Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 6:48 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Następna strona
 Wybory prezydenckie w USA 2020 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
margaritka napisał(a):
A ja wracam do swoich co mnie za przeproszeniem obchodzą wybory w Usa.

To opuść ten temat i się w nim nie wypowiadaj. Jeszcze raz to dostaniesz osta za próbę rozwalania tematu. Widzę ze koniecznie musisz zaistnieć.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lis 15, 2020 3:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
mniszek_pospolity napisał(a):
Joe Biden, który jest praktykującym katolikiem i regularnie uczestniczy w mszy świętej, ok. godz. 10.30 pojawił się w położonym blisko jego domu kościele św. Józefa w Wilmington w stanie Delaware - donosi agencja AP.


Ktoś z Was wiedział, że Biden jest praktykującym katolikiem?

Dla mnie zaskoczenie (ogromne), bo to co o nim czytałem, to że ma lewicowe poglądy itd... /
E tam, zaskoczenie. Kennedy tez był katolikiem. Najmocniej wspierające sekularyzację, LGBTQ i związki homoseksualne w Europie partie twierdzą, że są "chadeckie" (chrześcijańska demokracja), nawet PO kiedyś tak się identyfikowała.

Niejedna wojująca aborcjonistka twierdzi, ze jest katoliczką.
A Biden jest za aborcją. Jako taki, nie powinien otrzymywać Komunii Świetej.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lis 15, 2020 3:55 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Jockey napisał(a):
Jak w Polsce.
A po poprzednich tak nie było? Manifestacje lewactwa w całym USA. Każdy ma swój KOD i swój Strajk Kobiet czy tam inne czerwone brygady

Racja, jednak w poprzednich wyborach Hilarzyca jednak uznała swoją porażkę i demokraci mimo wszystko uznawali Trumpa za prezydenta. Co będzie teraz, jeśli Trump nie zaakceptuje zwycięstwa Bidena? Republikanie pewnie się od takiej postawy zdystansują, ale Trump ma sporą grupę oddanych zwolenników, skłonnych bardziej popierać jego niż mainstream partyjny.


N lis 15, 2020 4:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Trump przyznal pierwszy raz w niedziele rano ze przegral wybory z powodu ich "sfalszowania" i calej litanii teorii spiskowych.
Oficjele zajmujacy sie wyboami stwierdzili ze zadnych przekretow w tych wyborach nie bylo:
"To win, Mr. Trump must prove systemic fraud, with illegal votes in the tens of thousands. There is no evidence of that so far. Unless some emerges quickly, the president's chances in court will decline precipitously when states start certifying results," wrote Rove, who is long considered a mastermind of political maneuvering during the presidency of George W. Bush."
Zeby wygrac pan Trump musi wykazac systemowe oczustwo w setkach tysiacy nielegalnych glosow, czego na razie nie widac. Jezeli cos takiego nie ukaze sie szybko, szanse preydenta w sadzie zmnejsza sie gwaltownie gdy stany zaczna certyfikowac resultaty stwierdzil Rove uwazany za mistrza manewrow politycznych podczas prezydentury G.W Busha"
https://edition.cnn.com/politics/live-n ... index.html


N lis 15, 2020 4:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Przyznanie, że przegrał "w wyniku oszustwa", to takie słabe uznanie legalności nowego prezydenta, nie sądzisz? To też jasny sygnał dla swojego elektoratu, mocno antyestablishmentowego, uwiarygadniający jego narrację o korupcji i konieczności "oczyszczenia bagna", co było jednym z haseł jego poprzedniej kampanii.
Republikanie mają problem z Trumpem. Z jednej strony mainstream partyjny odcina się od retoryki sugerowania oszustw wyborczych, z drugiej nie mogą całkowicie zignorować jego popularności. Tzn. mogą, ale byliby głupcami. Trump otrzymał najwyższy wynik w ilości głosów bezpośrednich ze wszystkich republikańskich kandydatów w historii zarówno w poprzedniej kampanii jak i teraz (pobił swój poprzedni rekord o 10 mln), z czego wielu głosowało nie tyle na Republikanina, co na niego osobiście, jako kogoś spoza waszyngtońskiej elity. I teoretycznie może nadal startować za 4 lata. Czy partię stać na roztrwonienie takiego kapitału?


N lis 15, 2020 5:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
To prawda, populizm w Stanach wiecznie zywy. Jednakze w tej kampanii J.Biden dostal 5 1/2 mln glosow wiecej ( 78 664 224 do 73 108 202 ) z podobnym stosunkiem glosow elektorskich 306 do 232 do Trumpa wygranej w 2016r gdzie Clinton mimo 3 milionowej przewagi glosow nad Trumpem gladko uznala swoja porazke. Tak ze postepowanie Trumpa widze jako brak klasy typowego mitomana, aroganta, bully i idioty za ktorego zawsze go uwazalem.
W najsmielszych snach nie wyobrazalem sobie zeby ten pajac zostal kiedys wybrany na prezydenta Stanow - wiele to mowi niestety o samych Amerykanach.


N lis 15, 2020 8:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Pewnie nie będzie zaskoczeniem, że nie oceniam go tak negatywnie jak Ty. Co nie znaczy, że nie dostrzegam jego wad. Tylko przy tym ucieleśnieniu liberalnego mainstreamu, jakim jest Biden - człowiek popierający protesty BLM, głoszący jakieś oszołomskie hasła o zielonym ładzie i zwolennik prawa do aborcji na życzenie, Trump pomimo swych wad wydaje się ostoją normalności.


Pn lis 16, 2020 1:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
polexit napisał(a):
Pewnie nie będzie zaskoczeniem, że nie oceniam go tak negatywnie jak Ty. Co nie znaczy, że nie dostrzegam jego wad. Tylko przy tym ucieleśnieniu liberalnego mainstreamu, jakim jest Biden - człowiek popierający protesty BLM, głoszący jakieś oszołomskie hasła o zielonym ładzie i zwolennik prawa do aborcji na życzenie, Trump pomimo swych wad wydaje się ostoją normalności.

Ale czy my zyjemy w USA?
Gadowski mowił w ostatnim komentarzu ze za kadencji Trumpa zaczeła sie ostra windykacja środowisk żydowskich w stosunku do Polski (ustawa 447). To przeciez Trump przysłal do Polski pania Mosbacher, ktora czula sie tu jak by była jakimś naczelnikiem w państwie podleglym USA.
Nie ma ani tarczy antyrakietowej, ani nowych smigłowców, nowe samoloty sprzedawane o wiele drożej niż innym krajom.
Gaz ktory kupujemy od USA o wiele drozej od dotychczasowych stawek.
Wiec pytanie czy bedzie za czym tesknic?
Biden zwolennik aborcji? Przeciez w USA aborcja jest praktycznie na zyczenie. Zielony lad w USA a czy to nasz problem? My mamy zielony ład nakazywany przez UE przecież.


Pn lis 16, 2020 10:33 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
polexit napisał(a):
Pewnie nie będzie zaskoczeniem, że nie oceniam go tak negatywnie jak Ty. Co nie znaczy, że nie dostrzegam jego wad. Tylko przy tym ucieleśnieniu liberalnego mainstreamu, jakim jest Biden - człowiek popierający protesty BLM, głoszący jakieś oszołomskie hasła o zielonym ładzie i zwolennik prawa do aborcji na życzenie, Trump pomimo swych wad wydaje się ostoją normalności.

Dziwny brak proporcji. W Polsce odpowiednik Trumpa czyli Duda jest passe ale w USA jest OK
Przypomnę, że wielu wyborców Konfederacji poparła Trzaskowskiego który reprezentował pomysły jak Biden. Polexit można poczytać co ty wypisywałeś na ten temat

sachol napisał(a):
Gadowski mowił w ostatnim komentarzu ze za kadencji Trumpa zaczeła sie ostra windykacja środowisk żydowskich w stosunku do Polski (ustawa 447). To przeciez Trump przysłal do Polski pania Mosbacher, ktora czula sie tu jak by była jakimś naczelnikiem w państwie podleglym USA.
Nie ma ani tarczy antyrakietowej, ani nowych smigłowców, nowe samoloty sprzedawane o wiele drożej niż innym krajom.
Taka trochę głupota polityków PiS i brak prawdziwych negocjacji.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lis 16, 2020 10:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Jockey napisał(a):
Dziwny brak proporcji. W Polsce odpowiednik Trumpa czyli Duda jest passe ale w USA jest OK
Przypomnę, że wielu wyborców Konfederacji poparła Trzaskowskiego który reprezentował pomysły jak Biden. Polexit można poczytać co ty wypisywałeś na ten temat.

Nie odpowiadam za wszystkich wyborców Konfederacji, tylko za siebie. A ja na pewno nie zachęcałem do głosowania na Trzaskowskiego, więc nie przypisuj mi takich intencji. Pisałem wielokrotnie, że moim wyborem był brak głosu w drugiej turze.
Co do Dudy, to nie widzę prostego przełożenia, że to jest jakiś odpowiednik Trumpa. Co niby ma o tym świadczyć? To, że miał z nim niby jakieś dobre relacje osobiste (które zresztą nie zawsze przekładały się na realizowanie polityki korzystnej dla Polski)?


Pn lis 16, 2020 11:27 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Tak zwane mniejsze zło. Dla wielu wyborców w USA Trump nie był dobrym kandydatem. Po prostu nie był Bidenem. To samo u nas. Dla wielu Duda nie jest dobrym kandydatem. Po prostu nie był Trzaskowskim. W przypadku Trumpa potrafisz się wznieść ponad w przypadku Dudy już nie. Chodzi mi tylko o pewnego rodzaju schizofrenii w poglądach. Jeśli całkowicie odrzucasz Dudę a tak pisałeś to na tej samej podstawie trzeba odrzucić Trumpa a tego nie robisz.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lis 16, 2020 12:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Jockey napisał(a):
Tak zwane mniejsze zło. Dla wielu wyborców w USA Trump nie był dobrym kandydatem. Po prostu nie był Bidenem. To samo u nas. Dla wielu Duda nie jest dobrym kandydatem. Po prostu nie był Trzaskowskim. W przypadku Trumpa potrafisz się wznieść ponad w przypadku Dudy już nie. Chodzi mi tylko o pewnego rodzaju schizofrenii w poglądach. Jeśli całkowicie odrzucasz Dudę a tak pisałeś to na tej samej podstawie trzeba odrzucić Trumpa a tego nie robisz.

Niekoniecznie "trzeba" odrzucić Trumpa, bo żaden z nich nie jest klonem drugiego, więc nadal nie wiem na jakiej podstawie robisz takie proste porównanie. Zacznijmy od tego, że nie jestem obywatelem USA z prawem do głosowania na ichniego prezydenta, tylko głosuję tutaj, więc siłą rzeczy trochę inaczej oceniam obu, bo inny jest bezpośredni wpływ ich działań na mnie i moje bytowanie. Najlepiej to widać na podstawie naszych dwustronnych relacji. Oczywiście zarzucałem i nadal zarzucam Dudzie jego (jak i zresztą całego PiSu) lizusowskie podejście do USA i brak asertywności w stosunku do tego mocarstwa. Ale trudno mieć o to pretensje do Trumpa, że nas sobie zwasalizował - on działał w dobrze pojętym interesie swojego kraju i narodu załatwiając z polskim rządem korzystne z jego punktu widzenia interesy. Gdybym był amerykańskim wyborcą to bym mu z tego powodu przyklasnął. Tak jak przyklaskuję jego działaniom w sferze gospodarczej, walce z fiskalizmem, upraszczaniu i obniżaniu podatków. Dudę, który podpisał coś ze 30 ustaw podwyższających podatki, albo wprowadzających nowe, trudno tu stawiać na jednej płaszczyźnie z Trumpem.


Pn lis 16, 2020 12:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
polexit napisał(a):
Jockey napisał(a):
Tak zwane mniejsze zło. Dla wielu wyborców w USA Trump nie był dobrym kandydatem. Po prostu nie był Bidenem. To samo u nas. Dla wielu Duda nie jest dobrym kandydatem. Po prostu nie był Trzaskowskim. W przypadku Trumpa potrafisz się wznieść ponad w przypadku Dudy już nie. Chodzi mi tylko o pewnego rodzaju schizofrenii w poglądach. Jeśli całkowicie odrzucasz Dudę a tak pisałeś to na tej samej podstawie trzeba odrzucić Trumpa a tego nie robisz.

Niekoniecznie "trzeba" odrzucić Trumpa, bo żaden z nich nie jest klonem drugiego, więc nadal nie wiem na jakiej podstawie robisz takie proste porównanie. Zacznijmy od tego, że nie jestem obywatelem USA z prawem do głosowania na ichniego prezydenta, tylko głosuję tutaj, więc siłą rzeczy trochę inaczej oceniam obu, bo inny jest bezpośredni wpływ ich działań na mnie i moje bytowanie. Najlepiej to widać na podstawie naszych dwustronnych relacji. Oczywiście zarzucałem i nadal zarzucam Dudzie jego (jak i zresztą całego PiSu) lizusowskie podejście do USA i brak asertywności w stosunku do tego mocarstwa. Ale trudno mieć o to pretensje do Trumpa, że nas sobie zwasalizował - on działał w dobrze pojętym interesie swojego kraju i narodu załatwiając z polskim rządem korzystne z jego punktu widzenia interesy. Gdybym był amerykańskim wyborcą to bym mu z tego powodu przyklasnął. Tak jak przyklaskuję jego działaniom w sferze gospodarczej, walce z fiskalizmem, upraszczaniu i obniżaniu podatków. Dudę, który podpisał coś ze 30 ustaw podwyższających podatki, albo wprowadzających nowe, trudno tu stawiać na jednej płaszczyźnie z Trumpem.

Realia gospodarcze Polski i USA to zupelnie inna bajka. Taklm taki lockdown jak w europie poprostu zabilby ten kraj w pare miesiecy Tam nie ma praktycznie zadnej pomocy dla obywateli.
Wiec porównywanie Posli tudziez Europy do USA jeet kompletnie bez sensu.


Pn lis 16, 2020 12:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
To prawda, a do tego dochodzi fakt, że swój zakres autonomii (np. w kwestii prawa podatkowego) mają też poszczególne stany dlatego takiego prostego przełożenia do naszej sytuacji robić nie można.


Pn lis 16, 2020 1:15 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Trudno w wielu kwestiach porównywać Polskę do USA, gdyż same USA to tak na dobrą sprawę unia państw (State to tak właściwie to kraj), z bardzo silną wspólną polityką zagraniczną i (z grubsza) jednym językiem (w sumie to kilka, ale jeden dominujący).
Tam co stan, co hrabstwo to swoje prawo - w jednym stanie to wolno, w innym tego nie wolno.

Dlaczego mają taki pokręcony sposób wybierania prezydenta? Bo w zasadzie wybierają go stany, nie pojedynczy obywatele.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn lis 16, 2020 1:34 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 187 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL