Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:21 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Następna strona
 Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
No bo to jest kabaret, Radzą i radzą, a w Kijowie giną niewinni ludzie, i w tym dzieci. Na co tum jeszcze czekać? Tylko militarnie można uspokoić tego szaleńca.


Pt lut 25, 2022 12:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Wespecjan napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):
Dlaczego wprowadzenie SWIFT, zablokowały , Niemcy , Włosi, i Węgrzy? Tu się zgadzam z Tuskiem ze to są sankcje udawane.

https://businessinsider.com.pl/gospodar ... ly/rcflsxf

Bo odcięcie Rosji od dolara międzynarodowego (bo o to chodzi w SWIFT) spowodowało by załamanie kursu dolara oraz wyrobienie systemu alternatywnego do dolara przez Rosję i Chiny i pasożyt-Ameryka już nie miałby jak żerować na gospodarce światowej i nie nie miał by jak finansować swojej ogromnej imperialnej armii.



Pierniczysz, trzy, po trzy. To nie ( pasożyt- Ameryka ) zablokowała sankcje SWIFT, tylko kraje które należą do UE, Rządy Niemiec, Włoch i Węgier.


Pt lut 25, 2022 1:02 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
O Węgrach dowiedzieć się można z wywiadu z gen Skrzypczakiem.
Putin nie daruje Polsce
Ppłk Krzysztof Przepiórka - współtwórca GROM


Pt lut 25, 2022 1:17 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
polexit napisał(a):
Jockey napisał(a):
A teraz ładnie odwołasz kalumnie. Nie mówię o politykach a o zwolennikach. Np. niejaki Wespecjan jako ruski troll napisał popierające wojnę i Putina.

Ja mam odwołać kalumnie? Masz tupet chłopie :mrgreen: Napisałeś o "partii proputinowskiej", więc nie, nie chodziło tylko o zwolenników.

To może daj komuś mój tekst bo widzę ze nie ogarniasz czytania ze zrozumieniem.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lut 25, 2022 1:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
lajkonik.2 napisał(a):
No bo to jest kabaret, Radzą i radzą, a w Kijowie giną niewinni ludzie, i w tym dzieci. Na co tum jeszcze czekać? Tylko militarnie można uspokoić tego szaleńca.

Tak samo było w 1939. Polska się wykrwawiała a oni radzili. Wcześniej Żydzi uciekali przed hitlerem a oni radzili. Mam wrażenie ze będzie tak samo to wyglądać.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lut 25, 2022 1:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
lajkonik.2 napisał(a):
Pierniczysz, trzy, po trzy. To nie ( pasożyt- Ameryka ) zablokowała sankcje SWIFT, tylko kraje które należą do UE, Rządy Niemiec, Włoch i Węgier.
No i co z tego, kraje UE to jest kolonia Stanów od IIWŚ.


Pt lut 25, 2022 1:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
To sie nazywa prymitywny antyamerykanizm.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lut 25, 2022 1:56 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jockey napisał(a):
Tak samo było w 1939. Polska się wykrwawiała a oni radzili. Wcześniej Żydzi uciekali przed hitlerem a oni radzili. Mam wrażenie ze będzie tak samo to wyglądać.


Jestem tego samego zdania. Miałem to już napisane w poprzedni poście ale wyciąłem. A Polak, potem bił się za wszystkich. Jak dalej cala ta UE, i NATO, będą patrzyć obojętnie na śmierć niewinnych ludzi, to będzie bardzo źle, dla całej Europy.


Pt lut 25, 2022 1:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Bijemy się za kogoś? Zdradzisz szczegóły?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lut 25, 2022 2:12 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Gen Polko o sytuacji na Ukrainie


Pt lut 25, 2022 2:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jockey napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):
No bo to jest kabaret, Radzą i radzą, a w Kijowie giną niewinni ludzie, i w tym dzieci. Na co tum jeszcze czekać? Tylko militarnie można uspokoić tego szaleńca.

Tak samo było w 1939. Polska się wykrwawiała a oni radzili. Wcześniej Żydzi uciekali przed hitlerem a oni radzili. Mam wrażenie ze będzie tak samo to wyglądać.

Co to za porównanie? Wtedy na dzień dobry w pierwszych godzinach, zginęły setki ludzi, głównie cywili.


Pt lut 25, 2022 3:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Adekwatne. Podczas anschlussu Austrii, a potem wejścia do Czechosłowacji też niewiele osób zginęło.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lut 25, 2022 3:27 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Barney napisał(a):
polexit napisał(a):
Po pierwsze - gdzie twierdziłem, że to jest powód wjechania czymkolwiek gdziekolwiek? Nie usprawiedliwiałem napaści na Ukrainę, tylko zaprzeczyłem Twoim słowom, że to "ruska propaganda". Jest faktem, że Stany próbowały rozgrywać sytuację na Ukrainie pod swoje cele, tak jak próbuje to robić Putin. Tylko innymi metodami.
Jaaasne. Mordowanie ludzi i wojna to tylko "inne metody".
Takie gadanie, W KONTEKŚCIE TRWAJACEJ NAPAŚCI, to DOKŁADNIE wpisywanie się w ruską propagandę wojenną. Spełniasz rolę zdefiniowaną przez Lenina jako "użyteczny idiota".

Dokładnie tak jest - wojna to środek, metoda osiągnięcia założonego celu. Oczywiście, że nie jest środkiem, który powinniśmy pochwalać, czy nad którym należy przejść do porządku dziennego. Kolejny raz powtarzam - bo może w emocjonalnym uniesieniu Ci to umyka - że nie pochwalam ani nie usprawiedliwiam tej metody. Po prostu piszę, czym jest.

"Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami." - Von Clausewitz powiedział to jak jeszcze Lenina nie było na świecie ;)

Cytuj:
Jaaasne. Wspieranie wolności to przecież "pchanie do zbrojnych konfrontacji".

Gardłowanie o wolności w Twoim akurat wydaniu jest cokolwiek kuriozalne, co dobrze już podsumował Wespecjan.
Podobnie kuriozalne jest przeświadczenie, że USA zależy na "wolności" jakichś tam kraików we wschodniej Europie, Bliskim Wschodzie, czy gdziekolwiek indziej na świecie, gdzie USA "wspierały demokrację", co zwykle kończyło się dla tych państw tragicznie i nie inaczej jest teraz z Ukrainą.

Cytuj:
Jaaasne. Amerykanie obalili władze na Ukrainie.
Czytasz czasem co piszesz?

A te mld jankeskich dolarów to na co wg Ciebie szły?

Cytuj:
Wspierasz je - relatywizując napaść.

Jak zwykle niczym nie poparte oszczerstwo. Nie relatywizuję napaści, tylko piszę, że jest środkiem do osiągnięcia strategicznych celów przez Rosję i że jest konsekwencją całego ciągu działań na Ukrainie i wokół niej ze strony m.in. zachodnich mocarstw.

Cytuj:
Tak, sporo pomogły dla jej wolności.

Właśnie widać efekty tej pomocy.

Jockey napisał(a):
To może daj komuś mój tekst bo widzę ze nie ogarniasz czytania ze zrozumieniem.

Ty najwyraźniej nie ogarniasz tego co sam napisałeś. A napisałeś:
Rozsądni ludzie widzieli to od dawna oprócz zwolenników Konfederacji. Ale fakt nie można być rozsądnym i popierać partie proputinowska


Pt lut 25, 2022 3:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Sachol. Hitler zaczynał niewinnie. Putin tez. Przypomne Krym itp. To się dzieje od 2007 roku. W 2008 była Gruzja. Najgorsze przed nami. Jeśli Putin zajmie Ukrainę to będzie to znak dla reszty świata ze wali się obecny porządek. I na pewni Chiny będą chciały uderzyć na Taiwan. Nie wiadomo co będzie się działo w państwach arabskich i co z wojna z Izraelem. To samo w innych zapalnych miejscach. Może się skończyć ogólnoświatowa nawalanka. To zreszta zapowiadają niektórzy politolodzy. To samo stwierdził były premier Ukrainy. Żarty się skończyły. Mamy jak zwykle problemy z powodu Niemców i ich mądrości.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lut 25, 2022 3:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polityka.
Jockey napisał(a):
I na pewni Chiny będą chciały uderzyć na Taiwan. Nie wiadomo co będzie się działo w państwach arabskich i co z wojna z Izraelem. To samo w innych zapalnych miejscach. Może się skończyć ogólnoświatowa nawalanka. To zreszta zapowiadają niektórzy politolodzy. To samo stwierdził były premier Ukrainy. Żarty się skończyły. Mamy jak zwykle problemy z powodu Niemców i ich mądrości.

Wlsnie China nie zależy na ogół oświatowej nawalance bo zatrzymało by to ich ekspansję gospodarczą. Więc naprwno nic takiego nie nastąpi.
A Putin to nie Hitler więc bezsensu siać takie porównania na wyrost i wzmagać panikę. A Historia najnowsza zna wiele konfliktów które w żadną ogólnoświatową nawalnk się nie przerodziły.
Ludzia już i tak dostatecznie odwaliło z tym tankowaniem.


Pt lut 25, 2022 3:42 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL