Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 1:52 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Kapusie nadal mają się dobrze 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Irbisol napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Kościół zwyczajnie kradnie pieniądze państwowe i to w tak bezczelny sposób, że wydatki na Kościół są utajnione.

Skoro wydatki z budżetu RP są utajnione, to skąd o nich wiesz?

Już pisałem, że utajniona jest kwota a nie sam fakt jej występowania.

No przykro mi, ale to dalej nie trzyma się kupy. Skoro wiadomo jest, że istnieją takie wydatki, bo ktoś, kto ma do nich dostęp, się wypaplał, to dlaczego ten ktoś nie ujawnił kwot?


N lut 28, 2021 10:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Wespecjan napisał(a):
ale kiedy lewica w Polsce zdobywa władze jak np SLD, natychmiast porzuca pomysły alienacji Kościoła od państwa z bardzo prostego powodu: państwa nie stać na to.

A nie stać na to ponieważ zawsze taniej jest gdy jak najwięcej obywateli sama z siebie jest moralna niż pilnowana przez policję. Państwo ateistyczne to zawsze państwo policyjne (Korea Północna, Chiny, ZSRR) a takie wydają ogromne środki na apart policyjny, ponieważ tamtejsza "moralność" to nic innego jak "bo mnie złapią".


No prosze, ciekawa teza, to moze jeszcze opowiesz jak te panstwa przed narodzeniem Jezusa dzialaly, np taki starozytny Rzym przez tak z grubsza tysiac lat?
Czy chocby Chiny, przed wynalezieniem kamer i software rozpoznajacego twarze?


N lut 28, 2021 10:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
merss napisał(a):
I jeszcze jedno. Empatia w postaci neuronów lustrzanych ma też podłoże biologiczne. Liczba tych neuronów jest zmienna u ludzi i ten fakt predyscynuje ludzi z większą ich liczbą do podejmowania zawodów opiekuńczych. Wychowanie to wzmacnia, mamy jednak i loterię genetyczną.
Nie, ankietowanie o tym kto co "czuje" jaką ma empatię - jest śmieszne. Takie "badania" są funta kłaków warte.

By porównywać wpływ katolicyzm trzeba dawać twardsze dane np dane pod spodem kwestionują słynny mit, że "protestantyzm jest lepszy dla gospodarki niż katolicyzm" Większość porównuje kraje różne geograficznie, surowcowo, historycznie, etnicznie by udowodnić wyższość protestantyzmu nad katolicyzmem, a mało ludzi pomyślało by porównać sytuację w jednym kraju.
Dane z Niemiec za rok 2011, PKB vs historycznie i obecnie wyznawana religia:

Obrazek

Obrazek


N lut 28, 2021 10:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Adam M. napisał(a):
No prosze, ciekawa teza, to moze jeszcze opowiesz jak te panstwa przed narodzeniem Jezusa dzialaly, np taki starozytny Rzym przez tak z grubsza tysiac lat?
Czy chocby Chiny, przed wynalezieniem kamer i software rozpoznajacego twarze?
Nie było wtedy powszechnego ateizmu. Powszechny ateizm przyszedł z komunizmem i modernizmem.


N lut 28, 2021 10:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Wespecjan napisał(a):
Irbisol napisał(a):
I tyle zostało z twojej teorii zbawiennego wpływu religii na praworządność zachowania obywateli.
Ja już prezentowałem dane na temat wpływu procentu katolików na różne przestępstwa.

Katolików w porówaniu do muslimów - tu nie dyskutuję.
Ale nie porównałeś katolików do ateistycznych Norwegów.

=======

Yarpen Zirgin napisał(a):
No przykro mi, ale to dalej nie trzyma się kupy. Skoro wiadomo jest, że istnieją takie wydatki, bo ktoś, kto ma do nich dostęp, się wypaplał, to dlaczego ten ktoś nie ujawnił kwot?

Ty wczoraj na świat przyszedłeś? Jak np. wiadomo, że jest korupcja, to od razu wiadomo, jakie są to kwoty?

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


N lut 28, 2021 11:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
merss napisał(a):
Tu boli! Mamy więc klasyczną etykę Kalego. Państwo ukraść Kościołowi majątki to dobre a Kościół otrzymywać rekompenstaty za nie to już źle.
Bardzo trzeźwa konstatacja. Kto ciekaw twardych danych, zapraszam http://analizy.biz/marek1962/finanse.pdf

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lut 28, 2021 11:15 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Adam M. napisał(a):
No prosze, ciekawa teza, to moze jeszcze opowiesz jak te panstwa przed narodzeniem Jezusa dzialaly, np taki starozytny Rzym przez tak z grubsza tysiac lat?

Rzymianie na tle innych kultur uchodzili za pobożnych. Panteon bóstw rzymskich był bardzo bogaty, a Rzymianie pomysłowi. Można rzec że mieli bogów na każda okazję - np. Venus Cloacina opiekowała się największym kanałem ściekowym (Cloaca Maxima dlatego właśnie Cloacina). Cesarstwo spajał kult bóstw państwowych i osoby cesarza. To pierwszych chrześcijan nazywano ateistami dlatego że odmawiali składania ofiary tym bóstwom.


N lut 28, 2021 11:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Irbisol napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
No przykro mi, ale to dalej nie trzyma się kupy. Skoro wiadomo jest, że istnieją takie wydatki, bo ktoś, kto ma do nich dostęp, się wypaplał, to dlaczego ten ktoś nie ujawnił kwot?

Ty wczoraj na świat przyszedłeś? Jak np. wiadomo, że jest korupcja, to od razu wiadomo, jakie są to kwoty?

Bardzo kiepski przykład. Kiedy wychodzi na jaw, że ktoś wziął w łapę, to padają też kwoty łapówek. W tym zaś przypadku jest zarzut, a nie ma kwoty. Czyli sprawa dalej nie trzyma się kupy i coraz bardziej wychodzi na to, że po prostu powtórzyłeś wymyślone przez kogoś fałszywe oskarżenie.


Pn mar 01, 2021 7:54 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Yarpen Zirgin napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
No przykro mi, ale to dalej nie trzyma się kupy. Skoro wiadomo jest, że istnieją takie wydatki, bo ktoś, kto ma do nich dostęp, się wypaplał, to dlaczego ten ktoś nie ujawnił kwot?

Ty wczoraj na świat przyszedłeś? Jak np. wiadomo, że jest korupcja, to od razu wiadomo, jakie są to kwoty?

Bardzo kiepski przykład. Kiedy wychodzi na jaw, że ktoś wziął w łapę, to padają też kwoty łapówek.

Jeżeli mąż wydaje na hazard/wódę/dziwki to żona wie, że wydaje ale niekoniecznie wie, ile.
Jeżeli komendant wie, że dany policjant bierze łapówki, to niekoniecznie wie, jakie to kwoty.
Jeżeli prezes wie, że z firmy wyciekają pieniądze, to niekoniecznie wie, ile.
Słaby argument sobie znalazłeś.
A jeżeli już w tym temacie jesteśmy:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_maj%C4%85tkowa#Nieprawid%C5%82owo%C5%9Bci
Jakoś nie do końca się doliczyli ...

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pn mar 01, 2021 10:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Irbisol napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Ty wczoraj na świat przyszedłeś? Jak np. wiadomo, że jest korupcja, to od razu wiadomo, jakie są to kwoty?

Bardzo kiepski przykład. Kiedy wychodzi na jaw, że ktoś wziął w łapę, to padają też kwoty łapówek.

Jeżeli mąż wydaje na (...)

Nie na temat (zwłaszcza próba zmiany tematu na Komisję Majątkową). Nie rozmawiamy o pozycji żony/komendanta/prezesa, którzy w takich sytuacjach zaczynają dochodzenie, aby sprawdzić ile i gdzie wycieka z budżetu. Rozmawiamy o sytuacji osób na zewnątrz "układu", który o takich sprawach dowiaduje się po wszystkim jak już dokładnie wiadomo gdzie, kto i ile wydał, a nie o podejrzeniach. Dlatego nadal Twoja teza pozostaje bezmyślnie powtórzonym gołosłownym oskarżeniem, a nie opisem faktów. Na tej zasadzie to ja mogę stwierdzić, że otrzymujesz z budżetu miasta Wąchock olbrzymie sumy, ale podstawa i dokładne kwoty są tajne. :D


Pn mar 01, 2021 11:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Czyli gdy kasa wycieka, to można wiedzieć, że wycieka ale nie wiedzieć, ile - natomiast w przypadku finansowania Kościoła w jakiś magiczny sposób wiedza o tym finansowaniu determinuje wiedzę o wysokości owego finansowania.
Takich sztuczek musisz się imać, by mieć coś do powiedzenia.

I że Komisja Majątkowa nie na temat? To też jest finansowanie i nie wiadomo, ile Kościół ukradł biorąc hektary za symboliczne 1 PLN. A z tego co pamiętam (jeżeli się mylę, to mnie popraw), finansowanie z Funduszu Kościelnego miało być w ramach rekompensaty za zabranie mienia przez komunistów. Mienie oddano, a Fundusz nadal funkcjonuje ... Ano tak, przecież oddano grunty za 1000 PLN zamiast za 100 mln PLN, więc dziwne nie jest ...

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pn mar 01, 2021 12:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Irbisol napisał(a):
Czyli gdy kasa wycieka, to można wiedzieć, że wycieka ale nie wiedzieć, ile - natomiast w przypadku finansowania Kościoła w jakiś magiczny sposób wiedza o tym finansowaniu determinuje wiedzę o wysokości owego finansowania.

Baju, baju, będzie wiosna. Skoro "wszyscy wiedzą", to dlaczego nikt nic nie wie o wysokości kwot? Przykro mi nie bardzo, bo takie oskarżenia po prostu nie trzymają się kupy. I nie zmienią tego żadne Twoje wygibasy czy próby odwrócenia kota ogonem, które praktykujesz kiedy się okazuje, że nie masz niczego, na poparcie swoich tez.


Pn mar 01, 2021 1:38 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Yarpen Zirgin napisał(a):
O tym już pisałem, ale powtórzę:

Posłuszeństwo władzy* możesz wypowiedzieć tylko wtedy, kiedy nakłania Cię do grzechu lub popełnienia przestępstwa.





* Czyli np. nie stosować się do jakiegoś prawa lub rozporządzenia wydanego przez władze.

Ale Yarpen, zgadzam się z tym co napisałeś i dziękuję za troskę i przypomnienie bym nie zaszedł w ślepą uliczkę buntu, anarchii, protestantyzmu czy innych takich, ale z tego co rozumiem to  podajesz to jako argument, że obecnie  nie noszenie kawałka szmaty na nosie i ustach jest złym działaniem, egoistycznym i że nie podporządkowuję się władzy.  A ja się dopytuję ku czemu to posłuszeństwo ma służyć. Czy dla samego przestrzegania prawa dla prawa( poza tym władza jak już ustala prawo to musi to czynić zgodnie z tym co sama ustaliła. Między innymi dla porządku, by nie było chaosu. A jak wiadomo, obecne rozporządzenie jest łamaniem porządku, bo żeby wprowadzić nakaz jakieś szmaty na nos i usta, to musi być najpierw wprowadzony stan wyjątkowy, bo tak jest w konstytucji, która to konstytucja wiąże również urzędnika który odpowiada za prawo), czy dla przestrzegania prawa w imię miłości (oczywiście Boga i w związku z tym bliźniego, a nie że miłość jest Bogiem). A może ku czemuś innemu? Czy na razie ta cała sytuacja maseczkowa nie potwierdza, że słuszne jest podważanie  tego rozporządzenia( jak teraz będzie tłumaczone że przez tyle miesięcy przyłbice chroniły, a od niedawna  już tylko chronią maseczki ze specjalnym certyfikatem?)? Czy nie solą człowieka jest między innym rozum i wolna wola? Czy obecnie narzucony obowiązek maski na nos i usta nie kaleczy rozumu i wolnej woli, i w związku z tym nie sprzyja to prawdzie i miłości i czy to nie  prowadzi do chaosu? Więc jakim prawem mam  szanować to nielegalne rozporządzenie? Czy tylko w imię  bezrozumnego spokoju, w imię umowy społecznej, że maska na twarz jest ochroną przed C-19 ;)? Żeby nie było że mam coś do noszących maski, bo nie mam.
bergamotka napisał(a):
No cóż Maciek, Katechizm mówi tak „Obywatel jest zobowiązany w sumieniu do nieprzestrzegania zarządzeń władz cywilnych, gdy przepisy te są sprzeczne z wymaganiami ładu moralnego, z podstawowymi prawami osób i ze wskazaniami Ewangelii” (KKK 2242)
Ale nie można przeciwstawiać prawa miłości, bowiem miłość jest wypełnieniem Prawa (Rz 13,8). Więc nie ma czegoś takiego jak posłuszeństwo prawu które mogłoby stać w opozycji do posłuszeństwa miłości. święty Paweł miał na uwadze Prawo przez duże "P", ale nawet między tym prawem przez małe "p" a miłością zachodzi głębokie podobieństwo. Jak rzekła Ally McBeal -bohaterka starego telewizyjnego serialu o prawnikach - prawo i miłość są podobne. W założeniu ma być romantycznie, ale praktyka jest bolesna.

Cześć Bergamotka, ale miło mi że napisałaś. 

Według mnie, z tego co napisałem nie wynika przeciwstawianie prawa względem miłości. Chodziło mi o hierarchię, o uporządkowanie relacji między prawem i miłością. Oczywiście że prawo i miłość są ważne, ale ważniejsza jest miłość, a najważniejsza Miłość.
 Ład moralny jest łamany, bo rząd nadużywa uprawnienia do wymuszania zakładania masek chyba mając za nic konstytucję (albo po prostu bierze się to z nieudolności rządzenia? ).
 Podstawowe prawo osoby też jest łamane dopóki nie zostanie wprowadzony stan wyjątkowy (oczywiście stanu wyjątkowego ot tak też nie można wprowadzić, bo musi to być poparte stanem faktycznym).


Jeżeli jestem w błędzie, to poproszę o wyprowadzenie (chyba że jest to niemożliwe w moim przypadku).

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


Pn mar 01, 2021 2:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Yarpen Zirgin napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Czyli gdy kasa wycieka, to można wiedzieć, że wycieka ale nie wiedzieć, ile - natomiast w przypadku finansowania Kościoła w jakiś magiczny sposób wiedza o tym finansowaniu determinuje wiedzę o wysokości owego finansowania.

Baju, baju, będzie wiosna. Skoro "wszyscy wiedzą", to dlaczego nikt nic nie wie o wysokości kwot?

Właśnie na to ci odpowiedziałem - również we fragmentach, których nie zacytowałeś i nie tylko w ostatniej mojej odpowiedzi.
Tak, to ten moment, gdzie się katapultujesz używając "odwracania kota ogonem", zamykając oczy, zatykając uszy i krzycząc "lalalala", byle wyprzeć wszystkie argumenty.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pn mar 01, 2021 2:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Maciek napisał(a):
Ale Yarpen, zgadzam się z tym co napisałeś i dziękuję za troskę i przypomnienie bym nie zaszedł w ślepą uliczkę buntu, anarchii, protestantyzmu czy innych takich, ale z tego co rozumiem to  podajesz to jako argument, że obecnie  nie noszenie kawałka szmaty na nosie i ustach jest złym działaniem, egoistycznym i że nie podporządkowuję się władzy.  A ja się dopytuję ku czemu to posłuszeństwo ma służyć.

Do ochrony innych ludzi, samolubie, przed zakażeniem się COVID-19 od Ciebie.

Proste pytanie na które musisz sobie odpowiedzieć:
Czy posłuszeństwo rozporządzeniom dotyczącym epidemii COVID-19 zmusza Cię do popełnienia grzechu lub złamania prawa RP?


Pn mar 01, 2021 3:08 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL