Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:25 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Kapusie nadal mają się dobrze 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
A dlaczego gdy działa niemiłościwie, to już nie mogę wypowiedzieć?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


N lut 28, 2021 1:10 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Nie wiem ale zawsze możemy szemrać przeciwko władzy.


N lut 28, 2021 1:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Maciek napisał(a):
A dlaczego gdy działa niemiłościwie, to już nie mogę wypowiedzieć?

Wypowiedzieć możesz się zawsze i wszędzie, ale to nie zwalnia Cię z obowiązku posłuszeństwa.


N lut 28, 2021 1:39 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Yarpen, czy dobrze rozumiem to co napisałeś, że posłuszeństwo wynikające z prawa jest ponad posłuszeństwo wynikające z miłości? Wątpię że o to Ci chodzi, ale poproszę łopatologicznie, bo nie za bardzo rozumiem Twoją odpowiedź. Czy to ma być żart z tym wypowiedzeniem się? Bo mnie chodziło o wypowiedzenie a nie wypowiedzenie się. Wypowiedzenie konkretnemu rozporządzeniu a nie ogólnie prawu stanowionemu. To ma być takie "hej do przodu", czy po prostu źle przeczytałeś?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


N lut 28, 2021 4:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
O tym już pisałem, ale powtórzę:

Posłuszeństwo władzy* możesz wypowiedzieć tylko wtedy, kiedy nakłania Cię do grzechu lub popełnienia przestępstwa.





* Czyli np. nie stosować się do jakiegoś prawa lub rozporządzenia wydanego przez władze.


N lut 28, 2021 4:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Wespecjan napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
No tak, ale to nie jest przykład ingerencji Kościoła w wewnętrzne sprawy państwa. Szukaj dalej.

Zabieranie pieniędzy to nie jest ingerencja?
No to może sterowanie politykami?
A inwalida zabiera pieniądze państwu na rentę? Co za głupi "przykład".

Twój - owszem, bo nieadekwatny.
Inwalida płacił składki, więc należy mu się renta.
Kościół zwyczajnie kradnie pieniądze państwowe i to w tak bezczelny sposób, że wydatki na Kościół są utajnione.

Cytuj:
Kościół nie steruje żadnym politykami w żaden sposób instytucjonalny.

Formalnie nie, w praktyce - tak. Decyzje polityków zależą od zdania hierarchów. Czyli Kościół wpiernicza się do polityki.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


N lut 28, 2021 7:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Irbisol napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
A inwalida zabiera pieniądze państwu na rentę? Co za głupi "przykład".

Twój - owszem, bo nieadekwatny.
Inwalida płacił składki, więc należy mu się renta.

Nie odróżniasz inwalidy od emeryta.


N lut 28, 2021 7:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
No cóż Maciek, Katechizm mówi tak „Obywatel jest zobowiązany w sumieniu do nieprzestrzegania zarządzeń władz cywilnych, gdy przepisy te są sprzeczne z wymaganiami ładu moralnego, z podstawowymi prawami osób i ze wskazaniami Ewangelii” (KKK 2242)
Ale nie można przeciwstawiać prawa miłości, bowiem miłość jest wypełnieniem Prawa (Rz 13,8). Więc nie ma czegoś takiego jak posłuszeństwo prawu które mogłoby stać w opozycji do posłuszeństwa miłości. święty Paweł miał na uwadze Prawo przez duże "P", ale nawet między tym prawem przez małe "p" a miłością zachodzi głębokie podobieństwo. Jak rzekła Ally McBeal -bohaterka starego telewizyjnego serialu o prawnikach - prawo i miłość są podobne. W założeniu ma być romantycznie, ale praktyka jest bolesna.


N lut 28, 2021 7:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Wespecjan napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
A inwalida zabiera pieniądze państwu na rentę? Co za głupi "przykład".

Twój - owszem, bo nieadekwatny.
Inwalida płacił składki, więc należy mu się renta.

Nie odróżniasz inwalidy od emeryta.

Odróżniam.
A ty nie odróżniasz pomocy inwalidzie od płaceniu pazernej instytucji, której pieniądze aż tak się nie należą, że przeznaczane jej kwoty są tajne.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


N lut 28, 2021 8:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Irbisol napisał(a):
Kościół zwyczajnie kradnie pieniądze państwowe i to w tak bezczelny sposób, że wydatki na Kościół są utajnione.

Skoro wydatki z budżetu RP są utajnione, to skąd o nich wiesz?


N lut 28, 2021 8:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Jakieś pieniądze od państwa na Kościół to nie jest żaden przykład instytucjonalnego wpływu Kościoła na państwo, ale przy okazji: bełkot w rodzaju "państwo polskie nie powinno dawać pieniędzy Kościołowi" czy "założyć Kościołowi kasy fiskalne" to takie slogany od strony polityków i ich "lobby" starających się zdobyć poparcie odmóżdżonych kretynów, antyklerykalnego elektoratu etc, ale kiedy lewica w Polsce zdobywa władze jak np SLD, natychmiast porzuca pomysły alienacji Kościoła od państwa z bardzo prostego powodu: państwa nie stać na to.

A nie stać na to ponieważ zawsze taniej jest gdy jak najwięcej obywateli sama z siebie jest moralna niż pilnowana przez policję. Państwo ateistyczne to zawsze państwo policyjne (Korea Północna, Chiny, ZSRR) a takie wydają ogromne środki na apart policyjny, ponieważ tamtejsza "moralność" to nic innego jak "bo mnie złapią". Zdaje się że Chiny mają najwięcej kamer śledzących ludzi i rozpoznających twarze na 100 tysięcy mieszkańców.
W naszym kraju nie ma żadnej alterntywnej etyki i moralności, prócz katolickiej, która mogła by samoograniczać tendencję człowieka do zła. Kto twierdzi inaczej po prostu bredzi.

Inna sprawa, że kowid pokazał, że Kościół można także kupić, tak by wykonywał polecenia państwa nawet ze szkodą dla kultu i katolicyzmu. Państwo daje pieniądze na remonty katedr, do których po kowidzie nie ma kto chodzić.


N lut 28, 2021 8:59 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Mój teść prokurator mawiał, że jeden ksiądz to równoważnik stu policjanów. A W. Jaruzelski mawiał, że im mniej moralne społeczeństwo tym bardziej totalitarne prawo.


N lut 28, 2021 9:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Yarpen Zirgin napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Kościół zwyczajnie kradnie pieniądze państwowe i to w tak bezczelny sposób, że wydatki na Kościół są utajnione.

Skoro wydatki z budżetu RP są utajnione, to skąd o nich wiesz?

Już pisałem, że utajniona jest kwota a nie sam fakt jej występowania.

=========

Wespecjan napisał(a):
A nie stać na to ponieważ zawsze taniej jest gdy jak najwięcej obywateli sama z siebie jest moralna niż pilnowana przez policję. Państwo ateistyczne to zawsze państwo policyjne (Korea Północna, Chiny, ZSRR) a takie wydają ogromne środki na apart policyjny, ponieważ tamtejsza "moralność" to nic innego jak "bo mnie złapią".

To są przede wszystkim państwa nie tyle ateistyczne, co totalitarne - tam religię zastąpiono inną ideologią. Bardziej jest tu podobieństwo do teokracji islamskich.

Ateistycznym państwem jest Norwegia. Porównajmy przestępczość w ateistycznej Norwegii do przestępczości w religijnym Meksyku.
I tyle zostało z twojej teorii zbawiennego wpływu religii na praworządność zachowania obywateli.

Tu jest o eksperymencie, jak religia wpływa na pewne zachowania, konkretnie empatię:
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/ludzieistyle/1672714,1,dzieci-niewierzacych-maja-wiecej-empatii-niz-dzieci-katolikow.read
Więc dałeś się zwyczajnie ogłupić, że religia cokolwiek poprawia w zachowaniu społeczeństwa.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


N lut 28, 2021 10:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Irbisol napisał(a):
I tyle zostało z twojej teorii zbawiennego wpływu religii na praworządność zachowania obywateli.
Ja już prezentowałem dane na temat wpływu procentu katolików na różne przestępstwa.


N lut 28, 2021 10:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kapusie nadal mają się dobrze
Kolejny bełkotliwe 'badanie'. Pomieszano kultury, wiek i przynależność religijną. Przynależność religijna wcale nie musi mieć przełożenia na postawy ludzi. NT mówi o owocach życia ludzi wg ciała i ducha. Dotyczy to wspólnoty wierzących chrześcijan jako ostrzeżenie, by kierować się ku życiu a nie istnieniu trupa. Protestantyzm oddziela uczynki od wiary. U Irbisola mamy 'badanie'. Czyta to co potwierdza jego model myślenia, kolejny raz wykazując sztywne schematy myślenia. Ktoś kto nie potrafi uchwycić różnicy między przeniesieniem postów a ich wycięciem prezentuje w następstwie takie kwiatki.
I jeszcze jedno. Empatia w postaci neuronów lustrzanych ma też podłoże biologiczne. Liczba tych neuronów jest zmienna u ludzi i ten fakt predyscynuje ludzi z większą ich liczbą do podejmowania zawodów opiekuńczych. Wychowanie to wzmacnia, mamy jednak i loterię genetyczną.


N lut 28, 2021 10:30 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL