłopaka z Ukrainy, który mógł siedzieć w Polsce jak sam wspomina a dobrowolnie pojechał walczyć za swój kraj i jest wściekły na swoich przełożonych, że nie dojść, że sami nie walczą, to jeszcze się na tym nieszczęściu bogacą. To jest kwintesencja tej sprawy i tego apelu a nie chybione domysły.

Przez najmniejszy moment pisząc to i poruszając wątek nieuczciwości na wojnie nie przyszła mi myśl, żeby nie pomagać, bo kradną, a taką według Ciebie mam narrację, co nie ukrywam jest dla mnie bolesne, bo to nieprawda zarzucona w moim kierunku.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt maja 20, 2022 6:19 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 46  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL