Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 8:09 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 745 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 50  Następna strona
 Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
polexit napisał(a):
A tu jeszcze ad vocem wypowiedzi kłamczucha Morawieckiego o prywatnej służbie zdrowia:
https://www.money.pl/gospodarka/premier ... 6577v.html

Za mało ci wrażeń? Już jeden odpowiada za nazwanie prezydenta debilem. Nie jesteś w sieci anonimowy. Kolejny taki wpis i będzie cięte i ostrzeżenie.
Yarpen Zirgin napisał(a):
No cóż: Nie ma źródła, czyli Twoja sugestia, jakoby owi lekarze zmarli z powodu szczepionki na COVID-19, to Twoja kolejna ściema obliczona na to, że nikt nie powie "sprawdzam".
co było do przewidzenia.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz mar 25, 2021 11:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Yarpen Zirgin napisał(a):
Swoją drogą, to szlag może człowieka trafić z powodu działań rządu: Skoro ciągle ktoś neguje rozporządzenia wprowadzające ograniczenia, bo "musi być ustawa", to nie można zwołać posiedzenia parlamentu i przepchnąć odpowiedniej ustawy? Rok, zaraza, mieli na to, aby przygotować stosowny projekt i go przegłosować. :evil:

Czyżbyś w końcu przyznał, że działania władzy są bezprawne? Lepiej późno niż wcale.


Pt mar 26, 2021 12:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Jockey napisał(a):
polexit napisał(a):
A tu jeszcze ad vocem wypowiedzi kłamczucha Morawieckiego o prywatnej służbie zdrowia:
https://www.money.pl/gospodarka/premier ... 6577v.html

Za mało ci wrażeń? Już jeden odpowiada za nazwanie prezydenta debilem. Nie jesteś w sieci anonimowy. Kolejny taki wpis i będzie cięte i ostrzeżenie.

Jeśli ktoś kłamie, a ja nazwę go kłamcą, to nikogo nie obrażam, więc przyhamuj z tymi groźbami. Morawiecki stwierdził, że prywatna służba zdrowia nie leczy pacjentów covidowych, czemu informacja z tego linku przeczy. Możesz się zżymać, ale fakty są jakie są.


Pt mar 26, 2021 12:44 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Polexit czyli mogę pisać debile z Konfederacji bo w mojej ocenie oni są debilami. Albo agenci wpływu Moskwy bo nadzieje powiązania i działania proputinowskue są dowody tobedzie ok? Czy będziesz się burzył?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt mar 26, 2021 11:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Jockey napisał(a):
Polexit czyli mogę pisać debile z Konfederacji bo w mojej ocenie oni są debilami. Albo agenci wpływu Moskwy bo nadzieje powiązania i działania proputinowskue są dowody tobedzie ok? Czy będziesz się burzył?

Nie manipuluj. Nikogo nie nazwałem "debilem". Nazwałem kłamcą, bo skłamał, na co dowód przedstawiłem. To nie jest moja ocena. A to, jak oceniam tego czy innego urzędnika to już inna sprawa. I owszem - w ocenach trzeba zachować pewien umiar. Nie pochwalam nazywania nikogo "debilem".
Co do "agentów wpływu Moskwy" - dowodów na to wprawdzie nie masz, aczkolwiek jako pewna figura retoryczna - proszę bardzo. Ja z kolei będę określał PiS ekspozyturą służb amerykańsko-izraelskich i mam nadzieję, że też będzie to ok.


Pt mar 26, 2021 12:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Nazwałeś kłamca bez udowodnienia mu kłamstwa. Dokładnie tak samo używałeś hasła nierząd. I pare innych wyzwisk którymi operujesz żeby pokazać swoją pogardę dla tych ludzi. Właśnie jeden pisarz przegrał proces o nazwanie PAD debilem. Na tej samej zasadzie ty możesz przegrać za nazwanie kłamca.
Wczoraj słuchałem debaty dziennikarskiej w jednym radiu i jak jakiś się zapędził z określeniami które nie zostały udowodnione przez sąd to prowadząca dziennikarka ucinała i hamowała zapędy innych publicystów żeby nie posługiwać się określeniami na które nie ma orzeczeń niezawisłego sądu bo to grozi procesem o pomówienie. W twoim przypadku grozi procesem o pomówienie premiera. Bo dowodów na to ze Morawiecki kłamał orzeczonych wyrokiem sądu nie masz.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt mar 26, 2021 1:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Jockey napisał(a):
Nazwałeś kłamca bez udowodnienia mu kłamstwa.

Pozwolę się nie zgodzić. Premier wyraźnie - zadając samemu sobie pytanie, czy jakieś szpitale prywatne są zamieniane na szpitale dla pacjentów leczonych na covid-19 - opowiedział "Otóż nie". Tymczasem podałem przykład, że są. Czego tu nie rozumiesz?
Inna sprawa, która również pada w linku, który podałem, to komercjalizacja służby zdrowia. Pan premier zarzucał w swej wypowiedzi chęć tej komercjalizacji opozycji, tymczasem jego własne zaplecze polityczne wprowadziło możliwość komercjalizacji do ustawy antycovidowej.

Cytuj:
Dokładnie tak samo używałeś hasła nierząd.

Nie dokładnie tak samo - hasło "nierząd" było moją oceną sposobu sprawowania władzy przez ten rząd, który w mojej opinii prowadzi do chaosu i rujnowania państwa prawa. Sprawdź drugie znaczenie tego terminu w słowniku:
https://sjp.pwn.pl/slowniki/nierz%C4%85d.html

Cytuj:
I pare innych wyzwisk którymi operujesz żeby pokazać swoją pogardę dla tych ludzi.

"Wyzwisk" nie używam.

Cytuj:
Właśnie jeden pisarz przegrał proces o nazwanie PAD debilem. Na tej samej zasadzie ty możesz przegrać za nazwanie kłamca.

Jaki ma to związek ze mną? Ja odniosłem się do faktu, że premier skłamał. Nie użyłem pod jego adresem obraźliwych czy wulgarnych epitetów.

Cytuj:
W twoim przypadku grozi procesem o pomówienie premiera. Bo dowodów na to ze Morawiecki kłamał orzeczonych wyrokiem sądu nie masz.

Dowody na potrzeby "procesu forumowego" przedstawiłem, natomiast proces sądowy faktycznie się jeszcze nie odbył.


Pt mar 26, 2021 4:32 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Powiedziałem co powiedziałem. Jak znajdę będę reagował.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt mar 26, 2021 5:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Jak co znajdziesz? Kolejną niewygodną prawdę? Jeśli uważasz, że napisałem nieprawdę to wykaż to zamiast straszyć cenzurowaniem. Albo wytocz mi ten proces o zniesławienie, jeśli masz stosowne pełnomocnictwo od pana premiera.


Pt mar 26, 2021 5:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
A pisz sobie co chcesz ale bez takich obrażających epitetów jak to lubisz.

Wiem epitet trudne słowo dlatego już podaje definicję, żebyś zrozumiał
https://sjp.pl/epitet
Cytuj:
1. wyraz określający rzeczownik, używany w celu podkreślenia jakiejś jego szczególnej cechy;
2. potocznie: obraźliwe słowo; obelga, wyzwisko


Ależ przykra wiadomość

https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... t9lmAtOCtA
I już jest podstawa prawna. Niespodzianka.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt mar 26, 2021 5:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Ja przypominam, że każdy komu noszenie maski w jakikolwiek sposób szkodzi, nie musi jej nosić, ponieważ w jego/jej przypadku nienoszenie maski - jest ochroną własnego zdrowia gwarantowaną konstytucyjnie:
Art. 68. 1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.

Nie potrzeba także żadnego zaświadczenia, ani żadnej reglamentacji lekarskiej ponieważ:
Art. 8. 2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio

A żadna ustawa nie może odebrać tego prawa bo:
Art. 8. 1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

Prawa gwarantowane konstytucyjnie można ograniczyć jedynie w stanach nadzwyczajnych:
Art. 228. 3. Zasady działania organów władzy publicznej oraz zakres, w jakim mogą zostać ograniczone wolności i prawa człowieka i obywatela w czasie poszczególnych stanów nadzwyczajnych, określa ustawa.

Ale nawet w stanach nadzwyczajnych:
Art. 31. 3. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Kiedy jesteśmy zdrowi a maska nam szkodzi, to nie nosząc jej, nie naruszamy prawa innych ludzi do ochrony ich zdrowia.

Policjant próbujący wymusić mandat na człowieku, który nie może nosić maski ze względu na ochronę swojego zdrowia podpada pod KK:
Art. 191. Zmuszanie do określonego zachowania, zaniechania lub znoszenia
§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3


Tak należy rozmawiać z policjantem i wymusić na nim takie uzasadnienie w w jego wniosku o ukaranie do sądu za brak maski.


Pt mar 26, 2021 6:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Wespecjan napisał(a):
Kiedy jesteśmy zdrowi a maska nam szkodzi, to nie nosząc jej, nie naruszamy prawa innych ludzi do ochrony ich zdrowia.

Pytanie, jakie uzasadnienie dla tego, że maska nam szkodzi, przyjmie sąd. Czy nie będzie wymagać zaświadczenia lekarskiego? Czy wystarczy przedstawienie dowodów naukowych oraz wypowiedzi ekspertów, że maska ogólnie szkodzi i powołanie się na swoje subiektywne odczucia?

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt mar 26, 2021 6:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
towarzyski.pelikan napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Kiedy jesteśmy zdrowi a maska nam szkodzi, to nie nosząc jej, nie naruszamy prawa innych ludzi do ochrony ich zdrowia.

Pytanie, jakie uzasadnienie dla tego, że maska nam szkodzi, przyjmie sąd. Czy nie będzie wymagać zaświadczenia lekarskiego? Czy wystarczy przedstawienie dowodów naukowych oraz wypowiedzi ekspertów, że maska ogólnie szkodzi i powołanie się na swoje subiektywne odczucia?
O, myślę, że masz na pewno wysypkę na cerze, rumienie od zakładania maski oraz duszno ci, mroczki, w masce nawet założonej na chwilę.
Kiedy mnie szkodzi jakieś jedzenie nie potrzebuję zaświadczenia lekarskiego by go nie jeść.

Dlaczego mam sobie szkodzić samemu jeśli nie będąc chory nie szkodzę innym.

Sąd musiałby stwierdzić, że prawa konstytucyjne są koncesjonowane przez osoby trzecie. To znaczy, by korzystać z praw konstytucyjnych potrzebuję pozwolenia jakiś "ekspertów". Jest to absurd ponieważ Art. 8. 2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio. To suweren poprzez Konstytucję nadał mi możliwość do korzystania z tych praw a nie żaden lekarz i polityk.

Jedynie w przypadku konfliktu interesów np gdybym był chory i roznosiłbym np gruźlicę a chciałbym dalej dbać o swoją cerę, to sąd mógłby stwierdzić że moja cera jest mniej ważna niż płuca osób trzecich - i miałby rację.
Jednak w przypadku braku konfliktu interesów nie będąc zakazicielem i nei szkodząc innym - mam prawo dbać o swoje zdrowie Art. 68. 1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia. i nikt nie może mi odebrać tego prawa.


Pt mar 26, 2021 7:56 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
A zapoznaliście się z nowelizacją?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt mar 26, 2021 9:10 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Przecież dalej nie ma stanu wyjątkowego (bo i pandemii nie ma i na pewno na covidozie nie będzie, biorąc pod uwagę rzeczywistość jaka jest).
Jockey, dalej nie ma racji by człowiek zdrowy miał nosić jakąś maskę (a to że któryś ze sług będzie próbował troszczyć się o naród ustalaniem nowej rzeczywistości medialnej i dopasowywać pod to prawo medialne, to bądźmy poważni, kto takiego urzędnika słucha?
Podzielam też to co Wespecjan napisał, ale i, według mnie, to nawet nie ma co się tłumaczyć, że mi maseczka szkodzi i że dlatego nie noszę. Po prostu jestem zdrowy, nikomu krzywdy nie czynię, więc miłujmy się, ale od mojej twarzy proszę odczepić się.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


Pt mar 26, 2021 11:09 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 745 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 50  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 176 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL